LeKi Yleisurheilun viikko- ja seurakisa IV 28.7.2022 - tulokset

Kesän neljännet viikkokilpailut vietettiin hyvässä säässä. Lajisuorituksen teki 116 (78 + 38) urheilijaa

Seuraavassa kisan tulokset.

LeKi YU:n viikkokisa 4
Lempäälän Kisa Yleisurheilu
28.07.2022

M 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,3
1)   Otso Luodeslampi                 LempKiYU                  24,62             
2)   Aku Kallio                       LempKiYU                  24,68             
3)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  25,88             
     Pasi Sipiläinen                  NokU                      DNS               

N 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Laura Lepistö                    PorinYU                   26,80             
2)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    27,74             
3)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  28,46             
4)   Sanni Niskanen                   ViialVa                   29,61             

N 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,7
1)   Laura Lepistö                    PorinYU                   15,55             
     Charlotta Pettersson             TampPy                    DNF               

M Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  12,74 +0,2          
     12,74  12,10  12,29  12,49  x      -      
     +0,2   +0,2   +0,1   +0,5                 

N Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Emilia Heino                     TampPy                    12,00 +0,0          
     x      11,78  11,84  11,88  11,82  12,00  
            +0,1   +0,1   +0,9   +0,0   +0,0   

2)   Jenna Saarilahti                 TampPy                    11,43 -0,2          
     11,20  11,15  11,37  11,23  11,41  11,43  
     +0,2   +0,0   +0,0   -0,2   -0,1   -0,2   

P5 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eemil Lehtinen                   LempKiYU                  1,66              
     1,66   1,64   1,58   
                          
2)   Niilo Honkanen                   LempKiYU                  1,55              
     1,55   1,34   1,40   
                          
3)   Viljami Kunnari                  LempKiYU                  1,51              
     1,34   1,51   1,42   
                         
4)   Konsta Toivola                   LempKiYU                  1,50              
     1,50   1,32   1,05   
                          
5)   Oiva Vuorio                      LempKiYU                  1,32              
     1,27   1,24   1,32   
                          
6)   Felix Rosenberg                  LempKiYU                  0,50              
     0,50   0,42   0,50   
                          

T5 Pituus
Loppukilpailu
1)   Elli Salminen                    LempKiYU                  1,70              
     1,07   1,45   1,70   
                          
2)   Maisa Lepola                     LempKiYU                  1,51              
     1,12   1,37   1,51   
                         
3)   Lilja Heikkilä                   LempKiYU                  1,44              
     1,35   1,44   1,01   
                          
4)   Anni Yläsuo                      LempKiYU                  1,43              
     0,86   1,43   1,32   
                          
5)   Anni Ahti                        LempKiYU                  1,13              
     0,91   0,78   1,13   
                          

P6 40m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,8
1)   Julius Ruutiainen                LempKiYU                  8,28              
2)   Evan Kivelä                      LempKiYU                  9,48              
3)   Samuel Ahti                      LempKiYU                  9,83              
4)   Niila Vehniäinen                 LempKiYU                  9,95              
5)   Luka Salminen                    LempKiYU                  10,15             

T6 40m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,9
1)   Fanny Lisko                      ViialVa                   9,28              
2)   Iida Vilpas                      ViialVa                   9,28              
3)   Maisa Miinalainen                LempKiYU                  9,33              
4)   Alexa Rosenberg                  LempKiYU                  9,91              
5)   Bea Salonen                      LempKiYU                  10,44             
6)   Lilja Heikkilä                   LempKiYU                  12,90             

P6 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Fabian Järnström                 LempKiYU                  13,18             
     11,78  13,18  

2)   Niila Vehniäinen                 LempKiYU                  11,78             
     11,78  10,04  

3)   Evan Kivelä                      LempKiYU                  10,87             
     10,87  9,49   

4)   Julius Ruutiainen                LempKiYU                  9,81              
     9,81   6,79   

