LeKi Yleisurheilun seura- ja viikkokisa IV / tulokset

LeKi Yleisurheilun neljännet viikko- ja seurakisat keräsivät 159 kilpailijaa kaikkiaan 21 eri seurasta.

LeKi YU:n viikkokisa IV
Lempäälän Kisa Yleisurheilu
29.07.2021

M 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,1
1)   Aatu Vaittinen                   LempKiYU                  24,32             
2)   Joona Sointu                     LempKiYU                  24,52             
3)   Joona Lehtinen                   LempKiYU                  25,49             
4)   Miika Niemelä                    LempKiYU                  26,02             
5)   Oliver Ekman                     VehmU                     26,31             


N 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,1
1)   Veera Mattila                    VammsVoi                  25,65             
2)   Laura Lepistö                    PorinYU                   26,59             
3)   Pinja Lehtinen                   LempKiYU                  27,59             
4)   Vilma Patrikainen                NokU                      29,02             
5)   Ainokaisa Heikkola               LempKiYU                  34,98             
     Elisa Juntunen                   ÄänekU                    DNS               
     Emmi Hietanen                    RiihimKi                  DNS               


N 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -2,7
1)   Pinja Lehtinen                   LempKiYU                  14,94             
2)   Anna Pyykkö                      OrivPo                    15,14             
3)   Laura Lepistö                    PorinYU                   16,09             
     Charlotta Pettersson             TampPy                    DNS               
     Emmi Hietanen                    RiihimKi                  DNF               
     Vilma Itälinna                   TampPy                    DNF               


M Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Matti Saunanen                   IkaalU                    7,29 +0,2          
     7,01   7,29   6,61   7,16   -      -      
     +0,0   +0,2   +0,0   -0,4                 



N Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Emmi Nieminen                    TammRy                    9,90 +0,0          
     9,90   9,78   9,53   9,65   9,02   9,56   
     +0,0   -0,2   +0,0   -0,6   -0,5   +0,1   

2)   Pauliina Eleinen                 LempKiYU                  9,33 +0,1          
     9,31   x      8,97   9,33   -      -      
     +0,6          -1,7   +0,1                 



P5 Pituus
Loppukilpailu
1)   Samuel Karislahti                LempKiYU                  2,02              
     1,83   2,02   1,69   
                          

2)   Viljami Sepponen                 LempKiYU                  1,94              
     1,89   1,92   1,94   
                          

3)   Julius Ruutiainen                LempKiYU                  1,86              
     1,86   1,78   1,77   
                          

4)   Alpo Pasma                       HyvSu                     1,76              
     1,49   1,56   1,76   
                          

5)   Benjamin Saarinen                LempKiYU                  1,61              
     1,43   0,78   1,61   
                          

6)   Jouka Laineenoja                 LempKiYU                  1,51              
     1,51   1,15   1,23   
                          

7)   Fabian Järnström                 Ei lisenssiä              1,49              
     1,49   1,17   1,21   
                          

8)   Luka Salminen                    LempKiYU                  1,39              
     1,39   1,38   1,32   
                          

9)   Niila Vehniäinen                 LempKiYU                  1,27              
     0,93   1,27   0,85   
                          

10)  Jesper Vettensaari               LempKiYU                  1,18              
     1,18   1,15   0,92   
                          



T5 Pituus
Loppukilpailu
1)   Lila Mäkinen                     HämeenlTa                 2,00              
     2,00   1,94   1,94   
                          

2)   Aino Vahila                      LempKiYU                  1,98              
     1,72   1,98   1,76   
                          

3)   Ella Saarinen                    LempKiYU                  1,97              
     1,71   1,97   1,77   
                          

4)   Hilja Vanhatalo                  Ei lisenssiä              1,80              
     1,77   1,62   1,80   
                          

5)   Anni Ahti                        LempKiYU                  1,46              
     0,42   1,45   1,46   
                          

6)   Estelle Kuusa                    LempKiYU                  0,60              
     0,32   0,60   0,51   
                          



