Lempäälän kunnan mestaruuskilpailujen tulokset

Lempäälän kunnan mestaruuskisoihin 9.9.2021 osallistui 120 urheilijaa kaikkiaan 27 eri seurasta. Palkintopallille pääsivät kuitenkin nousemaan vain ne. joilla kotipaikka on Lempäälä.

Lempäälän yleisurheilumestaruuskilpailut / Lempäälän Kisa Yleisurheilu 09.09.2021

M 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,8
1)   Aatu Vaittinen                   LempKiYU                  11,90             
2)   Aku Kallio                       LempKiYU                  11,91             
     Patrik Järvinen                  TampPy                    DNS               


N 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,5
1)   Pinja Lehtinen                   LempKiYU                  13,30             
2)   Sanni Niskanen                   ViialVa                   13,99             
3)   Ainokaisa Heikkola               LempKiYU                  16,00             
4)   Sanna Vehniäinen                 Lempäälä                  16,30             


N 800m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,1
1)   Pinja Lehtinen                   LempKiYU                  2.42,70           
2)   Emma-Riikka Laamanen             Lempäälä                  2.49,00           
3)   Sanna Vehniäinen                 Lempäälä                  3.11,48           
     Netta Nieminen                   VammsVoi                  DNS               


M 3000m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,9
1)   Samuli Kero                      VammsVoi                  9.14,32           
2)   Riku-Antti Naskali               KylmäkVei                 9.49,56           
3)   Timo Soukka                      Lempäälä                  13.19,24          


M Korkeus
Loppukilpailu
1)   Julius Kuusela                   LänsiUU                   210               
     185    190    195    200    205    210    213    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Matias Mustonen                  LempKiYU                  205               
     140    150    160    180    185    190    195    200    205    210    
     o      o      o      o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Santeri Haapamäki                TampPy                    185               
     180    185    190    
     xo     o      xxx    

4)   Matti Saunanen                   IkaalU                    130               
     120    125    130    135    
     o      o      xo     xxx    



N Korkeus

M Keihäs
Loppukilpailu
1)   Joonas Oksanen                   TampPy                    67,68             
     66,81  67,68  67,01  x      65,23  66,66  

2)   Hannu Niemelä                    LempKiYU                  30,78             
     27,96  30,52  x      30,78  28,96  27,17  

3)   Pasi Teukku                      Lempäälä                  29,46             
     23,19  26,26  25,10  27,03  28,07  29,46  

4)   Matti Saunanen                   IkaalU                    28,00             
     22,99  25,07  26,31  26,05  28,00  26,06  

     Mika Aalto                       VirtU                     DNS               
     Pasi Mäkipelto                   LehtimJy                  NM                
     x      x      x      x      x      -      



N Keihäs
Loppukilpailu
1)   Siiri Elomaa                     TampPy                    47,81             
     x      45,17  x      47,81  x      46,17  

2)   Heta Paavola                     KerU                      43,33             
     39,64  40,35  41,66  42,63  41,00  43,33  

3)   Veera Matintalo                  TuUL                      38,33             
     38,33  36,46  x      x      34,67  x      

4)   Elina Kauranen                   HKV                       36,81             
     36,81  34,23  34,75  35,61  34,98  34,53  

5)   Pinja Lehtinen                   LempKiYU                  25,98             
     x      25,98  25,34  x      24,89  x      



P9 40m
1)   Sulo Saarinen                    ValkHa                    7,10              
2)   Oskari Koivu                     LempKiYU                  7,13              
3)   Olli Riikonen                    LempKiYU                  7,13              
4)   Antti Isotalo                    LempKiYU                  7,18              
5)   Hannes Outinen                   LempKiYU                  7,21              
6)   Lauri Tarhonen                   LempKiYU                  7,30              
7)   Leo Pirhonen                     LempKiYU                  7,39              
8)   Aaretti Hakala                   LempKiYU                  7,45              
9)   Vilppu Eleinen                   LempKiYU                  7,52              
10)  Anton Lindén                     LoimLei                   7,58              
     Niklas Karislahti                LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,5
1)   Lauri Tarhonen                   LempKiYU                  7,30              
2)   Leo Pirhonen                     LempKiYU                  7,39              
3)   Aaretti Hakala                   LempKiYU                  7,45              
4)   Vilppu Eleinen                   LempKiYU                  7,52              
     Niklas Karislahti                LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,1
1)   Sulo Saarinen                    ValkHa                    7,10              
2)   Oskari Koivu                     LempKiYU                  7,13              
3)   Olli Riikonen                    LempKiYU                  7,13              
4)   Antti Isotalo                    LempKiYU                  7,18              
5)   Hannes Outinen                   LempKiYU                  7,21              
6)   Anton Lindén                     LoimLei                   7,58              


