LeKi Yleisurheilun viikko- ja seurakisa II / tulokset

Hellekeli helli Hakkarin kentällä kesäkauden toisen viikko- ja seurakisan osallistujia. Mukana menossa oli kaikkiaan 145 urheilijaa 16 eri seurasta! Seuraavaksi kisataan Hyppykarnevaalien merkeissä heinäkuun alussa!

LeKi YU:n viikkokisa 2
Lempäälän Kisa Yleisurheilu
10.06.2021

M 600m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,5
1)   Mikael Viitanen                  LempKiYU                  1.37,56           
2)   Joona Lehtinen                   LempKiYU                  1.39,81           
     Olli Verkama                     HyvsU                     DNS               


N 600m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,3
1)   Alisa Pennanen                   ForssSa                   1.45,53           
2)   Ellanoora Haapalehto             LempKiYU                  1.45,87           
3)   Pinja Lehtinen                   LempKiYU                  1.52,30           


M Kuula
Loppukilpailu
1)   Olli Niemi                       KangKi                    14,26             
     13,96  13,38  14,17  13,85  13,43  14,26  

2)   Lauri Laasala                    ToijVau                   13,33             
     12,96  x      13,33  13,32  x      13,21  

3)   Hannu Niemelä                    LempKiYU                  9,26              
     8,88   8,97   9,03   9,26   8,92   x      



N Kuula
Loppukilpailu
1)   Pauliina Eleinen                 LempKiYU                  9,32              
     8,54   8,79   8,59   8,95   9,32   x      

2)   Pinja Lehtinen                   LempKiYU                  8,66              
     8,66   x      8,52   x      x      x      

3)   Hanna-Mari Heinonen              ToijVau                   7,81              
     7,81   x      x      6,91   7,43   7,66   



P5 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,5
1)   Niklas Eskola                    LempKiYU                  9,41              
2)   Frans Sivu                       LempKiYU                  10,21             
3)   Julius Ruutiainen                LempKiYU                  10,50             
4)   Konsta Martikainen               LempKiYU                  10,51             
5)   Luka Salminen                    LempKiYU                  12,06             
6)   Samuel Karislahti                LempKiYU                  12,18             
7)   Fabian Järnström                 LempKiYU                  14,45             


T5 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,6
1)   Hilja Vanhatalo                  Ei lisenssiä              10,04             
2)   Saima Vuori                      LempKiYU                  10,30             
3)   Aino Vahila                      LempKiYU                  10,43             
4)   Ella Saarinen                    LempKiYU                  10,49             
5)   Vilma Lehto                      LempKiYU                  11,20             
6)   Tilda Syrjälä                    LempKiYU                  12,36             
7)   Anni Ahti                        LempKiYU                  12,42             


P5 Pituus
Loppukilpailu
1)   Niklas Eskola                    LempKiYU                  2,01              
     2,01   1,92   1,88   1,84   
                                 

2)   Konsta Martikainen               LempKiYU                  2,00              
     2,00   1,68   1,69   1,63   
                                 

3)   Julius Ruutiainen                LempKiYU                  1,89              
     1,89   1,67   1,63   1,83   
                                 

4)   Samuel Karislahti                LempKiYU                  1,81              
     1,81   1,77   1,60   1,69   
                                 

5)   Frans Sivu                       LempKiYU                  1,63              
     1,17   1,49   1,49   1,63   
                                 

6)   Luka Salminen                    LempKiYU                  1,58              
     1,58   1,39   1,36   1,51   
                                 

7)   Fabian Järnström                 LempKiYU                  0,93              
     x      0,83   x      0,93   
                                 



T5 Pituus
Loppukilpailu
1)   Hilja Vanhatalo                  Ei lisenssiä              1,70              
     1,47   1,70   1,18   1,70   
                                 

2)   Ella Saarinen                    LempKiYU                  1,65              
     1,65   1,65   1,49   1,38   
                                 

3)   Tilda Syrjälä                    LempKiYU                  1,54              
     1,54   x      1,54   1,50   
                                 

4)   Saima Vuori                      LempKiYU                  1,44              
     1,44   1,18   1,36   1,20   
                                 

5)   Vilma Lehto                      LempKiYU                  1,40              
     x      1,37   1,40   1,40   
                                 

6)   Anni Ahti                        LempKiYU                  1,25              
     x      x      x      1,25   
                                 

