LeKi Yleisurheilun viikko- ja seurakisa I 2.6.2022 / tulokset

Kesän 2022 ensimmäiset viikkokilpailut vietettiin hieman koleassa ja kosteassa säässä. Lajisuorituksen teki 132 (97 + 35) urheilijaa.

Ohessa kilpailujen tulokset.

LeKi YU:n viikkokisa 1
Lempäälän Kisa Yleisurheilu
02.06.2022

M 100m
1)   Elias Zetterman                  TammRy                    11,57             
2)   Aatu Vaittinen                   LempKiYU                  11,60             
3)   Aleksi Heimonen                  TampU                     11,80             
4)   Aku Kallio                       LempKiYU                  12,19             
5)   Otso Luodeslampi                 LempKiYU                  12,26             
6)   Mohammad Tajik                   LahdA                     12,35             
7)   Miika Niemelä                    LempKiYU                  12,41             
8)   Pasi Sipiläinen                  NokU                      12,61             
9)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  12,79             
10)  Jesse Salo                       LempKiYU                  13,17             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,8
1)   Otso Luodeslampi                 LempKiYU                  12,26             
2)   Mohammad Tajik                   LahdA                     12,35             
3)   Miika Niemelä                    LempKiYU                  12,41             
4)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  12,79             
5)   Jesse Salo                       LempKiYU                  13,17             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,6
1)   Elias Zetterman                  TammRy                    11,57             
2)   Aatu Vaittinen                   LempKiYU                  11,60             
3)   Aleksi Heimonen                  TampU                     11,80             
4)   Aku Kallio                       LempKiYU                  12,19             
5)   Pasi Sipiläinen                  NokU                      12,61             


N 100m
1)   Aino Eno                         TampU                     13,08             
2)   Krista Lehti                     LempKiYU                  13,12             
3)   Anni Elfving                     TampPy                    13,31             
4)   Aada Aarnio                      JanJa                     13,38             
5)   Emilia Heino                     TampPy                    13,52             
6)   Pinja Kukko                      LempKiYU                  13,79             
7)   Tuuli Kulju                      JanJa                     13,82             
8)   Milja Lehtinen                   TampPy                    14,14             
9)   Ainokaisa Heikkola               LempKiYU                  15,19             
     Nilla Oksanen                    TampPy                    DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -2,1
1)   Pinja Kukko                      LempKiYU                  13,79             
2)   Tuuli Kulju                      JanJa                     13,82             
3)   Milja Lehtinen                   TampPy                    14,14             
4)   Ainokaisa Heikkola               LempKiYU                  15,19             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,2
1)   Aino Eno                         TampU                     13,08             
2)   Krista Lehti                     LempKiYU                  13,12             
3)   Anni Elfving                     TampPy                    13,31             
4)   Aada Aarnio                      JanJa                     13,38             
5)   Emilia Heino                     TampPy                    13,52             
     Nilla Oksanen                    TampPy                    DNS               


M Pituus
Loppukilpailu
1)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  5,75 +1,7          
     x      5,72   5,66   5,60   5,75   5,55   
            +0,7   +1,8   +0,5   +1,7   +0,6   

2)   Miika Niemelä                    LempKiYU                  5,48 +2,7  5,28 +1,4
     5,09   5,28   5,20   5,23   5,28   5,48   
     +0,9   +1,4   +0,7   +0,7   +2,8   +2,7   

3)   Aku Kallio                       LempKiYU                  5,33 +0,6          
     5,10   5,33   x      -      -      -      
     +2,3   +0,6                               



N Pituus
Loppukilpailu
1)   Oona Hietala                     TampPy                    5,42 +1,1          
     5,24   5,27   5,42   x      5,41   x      
     +0,8   +1,4   +1,1          +1,7          

2)   Arlena Mikkonen                  TampU                     5,32 +1,5          
     x      5,03   5,32   x      x      -      
            +0,6   +1,5                        

3)   Pinja Hirvilahti                 TampPy                    5,22 +2,2  5,09 +0,6
     5,05   4,74   5,09   3,04   4,96   5,22   
     +1,4   +1,1   +0,6   +2,1   +1,9   +2,2   

