Oma Säästöpankki -maastojuoksucup 12.5.2015 tulokset

Maastocup jatkui Hakkarissa 156 kilpailijan voimin käydyllä toisella osakilpailulla. Suurimmissa lähdöissä oli kolmekymmentä juoksijaa, joten jo lähtöviivalle järjestäytymisessä oli vipinää, puhumattakaan maaliintulosta.

Cupin viimeinen kilpailu käydään 20.5. ja silloin kyseessä ovat Lempäälän kunnanmestaruusmaastot. Kaikille vähintään kahteen kisaan osallistuneille kuuluvien Oma Säästöpankki maastocup-palkintojen lisäksi jaossa on siis kunnanmestaruusmitalit kunkin sarjan kolmelle parhaalle lempääläläiselle. Normaalien maastocup-sarjojen lisäksi ohjelmassa ovat myös veteraanisarjat.

Tässä toisen osakilpailun tulokset:

Oma Säästöpankki -maastojuoksu            T U L O K S E T             12.5.2015
Lempäälän Kisa Yleisurheilu ry.           ---------------                 19:55

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

     P5 0.2 km
     =========

  1. Hänninen Otto            LempKiYU                        0.59
  2. Sällinen Jesse           LempKiYU                        1.00         0.02
  3. Salo Joona                                               1.03         0.04
  4. Pentinniemi Peetu        LempKiYU                        1.07         0.09
  5. Kuusjärvi Akseli         LempKiYU                        1.10         0.11
  6. Mikkola Luukas           LempKiYU                        1.10         0.12
  7. Lehtonen Niko            LempKiYU                        1.14         0.15
  8. Lindholm Lauri           LempKiYU                        1.15         0.16
  9. Mänty Miska              LempKiYU                        1.16         0.17
 10. Eleinen Toivo            LempKiYU                        1.17         0.18
 11. Lipsanen Tarmo           LempKiYU                        1.18         0.20
 12. Hiltunen  Eero           LempKiYU                        1.19         0.20
 13. Siitonen Noah            LempKiYU                        1.21         0.22
 14. Muinonen Niklas          LempKiYU                        1.21         0.23
 15. Vaismaa Leevi            LempKiYU                        1.23         0.25
 16. Mansikka Niklas          LempKiYU                        1.24         0.26
 17. Suhonen Jimi                                             1.27         0.28
 18. Kivistö Aleksi                                           1.29         0.30
 19. Aalto Elias                                              1.41         0.43
 20. Varho Olli                                               1.54         0.55
 21. Rajala Urho              LempKiYU                        1.59         1.01
 22. Ranni Vilho              LempKiYU                        2.44         1.45


     P7 0.5 km
     =========

  1. Ruuti Eerik              LempKiYU                        1.46
  2. Järvinen Akseli          LempKiYU                        1.48         0.02
  3. Nikulainen Noel          LempKiYU                        1.49         0.04
  4. Karislahti Aapeli        LempKiYU                        1.49         0.04
  5. Koskinen Akseli          LempKiYU                        1.53         0.07
  6. Kuusjärvi Viljami        LempKiYU                        1.58         0.12
  7. Kallioinen Aapo                                          2.02         0.17
  8. Myllymäki Akseli                                         2.03         0.17
  9. Kivistö Joona                                            2.04         0.18
 10. Holopainen Max           LempKiYU                        2.04         0.18
 11. Mikkola Tuomas           LempKiYU                        2.07         0.21
 12. Kolehmainen Joonas       LempKiYU                        2.07         0.21
 13. Mattila Totti            LempKiYU                        2.08         0.22
 14. Mäntyharju Samu          LempKiYU                        2.10         0.24
 15. Korkiakoski Daniel       LempKiYU                        2.11         0.25
 16. Laine Lauri              LempKiYU                        2.13         0.27
 17. Ranni Aapo               LempKiYU                        2.13         0.28
 18. Rantanen Vilho           LempKiYU                        2.15         0.30
 19. Tirkkonen Lauri          LempKiYU                        2.16         0.31
 20. Agge Aarne               LempKiYU                        2.18         0.33
 21. Cederlöf Jussi           LempKiYU                        2.19         0.33
 22. Avola  Lucas                                             2.20         0.34
 23. Litmanen Niko            LempKiYU                        2.20         0.35
 24. Ujanen Jesse             LempKiYU                        2.21         0.35
 25. Agge Kaarlo              LempKiYU                        2.21         0.36
 26. Ahvonen Petrus                                           2.33         0.48
 27. Virtanen Veikka          LempKiYU                        2.35         0.49
 28. Peltoniemi Vili          LempKiYU                        2.36         0.50
 29. Varho Mikael                                             2.38         0.52
 30. Alanen Oskari            LempKiYU                        2.54         1.09

