LeKi Yleisurheilun viikko- ja seurakisa I / tulokset

Tästä se kisakausi taas alkoi ja upean kesäkelin auttamana! Ensimmäiset viikkokisat keräsivät 152 urheilijaa 14 eri seurasta kisatapahtumiin mukaan. Seuraavan kerran kisataan jo viikon päästä torstaina 10.6., tervetuloa mukaan!

LeKi YU:n viikkokisa 1
Lempäälän Kisa Yleisurheilu
03.06.2021

M 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Elias Zetterman                  TammRy                    11,71             
2)   Joona Lehtinen                   LempKiYU                  11,75             
3)   Aatu Vaittinen                   LempKiYU                  11,86             
4)   Aku Kallio                       LempKiYU                  12,08             
5)   Saku Lehtonen                    LempKiYU                  12,48             
6)   Esa Hakala                       TampPy                    14,53             


N 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,2
1)   Pinja Lehtinen                   LempKiYU                  13,29             
2)   Minna Latvanen                   LempKiYU                  14,33             
3)   Ainokaisa Heikkola               LempKiYU                  16,99             


M Pituus
Loppukilpailu
1)   Joona Lehtinen                   LempKiYU                  5,72 -1,5          
     5,45   x      5,25   5,48   5,72   5,52   
     +0,0          -0,6   +0,0   -1,5   -1,0   

2)   Aku Kallio                       LempKiYU                  5,51 +0,1          
     x      4,87   x      5,51   -      -      
            +0,0          +0,1                 

3)   Esa Hakala                       TampPy                    4,64 +0,0          
     x      x      x      4,64   4,35   4,55   
                          +0,0   +0,0   -1,3   

4)   Matti Saunanen                   IkaalU                    3,43 -0,7          
     3,28   3,21   3,43   3,41   3,36   3,36   
     +0,1   +0,1   -0,7   -0,4   -0,2   +0,0   



N Pituus
Loppukilpailu
1)   Pinja Lehtinen                   LempKiYU                  5,35 +0,0          
     5,27   5,35   5,11   5,11   5,09   5,24   
     -0,3   +0,0   +0,0   -0,6   -0,3   -0,7   

2)   Pauliina Eleinen                 LempKiYU                  4,46 +0,1          
     x      4,46   4,17   x      4,35   x      
            +0,1   -0,4          -1,3          



P5 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,8
1)   Niklas Eskola                    LempKiYU                  9,25              
2)   Jesper Vettensaari               LempKiYU                  10,70             
3)   Samuel Karislahti                LempKiYU                  11,21             
4)   Fabian Järnström                 LempKiYU                  12,55             
     Niila Vehniäinen                 LempKiYU                  DNS               


T5 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,4
1)   Ella Saarinen                    LempKiYU                  10,63             
2)   Vilma Lehto                      LempKiYU                  11,38             
3)   Anni Ahti                        LempKiYU                  12,03             
4)   Tilda Syrjälä                    LempKiYU                  12,78             


P5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Niklas Eskola                    LempKiYU                  10,98             
     10,98  10,75  

2)   Samuel Karislahti                LempKiYU                  5,48              
     5,48   4,94   

3)   Jesper Vettensaari               LempKiYU                  4,95              
     4,76   4,95   

4)   Fabian Järnström                 LempKiYU                  4,32              
     3,47   4,32   

     Niila Vehniäinen                 LempKiYU                  DNS               


T5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Ella Saarinen                    LempKiYU                  7,40              
     7,30   7,40   

2)   Vilma Lehto                      LempKiYU                  4,55              
     4,55   4,40   

3)   Tilda Syrjälä                    LempKiYU                  3,69              
     3,69   3,39   

4)   Anni Ahti                        LempKiYU                  3,17              
     2,96   3,17   