P6 40m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,3
1)   Matias Toivola                   LempKiYU                  8,44              
2)   Klaus Salmus                     LempKiYU                  8,47              
3)   Eino Vaittinen                   LempKiYU                  8,47              
4)   Teemu Pentti                     LempKiYU                  9,09              
5)   Väinö Liljeroos                  LempKiYU                  9,58              
6)   Jouka Laineenoja                 LempKiYU                  10,11             
7)   Alpo Pasma                       HyvSu                     10,64             
8)   Niklas Lahtinen                  LempKiYU                  11,70             


T6 40m
1)   Anna Rekola                      LempKiYU                  8,68              
2)   Saini Pasma                      HyvSu                     8,88              
3)   Hertta Mäkelä                    LempKiYU                  9,20              
4)   Nella Niittyaro                  LempKiYU                  9,24              
5)   Elsa Reinola                     LempKiYU                  9,25              
6)   Fiona Järnström                  LempKiYU                  9,39              
7)   Alisa Tuurinkoski                LempKiYU                  9,59              
8)   Alina Leinonen                   LempKiYU                  9,95              
9)   Viana Laineenoja                 LempKiYU                  10,01             
10)  Vilja Liljeroos                  LempKiYU                  10,49             
11)  Lotta Peltola                    LempKiYU                  10,75             
12)  Lila Mäkinen                     HämeenlTa                 13,65             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,8
1)   Anna Rekola                      LempKiYU                  8,68              
2)   Saini Pasma                      HyvSu                     8,88              
3)   Elsa Reinola                     LempKiYU                  9,25              
4)   Vilja Liljeroos                  LempKiYU                  10,49             
5)   Lotta Peltola                    LempKiYU                  10,75             
6)   Lila Mäkinen                     HämeenlTa                 13,65             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,9
1)   Hertta Mäkelä                    LempKiYU                  9,20              
2)   Nella Niittyaro                  LempKiYU                  9,24              
3)   Fiona Järnström                  LempKiYU                  9,39              
4)   Alisa Tuurinkoski                LempKiYU                  9,59              
5)   Alina Leinonen                   LempKiYU                  9,95              
6)   Viana Laineenoja                 LempKiYU                  10,01             


P6 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Eino Vaittinen                   LempKiYU                  17,41             
     16,19  17,41  

2)   Teemu Pentti                     LempKiYU                  13,53             
     13,53  11,72  

3)   Matias Toivola                   LempKiYU                  12,07             
     10,94  12,07  

4)   Väinö Liljeroos                  LempKiYU                  11,26             
     11,26  10,84  

5)   Klaus Salmus                     LempKiYU                  6,62              
     6,39   6,62   

6)   Niklas Lahtinen                  LempKiYU                  2,79              
     2,79   2,47   



T6 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Nella Niittyaro                  LempKiYU                  8,53              
     8,53   7,49   

2)   Saini Pasma                      HyvSu                     8,30              
     6,70   8,30   

3)   Alina Leinonen                   LempKiYU                  8,01              
     7,61   8,01   

4)   Elsa Reinola                     LempKiYU                  7,88              
     7,25   7,88   

5)   Fiona Järnström                  LempKiYU                  7,71              
     7,36   7,71   

6)   Hertta Mäkelä                    LempKiYU                  7,48              
     7,40   7,48   

7)   Anna Rekola                      LempKiYU                  7,48              
     7,48   6,16   

8)   Lotta Peltola                    LempKiYU                  6,90              
     6,25   6,90   

9)   Alisa Tuurinkoski                LempKiYU                  6,23              
     5,48   6,23   

10)  Vilja Liljeroos                  LempKiYU                  5,72              
     4,32   5,72   

11)  Viana Laineenoja                 LempKiYU                  5,57              
     5,41   5,57   



P7 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,2
1)   Leo Pirhonen                     LempKiYU                  10,79             
2)   Eino Vanhatalo                   Ei lisenssiä              11,09             
     Kristian Järnström               LempKiYU                  DNS               


