Oma Säästöpankki -maastojuoksucupin 2015 yhteispisteet / tulokset

Oma Säästöpankki -maastojuoksucupin parhaat sekä osallistumispalkinnot alla sarjoittain. Ne, jotka eivät olleet 20.5. kisoissa paikalla, voivat kysellä palkintojaan urheilukoulussa tai tulevissa kisoissa.

P5
1) Jesse Sällinen, 2) Lenni Heinonen, 3) Otto Hänninen
Osallistumispalkinnot: Masi Anttila, Akseli Kuusjärvi, Joona Salo, Ilmari Salmijärvi, Peetu Pentinniemi, Otto Guttorm, Tarmo Lipsanen, Lauri Lindholm, Miska Mänty, Eero Hiltunen, Jimi Suhonen, Toivo Eleinen, Urho Rajala, Niklas Muinonen, Nuutti Heinonen, Luukas Mikkola, Leevi Vaismaa, Elias Aalto, Niko Lehtonen, Noah Siitonen, Niklas Mansikka,, Akseli Kivistö, Olli Varho, Vilho Ranni, Tarmo Roininen, Anttu Kultanen, Antto Kautto ja Aaro Lindholm

T5
1) Aada Mäkitalo, 2) Lidia Karislahti, 3) Senni Rantala
Osallistumispalkinnot: Ella Rajala, Linda Pynnönen, Vivia Tapanainen, Lucia Rosendahl, Emmi Kallioinen, Eveliina Järvinen, Sofia Huntus, Hertta Rajamäki, Aada Sorvajärvi, Iitu Mäkinen, Ida Kovero, Säde Rasinmäki, Lotta Tolvanen, Selina Parikka, Oona Sorvajärvi, Minja Rantala, Aino Väätäinen, Alisa Imppu, Hilma Niiranen, Iina Ojanen, Hilla Holopainen, Minja Kautto, Ilona Lagström, Siri Ridanpää, Aino Kovero, Inka Litmanen, Aava Mäntysalo, Emilia Alanen, Miila Rotola-Pukkila, Jessica Ujanen, Jasmiina Huuhtanen, Anni Lämsä, Maisa Mäntysalo, Lyydia Antinaho ja Minni Anttila

P7
1) Noel Nikulainen, 2) Eerik Ruuti, 3) Aapeli Karislahti
Osallistumispalkinnot: Akseli Myllymäki, Akseli Koskinen, Akseli Järvinen, Viljami Kuusjärvi, Oliver Imppu, Samu Mäntyharju, Lauri Laine, Aarne Agge, Kaarlo Agge, Lauri Tirkkonen, Lucas Avola, Lari Roininen, Jussi Cederlöf, Vilho Rantanen, Totti Mattila, Aapo Kallioinen, Max Holopainen, Tuomas Mikkola, Niko Litmanen, Oskari Alanen, Vili Peltoniemi, Jooa Heikkilä, Rasmus Rämä, Joona Kivistö, Joonas Kolehmainen, Daniel Korkiakoski, Aapo Ranni, Jesse Ujanen, Petrus Ahvonen, Mikael Varho, Veikka Virtanen, Tuomo Rotola-Pukkila ja Axel Järvinen

T7
1) Aino Aalto, 2) Elli Särkinen, 3) Iiris Aho
Osallistumispalkinnot:  Minea Laakso, Maija Hänninen, Elena Ikola, Jeni Suhonen, Sara Mäkikrekola, Siru Rasinmäki, Helmi Lehtinen, Oona Ojanen, Saimi Niiranen, Emmi Mäkinen, Aada Ylilehto, Milena Montonen, Emma Lepola, Pinja Porola, Aino Heikkilä, Aada Viskari, Nanna Salovaara, Helmi Rajamäki, Kerttu Sarkkinen, Kerttu Kultanen, Lumi Vaismaa, Fanni Jokinen, Meea Mäkinen, Nella Korhonen, Kaisla Haapajoki, Iiris Vaaranmaa, Natalia Osowska ja Saana Ahti

P9
1) Otso Luodeslampi, 2) Petteri Haapaniemi, 3) Oliver Kaikkonen
Osallistumispalkinnot: Eero Ranta, Jesse Salo, Eelis Kuusjärvi, Tuomas Muinonen, Daniel Rastas, Aapo Guttorm, Aapo Närhi, Aarne Kalela, Miro Mänty, Rasmus Martikainen, Toivo Lehtinen ja Leo Lämsä

T9
1) Iina Niemelä, 2) Niia Niemelä, 3) Essi Ilomäki ja Linnea Antinaho
Osallistumispalkinnot: Viivi Komu, Veera Rantala, Emilia Ylilehto, Jasmin Levä, Tilda Porola, Aada Jaakkola, Sara Huntus, Minttu Rantala, Siina Lipsanen, Savanna Siitonen ja Ronja Ahti

P11
1) Eetu Komu, 2) Tuomas Närhi, 3) Markus Muinonen ja Luukas Lipponen
Osallistumispalkinnot: Roope Niskanen, Saku Lehtonen ja Miika Niemelä

T11
1) Ella Noora Haapalehto, 2) Hetta Niemelä, 3) Sofia Mikkonen
Osallistumispalkinnot: Disa Huntus, Oona Kaikkonen, Janika Saarinen, Olivia Mikkonen, Ilmi Rautanen ja Kristiina Laitinen

P13
1) Leevi Lampén, 2) Elias Lehtikuusi, 3) Atte Urvanta
Osallistumispalkinnot: Leevi Kivelä, Leevi Antinaho, Leevi Lipponen ja Juha Närhi

T13
1) Viola Pennanen, 2) Pinja Kianta, 3) Elina Rantala
Osallistumispalkinnot: Carita Siitonen, Michaela Jokiniemi ja Emma Ranta

P15
1) Aleksi Kivelä, 2) Matias Pärkkä

T15
1) Hilla Niemelä, 2) Rosa Simola, 3) Nea Karppinen

M
1) Riku-Antti Naskali, 2) Pasi Karppinen, 3) Valtteri Niskanen

Kunto
1) Markku Lipponen, 2) Jani Hiltunen, 3) Pirjo Litmanen