T9 40m
1)   Alisa Pirhonen                   LempKiYU                  7,00              
2)   Kerttu Rantanen                  LempKiYU                  7,00              
3)   Mette Häkkinen                   PunkalKu                  7,09              
4)   Nella Jokinen                    LempKiYU                  7,09              
5)   Nanna Niittyaro                  LempKiYU                  7,12              
6)   Hilla Knuuti                     LempKiYU                  7,21              
7)   Iris Mäkinen                     HämeenlTa                 7,33              
8)   Aino Ahti                        LempKiYU                  7,56              
9)   Enni Harmaala                    LempKiYU                  7,57              
10)  Aino Siivonen                    NokU                      7,81              
11)  Salla Ahti                       Lempäälä                  7,87              
12)  Lumi Laurila                     LempKiYU                  7,98              
13)  Emma Hautakoski                  LempKiYU                  8,06              
     Alisa Tuurinkoski                LempKiYU                  DNS               
     Aava Tuurinkoski                 LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,4
1)   Alisa Pirhonen                   LempKiYU                  7,00              
2)   Nanna Niittyaro                  LempKiYU                  7,12              
3)   Hilla Knuuti                     LempKiYU                  7,21              
4)   Iris Mäkinen                     HämeenlTa                 7,33              
5)   Aino Ahti                        LempKiYU                  7,56              
6)   Aino Siivonen                    NokU                      7,81              
7)   Salla Ahti                       Lempäälä                  7,87              
     Alisa Tuurinkoski                LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,6
1)   Kerttu Rantanen                  LempKiYU                  7,00              
2)   Mette Häkkinen                   PunkalKu                  7,09              
3)   Nella Jokinen                    LempKiYU                  7,09              
4)   Enni Harmaala                    LempKiYU                  7,57              
5)   Lumi Laurila                     LempKiYU                  7,98              
6)   Emma Hautakoski                  LempKiYU                  8,06              
     Aava Tuurinkoski                 LempKiYU                  DNS               


P9 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,5
1)   Anton Lindén                     LoimLei                   3.56,18           
2)   Antti Isotalo                    LempKiYU                  4.00,66           
3)   Vilppu Eleinen                   LempKiYU                  4.01,08           
4)   Lauri Tarhonen                   LempKiYU                  4.01,40           
5)   Hannes Outinen                   LempKiYU                  4.01,44           
6)   Toivo Honkala                    Ylöjärvi                  4.37,61           
     Niklas Karislahti                LempKiYU                  DNS               


T9 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Mette Häkkinen                   PunkalKu                  3.55,92           
2)   Milja Häkli                      KangKi                    3.58,90           
3)   Aino Siivonen                    NokU                      4.06,87           
4)   Nanna Niittyaro                  LempKiYU                  4.15,84           
5)   Nella Jokinen                    LempKiYU                  4.34,29           
6)   Salla Ahti                       Lempäälä                  4.37,01           


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Sulo Saarinen                    ValkHa                    3,51              
     3,49   3,50   3,51   
                          

2)   Oskari Koivu                     LempKiYU                  3,39              
     3,21   x      3,39   
                          

3)   Vilppu Eleinen                   LempKiYU                  3,22              
     3,20   3,22   3,16   
                          

4)   Hannes Outinen                   LempKiYU                  3,15              
     3,09   3,15   3,07   
                          

5)   Antti Isotalo                    LempKiYU                  3,14              
     3,14   3,12   3,00   
                          

6)   Anton Lindén                     LoimLei                   3,14              
     3,04   3,14   2,97   
                          

7)   Olli Riikonen                    LempKiYU                  3,04              
     x      3,04   2,62   
                          

8)   Lauri Tarhonen                   LempKiYU                  2,99              
     2,98   2,94   2,99   
                          