T7 60m
1)   Venna Haikonen                   LempKiYU                  11,83             
2)   Olivia Leinonen                  LempKiYU                  12,50             
3)   Enni Luimula                     LempKiYU                  12,87             
4)   Taika Tuulimo                    LempKiYU                  13,39             
5)   Nella Niittyaro                  LempKiYU                  13,48             
6)   Lumi Lahtinen                    LempKiYU                  14,09             
7)   Selma Eleinen                    LempKiYU                  14,12             
8)   Noora Eloranta                   LempKiYU                  14,28             
     Tytti Pohjola                    LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,9
1)   Venna Haikonen                   LempKiYU                  11,83             
2)   Taika Tuulimo                    LempKiYU                  13,39             
3)   Nella Niittyaro                  LempKiYU                  13,48             
4)   Selma Eleinen                    LempKiYU                  14,12             
5)   Noora Eloranta                   LempKiYU                  14,28             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,4
1)   Olivia Leinonen                  LempKiYU                  12,50             
2)   Enni Luimula                     LempKiYU                  12,87             
3)   Lumi Lahtinen                    LempKiYU                  14,09             
     Tytti Pohjola                    LempKiYU                  DNS               


P7 Junnukeihäs
Loppukilpailu
1)   Eino Vanhatalo                   Ei lisenssiä              11,57             
     6,99   11,57  

     Kristian Järnström               LempKiYU                  DNS               


T7 Junnukeihäs
Loppukilpailu
1)   Olivia Leinonen                  LempKiYU                  7,19              
     5,79   7,19   

2)   Venna Haikonen                   LempKiYU                  6,73              
     6,37   6,73   

3)   Selma Eleinen                    LempKiYU                  4,33              
     4,33   4,11   

4)   Noora Eloranta                   LempKiYU                  4,20              
     4,20   3,99   

5)   Lumi Lahtinen                    LempKiYU                  3,65              
     3,41   3,65   

     Tytti Pohjola                    LempKiYU                  DNS               


P9 150m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,9
1)   Sulo Saarinen                    ValkHa                    25,42             
2)   Oskari Koivu                     LempKiYU                  25,90             
3)   Hannes Outinen                   LempKiYU                  26,25             
4)   Antti Isotalo                    LempKiYU                  26,77             
5)   Vilppu Eleinen                   LempKiYU                  26,88             
6)   Viljami Liukas                   KangU                     27,42             
7)   Lauri Tarhonen                   LempKiYU                  28,17             
8)   Niklas Karislahti                LempKiYU                  29,15             


T9 150m
1)   Kerttu Rantanen                  LempKiYU                  25,82             
2)   Erin Kouvolainen                 LempKiYU                  26,43             
3)   Nanna Niittyaro                  LempKiYU                  26,79             
4)   Seela Pasma                      HyvsU                     26,81             
5)   Nella Jokinen                    LempKiYU                  26,84             
6)   Iris Mäkinen                     HämeenlTa                 27,73             
7)   Alisa Pirhonen                   LempKiYU                  27,95             
8)   Aino Ahti                        LempKiYU                  28,23             
9)   Aino Siivonen                    NokU                      28,78             
10)  Enni Harmaala                    LempKiYU                  29,50             
11)  Emma Hautakoski                  LempKiYU                  30,01             
12)  Minea Luimula                    LempKiYU                  30,57             
13)  Anni Seppälä                     LempKiYU                  33,45             
14)  Aava Tuurinkoski                 LempKiYU                  34,70             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -2,2
1)   Kerttu Rantanen                  LempKiYU                  25,82             
2)   Nanna Niittyaro                  LempKiYU                  26,79             
3)   Seela Pasma                      HyvsU                     26,81             
4)   Nella Jokinen                    LempKiYU                  26,84             
5)   Enni Harmaala                    LempKiYU                  29,50             
6)   Emma Hautakoski                  LempKiYU                  30,01             
7)   Anni Seppälä                     LempKiYU                  33,45             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -2,2
1)   Erin Kouvolainen                 LempKiYU                  26,43             
2)   Iris Mäkinen                     HämeenlTa                 27,73             
3)   Alisa Pirhonen                   LempKiYU                  27,95             
4)   Aino Ahti                        LempKiYU                  28,23             
5)   Aino Siivonen                    NokU                      28,78             
6)   Minea Luimula                    LempKiYU                  30,57             
7)   Aava Tuurinkoski                 LempKiYU                  34,70             