     Aino Vahila                      LempKiYU                  DNS               


P6 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,3
1)   Matias Toivola                   LempKiYU                  8,64              
2)   Klaus Salmus                     LempKiYU                  8,66              
3)   Leo Tuomola                      LempKiYU                  8,95              
4)   Teemu Pentti                     LempKiYU                  9,40              
5)   Alvar Vaiste                     LempKiYU                  10,18             
6)   Väinö Liljeroos                  LempKiYU                  10,21             


T6 40m
1)   Nella Niittyaro                  LempKiYU                  9,38              
2)   Elsa Reinola                     LempKiYU                  9,47              
3)   Hertta Mäkelä                    LempKiYU                  9,50              
4)   Emily Ankomah                    LempKiYU                  9,59              
5)   Alisa Tuurinkoski                LempKiYU                  9,73              
6)   Venla Skogberg                   LempKiYU                  10,00             
7)   Fiona Järnström                  LempKiYU                  10,06             
8)   Sofia Touhunen                   KangU                     10,11             
9)   Alina Leinonen                   LempKiYU                  10,16             
10)  Eila Pitkänen                    LempKiYU                  10,22             
11)  Oona Asikainen                   LempKiYU                  10,23             
12)  Vilja Liljeroos                  LempKiYU                  10,34             
13)  Lotta Peltola                    LempKiYU                  10,78             
14)  Venla Kunnari                    LempKiYU                  12,30             
     Anna Rekola                      LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,1
1)   Elsa Reinola                     LempKiYU                  9,47              
2)   Emily Ankomah                    LempKiYU                  9,59              
3)   Alisa Tuurinkoski                LempKiYU                  9,73              
4)   Sofia Touhunen                   KangU                     10,11             
5)   Oona Asikainen                   LempKiYU                  10,23             
6)   Vilja Liljeroos                  LempKiYU                  10,34             
7)   Venla Kunnari                    LempKiYU                  12,30             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,2
1)   Nella Niittyaro                  LempKiYU                  9,38              
2)   Hertta Mäkelä                    LempKiYU                  9,50              
3)   Venla Skogberg                   LempKiYU                  10,00             
4)   Fiona Järnström                  LempKiYU                  10,06             
5)   Alina Leinonen                   LempKiYU                  10,16             
6)   Eila Pitkänen                    LempKiYU                  10,22             
7)   Lotta Peltola                    LempKiYU                  10,78             
     Anna Rekola                      LempKiYU                  DNS               


P6 Pituus
Loppukilpailu
1)   Matias Toivola                   LempKiYU                  2,91              
     2,04   2,20   2,09   2,91   
                                 

2)   Klaus Salmus                     LempKiYU                  2,22              
     2,22   1,94   1,79   2,12   
                                 

3)   Leo Tuomola                      LempKiYU                  2,11              
     2,11   1,44   2,10   2,04   
                                 

4)   Teemu Pentti                     LempKiYU                  2,06              
     2,06   1,94   x      1,92   
                                 

5)   Väinö Liljeroos                  LempKiYU                  2,02              
     1,94   1,98   1,80   2,02   
                                 

6)   Alvar Vaiste                     LempKiYU                  1,68              
     1,68   1,58   1,49   1,38   
                                 



T6 Pituus
Loppukilpailu
1)   Nella Niittyaro                  LempKiYU                  2,11              
     2,01   2,03   2,02   2,11   
                                 

2)   Elsa Reinola                     LempKiYU                  2,10              
     2,10   2,03   2,10   2,03   
                                 

3)   Hertta Mäkelä                    LempKiYU                  1,97              
     1,97   1,85   1,78   -      
                                 

4)   Oona Asikainen                   LempKiYU                  1,96              
     x      1,96   1,79   1,79   
                                 

5)   Vilja Liljeroos                  LempKiYU                  1,93              
     1,93   1,91   1,56   1,72   
                                 

6)   Alina Leinonen                   LempKiYU                  1,83              
     1,83   1,69   1,59   1,80   
                                 

7)   Sofia Touhunen                   KangU                     1,79              
     1,79   1,48   1,59   1,62   
                                 

8)   Alisa Tuurinkoski                LempKiYU                  1,78              
     1,56   1,78   1,75   1,69   
                                 

9)   Emily Ankomah                    LempKiYU                  1,78              
     1,78   -      -      -      
                                 

10)  Lotta Peltola                    LempKiYU                  1,76              
     1,43   1,69   1,69   1,76   
                                 