9)   Aaretti Hakala                   LempKiYU                  2,99              
     2,80   2,61   2,99   
                          

10)  Leo Pirhonen                     LempKiYU                  2,88              
     2,80   2,88   x      
                          

     Niklas Karislahti                LempKiYU                  DNS               


T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Mette Häkkinen                   PunkalKu                  3,56              
     3,50   3,56   3,44   
                          

2)   Nanna Niittyaro                  LempKiYU                  3,54              
     3,54   3,53   3,41   
                          

3)   Nella Jokinen                    LempKiYU                  3,48              
     3,48   3,16   3,45   
                          

4)   Hilla Knuuti                     LempKiYU                  3,24              
     3,23   3,22   3,24   
                          

5)   Alisa Pirhonen                   LempKiYU                  3,22              
     3,06   3,22   2,94   
                          

6)   Kerttu Rantanen                  LempKiYU                  3,16              
     x      3,02   3,16   
                          

7)   Enni Harmaala                    LempKiYU                  3,02              
     3,02   2,93   2,94   
                          

8)   Aino Ahti                        LempKiYU                  2,89              
     2,89   2,80   x      
                          

9)   Salla Ahti                       Lempäälä                  2,76              
     2,76   2,72   2,70   
                          

10)  Aino Siivonen                    NokU                      2,73              
     2,73   2,66   2,51   
                          

11)  Emma Hautakoski                  LempKiYU                  2,41              
     2,07   2,41   2,20   
                          

     Aava Tuurinkoski                 LempKiYU                  DNS               
     Alisa Tuurinkoski                LempKiYU                  DNS               


P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Oskari Koivu                     LempKiYU                  8,93              
     8,93   8,37   8,31   8,47   

2)   Antti Isotalo                    LempKiYU                  5,98              
     5,27   5,65   5,98   5,34   

3)   Anton Lindén                     LoimLei                   5,97              
     5,97   5,21   5,38   5,45   

4)   Hannes Outinen                   LempKiYU                  5,84              
     5,76   5,48   5,43   5,84   

5)   Lauri Tarhonen                   LempKiYU                  5,79              
     5,71   5,79   4,93   5,44   

6)   Sulo Saarinen                    ValkHa                    5,78              
     5,28   5,78   5,72   5,76   

7)   Vilppu Eleinen                   LempKiYU                  5,37              
     4,62   x      5,37   4,54   

8)   Olli Riikonen                    LempKiYU                  4,27              
     4,17   3,96   4,27   4,22   



T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Nanna Niittyaro                  LempKiYU                  5,98              
     5,36   4,76   5,08   5,98   

2)   Mette Häkkinen                   PunkalKu                  5,17              
     4,81   4,94   5,17   5,12   

3)   Enni Harmaala                    LempKiYU                  5,13              
     4,32   4,40   x      5,13   

4)   Emma Hautakoski                  LempKiYU                  5,08              
     4,68   4,52   4,73   5,08   

5)   Nella Jokinen                    LempKiYU                  4,86              
     4,35   3,91   3,30   4,86   

6)   Alisa Pirhonen                   LempKiYU                  4,82              
     3,76   x      4,39   4,82   

7)   Iris Mäkinen                     HämeenlTa                 4,57              
     3,85   4,57   4,14   4,08   

8)   Aino Ahti                        LempKiYU                  4,11              
     3,85   3,48   3,82   4,11   

9)   Kerttu Rantanen                  LempKiYU                  3,58              
     3,51   3,58   3,25   x      

10)  Lumi Laurila                     LempKiYU                  3,22              
     3,22   2,41   3,18   3,15   

11)  Aino Siivonen                    NokU                      2,61              
     x      2,53   1,58   2,61   



P11 60m
1)   Markku Holmberg                  LoimLei                   9,01              
2)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  9,14              
3)   Luka Laurila                     LempKiYU                  9,71              
4)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  10,06             
5)   Elias Ikola                      LempKiYU                  10,11             
6)   Joona Salo                       Lempäälä                  10,15             
7)   Lukas Lehtinen                   LempKiYU                  10,49             
8)   Kasper Leinonen                  TampPy                    11,26             
     Touko Korpela                    ValkHa                    DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,4
1)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  10,06             
2)   Elias Ikola                      LempKiYU                  10,11             
3)   Joona Salo                       Lempäälä                  10,15             
4)   Lukas Lehtinen                   LempKiYU                  10,49             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,4
1)   Markku Holmberg                  LoimLei                   9,01              
2)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  9,14              
3)   Luka Laurila                     LempKiYU                  9,71              
4)   Kasper Leinonen                  TampPy                    11,26             
     Touko Korpela                    ValkHa                    DNS               