4)   Roosa Myllymäki                  TampPy                    4,96 +1,6          
     4,94   4,96   4,74   x      -      -      
     +0,2   +1,6   +0,2                        

5)   Tiia Hautala                     PorinYU                   4,83 +2,8          
     4,83   -      -      -      -      -      
     +2,8                                      

6)   Oona Moisio                      TampPy                    4,65 +1,5          
     x      x      4,65   4,56   4,62   4,51   
                   +1,5   +0,7   +2,0   +1,1   

     Vilma Pietilä                    TampPy                    DNS               


N Keihäs
Loppukilpailu
1)   Miia Uskalinmäki                 TampPy                    27,87             
     27,87  26,13  23,95  x      24,42  x      

2)   Venla Ruotanen                   TampPy                    27,29             
     27,29  x      25,90  26,82  27,23  x      

3)   Milla Ikonen                     TampPy                    26,70             
     25,99  26,70  x      26,61  26,60  25,95  



P5 40m
1)   Kaius Hämäläinen                 Ei lisenssiä              9,42              
2)   Fabian Järnström                 LempKiYU                  10,51             
3)   Konsta Toivola                   LempKiYU                  10,97             
4)   Peetu Karvonen                   LempKiYU                  11,45             
5)   Eemil Lehtinen                   LempKiYU                  11,94             
6)   Felix Rosenberg                  LempKiYU                  12,39             
7)   Akseli Arkkukangas               LempKiYU                  13,01             
8)   Oiva Vuorio                      LempKiYU                  13,40             
     Eevert Huttunen                  LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,2
1)   Kaius Hämäläinen                 Ei lisenssiä              9,42              
2)   Konsta Toivola                   LempKiYU                  10,97             
3)   Eemil Lehtinen                   LempKiYU                  11,94             
4)   Felix Rosenberg                  LempKiYU                  12,39             
5)   Oiva Vuorio                      LempKiYU                  13,40             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,7
1)   Fabian Järnström                 LempKiYU                  10,51             
2)   Peetu Karvonen                   LempKiYU                  11,45             
3)   Akseli Arkkukangas               LempKiYU                  13,01             
     Eevert Huttunen                  LempKiYU                  DNS               


T5 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,2
1)   Maisa Lepola                     LempKiYU                  10,72             
2)   Bea Salonen                      LempKiYU                  11,15             
3)   Anni Yläsuo                      LempKiYU                  11,43             
4)   Nella Peltola                    LempKiYU                  12,90             
5)   Matilda Touru                    LempKiYU                  12,96             
6)   Ellinoora Rastas                 LempKiYU                  12,99             
7)   Elsi Rantanen                    LempKiYU                  15,65             
8)   Lumi Viitaharju                  LempKiYU                  18,31             


P5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Fabian Järnström                 LempKiYU                  10,53             
     10,53  -      -      

2)   Oiva Vuorio                      LempKiYU                  6,69              
     6,69   -      -      

3)   Peetu Karvonen                   LempKiYU                  6,11              
     4,15   6,11   4,58   

4)   Kaius Hämäläinen                 Ei lisenssiä              5,58              
     5,21   5,58   4,88   

5)   Akseli Arkkukangas               LempKiYU                  5,18              
     5,18   -      -      

6)   Konsta Toivola                   LempKiYU                  4,35              
     3,41   4,35   2,68   

7)   Felix Rosenberg                  LempKiYU                  3,92              
     3,29   3,07   3,92   

8)   Eemil Lehtinen                   LempKiYU                  1,86              
     1,18   1,86   1,43   

     Eevert Huttunen                  LempKiYU                  DNS               


T5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Matilda Touru                    LempKiYU                  4,90              
     4,53   4,83   4,90   

2)   Pihla Arpiainen                  LempKiYU                  4,74              
     3,00   4,74   4,26   

3)   Bea Salonen                      LempKiYU                  4,11              
     4,11   2,61   2,03   

4)   Maisa Lepola                     LempKiYU                  3,72              
     3,04   3,72   3,03   

5)   Elsi Rantanen                    LempKiYU                  3,70              
     3,70   1,70   1,70   

6)   Anni Yläsuo                      LempKiYU                  3,47              
     3,43   3,25   3,47   