P9 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Veikka Nordberg                  NakkVire                  26,73             
     24,14  x      26,64  26,73  

2)   Oskari Koivu                     LempKiYU                  13,97             
     13,28  13,97  12,22  x      

3)   Vilppu Eleinen                   LempKiYU                  12,46             
     10,19  x      12,46  9,96   

4)   Hannes Outinen                   LempKiYU                  12,05             
     12,05  x      11,58  11,56  

5)   Niklas Järnström                 LempKiYU                  11,66             
     x      x      x      11,66  

6)   Viljami Liukas                   KangU                     10,99             
     10,47  10,99  10,93  9,35   

7)   Tiitus Hartikainen               TampPy                    10,61             
     8,98   x      10,61  9,76   

8)   Niklas Karislahti                LempKiYU                  10,05             
     9,25   x      9,09   10,05  



T9 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Nanna Niittyaro                  LempKiYU                  12,02             
     10,09  12,02  x      x      

2)   Aino Ahti                        LempKiYU                  11,81             
     11,81  10,62  x      9,89   

3)   Enni Harmaala                    LempKiYU                  11,72             
     11,72  x      x      8,62   

4)   Emma Hautakoski                  LempKiYU                  10,45             
     9,06   9,97   10,45  x      

5)   Iris Mäkinen                     HämeenlTa                 9,11              
     6,91   7,48   7,54   9,11   

6)   Erin Kouvolainen                 LempKiYU                  8,54              
     x      x      8,54   x      

7)   Aino Siivonen                    NokU                      7,03              
     7,03   4,88   x      6,00   

8)   Aava Tuurinkoski                 LempKiYU                  6,75              
     6,75   6,23   6,74   x      

9)   Anni Seppälä                     LempKiYU                  6,20              
     5,81   5,43   6,20   x      



P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Veikka Nordberg                  NakkVire                  25,34             
     25,34  22,69  23,62  22,88  

2)   Oskari Koivu                     LempKiYU                  25,16             
     23,11  25,16  23,49  23,38  

3)   Sulo Saarinen                    ValkHa                    15,86             
     13,58  14,10  15,86  x      

4)   Hannes Outinen                   LempKiYU                  15,14             
     15,14  13,25  11,55  14,80  

5)   Antti Isotalo                    LempKiYU                  14,29             
     14,29  -      -      -      

6)   Paavo Palo-Oja                   LempKiYU                  14,13             
     14,10  11,92  14,13  13,72  

7)   Vilppu Eleinen                   LempKiYU                  13,18             
     13,18  13,12  13,06  11,96  

8)   Viljami Liukas                   KangU                     12,62             
     x      9,94   10,23  12,62  

9)   Niklas Järnström                 LempKiYU                  12,32             
     11,81  10,62  10,99  12,32  

10)  Lauri Tarhonen                   LempKiYU                  12,06             
     9,77   10,78  11,89  12,06  

11)  Tiitus Hartikainen               TampPy                    8,08              
     4,48   8,08   6,85   7,15   



T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Aino Ahti                        LempKiYU                  13,25             
     11,00  11,12  13,11  13,25  

2)   Iris Mäkinen                     HämeenlTa                 13,07             
     10,01  11,08  13,07  12,68  

3)   Emma Hautakoski                  LempKiYU                  12,74             
     11,64  12,74  11,68  11,45  

4)   Nella Jokinen                    LempKiYU                  11,40             
     11,40  10,37  7,78   11,35  