11)  Fiona Järnström                  LempKiYU                  1,73              
     1,73   1,60   1,60   1,70   
                                 

12)  Eila Pitkänen                    LempKiYU                  1,72              
     1,72   1,65   1,71   1,66   
                                 

13)  Venla Skogberg                   LempKiYU                  1,66              
     1,50   1,50   1,66   x      
                                 

14)  Venla Kunnari                    LempKiYU                  1,38              
     1,38   1,35   1,34   1,37   
                                 

     Anna Rekola                      LempKiYU                  DNS               


P7 40m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Leo Pirhonen                     LempKiYU                  7,59              
2)   Eino Vanhatalo                   Ei lisenssiä              7,70              
3)   Noa Merta                        LempKiYU                  8,41              
4)   Julius Lehto                     LempKiYU                  8,66              


T7 40m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,3
1)   Tytti Pohjola                    LempKiYU                  7,95              
2)   Venna Haikonen                   LempKiYU                  8,08              
3)   Minea Eskola                     LempKiYU                  8,77              
4)   Onerva Mäkinen                   LempKiYU                  8,83              
5)   Olivia Leinonen                  LempKiYU                  8,86              
6)   Noora Eloranta                   LempKiYU                  9,01              
7)   Kamilla Niemikorpi               LempKiYU                  9,02              
8)   Selma Eleinen                    LempKiYU                  9,77              


P7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eino Vanhatalo                   Ei lisenssiä              3,09              
     2,95   2,89   3,00   3,09   
                                 

2)   Leo Pirhonen                     LempKiYU                  2,99              
     2,99   2,97   2,89   2,88   
                                 

3)   Noa Merta                        LempKiYU                  2,88              
     2,88   2,60   2,76   2,79   
                                 

4)   Kristian Järnström               LempKiYU                  2,46              
     2,46   2,46   2,11   2,36   
                                 

5)   Julius Lehto                     LempKiYU                  1,86              
     1,73   1,70   1,86   x      
                                 



T7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Olivia Leinonen                  LempKiYU                  2,55              
     2,55   2,27   2,42   2,35   
                                 

2)   Venna Haikonen                   LempKiYU                  2,44              
     2,44   2,33   2,26   2,30   
                                 

3)   Tytti Pohjola                    LempKiYU                  2,43              
     2,43   2,36   2,25   2,34   
                                 

4)   Linda Litmanen                   LempKiYU                  2,17              
     2,17   1,53   x      x      
                                 

5)   Minea Eskola                     LempKiYU                  2,15              
     2,00   1,80   2,09   2,15   
                                 

6)   Noora Eloranta                   LempKiYU                  2,01              
     2,01   1,95   1,92   1,95   
                                 

7)   Kamilla Niemikorpi               LempKiYU                  1,94              
     1,84   1,94   1,92   1,90   
                                 

8)   Selma Eleinen                    LempKiYU                  1,91              
     1,88   1,79   1,72   1,91   
                                 



P9 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,3
1)   Axel Bass                        LempKiYU                  4.01,62           
2)   Antti Isotalo                    LempKiYU                  4.02,68           
3)   Lauri Tarhonen                   LempKiYU                  4.11,57           
4)   Vilppu Eleinen                   LempKiYU                  4.22,31           
5)   Oskari Koivu                     LempKiYU                  4.25,36           
6)   Niklas Karislahti                LempKiYU                  4.30,15           


T9 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,6
1)   Aino Siivonen                    NokU                      4.15,29           
2)   Nanna Niittyaro                  LempKiYU                  4.20,89           
3)   Aino Ahti                        LempKiYU                  4.29,44           
     Alisa Pirhonen                   LempKiYU                  DNS               


P9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Oskari Koivu                     LempKiYU                  110               
     75     80     85     90     95     100    105    110    113    
     o      o      o      o      o      o      xxo    xo     xxx    

2)   Akseli Ikola                     LempKiYU                  105               
     85     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Vilppu Eleinen                   LempKiYU                  95                
     80     85     90     95     100    
     o      o      o      xo     xxx    

4)   Lauri Tarhonen                   LempKiYU                  85                
     75     80     85     90     
     o      o      xo     xxx    

     Niklas Karislahti                LempKiYU                                    
     75     
     DNS    



T9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Matilda Puolimatka               VehmU                     115               
     90     95     100    105    110    113    115    117    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Aino Ahti                        LempKiYU                  100               
     70     75     80     85     90     95     100    105    
     o      o      o      o      o      xo     xo     xxx    