7)   Lumi Viitaharju                  LempKiYU                  3,43              
     3,43   2,20   2,39   

8)   Ellinoora Rastas                 LempKiYU                  2,83              
     2,73   2,83   1,81   

9)   Nella Peltola                    LempKiYU                  2,60              
     2,20   2,60   2,59   



P6 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,4
1)   Ville Kalliomäki                 LempKiYU                  9,74              
2)   Niila Vehniäinen                 LempKiYU                  10,47             
3)   Luka Salminen                    LempKiYU                  11,21             
     Samuel Karislahti                LempKiYU                  DNS               


T6 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,0
1)   Maisa Miinalainen                LempKiYU                  10,05             
2)   Silja Frösén                     LempKiYU                  10,69             
3)   Alexa Rosenberg                  LempKiYU                  11,24             


P6 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Niila Vehniäinen                 LempKiYU                  10,12             
     10,12  9,79   9,08   

2)   Ville Kalliomäki                 LempKiYU                  9,50              
     9,50   7,87   5,69   

3)   Luka Salminen                    LempKiYU                  5,12              
     5,12   4,88   2,83   

     Samuel Karislahti                LempKiYU                  DNS               


T6 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Ella Saarinen                    LempKiYU                  10,67             
     10,67  -      8,44   

2)   Alexa Rosenberg                  LempKiYU                  6,24              
     6,24   5,84   3,90   

3)   Silja Frösén                     LempKiYU                  5,83              
     5,83   4,91   -      

4)   Maisa Miinalainen                LempKiYU                  4,85              
     4,40   4,64   4,85   



P7 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,0
1)   Matias Toivola                   LempKiYU                  8,39              
2)   Teemu Pentti                     LempKiYU                  8,57              
3)   Harri Knuuti                     LempKiYU                  9,23              
4)   Joona Vuorenmaa                  LempKiYU                  10,29             


T7 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,8
1)   Nella Niittyaro                  LempKiYU                  8,96              
2)   Elsa Holmberg                    LempKiYU                  9,24              
3)   Venla Seppä                      LempKiYU                  9,24              
4)   Elsa Reinola                     LempKiYU                  9,27              
5)   Elli Ravantti                    LempKiYU                  9,28              
6)   Alisa Tuurinkoski                LempKiYU                  9,40              
7)   Fiona Järnström                  LempKiYU                  9,91              
     Oona Asikainen                   LempKiYU                  DNS               


P7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Matias Toivola                   LempKiYU                  15,97             
     15,80  15,97  14,71  

2)   Teemu Pentti                     LempKiYU                  12,18             
     12,18  9,42   x      

3)   Joona Vuorenmaa                  LempKiYU                  6,48              
     5,61   6,48   6,09   



T7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Alisa Tuurinkoski                LempKiYU                  10,17             
     10,17  8,14   9,10   

2)   Nella Niittyaro                  LempKiYU                  10,03             
     8,76   8,04   10,03  

3)   Elsa Holmberg                    LempKiYU                  9,19              
     9,19   7,67   6,64   

4)   Fiona Järnström                  LempKiYU                  7,46              
     7,46   7,32   6,51   

5)   Elli Ravantti                    LempKiYU                  6,78              
     3,20   4,32   6,78   

6)   Elsa Reinola                     LempKiYU                  6,74              
     6,66   6,74   6,51   

     Oona Asikainen                   LempKiYU                  DNS               
     Venla Seppä                      LempKiYU                  DNS               


P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,6
1)   Antti Isotalo                    LempKiYU                  7,17              
2)   Lauri Tarhonen                   LempKiYU                  7,32              
3)   Kristian Järnström               LempKiYU                  8,13              
4)   Luukas Tuovinen                  LempKiYU                  9,04              
     Leo Pirhonen                     LempKiYU                  DNS               