5)   Nanna Niittyaro                  LempKiYU                  11,37             
     8,52   8,45   11,37  10,17  

6)   Erin Kouvolainen                 LempKiYU                  11,36             
     11,36  7,52   6,55   5,83   

7)   Seela Pasma                      HyvsU                     10,35             
     10,05  9,74   10,35  10,28  

8)   Aino Siivonen                    NokU                      9,80              
     9,80   7,04   7,98   6,64   

9)   Minea Luimula                    LempKiYU                  8,44              
     8,36   8,44   6,74   7,40   

10)  Alisa Pirhonen                   LempKiYU                  8,11              
     7,06   8,11   6,70   5,46   

11)  Enni Harmaala                    LempKiYU                  8,03              
     8,03   4,93   7,18   7,72   

12)  Aava Tuurinkoski                 LempKiYU                  7,63              
     5,04   7,55   7,63   6,32   

13)  Kerttu Rantanen                  LempKiYU                  6,81              
     6,81   5,76   -      -      

14)  Anni Seppälä                     LempKiYU                  6,27              
     4,62   6,23   4,91   6,27   



P11 150m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  23,28             
2)   Luka Laurila                     LempKiYU                  24,57             
3)   Milo Giraut                      VehmU                     25,12             
4)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  25,78             
5)   Lukas Lehtinen                   LempKiYU                  26,81             
6)   Miska Mänty                      LempKiYU                  28,12             
     Kasper Leinonen                  TampPy                    DNS               


T11 150m
1)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   21,31             
2)   Minja Kautto                     LempKiYU                  23,71             
3)   Eevi Kölhi                       HämeenlTa                 23,78             
4)   Elisa Eilola                     LempKiYU                  23,80             
5)   Aada Kölhi                       HämeenlTa                 24,08             
6)   Ethel Råtts                      LempKiYU                  25,46             
7)   Ella Rajala                      LempKiYU                  25,53             
8)   Noora Nieminen                   LempKiYU                  26,44             
9)   Senni Rantala                    LempKiYU                  26,77             
10)  Viola Mäkinen                    HämeenlTa                 27,38             
11)  Minea Järnström                  LempKiYU                  27,41             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,3
1)   Minja Kautto                     LempKiYU                  23,71             
2)   Eevi Kölhi                       HämeenlTa                 23,78             
3)   Elisa Eilola                     LempKiYU                  23,80             
4)   Ella Rajala                      LempKiYU                  25,53             
5)   Noora Nieminen                   LempKiYU                  26,44             
6)   Senni Rantala                    LempKiYU                  26,77             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,2
1)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   21,31             
2)   Aada Kölhi                       HämeenlTa                 24,08             
3)   Ethel Råtts                      LempKiYU                  25,46             
4)   Viola Mäkinen                    HämeenlTa                 27,38             
5)   Minea Järnström                  LempKiYU                  27,41             


P11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,6
1)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  11,23             
2)   Iivo Lumme                       HämeenlTa                 11,32             
3)   Milo Giraut                      VehmU                     13,15             
4)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  14,58             
5)   Kasper Leinonen                  TampPy                    16,64             


T11 60m aidat
1)   Eevi Kölhi                       HämeenlTa                 11,27             
2)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  11,55             
3)   Minja Kautto                     LempKiYU                  11,59             
4)   Aada Kölhi                       HämeenlTa                 11,81             
5)   Ethel Råtts                      LempKiYU                  12,30             
6)   Senni Rantala                    LempKiYU                  13,07             
7)   Ella Rajala                      LempKiYU                  13,57             
8)   Minea Järnström                  LempKiYU                  14,71             
9)   Noora Nieminen                   LempKiYU                  15,15             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,3
1)   Senni Rantala                    LempKiYU                  13,07             
2)   Ella Rajala                      LempKiYU                  13,57             
3)   Minea Järnström                  LempKiYU                  14,71             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,8
1)   Eevi Kölhi                       HämeenlTa                 11,27             
2)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  11,55             
3)   Minja Kautto                     LempKiYU                  11,59             
4)   Aada Kölhi                       HämeenlTa                 11,81             
5)   Ethel Råtts                      LempKiYU                  12,30             
6)   Noora Nieminen                   LempKiYU                  15,15             