3)   Enni Harmaala                    LempKiYU                  90                
     80     85     90     95     
     o      xxo    o      xxx    

4)   Minea Luimula                    LempKiYU                  85                
     70     75     80     85     90     
     o      o      o      o      xxx    

5)   Lyydia Sivu                      LempKiYU                  85                
     70     75     80     85     90     
     o      o      xo     o      xxx    

6)   Aava Tuurinkoski                 LempKiYU                  85                
     70     75     80     85     90     
     xxo    o      o      o      xxx    

7)   Anni Seppälä                     LempKiYU                  85                
     70     75     80     85     90     
     o      o      o      xo     xxx    

8)   Aino Siivonen                    NokU                      75                
     75     80     
     xo     xxx    

     Amalia Mäkinen                   LeKiYU                                      
     70     
     DNS    



P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Oskari Koivu                     LempKiYU                  8,26              
     7,18   7,68   7,77   8,26   

2)   Veikka Nordberg                  NakkVire                  8,11              
     8,11   7,44   7,93   7,61   

3)   Akseli Ikola                     LempKiYU                  6,31              
     5,74   6,31   5,77   x      

4)   Antti Isotalo                    LempKiYU                  5,72              
     5,09   5,37   5,36   5,72   

5)   Lauri Tarhonen                   LempKiYU                  5,03              
     4,68   4,66   4,29   5,03   

6)   Niklas Järnström                 LempKiYU                  4,98              
     x      4,94   4,98   4,88   

7)   Vilppu Eleinen                   LempKiYU                  4,88              
     3,65   x      4,60   4,88   

8)   Niklas Karislahti                LempKiYU                  3,94              
     3,94   3,31   x      x      



T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Matilda Puolimatka               VehmU                     5,77              
     4,17   5,04   4,88   5,77   

2)   Nanna Niittyaro                  LempKiYU                  5,05              
     4,57   3,88   5,05   4,48   

3)   Enni Harmaala                    LempKiYU                  4,65              
     4,65   3,88   4,56   3,57   

4)   Aino Ahti                        LempKiYU                  4,45              
     3,96   4,40   3,79   4,45   

5)   Emma Hautakoski                  LempKiYU                  4,37              
     4,34   3,60   4,37   4,37   

6)   Aava Tuurinkoski                 LempKiYU                  4,08              
     3,63   3,27   4,04   4,08   

7)   Lyydia Sivu                      LempKiYU                  3,46              
     2,41   2,44   2,53   3,46   

8)   Minea Luimula                    LempKiYU                  3,15              
     2,80   2,79   3,15   2,95   

9)   Aino Siivonen                    NokU                      3,03              
     2,73   2,69   2,68   3,03   

10)  Anni Seppälä                     LempKiYU                  3,01              
     3,01   2,91   2,93   2,52   



P11 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,3
1)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  3.46,16           
2)   Miska Mänty                      LempKiYU                  3.48,83           
3)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  3.50,58           
4)   Lukas Lehtinen                   LempKiYU                  4.03,19           
     Eliel Bass                       LempKiYU                  DNS               


T11 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,2
1)   Minja Kautto                     LempKiYU                  3.40,50           
2)   Anni Siivonen                    LempKiYU                  3.42,77           
3)   Ella Rajala                      LempKiYU                  3.52,15           
4)   Ethel Råtts                      LempKiYU                  3.53,63           
5)   Lilli Pohjola                    LempKiYU                  4.52,12           
     Noora Nieminen                   LempKiYU                  DNS               
     Olivia Salonen                   LempKiYU                  DNS               
     Pihla Niinimäki                  LempKiYU                  DNS               


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  3,81              
     3,81   3,79   3,76   3,78   
                                 

2)   Lukas Lehtinen                   LempKiYU                  3,43              
     3,43   3,39   3,14   3,27   
                                 

3)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  3,32              
     3,25   3,22   3,24   3,32   
                                 

4)   Sisu Bruce                       LempKiYU                  2,82              
     2,55   2,64   2,80   2,82   
                                 



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  4,27              
     4,16   4,27   4,20   x      
                                 

2)   Minja Kautto                     LempKiYU                  4,02              
     3,89   3,97   4,02   3,75   
                                 

3)   Ethel Råtts                      LempKiYU                  3,62              
     3,62   3,37   3,38   3,61   
                                 