T9 40m
1)   Iris Mäkinen                     HämeenlTa                 7,49              
2)   Aino Siivonen                    NokU                      7,77              
3)   Viivi Pakkanen                   ViialVa                   7,83              
4)   Lumi Laurila                     LempKiYU                  8,17              
5)   Venna Haikonen                   LempKiYU                  8,19              
6)   Tytti Pohjola                    LempKiYU                  8,26              
7)   Aava Tuurinkoski                 LempKiYU                  8,85              
8)   Saara Miinalainen                LempKiYU                  9,17              
9)   Selma Eleinen                    LempKiYU                  9,20              
10)  Minea Helén                      LempKiYU                  9,24              
11)  Noora Eloranta                   LempKiYU                  9,28              
12)  Iida Koivisto                    LempKiYU                  9,69              
13)  Lumi Lahtinen                    LempKiYU                  9,75              
14)  Viivi Malhonen                   LempKiYU                  10,11             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -3,1
1)   Iris Mäkinen                     HämeenlTa                 7,49              
2)   Aino Siivonen                    NokU                      7,77              
3)   Viivi Pakkanen                   ViialVa                   7,83              
4)   Aava Tuurinkoski                 LempKiYU                  8,85              
5)   Saara Miinalainen                LempKiYU                  9,17              
6)   Minea Helén                      LempKiYU                  9,24              
7)   Noora Eloranta                   LempKiYU                  9,28              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,5
1)   Lumi Laurila                     LempKiYU                  8,17              
2)   Venna Haikonen                   LempKiYU                  8,19              
3)   Tytti Pohjola                    LempKiYU                  8,26              
4)   Selma Eleinen                    LempKiYU                  9,20              
5)   Iida Koivisto                    LempKiYU                  9,69              
6)   Lumi Lahtinen                    LempKiYU                  9,75              
7)   Viivi Malhonen                   LempKiYU                  10,11             


P9 400m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,9
1)   Lauri Tarhonen                   LempKiYU                  1.20,62           
2)   Antti Isotalo                    LempKiYU                  1.23,84           
3)   Jooa Mäkinen                     LempKiYU                  1.47,52           
4)   Luukas Tuovinen                  LempKiYU                  1.58,93           


T9 400m
1)   Aino Siivonen                    NokU                      1.23,06           
2)   Nella Jokinen                    LempKiYU                  1.24,15           
3)   Lumi Laurila                     LempKiYU                  1.29,53           
4)   Viivi Pakkanen                   ViialVa                   1.32,64           
5)   Selma Eleinen                    LempKiYU                  1.43,90           
6)   Aava Tuurinkoski                 LempKiYU                  1.44,46           
7)   Venna Haikonen                   LempKiYU                  1.44,86           
8)   Lumi Lahtinen                    LempKiYU                  1.48,99           
9)   Saara Miinalainen                LempKiYU                  1.50,41           
10)  Iida Koivisto                    LempKiYU                  1.52,59           
11)  Noora Eloranta                   LempKiYU                  2.02,32           

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -2,4
1)   Aino Siivonen                    NokU                      1.23,06           
2)   Nella Jokinen                    LempKiYU                  1.24,15           
3)   Viivi Pakkanen                   ViialVa                   1.32,64           
4)   Venna Haikonen                   LempKiYU                  1.44,86           
5)   Noora Eloranta                   LempKiYU                  2.02,32           

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,7
1)   Lumi Laurila                     LempKiYU                  1.29,53           
2)   Selma Eleinen                    LempKiYU                  1.43,90           
3)   Aava Tuurinkoski                 LempKiYU                  1.44,46           
4)   Lumi Lahtinen                    LempKiYU                  1.48,99           
5)   Saara Miinalainen                LempKiYU                  1.50,41           
6)   Iida Koivisto                    LempKiYU                  1.52,59           


P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Lauri Tarhonen                   LempKiYU                  14,74             
     14,47  13,61  11,88  14,74  

2)   Kristian Järnström               LempKiYU                  10,45             
     10,13  7,96   10,45  10,23  

3)   Jooa Mäkinen                     LempKiYU                  6,33              
     x      6,33   3,12   3,89   



T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Iris Mäkinen                     HämeenlTa                 14,15             
     14,15  12,19  12,38  13,23  

2)   Aino Siivonen                    NokU                      10,22             
     7,28   8,51   10,22  9,42   

3)   Viivi Pakkanen                   ViialVa                   8,86              
     8,81   7,39   8,86   8,85   

4)   Aava Tuurinkoski                 LempKiYU                  7,60              
     6,36   6,99   7,60   6,81   

5)   Saara Miinalainen                LempKiYU                  6,37              
     2,96   5,32   5,69   6,37   