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  120               
     100    105    110    115    120    125    
     o      o      xo     o      o      xxx    

2)   Iivo Lumme                       HämeenlTa                 120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      o      xo     xxx    

3)   Lukas Lehtinen                   LempKiYU                  110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xo     xxx    

4)   Luka Laurila                     LempKiYU                  105               
     95     100    105    110    
     o      o      o      xxx    

5)   Milo Giraut                      VehmU                     105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      o      xxo    xxx    

6)   Miska Mänty                      LempKiYU                  100               
     90     95     100    105    
     xo     o      o      xxx    

     Kasper Leinonen                  TampPy                                      
     90     
     DNS    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  136               
     125    128    131    136    142    
     o      -      o      o      xxx    

2)   Eevi Kölhi                       HämeenlTa                 128               
     95     100    105    110    115    120    125    128    131    
     o      o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Ella Rajala                      LempKiYU                  120               
     110    115    120    125    
     xo     o      o      xxx    

4)   Senni Rantala                    LempKiYU                  115               
     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

5)   Ethel Råtts                      LempKiYU                  110               
     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xxx    

5)   Minja Kautto                     LempKiYU                  110               
     100    105    110    115    
     o      o      o      xxx    

7)   Noora Nieminen                   LempKiYU                  110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

8)   Säde Rasinmäki                   LempKiYU                  105               
     90     95     100    105    110    
     o      xo     xo     o      xxx    

9)   Aada Kölhi                       HämeenlTa                 105               
     95     100    105    110    
     o      xo     xxo    xxx    

10)  Viola Mäkinen                    HämeenlTa                 105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      xxo    xxo    xxx    

11)  Minea Järnström                  LempKiYU                  95                
     85     90     95     100    
     o      o      o      xxx    



P13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,6
1)   Eero Korvenoja                   TammRy                    26,69             
2)   Elmo Härkönen                    NokU                      29,94             
3)   Joonas Kolehmainen               LempKiYU                  30,38             
4)   Jaakko Jartti                    NokU                      31,45             


T13 200m
1)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  28,25             
2)   Erin Lönnqvist                   LempKiYU                  28,91             
3)   Elli Kurkikangas                 TammRy                    29,23             
4)   Jenna Järvenmäki                 NokU                      29,27             
5)   Venla Mattila                    ToijVau                   30,18             
6)   Nanna Harkki                     LempKiYU                  30,59             
7)   Elli Särkinen                    LempKiYU                  30,99             
8)   Aada Viskari                     LempKiYU                  31,49             
9)   Feza Mbonabingi                  LempKiYU                  31,88             
10)  Pinja Penttilä                   LempKiYU                  32,34             
11)  Aino Aalto                       LempKiYU                  32,69             
12)  Fiona Giraut                     VehmU                     33,37             
13)  Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  34,93             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,3
1)   Venla Mattila                    ToijVau                   30,18             
2)   Nanna Harkki                     LempKiYU                  30,59             
3)   Aada Viskari                     LempKiYU                  31,49             
4)   Pinja Penttilä                   LempKiYU                  32,34             
5)   Aino Aalto                       LempKiYU                  32,69             
6)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  34,93             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,1
1)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  28,25             
2)   Erin Lönnqvist                   LempKiYU                  28,91             
3)   Elli Kurkikangas                 TammRy                    29,23             
4)   Jenna Järvenmäki                 NokU                      29,27             
5)   Elli Särkinen                    LempKiYU                  30,99             
6)   Feza Mbonabingi                  LempKiYU                  31,88             
7)   Fiona Giraut                     VehmU                     33,37             