5)   Samuel Ahti                      LempKiYU                  7,55              
     7,52   7,55   

6)   Luka Salminen                    LempKiYU                  7,00              
     6,98   7,00   


T6 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Ella Saarinen                    LempKiYU                  11,14             
     11,14  9,30   

2)   Iida Vilpas                      ViialVa                   11,13             
     11,13  9,37   

3)   Fanny Lisko                      ViialVa                   9,03              
     8,71   9,03   

4)   Alexa Rosenberg                  LempKiYU                  6,55              
     6,55   5,09   

5)   Maisa Miinalainen                LempKiYU                  5,69              
     5,69   5,02   


P7 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,7
1)   Oliver Niemi                     LempKiYU                  11,94             
2)   Matias Toivola                   LempKiYU                  12,00             
3)   Teemu Pentti                     LempKiYU                  12,11             
4)   Lenni Niemi                      LempKiYU                  12,23             
5)   Neoh Kivelä                      LempKiYU                  12,41             

T7 60m
1)   Liina Tytykoski                  VesilVi                   11,04             
2)   Vilja Eskola                     OrivPo                    11,18             
3)   Sara Sandhu                      LempKiYU                  11,69             
4)   Nella Niittyaro                  LempKiYU                  11,77             
5)   Elsa Reinola                     LempKiYU                  12,13             
6)   Neea Mikkola                     LempKiYU                  12,16             
7)   Elli Ravantti                    LempKiYU                  12,25             
8)   Alisa Tuurinkoski                LempKiYU                  12,35             
9)   Linnea Heikkilä                  LempKiYU                  13,39             
10)  Venla Kunnari                    LempKiYU                  14,95             
     Venla Skogberg                   LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,3
1)   Liina Tytykoski                  VesilVi                   11,04             
2)   Sara Sandhu                      LempKiYU                  11,69             
3)   Nella Niittyaro                  LempKiYU                  11,77             
4)   Elsa Reinola                     LempKiYU                  12,13             
5)   Elli Ravantti                    LempKiYU                  12,25             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,3
1)   Vilja Eskola                     OrivPo                    11,18             
2)   Neea Mikkola                     LempKiYU                  12,16             
3)   Alisa Tuurinkoski                LempKiYU                  12,35             
4)   Linnea Heikkilä                  LempKiYU                  13,39             
5)   Venla Kunnari                    LempKiYU                  14,95             
     Venla Skogberg                   LempKiYU                  DNS               

P7 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Oliver Niemi                     LempKiYU                  12,50             
     12,50  8,06   4,72   

2)   Lenni Niemi                      LempKiYU                  10,17             
     10,17  9,65   9,80   

3)   Neoh Kivelä                      LempKiYU                  9,21              
     9,21   x      7,45   

4)   Matias Toivola                   LempKiYU                  8,25              
     8,25   7,04   8,15   

5)   Teemu Pentti                     LempKiYU                  7,11              
     7,11   x      x      

6)   Harri Knuuti                     LempKiYU                  6,49              
     6,40   6,49   x      

T7 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Neea Mikkola                     LempKiYU                  8,77              
     8,70   8,77   6,19   

2)   Alisa Tuurinkoski                LempKiYU                  8,02              
     7,63   8,02   6,49   

3)   Nella Niittyaro                  LempKiYU                  7,10              
     7,10   6,24   6,74   

4)   Linnea Heikkilä                  LempKiYU                  5,33              
     5,33   1,95   4,86   

5)   Elli Ravantti                    LempKiYU                  5,13              
     4,48   4,36   5,13   

6)   Lotta Peltola                    LempKiYU                  3,55              
     3,55   3,27   2,79   

7)   Elsa Reinola                     LempKiYU                  3,49              
     3,25   3,49   x      

8)   Venla Kunnari                    LempKiYU                  3,45              
     3,45   1,66   1,81   