4)   Minea Järnström                  LempKiYU                  3,47              
     3,47   3,19   3,30   x      
                                 

5)   Senni Rantala                    LempKiYU                  3,34              
     3,24   3,34   3,21   3,31   
                                 

6)   Lilli Pohjola                    LempKiYU                  3,28              
     3,13   3,07   3,28   3,06   
                                 

7)   Noora Nieminen                   LempKiYU                  3,11              
     3,00   3,08   3,08   3,11   
                                 

8)   Milja Mäkinen                    LempKiYU                  2,96              
     2,81   2,74   2,84   2,96   
                                 

9)   Olivia Salonen                   LempKiYU                  2,94              
     2,94   2,89   2,92   2,75   
                                 

10)  Mette Huttunen                   LempKiYU                  2,87              
     2,87   2,62   2,64   2,43   
                                 

11)  Inka Litmanen                    LempKiYU                  2,72              
     2,72   2,58   2,72   2,53   
                                 

12)  Pihla Niinimäki                  LempKiYU                  2,65              
     2,65   2,32   2,56   2,52   
                                 

13)  Venla Hyvämäki                   LempKiYU                  2,64              
     2,61   2,53   2,62   2,64   
                                 

14)  Säde Rasinmäki                   LempKiYU                  2,56              
     2,56   2,45   2,53   2,48   
                                 

     Ella Rajala                      LempKiYU                  DNS               


P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Veikka Nordberg                  NakkVire                  22,30             
     x      19,83  19,63  22,30  

2)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  21,31             
     19,34  19,76  x      21,31  

3)   Oskari Häkli                     RaisKu                    18,12             
     18,12  x      14,28  10,89  

4)   Miska Mänty                      LempKiYU                  13,88             
     12,27  13,88  11,46  11,82  

5)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  11,44             
     11,44  11,12  x      x      



T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Minea Järnström                  LempKiYU                  16,67             
     14,91  14,38  x      16,67  

2)   Lumi Pennanen                    TampPy                    16,04             
     16,04  14,16  x      13,56  

3)   Lilli Pohjola                    LempKiYU                  15,45             
     10,73  11,37  12,72  15,45  

4)   Ella Rajala                      LempKiYU                  15,23             
     12,88  15,23  13,58  14,04  

5)   Ethel Råtts                      LempKiYU                  11,83             
     9,64   x      x      11,83  

6)   Senni Rantala                    LempKiYU                  11,72             
     x      11,72  10,21  11,53  

7)   Olivia Salonen                   LempKiYU                  10,41             
     10,21  10,41  10,29  9,50   

8)   Noora Nieminen                   LempKiYU                  9,30              
     8,59   9,30   8,18   8,45   

9)   Minja Kautto                     LempKiYU                  8,67              
     8,67   7,79   x      8,62   

10)  Venla Hyvämäki                   LempKiYU                  8,62              
     x      7,14   x      8,62   

11)  Pihla Niinimäki                  LempKiYU                  8,04              
     6,96   7,14   7,58   8,04   

12)  Säde Rasinmäki                   LempKiYU                  7,37              
     x      7,37   7,12   6,51   

13)  Inka Litmanen                    LempKiYU                  6,89              
     x      6,89   5,15   6,65   



P13 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,0
1)   Eero Siivonen                    LempKiYU                  3.20,96           
2)   Jaakko Jartti                    NokU                      3.30,87           
3)   Eemeli Riikonen                  LempKiYU                  3.35,89           
     Joonas Kolehmainen               LempKiYU                  DNS               
     Noel Nikulainen                  LempKiYU                  DNS               


T13 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,8
1)   Helmi Hyytiäinen                 UrjU                      3.37,26           
2)   Saana Ahti                       LempKiYU                  3.45,69           
3)   Reea Hiitelä                     TampPy                    3.46,05           
4)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  3.59,93           
5)   Mandi Viljamaa                   LempKiYU                  4.00,25           
6)   Aino Aalto                       LempKiYU                  4.14,27           
7)   Feza Mbonabingi                  LempKiYU                  4.15,91           


P13 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,0
1)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  30,49             


T13 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,3
1)   Erin Lönnqvist                   LempKiYU                  33,83             
2)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  34,30             
3)   Reea Hiitelä                     TampPy                    40,02             
4)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  40,52             
5)   Moona Puolimatka                 VehmU                     52,06             


P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  39,47             
     32,97  x      39,47  33,97  