 Poisjääneet   1
  - 136.            Koskela Touko


     P9 1 km
     =======

  1. Luodeslampi Otso         LempKiYU                        4.14
  2. Kaikkonen Oliver         LempKiYU                        4.21         0.06
  3. Haapaniemi Petteri       LempKiYU                        4.26         0.12
  4. Muinonen Tuomas          LempKiYU                        4.39         0.25
  5. Kuusjärvi Eelis          LempKiYU                        4.44         0.30
  6. Lämsä  Leo               LempKiYU                        4.48         0.34
  7. Närhi Aapo               LempKiYU                        4.49         0.34
  8. Kalela Aarne                                             4.51         0.37
  9. Rastas Daniel                                            5.00         0.46
 10. Guttorm Aapo                                             5.16         1.01
 11. Mänty Miro               LempKiYU                        5.46         1.31
 12. Martiskainen Rasmus                                      7.28         3.13

 Poisjääneet   1
  - 293.            Manninen Aarre


     P11 1 km
     ========

  1. Närhi Tuomas             LempKiYU                        4.11
  2. Muinonen Markus          LempKiYU                        4.12         0.02
  3. Lipponen Luukas          LempKiYU                        4.15         0.05
  4. Lehtonen Saku            LempKiYU                        4.20         0.09
  5. Niemelä Miika            LempKiYU                        4.25         0.14


     P13 2 km
     ========

  1. Lehtikuusi Elias         LempKiYU                        8.00
  2. Lampén Leevi             LempKiYU                        8.13         0.13
  3. Urvanta Atte             LempKiYU                        8.23         0.23
  4. Kivelä Leevi             LempKiYU                        8.27         0.28

 Poisjääneet   1
  - 172.            Lipponen Leevi           LempKiYU


     P15 2 km
     ========

  1. Kivelä Aleksi            LempKiYU                        6.56


     Miehet 3 km
     ===========

  1. Naskali Riku-Antti       LempKiYU                       10.42
  2. Karppinen Pasi           LempKiYU                       14.09         3.27


     T5 0.2 km
     =========

  1. Mäkitalo Aada                                            0.57
  2. Karislahti Lidia         LempKiYU                        1.00         0.03
  3. Rajala Ella              LempKiYU                        1.01         0.04
  4. Rantala Senni            LempKiYU                        1.05         0.07
  5. Kovero Ida               LempKiYU                        1.07         0.10
  6. Holopainen Hilla         LempKiYU                        1.08         0.11
  7. Kallioinen Emmi          LempKiYU                        1.09         0.11
  8. Järvinen Eveliina        LempKiYU                        1.09         0.11
  9. Rotola-Pukkila  Miila    LempKiYU                        1.11         0.13
 10. Kautto Minja                                             1.13         0.16
 11. Rosendahl  Lucia                                         1.14         0.16
 12. Pynnönen Linda           LempKiYU                        1.15         0.17
 13. Parikka Selina           LempKiYU                        1.15         0.17
 14. Rasinmäki Säde           LempKiYU                        1.18         0.20
 15. Huntus Sofia             LempKiYU                        1.18         0.21
 16. Alanen Emilia            LempKiYU                        1.19         0.22
 17. Ujanen Jessica           LempKiYU                        1.20         0.22
 18. Huuhtanen Jasmiina       LempKiYU                        1.21         0.24
 19. Lagström Ilona           LempKiYU                        1.22         0.24
 20. Tolvanen Lotta           LempKiYU                        1.22         0.25
 21. Sorvajärvi  Aada                                         1.26         0.28
 22. Lämsä Anni               LempKiYU                        1.27         0.29
 23. Ridanpää Siri            LempKiYU                        1.28         0.30
 24. Kovero Aino              LempKiYU                        1.35         0.38
 25. Rajamäki Hertta          LempKiYU                        1.46         0.49
 26. Litmanen Inka            LempKiYU                        1.48         0.50
 27. Mäntysalo Aava                                           1.50         0.52
 28. Sorvajärvi  Oona                                         1.50         0.53
 29. Mäkinen Iitu             LempKiYU                        1.51         0.54
 30. Rantala Minja            LempKiYU                        1.59         1.01
 31. Mäntysalo Maisa                                          2.44         1.47