6)   Lumi Laurila                     LempKiYU                  5,44              
     5,44   x      5,07   4,91   

7)   Noora Eloranta                   LempKiYU                  4,79              
     3,55   4,79   4,42   3,78   

8)   Iida Koivisto                    LempKiYU                  4,66              
     3,70   3,37   3,50   4,66   

9)   Selma Eleinen                    LempKiYU                  4,55              
     4,55   4,09   3,94   3,95   

10)  Venna Haikonen                   LempKiYU                  4,43              
     x      3,13   4,43   -      

11)  Viivi Malhonen                   LempKiYU                  2,97              
     2,97   2,72   x      x      

     Tytti Pohjola                    LempKiYU                  DNS               


P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,5
1)   Milo Giraut                      TampPy                    10,15             
2)   Vilppu Eleinen                   LempKiYU                  10,49             
3)   Oskari Koivu                     LempKiYU                  10,56             
4)   Lukas Lehtinen                   LempKiYU                  10,67             
     Niklas Järnström                 LempKiYU                  DNS               


T11 60m
1)   Ethel Råtts                      LempKiYU                  9,35              
2)   Amalia Hämäläinen                TampPy                    9,85              
3)   Noora Nieminen                   LempKiYU                  10,06             
4)   Kerttu Rantanen                  LempKiYU                  10,28             
5)   Viola Mäkinen                    HämeenlTa                 10,31             
6)   Nanna Niittyaro                  LempKiYU                  10,55             
7)   Lilli Pohjola                    LempKiYU                  10,58             
8)   Alisa Pirhonen                   LempKiYU                  10,58             
9)   Minea Järnström                  LempKiYU                  10,62             
10)  Hilla Karppinen                  LempKiYU                  10,68             
11)  Enni Harmaala                    LempKiYU                  11,50             
12)  Janessa Sällinen                 LempKiYU                  11,55             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,4
1)   Ethel Råtts                      LempKiYU                  9,35              
2)   Kerttu Rantanen                  LempKiYU                  10,28             
3)   Viola Mäkinen                    HämeenlTa                 10,31             
4)   Minea Järnström                  LempKiYU                  10,62             
5)   Hilla Karppinen                  LempKiYU                  10,68             
6)   Enni Harmaala                    LempKiYU                  11,50             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,2
1)   Amalia Hämäläinen                TampPy                    9,85              
2)   Noora Nieminen                   LempKiYU                  10,06             
3)   Nanna Niittyaro                  LempKiYU                  10,55             
4)   Lilli Pohjola                    LempKiYU                  10,58             
5)   Alisa Pirhonen                   LempKiYU                  10,58             
6)   Janessa Sällinen                 LempKiYU                  11,55             


P11 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Lukas Lehtinen                   LempKiYU                  120               
     90     100    110    120    130    
     xo     xo     xo     o      xxx    

     Oskari Koivu                     LempKiYU                  NH                
     90     
     xxx    



T11 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Amalia Hämäläinen                TampPy                    185               
     110    120    130    140    150    160    170    180    185    190    
     o      o      o      o      xo     o      o      xo     o      xxx    

2)   Liina Joukainen                  LempKiYU                  90                
     90     100    
     xo     xxx    

     Kerttu Rantanen                  LempKiYU                  NH                
     90     
     xxx    



P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Oskari Koivu                     LempKiYU                  7,83              
     6,49   7,83   7,28   7,09   

2)   Lukas Lehtinen                   LempKiYU                  6,49              
     6,02   5,34   5,57   6,49   

3)   Vilppu Eleinen                   LempKiYU                  5,15              
     x      x      5,15   4,29   

     Niklas Järnström                 LempKiYU                  DNS               


T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Lilli Pohjola                    LempKiYU                  7,86              
     7,86   7,55   7,77   5,09   

2)   Viola Mäkinen                    HämeenlTa                 7,02              
     7,02   6,79   6,71   6,44   

3)   Nanna Niittyaro                  LempKiYU                  6,68              
     6,68   6,46   6,10   6,61   

4)   Ethel Råtts                      LempKiYU                  6,57              
     6,42   6,57   6,11   6,23   

