LeKi Yleisurheilun viikko- ja seurakisa III / tulokset

Helle jatkuu edelleen ja urheiluväki hikoili Hakkarin kentällä kesän kolmansissa viikko- ja seurakisoissa. Mukana oli 94 urheilijaa 17 eri seurasta. Osallistujamäärä on perinteisesti vähäisin tässä kilpailussa lajivalikoiman vuoksi.

LeKi YU:n viikkokisa III
Lempäälän Kisa Yleisurheilu
15.07.2021

M Seiväs
Loppukilpailu
1)   Luukas Lipponen                  LempKiYU                  311               
     281    291    301    311    321    
     o      xo     xo     xo     xxx    

2)   Miika Niemelä                    LempKiYU                  281               
     251    261    271    281    291    
     o      o      xo     o      xxx    

3)   Hannu Niemelä                    LempKiYU                  231               
     181    191    201    211    221    231    241    
     o      o      o      o      o      o      xxx    



N Seiväs
Loppukilpailu
1)   Julia Vuolli                     KoskKai                   341               
     331    341    351    
     xo     xxo    xxx    

2)   Tiiu Niemelä                     LempKiYU                  211               
     181    191    201    211    221    
     o      xo     o      o      xxx    



M 3000m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: -1,6
1)   Samuel Marku                     VahdTui                   15.40,51          
2)   Eetu Salmi                       YlänKi                    18.12,58          
3)   Miika Niemelä                    LempKiYU                  18.26,44          


N 3000m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: -1,6
1)   Jenni Lahtinen                   IkurinVi                  18.05,59          
2)   Tiiu Niemelä                     LempKiYU                  23.14,86          
     Unkila Kaisa                     FinnMR                    DNF               


P5 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,3
1)   Julius Ruutiainen                LempKiYU                  9,84              
2)   Samuel Karislahti                LempKiYU                  10,31             
3)   Luka Salminen                    LempKiYU                  11,02             
4)   Niila Vehniäinen                 LempKiYU                  11,07             
5)   Fabian Järnström                 LempKiYU                  12,24             


T5 40m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Hilja Vanhatalo                  LempKiYU                  9,78              
2)   Ella Saarinen                    LempKiYU                  9,82              
3)   Aino Ojala                       UrjU                      10,43             
4)   Maisa Miinalainen                Ei lisenssiä              10,74             
5)   Anni Ahti                        LempKiYU                  12,11             


P5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Niila Vehniäinen                 LempKiYU                  9,72              
     7,21   9,72   

2)   Samuel Karislahti                LempKiYU                  6,50              
     6,49   6,50   

3)   Fabian Järnström                 LempKiYU                  6,32              
     6,32   5,76   

4)   Luka Salminen                    LempKiYU                  6,28              
     6,28   4,45   

5)   Julius Ruutiainen                LempKiYU                  6,16              
     6,16   5,73   



T5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Ella Saarinen                    LempKiYU                  8,69              
     8,42   8,69   

2)   Hilja Vanhatalo                  LempKiYU                  5,85              
     4,94   5,85   

3)   Maisa Miinalainen                Ei lisenssiä              5,72              
     5,00   5,72   

4)   Anni Ahti                        LempKiYU                  2,64              
     2,64   1,99   



P6 40m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,7
1)   Matias Toivola                   LempKiYU                  8,54              
2)   Eino Vaittinen                   LempKiYU                  8,68              
3)   Teemu Pentti                     LempKiYU                  9,13              
4)   Onni Haataja                     VesilVi                   9,45              
5)   Leo Lahti                        LempKiYU                  9,57              
6)   Alvar Vaiste                     LempKiYU                  9,81              
7)   Tiitus Jutila                    LempKiYU                  10,24             
     Niklas Lahtinen                  LempKiYU                  DNS               


T6 40m
1)   Anna Rekola                      LempKiYU                  8,97              
2)   Nella Niittyaro                  LempKiYU                  9,10              
3)   Elsa Reinola                     LempKiYU                  9,27              
4)   Fiona Järnström                  LempKiYU                  9,76              
5)   Alisa Tuurinkoski                LempKiYU                  9,79              
6)   Lotta Peltola                    LempKiYU                  10,06             
7)   Alina Leinonen                   LempKiYU                  10,43             
8)   Sofia Touhunen                   KangU                     10,47             
9)   Emily Ankomah                    LempKiYU                  10,56             
10)  Hertta Mäkelä                    LempKiYU                  13,10             
     Liina Tytykoski                  LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,6
1)   Anna Rekola                      LempKiYU                  8,97              
2)   Nella Niittyaro                  LempKiYU                  9,10              
3)   Elsa Reinola                     LempKiYU                  9,27              
4)   Alina Leinonen                   LempKiYU                  10,43             
5)   Sofia Touhunen                   KangU                     10,47             
     Liina Tytykoski                  LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,2
1)   Fiona Järnström                  LempKiYU                  9,76              
2)   Alisa Tuurinkoski                LempKiYU                  9,79              
3)   Lotta Peltola                    LempKiYU                  10,06             
4)   Emily Ankomah                    LempKiYU                  10,56             
5)   Hertta Mäkelä                    LempKiYU                  13,10             