T11 60m
1)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  9,25              
2)   Minja Kautto                     LempKiYU                  9,37              
3)   Elisa Eilola                     LempKiYU                  9,43              
4)   Emma Toivonen                    LoimLei                   9,54              
5)   Viola Mäkinen                    HämeenlTa                 10,38             
6)   Lilli Pohjola                    LempKiYU                  10,46             
7)   Sylvia Saarinen                  ValkHa                    10,48             
8)   Senni Rantala                    LempKiYU                  10,68             
9)   Säde Rasinmäki                   LempKiYU                  11,00             
     Olivia Salonen                   LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,5
1)   Viola Mäkinen                    HämeenlTa                 10,38             
2)   Lilli Pohjola                    LempKiYU                  10,46             
3)   Senni Rantala                    LempKiYU                  10,68             
4)   Säde Rasinmäki                   LempKiYU                  11,00             
     Olivia Salonen                   LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,5
1)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  9,25              
2)   Minja Kautto                     LempKiYU                  9,37              
3)   Elisa Eilola                     LempKiYU                  9,43              
4)   Emma Toivonen                    LoimLei                   9,54              
5)   Sylvia Saarinen                  ValkHa                    10,48             


P11 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Saku Repo                        LempKiYU                  3.35,85           
2)   Eliel Bass                       LempKiYU                  3.37,53           
3)   Miska Mänty                      LempKiYU                  3.38,08           
4)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  3.52,88           
5)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  4.10,81           
     Luka Laurila                     LempKiYU                  DNS               


T11 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Emmi Vankka                      UrjU                      3.35,27           
2)   Maija Häkli                      KangKi                    3.37,40           
3)   Ella Rajala                      LempKiYU                  3.54,72           
     Lilli Pohjola                    LempKiYU                  DNS               


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Touko Korpela                    ValkHa                    3,98              
     3,76   3,81   3,98   3,84   
                                 

2)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  3,75              
     x      x      3,62   3,75   
                                 

3)   Luka Laurila                     LempKiYU                  3,47              
     3,47   3,29   3,41   3,43   
                                 

4)   Elias Ikola                      LempKiYU                  3,36              
     x      3,33   3,36   3,23   
                                 

5)   Lukas Lehtinen                   LempKiYU                  3,32              
     3,32   3,25   x      3,10   
                                 

6)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  3,20              
     3,09   3,07   3,20   3,18   
                                 

7)   Joona Salo                       Lempäälä                  2,94              
     2,94   2,89   2,92   2,81   
                                 

     Kasper Leinonen                  TampPy                    DNS               


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  4,11              
     4,07   3,74   4,08   4,11   
                                 

2)   Minja Kautto                     LempKiYU                  3,88              
     3,74   3,78   3,88   
                          

3)   Elisa Eilola                     LempKiYU                  3,88              
     3,77   x      3,88   3,64   
                                 

4)   Ella Rajala                      LempKiYU                  3,54              
     3,51   3,42   3,54   3,53   
                                 

5)   Sylvia Saarinen                  ValkHa                    3,24              
     3,24   x      3,10   3,09   
                                 

6)   Lilli Pohjola                    LempKiYU                  3,11              
     3,11   -      -      -      
                                 

7)   Senni Rantala                    LempKiYU                  3,08              
     3,08   2,98   2,28   x      
                                 

8)   Säde Rasinmäki                   LempKiYU                  2,82              
     2,71   2,68   2,82   2,48   
                                 

     Olivia Salonen                   LempKiYU                  DNS               


P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Markku Holmberg                  LoimLei                   6,91              
     6,71   6,58   6,91   6,89   

2)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  6,70              
     6,23   6,70   6,36   6,24   

3)   Kasper Leinonen                  TampPy                    6,60              
     6,26   6,42   6,36   6,60   