2)   Eerik Häkli                      RaisKu                    25,55             
     25,55  x      24,20  x      

3)   Oskari Häkli                     RaisKu                    23,31             
     23,22  23,20  20,57  23,31  

4)   Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  21,79             
     21,79  19,02  x      21,55  

5)   Veikka Nordberg                  NakkVire                  21,50             
     20,88  20,22  21,50  21,33  

6)   Eemeli Riikonen                  LempKiYU                  21,35             
     x      x      18,55  21,35  



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Mandi Viljamaa                   LempKiYU                  22,57             
     22,57  16,10  17,43  15,61  

2)   Ella Rajala                      LempKiYU                  22,24             
     22,11  21,89  20,90  22,24  

3)   Aino Aalto                       LempKiYU                  20,50             
     16,52  18,65  20,50  17,01  

4)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  17,63             
     13,42  16,42  15,43  17,63  

5)   Olivia Oksjoki                   LempKiYU                  17,40             
     14,28  17,12  17,40  13,35  

6)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  16,33             
     16,04  15,58  16,33  14,73  

7)   Moona Puolimatka                 VehmU                     15,75             
     14,25  15,75  13,53  11,07  

8)   Aada Viskari                     LempKiYU                  15,22             
     12,53  11,94  14,89  15,22  

9)   Saana Ahti                       LempKiYU                  14,31             
     12,13  14,31  10,60  9,41   

10)  Feza Mbonabingi                  LempKiYU                  14,15             
     10,73  9,68   12,07  14,15  

11)  Erin Lönnqvist                   LempKiYU                  13,84             
     13,19  13,61  13,01  13,84  



P15 300m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -2,1
1)   Hannu Sjöblom                    LoimLei                   42,79             


T15 300m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,1
1)   Miriam Puolimatka                VehmU                     49,45             
2)   Ainu Verho                       LempKiYU                  50,69             
3)   Pinja Kukko                      LempKiYU                  54,48             


P15 1500m esteet
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Eero Ranta                       LempKiYU                  4.48,91           
2)   Anton Kemppi                     NurmijYU                  5.00,15           
3)   Jesse Salo                       LempKiYU                  5.04,88           
4)   Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  5.51,03           


T15 1500m esteet
Loppukilpailu, Tuuli: -0,7
1)   Saana Kajander                   KeskiUYU                  5.31,95           
2)   Pinja Kykkänen                   VehmU                     5.53,83           
3)   Miriam Puolimatka                VehmU                     6.14,23           


P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jesse Mäenpää                    LempKiYU                  11,83             
     11,57  11,11  9,88   11,41  11,83  11,01  

2)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  10,23             
     10,23  x      9,82   10,19  x      x      

3)   Aku Järvelä                      NokU                      10,03             
     9,31   9,69   9,69   9,38   9,76   10,03  

4)   Otso Luodeslampi                 LempKiYU                  8,96              
     7,49   8,47   x      7,96   7,64   8,96   



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Ainu Verho                       LempKiYU                  8,46              
     7,44   7,60   7,89   8,46   8,20   8,00   

2)   Veera Rantala                    LempKiYU                  7,08              
     6,47   6,68   6,70   6,39   6,70   7,08   



M17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tuomas Närhi                     LempKiYU                  11,95             
     10,98  x      11,95  x      x      x      

2)   Miika Niemelä                    LempKiYU                  11,57             
     10,30  11,57  10,64  10,73  11,00  11,11  

3)   Luukas Lipponen                  LempKiYU                  10,67             
     9,66   10,00  x      10,67  10,53  10,35  

4)   Saku Lehtonen                    LempKiYU                  10,28             
     8,77   x      9,62   9,12   9,77   10,28  

5)   Mikael Viitanen                  LempKiYU                  8,93              
     7,48   8,18   8,25   8,88   8,15   8,93   

6)   Joona Lehtinen                   LempKiYU                  8,84              
     8,38   x      8,13   8,84   8,20   8,81   



N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Roosa Haanpää                    ViialVa                   11,20             
     10,62  10,66  11,07  11,01  10,86  11,20  

2)   Ellanoora Haapalehto             LempKiYU                  10,24             
     10,24  9,45   9,77   9,70   9,91   10,19  

3)   Ainokaisa Heikkola               LempKiYU                  6,82              
     6,44   x      6,65   x      6,82   6,23   

     Neea Suhonen                     ViialVa                   DNS