P6 Junnukeihäs
Loppukilpailu
1)   Eino Vaittinen                   LempKiYU                  12,13             
     12,13  11,37  8,99   

2)   Matias Toivola                   LempKiYU                  6,84              
     6,01   5,62   6,84   

3)   Onni Haataja                     VesilVi                   6,60              
     6,42   6,60   6,51   

4)   Tiitus Jutila                    LempKiYU                  5,67              
     5,67   3,50   5,28   

5)   Teemu Pentti                     LempKiYU                  4,50              
     4,50   3,69   3,40   

6)   Leo Lahti                        LempKiYU                  4,21              
     4,21   2,40   4,12   

7)   Alvar Vaiste                     LempKiYU                  2,64              
     2,64   2,49   2,45   

     Niklas Lahtinen                  LempKiYU                  DNS               


T6 Junnukeihäs
Loppukilpailu
1)   Hertta Mäkelä                    LempKiYU                  4,62              
     4,62   2,84   2,54   

2)   Alisa Tuurinkoski                LempKiYU                  4,52              
     4,52   3,01   3,49   

3)   Nella Niittyaro                  LempKiYU                  4,41              
     4,41   3,59   3,18   

4)   Elsa Reinola                     LempKiYU                  4,35              
     3,08   2,66   4,35   

5)   Fiona Järnström                  LempKiYU                  4,31              
     2,99   3,54   4,31   

6)   Anna Rekola                      LempKiYU                  4,17              
     4,17   3,84   2,86   

7)   Alina Leinonen                   LempKiYU                  3,75              
     3,75   2,89   3,17   

8)   Sofia Touhunen                   KangU                     2,52              
     1,96   1,94   2,52   

     Emily Ankomah                    LempKiYU                  DNS               


P7 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,0
1)   Leo Pirhonen                     LempKiYU                  7,72              
2)   Eino Vanhatalo                   LempKiYU                  7,85              
3)   Kristian Järnström               LempKiYU                  8,33              


T7 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,8
1)   Siiri Lehtomäki                  LempKiYU                  8,33              
2)   Venna Haikonen                   LempKiYU                  8,48              
3)   Olivia Leinonen                  LempKiYU                  8,76              
4)   Enni Luimula                     LempKiYU                  9,34              
5)   Noora Eloranta                   LempKiYU                  9,48              
6)   Lumi Lahtinen                    LempKiYU                  9,66              
7)   Linda Litmanen                   LempKiYU                  9,85              


P7 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Eino Vanhatalo                   LempKiYU                  85                
     60     65     70     75     80     85     90     
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Kristian Järnström               LempKiYU                  75                
     60     65     70     75     
     o      xo     o      xxo    



T7 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Siiri Lehtomäki                  LempKiYU                  75                
     60     65     70     75     80     
     o      o      xxo    xo     xxx    

2)   Olivia Leinonen                  LempKiYU                  75                
     60     65     70     75     80     
     o      o      o      xxo    xxx    

3)   Enni Luimula                     LempKiYU                  70                
     60     65     70     75     
     o      o      o      xxx    

4)   Lumi Lahtinen                    LempKiYU                  70                
     60     65     70     75     
     o      o      xo     xxx    

5)   Linda Litmanen                   LempKiYU                  65                
     60     65     70     
     o      o      xxx    

5)   Venna Haikonen                   LempKiYU                  65                
     60     65     70     
     o      o      xxx    

     Noora Eloranta                   LempKiYU                                    
     60     
     DNS    



P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Oskari Koivu                     LempKiYU                  3,40              
     3,20   x      3,40   3,37   
                                 

2)   Leo Pirhonen                     LempKiYU                  3,10              
     2,87   3,00   3,10   3,08   
                                 

3)   Niklas Järnström                 LempKiYU                  3,07              
     2,79   2,67   x      3,07   
                                 

4)   Aaretti Hakala                   LempKiYU                  3,06              
     3,06   2,97   2,97   2,85   
                                 

5)   Niklas Karislahti                LempKiYU                  2,85              
     2,79   2,85   2,55   2,70   
                                 

6)   Olli Riikonen                    LempKiYU                  2,75              
     2,75   -      2,59   2,70   
                                 



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Nanna Niittyaro                  LempKiYU                  3,44              
     3,44   3,15   3,36   3,33   
                                 

2)   Nella Jokinen                    LempKiYU                  3,40              
     3,20   3,36   3,35   3,40   
                                 

3)   Venla Lehtola                    VehmU                     3,36              
     3,19   3,17   3,36   3,16   
                                 

4)   Alisa Pirhonen                   LempKiYU                  3,28              
     3,28   3,19   3,19   3,03   
                                 

5)   Janette Hylkilä                  VesilVi                   3,24              
     3,23   3,24   3,00   3,07   
                                 

6)   Erin Kouvolainen                 LempKiYU                  3,15              
     3,15   2,76   2,74   2,94   
                                 