5)   Minea Järnström                  LempKiYU                  6,54              
     6,27   5,95   6,12   6,54   

6)   Noora Nieminen                   LempKiYU                  5,86              
     5,21   5,86   5,38   5,54   

7)   Alisa Pirhonen                   LempKiYU                  5,21              
     5,21   5,19   5,13   4,53   

8)   Enni Harmaala                    LempKiYU                  5,20              
     5,03   4,03   5,20   5,09   

9)   Liina Joukainen                  LempKiYU                  4,70              
     4,70   3,32   4,56   3,48   

10)  Hilla Karppinen                  LempKiYU                  4,47              
     3,43   3,62   4,47   4,43   

11)  Janessa Sällinen                 LempKiYU                  3,55              
     3,40   3,19   3,55   3,37   

     Kerttu Rantanen                  LempKiYU                  DNS               


P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,6
1)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  9,56              
2)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  10,38             
3)   Miska Mänty                      LempKiYU                  10,92             


T13 60m
1)   Noora Moisio                     TampPy                    8,73              
2)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   8,84              
3)   Fiona Giraut                     TampPy                    9,23              
4)   Elisa Eilola                     LempKiYU                  9,50              
5)   Minja Kautto                     LempKiYU                  9,58              
6)   Hilma Niemi                      ViialVa                   9,84              
7)   Sohvi Rantanen                   ViialVa                   9,97              
8)   Senni Rantala                    LempKiYU                  10,36             
9)   Ella Rajala                      LempKiYU                  10,39             
10)  Säde Rasinmäki                   LempKiYU                  10,76             
11)  Anni Nuora                       LempKiYU                  11,65             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,1
1)   Noora Moisio                     TampPy                    8,73              
2)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   8,84              
3)   Fiona Giraut                     TampPy                    9,23              
4)   Hilma Niemi                      ViialVa                   9,84              
5)   Senni Rantala                    LempKiYU                  10,36             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,4
1)   Elisa Eilola                     LempKiYU                  9,50              
2)   Minja Kautto                     LempKiYU                  9,58              
3)   Sohvi Rantanen                   ViialVa                   9,97              
4)   Ella Rajala                      LempKiYU                  10,39             
5)   Säde Rasinmäki                   LempKiYU                  10,76             
6)   Anni Nuora                       LempKiYU                  11,65             


P13 Korkeus

T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Ella Rajala                      LempKiYU                  119               
     105    110    113    116    119    122    
     o      o      -      o      o      xxx    

1)   Senni Rantala                    LempKiYU                  119               
     105    110    113    116    119    122    
     o      o      o      o      o      xxx    

3)   Iiris Helenius                   ViialVa                   116               
     95     100    105    110    113    116    119    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

4)   Säde Rasinmäki                   LempKiYU                  116               
     95     100    105    110    113    116    119    
     o      o      xo     xo     xo     o      xxx    



P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  6,35              
     5,51   6,35   6,11   5,72   

2)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  4,97              
     4,63   4,97   4,89   4,93   



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Fiona Giraut                     TampPy                    9,01              
     x      8,42   8,48   9,01   

2)   Noora Moisio                     TampPy                    7,88              
     6,37   7,29   7,75   7,88   

3)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   7,77              
     7,77   7,35   7,32   7,27   

4)   Hilma Niemi                      ViialVa                   6,18              
     5,39   5,69   5,47   6,18   

5)   Sohvi Rantanen                   ViialVa                   6,11              
     6,11   6,02   5,93   5,99   

6)   Ella Rajala                      LempKiYU                  5,85              
     x      5,61   5,85   5,73   

7)   Minja Kautto                     LempKiYU                  5,48              
     5,43   5,48   5,24   5,00   

8)   Iiris Helenius                   ViialVa                   5,43              
     5,43   5,38   5,12   5,19   



P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,8
1)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  12,50             