P9 150m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Severi Sainio                    TampPy                    24,71             
2)   Lauri Tarhonen                   LempKiYU                  25,08             
3)   Juuso Siltamäki                  NokU                      26,44             
4)   Martti Salminen                  NokU                      27,37             
5)   Lenni Björkholm                  NokU                      30,63             

T9 150m
1)   Nella Jokinen                    LempKiYU                  24,87             
2)   Viivi Pakkanen                   ViialVa                   26,97             
3)   Ruut Lisko                       ViialVa                   27,10             
4)   Maija Patrikainen                LempKiYU                  27,70             
5)   Venna Haikonen                   LempKiYU                  28,42             
6)   Lumi Laurila                     LempKiYU                  29,05             
7)   Olivia Leinonen                  LempKiYU                  29,83             
8)   Enni Luimula                     LempKiYU                  30,34             
9)   Taika Tuulimo                    LempKiYU                  30,56             
10)  Aava Tuurinkoski                 LempKiYU                  30,92             
11)  Saara Miinalainen                LempKiYU                  31,52             
12)  Elvi Similä                      LempKiYU                  31,61             
13)  Iida Koivisto                    LempKiYU                  32,53             
14)  Selma Eleinen                    LempKiYU                  33,19             
15)  Lumi Lahtinen                    LempKiYU                  33,38             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,1
1)   Ruut Lisko                       ViialVa                   27,10             
2)   Aava Tuurinkoski                 LempKiYU                  30,92             
3)   Saara Miinalainen                LempKiYU                  31,52             
4)   Elvi Similä                      LempKiYU                  31,61             
5)   Lumi Lahtinen                    LempKiYU                  33,38             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,4
1)   Viivi Pakkanen                   ViialVa                   26,97             
2)   Maija Patrikainen                LempKiYU                  27,70             
3)   Olivia Leinonen                  LempKiYU                  29,83             
4)   Iida Koivisto                    LempKiYU                  32,53             
5)   Selma Eleinen                    LempKiYU                  33,19             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,8
1)   Nella Jokinen                    LempKiYU                  24,87             
2)   Venna Haikonen                   LempKiYU                  28,42             
3)   Lumi Laurila                     LempKiYU                  29,05             
4)   Enni Luimula                     LempKiYU                  30,34             
5)   Taika Tuulimo                    LempKiYU                  30,56             

P9 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Lauri Tarhonen                   LempKiYU                  12,01             
     11,45  12,01  11,87  x      


T9 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Ruut Lisko                       ViialVa                   12,79             
     12,79  12,60  8,89   x      

2)   Nella Jokinen                    LempKiYU                  12,70             
     12,35  11,45  12,70  10,48  

3)   Viivi Pakkanen                   ViialVa                   10,67             
     10,00  9,72   9,92   10,67  

4)   Elvi Similä                      LempKiYU                  9,79              
     9,79   x      x      7,74   

5)   Aava Tuurinkoski                 LempKiYU                  9,43              
     9,12   9,08   8,77   9,43   

6)   Iida Koivisto                    LempKiYU                  8,50              
     7,10   7,97   8,50   8,40   

7)   Olivia Leinonen                  LempKiYU                  8,04              
     7,70   7,33   8,04   7,95   

8)   Selma Eleinen                    LempKiYU                  4,87              
     3,88   4,28   4,87   4,20   

P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Severi Sainio                    TampPy                    19,37             
     13,42  17,38  15,14  19,37  

2)   Lauri Tarhonen                   LempKiYU                  15,35             
     15,35  15,03  14,45  14,54  

3)   Martti Salminen                  NokU                      10,98             
     10,86  10,98  10,03  x      

4)   Lenni Björkholm                  NokU                      6,06              
     4,26   5,99   5,57   6,06   


T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Nella Jokinen                    LempKiYU                  13,48             
     13,48  13,10  12,84  11,17  

2)   Viivi Pakkanen                   ViialVa                   13,05             
     13,05  12,99  12,19  12,98  