4)   Lukas Lehtinen                   LempKiYU                  5,59              
     5,59   5,01   5,12   5,30   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Ella Rajala                      LempKiYU                  7,22              
     7,22   6,81   6,55   x      

2)   Lilli Pohjola                    LempKiYU                  7,12              
     6,93   7,12   6,82   6,64   

3)   Viola Mäkinen                    HämeenlTa                 6,07              
     5,72   6,07   5,93   5,91   

4)   Senni Rantala                    LempKiYU                  5,64              
     5,55   5,64   5,53   5,28   

5)   Minja Kautto                     LempKiYU                  5,09              
     5,09   4,62   5,06   4,96   

6)   Sylvia Saarinen                  ValkHa                    4,64              
     4,03   4,13   4,56   4,64   

7)   Säde Rasinmäki                   LempKiYU                  4,43              
     4,30   4,23   4,27   4,43   

     Olivia Salonen                   LempKiYU                  DNS               


P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,9
1)   Antti Ristanen                   LoimLei                   8,85              
2)   Eemeli Riikonen                  LempKiYU                  8,95              
3)   Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  9,07              
4)   Akseli Koivula                   LempKiYU                  9,21              


T13 60m
1)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  8,27              
2)   Erin Lönnqvist                   LempKiYU                  8,49              
3)   Jenna Järvenmäki                 NokU                      8,69              
4)   Mandi Viljamaa                   LempKiYU                  8,93              
5)   Elli Särkinen                    LempKiYU                  9,16              
6)   Onerva Tauriainen                TampPy                    9,19              
7)   Olivia Oksjoki                   LempKiYU                  9,26              
8)   Aino Aalto                       LempKiYU                  9,48              
9)   Pinja Penttilä                   LempKiYU                  9,58              
10)  Fiona Giraut                     VehmU                     9,61              
11)  Feza Mbonabingi                  LempKiYU                  9,61              
12)  Sini Seppänen                    TampPy                    9,76              
13)  Inka Halenius                    VantSa                    9,79              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,7
1)   Onerva Tauriainen                TampPy                    9,19              
2)   Olivia Oksjoki                   LempKiYU                  9,26              
3)   Aino Aalto                       LempKiYU                  9,48              
4)   Pinja Penttilä                   LempKiYU                  9,58              
5)   Feza Mbonabingi                  LempKiYU                  9,61              
6)   Sini Seppänen                    TampPy                    9,76              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,7
1)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  8,27              
2)   Erin Lönnqvist                   LempKiYU                  8,49              
3)   Jenna Järvenmäki                 NokU                      8,69              
4)   Mandi Viljamaa                   LempKiYU                  8,93              
5)   Elli Särkinen                    LempKiYU                  9,16              
6)   Fiona Giraut                     VehmU                     9,61              
7)   Inka Halenius                    VantSa                    9,79              


P13 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,6
1)   Antti Ristanen                   LoimLei                   3.08,74           
2)   Akseli Koivula                   LempKiYU                  3.38,96           
3)   Eemeli Riikonen                  LempKiYU                  3.57,60           


T13 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Saana Ahti                       LempKiYU                  3.47,10           
2)   Onerva Tauriainen                TampPy                    3.51,16           
3)   Feza Mbonabingi                  LempKiYU                  4.34,89           
     Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  DNS               
     Mandi Viljamaa                   LempKiYU                  DNS               


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Eemeli Riikonen                  LempKiYU                  115               
     100    105    110    115    120    
     xo     xo     o      o      xxx    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Ida Saarinen                     VilppVei                  145               
     130    135    140    145    150    
     o      o      o      xo     xxx    

2)   Jenna Järvenmäki                 NokU                      140               
     120    125    130    135    140    145    
     o      o      o      o      o      xxx    

3)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  140               
     130    135    140    145    
     o      o      xxo    xxx    

4)   Erin Lönnqvist                   LempKiYU                  140               
     125    130    135    140    145    
     o      o      xo     xxo    xxx    

5)   Elli Särkinen                    LempKiYU                  130               
     120    125    130    135    
     o      o      o      xxx    

5)   Emma Toivonen                    LoimLei                   130               
     120    125    130    135    
     o      o      o      xxx    

7)   Olivia Oksjoki                   LempKiYU                  130               
     115    120    125    130    135    
     o      o      o      xo     xxx    