7)   Kerttu Mäkipelto                 LehtimJy                  3,07              
     2,83   3,05   2,97   3,07   
                                 

8)   Meeri Aro                        HKV                       3,03              
     3,03   3,01   -      -      
                                 

9)   Aino Ahti                        LempKiYU                  3,02              
     2,90   2,80   2,91   3,02   
                                 

10)  Enni Harmaala                    LempKiYU                  2,89              
     2,87   2,83   2,88   2,89   
                                 

11)  Emma Hautakoski                  LempKiYU                  2,65              
     2,61   2,65   2,42   2,36   
                                 

12)  Minea Luimula                    LempKiYU                  2,57              
     x      2,57   2,13   2,51   
                                 

13)  Isabel Honka                     VesilVi                   2,42              
     x      2,42   2,38   2,27   
                                 

14)  Aava Tuurinkoski                 LempKiYU                  2,40              
     2,35   2,14   2,34   2,40   
                                 



P9 600m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: -0,1
1)   Oskari Koivu                     LempKiYU                  4.40,34           
2)   Oiva Ojala                       UrjU                      5.19,06           


T9 600m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: -0,1
1)   Aino Ahti                        LempKiYU                  4.05,22           
2)   Enni Harmaala                    LempKiYU                  4.17,06           
3)   Nella Jokinen                    LempKiYU                  4.35,86           
4)   Minea Luimula                    LempKiYU                  4.37,53           
5)   Emma Hautakoski                  LempKiYU                  4.40,46           
6)   Nanna Niittyaro                  LempKiYU                  4.46,51           
7)   Erin Kouvolainen                 LempKiYU                  5.04,24           
8)   Ella Marku                       VahdTui                   5.05,17           


P11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  7,59              
     6,99   7,59   7,32   7,49   
                                 



T11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Minja Kautto                     LempKiYU                  9,12              
     8,96   9,06   9,12   9,12   
                                 

2)   Ella Rajala                      LempKiYU                  8,02              
     8,02   8,02   7,88   7,87   
                                 

3)   Jessi Saloniemi                  TampPy                    7,95              
     6,69   7,95   7,80   7,67   
                                 

4)   Senni Rantala                    LempKiYU                  7,68              
     7,51   7,45   7,68   7,33   
                                 

5)   Noora Nieminen                   LempKiYU                  6,57              
     6,57   x      6,49   6,50   
                                 

6)   Minea Järnström                  LempKiYU                  6,44              
     6,40   6,23   6,44   6,21   
                                 



P11 1000m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: -0,6
1)   Onni Mäkinen                     UrjU                      5.51,69           


T11 1000m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: -0,6
1)   Sofia Piirainen                  AlavU                     6.02,25           
2)   Enia Taipale                     UrjU                      6.16,67           
3)   Ella Rajala                      LempKiYU                  7.07,32           
4)   Senni Rantala                    LempKiYU                  7.08,50           


P13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Urho Aro                         HKV                       261               
     261    271    281    
     xxo    -      xxx    

2)   Olli Ahvenjärvi                  VehmU                     251               
     221    231    241    251    261    
     xo     o      xo     xxo    xxx    

3)   Samu Tulasalo                    TampPy                    241               
     231    241    251    
     o      o      xxx    

4)   Robin Helenius                   TuUL                      241               
     241    251    261    
     xo     -      xxx    

5)   Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  211               
     181    191    201    211    221    
     o      o      o      o      xxx    



T13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Meeri Aro                        HKV                       151               
     131    151    161    
     xo     o      xxx    



P13 2000m kävely

T13 2000m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: -0,6
1)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  14.04,34          
2)   Feza Mbonabingi                  LempKiYU                  15.28,22          


P15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Aapo Närhi                       LempKiYU                  291               
     241    251    261    271    281    291    
     o      -      o      xxo    o      xxo    

2)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  271               
     211    231    241    251    261    271    281    
     o      o      o      xo     o      xxo    xxx    



T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  251               
     221    231    241    251    261    
     o      xo     o      o      xxx    

2)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  251               
     231    241    251    
     xxo    o      xo     



P15 3000m kävely

T15 3000m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: -1,6
1)   Veera Rantala                    LempKiYU                  18.11,24          


M17 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Niilo Virta                      ForssSa                   37,64             
     x      30,38  37,64  x      x      x      

2)   Tuomas Närhi                     LempKiYU                  35,18             
     32,45  35,18  34,59  33,79  34,53  x      

3)   Saku Lehtonen                    LempKiYU                  32,95             
     29,52  32,63  32,95  27,38  x      x      



N17 Kiekko

M19 Kiekko

N19 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Saskia Nahi                      EspTa                     35,29             
     30,08  35,29  x      30,09  x      27,48  


Kävelyn osallistujaluettelo (näkee pyötäkirjassa käytettyjen numeroiden kilpailijat) sekä kävelyn pöytäkirjat.

LiiteKoko
Kävelyn_osallistujaluettelo.pdf103.85 Kt
Kävelyn_pöytäkirjat_15072021.pdf1.35 MT