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  11,73             


T13 60m aidat
1)   Erin Lönnqvist                   LempKiYU                  9,73              
2)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  9,87              
3)   Jenna Järvenmäki                 NokU                      10,28             
4)   Janina Vuorenmaa                 HyvsU                     10,52             
5)   Venla Mattila                    ToijVau                   11,41             
6)   Fiona Giraut                     VehmU                     11,92             
7)   Feza Mbonabingi                  LempKiYU                  12,37             
8)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  12,71             
9)   Elena Ikola                      LempKiYU                  20,06             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,1
1)   Feza Mbonabingi                  LempKiYU                  12,37             
2)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  12,71             
3)   Elena Ikola                      LempKiYU                  20,06             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,9
1)   Erin Lönnqvist                   LempKiYU                  9,73              
2)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  9,87              
3)   Jenna Järvenmäki                 NokU                      10,28             
4)   Janina Vuorenmaa                 HyvsU                     10,52             
5)   Venla Mattila                    ToijVau                   11,41             
6)   Fiona Giraut                     VehmU                     11,92             


P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  3,91 +0,7          
     3,91   3,70   x      x      
     +0,7   +0,0                 



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  4,50 +0,1          
     4,41   4,21   4,50   4,49   
     +0,2   +0,8   +0,1   +0,5   

2)   Jenna Järvenmäki                 NokU                      4,44 +0,2          
     4,28   4,44   4,28   4,41   
     +0,1   +0,2   -0,3   +1,2   

3)   Erin Lönnqvist                   LempKiYU                  4,36 -0,1          
     3,87   4,17   3,36   4,36   
     -0,3   +0,1   +0,7   -0,1   

4)   Janina Vuorenmaa                 HyvsU                     4,35 +1,5          
     4,14   4,35   4,07   4,20   
     +1,9   +1,5   +0,5   -0,6   

5)   Mandi Viljamaa                   LempKiYU                  4,20 +0,6          
     3,64   3,89   3,96   4,20   
     +0,0   +0,1   +2,8   +0,6   

6)   Nanna Harkki                     LempKiYU                  4,04 -0,1          
     3,95   3,86   4,04   3,74   
     +0,0   -0,6   -0,1   +1,2   

7)   Feza Mbonabingi                  LempKiYU                  3,83 +0,4          
     3,83   x      3,71   x      
     +0,4          +0,0          

8)   Reea Hiitelä                     TampPy                    3,82 -1,5          
     3,63   3,64   x      3,82   
     +0,2   -0,5          -1,5   

9)   Minea Laukkanen                  LempKiYU                  3,74 -0,4          
     3,11   3,74   x      x      
     +0,3   -0,4                 

10)  Fiona Giraut                     VehmU                     3,62 -0,7          
     3,62   3,36   3,59   3,61   
     -0,7   -0,3   -0,1   -1,2   

11)  Pinja Penttilä                   LempKiYU                  3,51 -0,3          
     3,02   3,45   3,06   3,51   
     +0,2   +0,6   +0,0   -0,3   

12)  Aino Aalto                       LempKiYU                  3,45 -0,3          
     3,45   x      x      x      
     -0,3                        

13)  Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  3,35 +0,3          
     x      3,18   3,35   3,30   
            -0,1   +0,3   +0,3   

14)  Aada Viskari                     LempKiYU                  3,20 +0,4          
     2,50   3,20   3,09   3,07   
     +0,0   +0,4   +0,1   -0,1   

15)  Elena Ikola                      LempKiYU                  3,15 +0,3          
     3,15   3,04   3,03   2,91   
     +0,3   +0,3   +0,0   +0,2   



P15 300m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Otso Luodeslampi                 LempKiYU                  39,9h             
2)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  44,27             


T15 300m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,0
1)   Meeri Haapio                     TuUL                      45,30             
2)   Jenna Pentinniemi                ViialVa                   45,73             
3)   Camilla Uschanov                 HämeenlTa                 45,94             
4)   Janita Kinnanen                  VammsVoi                  46,42             
5)   Alina Van Heerden                TuUL                      49,48             
6)   Emilia Ylilehto                  LempKiYU                  51,16             
     Ida Leppänen                     TuUL                      DNS               
     Krista Lehti                     TampPy                    DNS               