8)   Inka Halenius                    VantSa                    130               
     115    120    125    130    135    
     o      xo     o      xxo    xxx    

9)   Fiona Giraut                     VehmU                     125               
     110    115    120    125    130    
     o      xo     xxo    xxo    xxx    

10)  Onerva Tauriainen                TampPy                    120               
     110    115    120    125    
     o      o      o      xx-    

11)  Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      xxx    



P13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Akseli Koivula                   LempKiYU                  19,83             
     19,72  19,83  15,38  18,35  

2)   Eemeli Riikonen                  LempKiYU                  17,52             
     x      17,29  17,52  15,91  



T13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Sini Seppänen                    TampPy                    30,61             
     30,61  29,57  x      29,38  

2)   Vilma Toivonen                   LoimLei                   26,91             
     25,00  26,17  26,91  26,78  

3)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  26,65             
     x      26,65  25,42  x      

4)   Aino Aalto                       LempKiYU                  23,91             
     17,11  23,91  21,14  22,91  

5)   Mandi Viljamaa                   LempKiYU                  19,11             
     18,29  18,35  x      19,11  

6)   Pinja Penttilä                   LempKiYU                  18,18             
     x      15,95  18,18  17,49  

7)   Onerva Tauriainen                TampPy                    17,08             
     x      17,08  16,71  x      

8)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  16,36             
     14,87  x      13,41  16,36  

9)   Feza Mbonabingi                  LempKiYU                  13,42             
     12,78  13,42  11,17  12,78  



P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Niklas Piirainen                 LempKiYU                  12,78             
2)   Jesse Salo                       LempKiYU                  12,85             
3)   Samuel Ruohonen                  TampU                     13,28             
4)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  13,54             
5)   Eero Ranta                       LempKiYU                  13,72             
6)   Aapo Närhi                       LempKiYU                  13,94             
7)   Aapo Raunio                      TampU                     14,91             


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,4
1)   Krista Lehti                     TampPy                    12,96             
2)   Erika Pyykkö                     ForssSa                   13,09             
3)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  13,16             
4)   Vanessa Salminen                 ForssSa                   13,59             
5)   Jenna Pentinniemi                ViialVa                   13,87             
6)   Miranda Lehtimäki                ForssSa                   13,92             
7)   Feza Mbonabingi                  LempKiYU                  15,23             


P15 2000m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Hannu Sjöblom                    LoimLei                   6.13,09           
2)   Jesse Salo                       LempKiYU                  6.45,79           
3)   Topi Niemi                       RiihimKi                  6.50,77           
4)   Kevin Niittyviita                LahdA                     7.00,48           
5)   Ossi Niemi                       RiihimKi                  7.12,50           


T15 2000m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,4
1)   Vilja Hujanen                    ViialVa                   7.39,80           
2)   Ronja Ahti                       Lempäälä                  8.27,72           


P15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  165               
     150    155    160    165    170    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Samuel Ruohonen                  TampU                     160               
     145    150    155    160    165    
     o      o      xo     o      xxx    

3)   Niklas Piirainen                 LempKiYU                  160               
     145    150    155    160    165    
     o      o      xo     xxo    xxx    

4)   Aapo Raunio                      TampU                     135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      o      o      xxx    

5)   Aapo Närhi                       LempKiYU                  130               
     120    125    130    135    
     o      o      o      xxx    



T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Lotta Perkiö                     SaarijPu                  145               
     140    145    150    
     o      xo     xxx    

1)   Miranda Lehtimäki                ForssSa                   145               
     130    135    140    145    150    
     o      o      o      xo     xxx    



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  11,03             
     x      10,35  11,03  10,74  

2)   Aapo Närhi                       LempKiYU                  9,29              
     9,27   8,77   9,25   9,29   



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Vanessa Salminen                 ForssSa                   10,75             
     10,21  x      10,22  10,75  

2)   Krista Lehti                     TampPy                    9,74              
     9,74   9,64   9,58   -      

3)   Miranda Lehtimäki                ForssSa                   9,27              
     9,27   x      9,26   9,05   

4)   Vilja Hujanen                    ViialVa                   9,18              
     8,64   8,88   9,18   8,67   

5)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    9,08              
     x      8,79   9,08   8,75