3)   Elvi Similä                      LempKiYU                  7,91              
     x      7,91   5,96   7,36   

4)   Aava Tuurinkoski                 LempKiYU                  7,54              
     7,54   6,40   6,86   7,47   

5)   Iida Koivisto                    LempKiYU                  7,16              
     5,85   6,26   6,22   7,16   

6)   Venna Haikonen                   LempKiYU                  6,53              
     4,25   6,53   5,60   4,90   

7)   Olivia Leinonen                  LempKiYU                  6,43              
     5,50   6,43   4,76   x      

8)   Taika Tuulimo                    LempKiYU                  6,14              
     4,39   4,97   6,14   5,71   

9)   Saara Miinalainen                LempKiYU                  5,76              
     5,76   5,37   x      4,72   

10)  Selma Eleinen                    LempKiYU                  4,93              
     4,93   4,52   4,47   4,43   

11)  Viivi Malhonen                   LempKiYU                  3,59              
     2,70   3,26   2,49   3,59   

     Aino Ahti                        LempKiYU                  18,68             
     17,96  16,87  14,76  18,68  

P11 150m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,1
1)   Niklas Grobler                   TampPy                    23,56             
2)   Olli Riikonen                    LempKiYU                  25,47             
3)   Lukas Lehtinen                   LempKiYU                  25,49             
4)   Eemeli Saarilahti                TampPy                    25,57             
5)   Elias Ikola                      LempKiYU                  26,18             
6)   Hannes Outinen                   LempKiYU                  26,59             
     Oskari Koivu                     LempKiYU                  DNS               

T11 150m
1)   Eevi Kölhi                       HämeenlTa                 22,18             
2)   Ethel Råtts                      LempKiYU                  23,78             
3)   Kerttu Rantanen                  LempKiYU                  25,05             
4)   Nanna Niittyaro                  LempKiYU                  25,25             
5)   Anja Grobler                     TampPy                    25,26             
6)   Hilla Knuuti                     LempKiYU                  26,97             
7)   Aino Ahti                        LempKiYU                  27,86             
8)   Minea Luimula                    LempKiYU                  28,47             
9)   Salla Ahti                       LempKiYU                  28,70             
10)  Enni Harmaala                    LempKiYU                  29,37             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0
1)   Eevi Kölhi                       HämeenlTa                 22,18             
2)   Kerttu Rantanen                  LempKiYU                  25,05             
3)   Nanna Niittyaro                  LempKiYU                  25,25             
4)   Aino Ahti                        LempKiYU                  27,86             
5)   Enni Harmaala                    LempKiYU                  29,37             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,4
1)   Ethel Råtts                      LempKiYU                  23,78             
2)   Anja Grobler                     TampPy                    25,26             
3)   Hilla Knuuti                     LempKiYU                  26,97             
4)   Minea Luimula                    LempKiYU                  28,47             
5)   Salla Ahti                       LempKiYU                  28,70             

P11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,5
1)   Niklas Grobler                   TampPy                    11,31             
2)   Eemeli Saarilahti                TampPy                    12,23             
3)   Lukas Lehtinen                   LempKiYU                  13,15             
4)   Vilppu Eleinen                   LempKiYU                  13,17             
5)   Olli Riikonen                    LempKiYU                  13,66             
6)   Elias Ikola                      LempKiYU                  13,86             
7)   Oskari Koivu                     LempKiYU                  13,95             