     T7 0.5 km
     =========

  1. Aalto Aino               LempKiYU                        1.48
  2. Särkinen Elli            LempKiYU                        1.49         0.01
  3. Hänninen Maija           LempKiYU                        1.54         0.06
  4. Mäkikrekola Sara         LempKiYU                        1.58         0.10
  5. Montonen Milena          LempKiYU                        2.00         0.11
  6. Aho Iiris                LempKiYU                        2.03         0.15
  7. Salovaara Nanna          LempKiYU                        2.08         0.20
  8. Niiranen Saimi                                           2.10         0.21
  9. Mäkinen Meea             LempKiYU                        2.11         0.22
 10. Rajamäki Helmi           LempKiYU                        2.12         0.24
 11. Laakso Minea             LempKiYU                        2.15         0.26
 12. Rasinmäki Siru           LempKiYU                        2.16         0.27
 13. Sarkkinen Kerttu         LempKiYU                        2.17         0.28
 14. Korhonen Nella           LempKiYU                        2.18         0.29
 15. Ylilehto Aada            LempKiYU                        2.22         0.33
 16. Ojanen Oona              LempKiYU                        2.24         0.35
 17. Haapajoki Kaisla         LempKiYU                        2.26         0.38
 18. Kultanen Kerttu          LempKiYU                        2.27         0.38
 19. Vaismaa Lumi             LempKiYU                        2.28         0.39
 20. Mäkinen Emmi             LempKiYU                        2.31         0.42
 21. Lehtinen Helmi           LempKiYU                        2.37         0.48
 22. Vaaranmaa Iiris          LempKiYU                        2.40         0.52
 23. Osowska Natalia          LempKiYU                        2.42         0.53

 Poisjääneet   1
  - 213.            Suhonen Jeni             LempKiYU


     T9 1 km
     =======

  1. Niemelä Iina             LempKiYU                        4.10
  2. Niemelä Niia             LempKiYU                        4.27         0.17
  3. Antinaho Linnea          LempKiYU                        4.28         0.17
  4. Komu Viivi               LemKiYU                         4.52         0.41
  5. Ilomäki Essi             LempKiYU                        4.55         0.45
  6. Huntus Sara              LempKiYU                        4.57         0.46
  7. Levä Jasmin              LempKiYU                        5.03         0.52
  8. Rantala Veera            LempKiYU                        5.17         1.06
  9. Siitonen Savanna         LempKiYU                        5.19         1.09
 10. Rantala Minttu           LempKiYU                        5.32         1.22
 11. Ylilehto Emilia          LempKiYU                        5.34         1.24


     T11 1 km
     ========

  1. Haapalehto Ella Noora    LempKiYU                        4.02
  2. Mikkonen Sofia           LempKiYU                        4.02         0.00
  3. Huntus Disa              LempKiYU                        4.20         0.18
  4. Kaikkonen Oona           LempKiYU                        4.27         0.25
  5. Rautanen Ilmi            LempKiYU                        6.02         2.00

 Poisjääneet   1
  - 232.            Laitinen Kristiina       LempKiYU


     T13 2 km
     ========

  1. Pennanen Viola           LempKiYU                        8.10
  2. Kianta Pinja             LempKiYU                        8.15         0.05
  3. Rantala Elina            LempKiYU                        8.49         0.39
  4. Siitonen Carita          LempKiYU                        8.57         0.46
  5. Jokiniemi Michaela       LempKiYU                        9.49         1.38


     Kuntosarja 2 km
     ===============

  1. Hiltunen  Jani           LempKiYU                        7.12
  2. Lipponen Markku          LempKiYU                        8.10         0.58
  3. Karppinen Riia           LempKiYU                       10.20         3.09
  4. Litmanen Pirjo                                          12.07         4.55
  5. Varpukoski Iida          LempKiYU                       13.53         6.42