T15 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,4
1)   Theresa Peltoniemi               TampPy                    12,75             
2)   Emilia Rättö                     HämeenlTa                 13,14             
3)   Oona Moisio                      TampPy                    13,31             
4)   Alina Van Heerden                TuUL                      15,41             


P15 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,3
1)   Niklas Piirainen                 LempKiYU                  14,91             
2)   Tuomas Rättö                     HämeenlTa                 15,09             
3)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  16,10             


P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Niklas Piirainen                 LempKiYU                  11,55 -0,9          
     11,54  11,35  11,55  11,39  x      11,36  
     +1,6   +0,4   -0,9   -0,3          -1,4   

2)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  11,28 +0,1          
     11,16  11,21  11,28  11,18  x      11,05  
     -1,2   +0,1   +0,1   -0,2          +0,7   

3)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  11,03 +0,0          
     11,03  10,94  x      10,75  x      10,91  
     +0,0   -0,3          +0,0          +0,7   

4)   Rasmus Vankka                    UrjU                      10,10 +0,4          
     10,07  9,90   x      9,60   x      10,10  
     +0,9   -0,2          +0,2          +0,4   



T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Ainu Verho                       LempKiYU                  10,82 +0,1          
     10,65  10,81  10,82  10,54  10,56  10,67  
     -0,2   +0,0   +0,1   +0,4   -0,7   +0,0   

2)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    10,11 +0,0          
     9,92   10,11  9,86   x      10,03  9,99   
     -0,9   +0,0   +0,0          +0,1   -0,1   

3)   Oona Moisio                      TampPy                    9,92 +0,1          
     x      9,43   x      9,55   x      9,92   
            -0,7          -0,9          +0,1   

4)   Linnea Salo                      NokU                      9,82 -0,7          
     9,73   9,60   9,30   x      x      9,82   
     +0,2   -0,2   -0,9                 -0,7   

5)   Sini Rantala                     TampPy                    9,76 -0,7          
     9,36   9,76   x      x      x      9,71   
     -1,1   -0,7                        +0,0   

6)   Venla Pulliainen                 TuUL                      9,71 -1,7          
     x      9,71   9,52   x      9,10   9,20   
            -1,7   +0,4          -0,7   +0,2   

7)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  9,70 +0,0          
     9,37   9,61   9,70   9,60   x      9,45   
     +0,0   -0,3   +0,0   +0,1          -0,1   

8)   Saima Laakkonen                  TampPy                    9,50 -0,1          
     x      8,95   9,00   x      9,38   9,50   
            -1,7   +0,1          -0,4   -0,1   

9)   Ida Leppänen                     TuUL                      9,30 -0,5          
     8,20   8,76   8,97   9,30   9,07   x      
     +0,1   -0,4   -1,2   -0,5   -0,2          



M17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tuomas Närhi                     LempKiYU                  11,49             
     11,49  11,04  x      x      x      -      

2)   Saku Lehtonen                    LempKiYU                  10,62             
     10,15  9,52   10,35  10,29  10,17  10,62  



N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   12,72             
     x      x      12,47  x      12,52  12,72  

2)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  11,26             
     11,26  11,20  x      x      x      10,82  

3)   Ainokaisa Heikkola               LempKiYU                  6,79              
     6,53   6,39   5,77   6,32   6,33   6,79   


N19 Kuula
Loppukilpailu
1)   Charlotta Pettersson             TampPy                    11,35             
     10,91  x      10,65  11,35  11,02  11,33  

2)   Vilma Itälinna                   TampPy                    10,03             
     x      x      x      x      10,03  -      

     Pinja Lehtinen                   LempKiYU                  9,01              
     8,96   9,01   8,98   8,69   -      -