T11 60m aidat
1)   Eevi Kölhi                       HämeenlTa                 10,59             
2)   Ethel Råtts                      LempKiYU                  11,16             
3)   Jessi Saloniemi                  TampPy                    11,38             
4)   Nanna Niittyaro                  LempKiYU                  11,84             
5)   Nella Jokinen                    LempKiYU                  12,21             
6)   Kerttu Rantanen                  LempKiYU                  13,63             
7)   Hilla Knuuti                     LempKiYU                  13,76             
8)   Anja Grobler                     TampPy                    14,16             
9)   Enni Harmaala                    LempKiYU                  14,24             
10)  Aino Ahti                        LempKiYU                  14,35             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,7
1)   Eevi Kölhi                       HämeenlTa                 10,59             
2)   Jessi Saloniemi                  TampPy                    11,38             
3)   Kerttu Rantanen                  LempKiYU                  13,63             
4)   Enni Harmaala                    LempKiYU                  14,24             
5)   Aino Ahti                        LempKiYU                  14,35             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,4
1)   Ethel Råtts                      LempKiYU                  11,16             
2)   Nanna Niittyaro                  LempKiYU                  11,84             
3)   Nella Jokinen                    LempKiYU                  12,21             
4)   Hilla Knuuti                     LempKiYU                  13,76             
5)   Anja Grobler                     TampPy                    14,16             

P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Niklas Grobler                   TampPy                    145               
     120    123    129    132    135    140    142    145    147    
     o      o      o      o      o      xo     o      o      xxx    

2)   Eemeli Saarilahti                TampPy                    115               
     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      xxo    o      xxx    

3)   Lukas Lehtinen                   LempKiYU                  115               
     95     100    105    110    115    120    
     o      o      xo     o      xo     xxx    

4)   Vilppu Eleinen                   LempKiYU                  110               
     85     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    

5)   Elias Ikola                      LempKiYU                  105               
     95     100    105    110    
     xxo    o      o      xxx    

6)   Olli Riikonen                    LempKiYU                  100               
     85     90     95     100    105    
     xo     o      o      o      xxx    

     Oskari Koivu                     LempKiYU                                    
     80     
     DNS    

T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Eevi Kölhi                       HämeenlTa                 132               
     126    132    135    
     o      o      xxx    

2)   Jessi Saloniemi                  TampPy                    120               
     110    115    120    123    
     xxo    o      o      xxx    

3)   Ethel Råtts                      LempKiYU                  120               
     105    110    115    120    123    
     o      xxo    xo     xo     xxx    

4)   Ronja Järvinen                   Ei lisenssiä              120               
     105    110    115    120    123    
     o      xo     o      xxo    xxx    

5)   Anja Grobler                     TampPy                    115               
     95     100    105    110    115    120    
     o      xo     o      o      xo     xxx    

6)   Nella Jokinen                    LempKiYU                  110               
     85     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

7)   Aino Ahti                        LempKiYU                  105               
     85     90     95     100    105    110    
     o      o      xxo    xxo    xo     xxx    

8)   Enni Harmaala                    LempKiYU                  105               
     80     85     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    

9)   Ruut Lisko                       ViialVa                   100               
     80     85     90     95     100    105    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

10)  Kerttu Rantanen                  LempKiYU                  90                
     80     85     90     95     
     xxo    o      o      x--    

P13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Samu Pentinniemi                 ViialVa                   27,46             
2)   Elmo Härkönen                    TampPy                    28,09             
3)   Eemeli Riikonen                  LempKiYU                  29,71             
4)   Joonas Kolehmainen               LempKiYU                  30,11             
5)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  33,18             
6)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  35,16             

T13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Jenna Minkkinen                  PälkLL                    29,98             
2)   Minja Kautto                     LempKiYU                  31,88             
3)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  34,31             
4)   Senni Rantala                    LempKiYU                  36,52             
     Aada Kölhi                       HämeenlTa                 DNS               

P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Elmo Härkönen                    TampPy                    10,86             
2)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  11,54             
3)   Eemeli Riikonen                  LempKiYU                  11,60             

T13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,8
1)   Jenna Minkkinen                  PälkLL                    11,24             
2)   Minja Kautto                     LempKiYU                  11,53             
3)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  12,79             
4)   Aada Kölhi                       HämeenlTa                 12,98             
5)   Senni Rantala                    LempKiYU                  13,36             

P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eemeli Riikonen                  LempKiYU                  4,03 -0,1          
     4,03   4,02   3,69   3,78   
     -0,1   -0,7   -0,8   -1,5   