T15 100m
1)   Iida Kastarinen                  TampPy                    13,09             
2)   Ainu Verho                       LempKiYU                  13,16             
3)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  13,65             
4)   Erin Lönnqvist                   LempKiYU                  13,91             
5)   Nanna Harkki                     LempKiYU                  14,12             
6)   Hertta Hakala                    TampPy                    14,33             
7)   Elli Särkinen                    LempKiYU                  14,66             
8)   Mandi Viljamaa                   LempKiYU                  14,82             
9)   Ida Saarinen                     VilppVei                  14,89             
10)  Minea Laukkanen                  LempKiYU                  15,27             
11)  Feza Mbonabingi                  LempKiYU                  15,67             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,8
1)   Nanna Harkki                     LempKiYU                  14,12             
2)   Elli Särkinen                    LempKiYU                  14,66             
3)   Mandi Viljamaa                   LempKiYU                  14,82             
4)   Ida Saarinen                     VilppVei                  14,89             
5)   Minea Laukkanen                  LempKiYU                  15,27             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -2,1
1)   Iida Kastarinen                  TampPy                    13,09             
2)   Ainu Verho                       LempKiYU                  13,16             
3)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  13,65             
4)   Erin Lönnqvist                   LempKiYU                  13,91             
5)   Hertta Hakala                    TampPy                    14,33             
6)   Feza Mbonabingi                  LempKiYU                  15,67             


P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  5,22 +0,1          
     5,02   4,92   5,04   5,22   
     +0,0   +2,5   +0,8   +0,1   



T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Iida Kastarinen                  TampPy                    5,16 +1,8          
     x      5,16   -      -      
            +1,8                 

2)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  4,65 +0,0          
     4,49   4,46   4,65   x      
     +2,3   +1,3   +0,0          

3)   Ida Saarinen                     VilppVei                  4,38 +1,0          
     4,08   4,38   x      3,80   
     +1,0   +1,0          +0,5   

4)   Nanna Harkki                     LempKiYU                  4,28 +1,3          
     4,12   4,10   3,85   4,28   
     +1,3   +2,4   +1,1   +1,3   

5)   Emilia Aho                       TampPy                    4,26 +1,3          
     x      4,19   4,26   4,25   
            +2,2   +1,3   +1,2   

6)   Hertta Hakala                    TampPy                    4,22 +1,3          
     4,18   4,22   4,00   3,93   
     +1,6   +1,3   +1,1   +1,1   

7)   Erin Lönnqvist                   LempKiYU                  4,07 +1,3          
     4,07   x      3,64   3,87   
     +1,3          +1,5   +1,0   

8)   Mandi Viljamaa                   LempKiYU                  4,01 +0,8          
     3,94   4,01   3,46   x      
     +0,0   +0,8   +1,1          

9)   Minea Laukkanen                  LempKiYU                  3,88 +1,1          
     x      3,74   3,88   x      
            +3,0   +1,1          

10)  Feza Mbonabingi                  LempKiYU                  3,33 +1,5          
     3,33   2,56   2,87   x      
     +1,5   +1,3   +0,0          



P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Miro Valtonen                    IkurinVi                  39,68             
     x      38,63  38,40  39,68  

2)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  35,06             
     32,46  35,06  33,67  33,48  

3)   Jasper Heikkiniemi               JanJa                     20,05             
     17,82  x      20,05  19,88  



T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Mandi Viljamaa                   LempKiYU                  25,43             
     18,59  18,28  16,64  25,43  

2)   Erin Lönnqvist                   LempKiYU                  23,58             
     23,58  22,78  21,04  22,36  

3)   Feza Mbonabingi                  LempKiYU                  20,20             
     20,20  18,06  18,08  18,37  



M17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Veikko Koski                     PorinYU                   47,05             
     45,13  44,34  44,25  x      46,62  47,05  

2)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  31,52             
     31,52  27,68  31,08  30,91  30,24  27,49  

3)   Miika Niemelä                    LempKiYU                  28,53             
     25,72  26,53  28,02  28,28  28,53  28,05  



N17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Rebecca Nelimarkka               NakkVire                  50,69             
     50,69  43,35  x      45,07  46,62  x      

2)   Iida Kujanpää                    TampPy                    32,09             
     30,76  x      30,40  31,48  x      32,09  

3)   Emilia Kuusenaho                 ViialVa                   28,21             
     26,68  23,20  25,48  27,06  28,21  x      

     Oona Moisio                      TampPy                    DNS               


M19 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Tuomas Närhi                     LempKiYU                  51,58             
     x      45,64  51,42  47,50  x      51,58