2)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  3,55 -0,7          
     3,01   3,34   3,30   3,55   
     -0,2   -0,4   -0,3   -0,7   

3)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  3,20 +0,0          
     x      x      2,34   3,20   
                   +0,2   +0,0   

     Juuso Hassi                      OrivPo                    6,68 -0,8          
     x      6,62   6,45   6,68   
            -0,6   -0,9   -0,8   

     Ville Kattelus                   YlihJu                    6,39 -0,2          
     6,39   6,38   x      x      
     -0,2   +0,0                 

T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jenna Minkkinen                  PälkLL                    4,63 -0,3          
     4,60   4,56   4,63   4,44   
     -0,4   +0,0   -0,3   +0,0   

2)   Minja Kautto                     LempKiYU                  3,85 +0,0          
     3,63   3,85   3,74   3,83   
     -0,7   +0,0   -0,4   -0,5   

3)   Minttu Saarilahti                TampPy                    3,76 -0,4          
     3,33   3,76   3,66   3,76   
     -0,2   -0,5   -0,2   -0,4   

4)   Nanna Niittyaro                  LempKiYU                  3,49 -0,3          
     3,21   3,36   3,49   3,42   
     -0,1   +0,0   -0,3   +0,1   

5)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  3,49 -0,8          
     3,49   3,36   3,38   -      
     -0,8   -0,5   -0,1          

6)   Aada Kölhi                       HämeenlTa                 3,39 +0,0          
     3,39   3,11   -      -      
     +0,0   -0,6                 

7)   Senni Rantala                    LempKiYU                  3,17 -0,4          
     2,97   3,12   3,09   3,17   
     -0,7   +0,3   +0,0   -0,4   


P15 300m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,0
1)   Aapo Niittyaro                   LempKiYU                  48,36             

T15 300m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Erin Lönnqvist                   LempKiYU                  46,13             
2)   Olivia Lindholm                  RiihimKi                  46,93             
3)   Feza Mbonabingi                  LempKiYU                  53,22             

T15 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,1
1)   Erin Lönnqvist                   LempKiYU                  12,42             
2)   Angeliina Ruotsalainen           TampPy                    13,06             
3)   Olivia Lindholm                  RiihimKi                  13,21             
4)   Ella Mikkola                     TampPy                    13,26             
5)   Feza Mbonabingi                  LempKiYU                  16,09             

P15 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,5
1)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  14,50             
2)   Leevi Ortju                      TampPy                    16,90             

P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Leevi Ortju                      TampPy                    10,59 +0,1          
     10,59  -      -      -      -      -      
     +0,1                                      

2)   Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  9,79 +0,1          
     9,55   9,39   9,79   9,52   9,59   x      
     +0,3   +0,2   +0,1   -0,1   -0,2          

     Noel Nikulainen                  LempKiYU                  DNS               

T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Feza Mbonabingi                  LempKiYU                  9,56 +0,0          
     8,99   x      9,26   9,56   9,21   8,28   
     +0,1          +0,0   +0,0   -0,1   +0,0   

2)   Mandi Viljamaa                   LempKiYU                  9,45 +0,9          
     9,29   x      9,37   9,41   9,45   9,42   
     +0,7          +0,0   +0,1   +0,9   +0,4   

3)   Inari Talvensaari                TampPy                    9,23 +0,2          
     x      8,56   x      8,85   9,22   9,23   
            +0,0          +0,1   +0,0   +0,2   

     Aura Kulmala                     TampPy                    DNS               

M17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Petrus Jakonen                   NakkVire                  16,53             
     x      16,16  x      x      16,53  x      

2)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  9,60              
     x      8,92   8,48   9,60   8,61   9,25   


N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  9,15              
     9,15   x      x      x      8,23   x      

M19 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tuomas Närhi                     LempKiYU                  10,45             
     x      10,45  x      x      x      x      


N19 Kuula
-