P6 40m
1)   Matias Toivola                   LempKiYU                  8,58              
2)   Klaus Salmus                     LempKiYU                  9,01              
3)   Harri Knuuti                     LempKiYU                  9,34              
4)   Teemu Pentti                     LempKiYU                  9,41              
5)   Tiitus Jutila                    LempKiYU                  9,57              
6)   Leo Lahti                        LempKiYU                  9,78              
7)   Alvar Vaiste                     LempKiYU                  9,79              
8)   Emil Hujanen                     LempKiYU                  9,90              
9)   Joel Pärmäkoski                  LempKiYU                  10,39             
10)  Väinö Liljeroos                  LempKiYU                  10,85             
11)  Niklas Lahtinen                  LempKiYU                  11,54             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,6
1)   Klaus Salmus                     LempKiYU                  9,01              
2)   Harri Knuuti                     LempKiYU                  9,34              
3)   Teemu Pentti                     LempKiYU                  9,41              
4)   Tiitus Jutila                    LempKiYU                  9,57              
5)   Emil Hujanen                     LempKiYU                  9,90              
6)   Väinö Liljeroos                  LempKiYU                  10,85             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,6
1)   Matias Toivola                   LempKiYU                  8,58              
2)   Leo Lahti                        LempKiYU                  9,78              
3)   Alvar Vaiste                     LempKiYU                  9,79              
4)   Joel Pärmäkoski                  LempKiYU                  10,39             
5)   Niklas Lahtinen                  LempKiYU                  11,54             


T6 40m
1)   Anna Rekola                      LempKiYU                  8,72              
2)   Elsa Reinola                     LempKiYU                  9,30              
3)   Alisa Tuurinkoski                LempKiYU                  9,66              
4)   Oona Asikainen                   LempKiYU                  9,73              
5)   Fiona Järnström                  LempKiYU                  9,86              
6)   Emily Ankomah                    LempKiYU                  9,99              
7)   Eila Pitkänen                    LempKiYU                  10,40             
8)   Suri Lizana                      LempKiYU                  10,56             
9)   Vilja Liljeroos                  LempKiYU                  10,86             
10)  Lotta Peltola                    LempKiYU                  11,11             
     Liina Tytykoski                  LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0
1)   Elsa Reinola                     LempKiYU                  9,30              
2)   Alisa Tuurinkoski                LempKiYU                  9,66              
3)   Oona Asikainen                   LempKiYU                  9,73              
4)   Fiona Järnström                  LempKiYU                  9,86              
5)   Emily Ankomah                    LempKiYU                  9,99              
6)   Eila Pitkänen                    LempKiYU                  10,40             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,8
1)   Anna Rekola                      LempKiYU                  8,72              
2)   Suri Lizana                      LempKiYU                  10,56             
3)   Vilja Liljeroos                  LempKiYU                  10,86             
4)   Lotta Peltola                    LempKiYU                  11,11             
     Liina Tytykoski                  LempKiYU                  DNS               


P6 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Matias Toivola                   LempKiYU                  12,34             
     12,34  11,39  

2)   Tiitus Jutila                    LempKiYU                  9,61              
     9,61   -      

3)   Väinö Liljeroos                  LempKiYU                  8,17              
     8,17   7,99   

4)   Joel Pärmäkoski                  LempKiYU                  7,96              
     7,96   6,43   

5)   Alvar Vaiste                     LempKiYU                  7,41              
     7,41   6,53   

6)   Teemu Pentti                     LempKiYU                  7,35              
     7,35   5,55   

7)   Klaus Salmus                     LempKiYU                  7,07              
     7,07   5,70   

8)   Emil Hujanen                     LempKiYU                  6,57              
     6,57   4,07   

9)   Harri Knuuti                     LempKiYU                  6,07              
     6,07   5,82   

10)  Leo Lahti                        LempKiYU                  4,69              
     4,69   -      

11)  Niklas Lahtinen                  LempKiYU                  3,34              
     3,32   3,34   



T6 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Elsa Reinola                     LempKiYU                  8,74              
     7,86   8,74   

2)   Fiona Järnström                  LempKiYU                  8,12              
     7,79   8,12   

3)   Vilja Liljeroos                  LempKiYU                  6,52              
     6,52   5,59   

4)   Alisa Tuurinkoski                LempKiYU                  6,45              
     6,45   5,02   

5)   Anna Rekola                      LempKiYU                  6,33              
     6,33   4,00   

6)   Lotta Peltola                    LempKiYU                  5,87              
     5,10   5,87   

7)   Oona Asikainen                   LempKiYU                  5,13              
     5,13   5,04   

8)   Suri Lizana                      LempKiYU                  4,90              
     4,85   4,90   

9)   Vilma Markkula                   TampPy                    4,87              
     4,67   4,87   



P7 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,6
1)   Eino Vanhatalo                                             7,79              
2)   Leo Pirhonen                     LempKiYU                  8,01              
3)   Julius Lehto                     LempKiYU                  8,68              


T7 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,3
1)   Tytti Pohjola                    LempKiYU                  8,14              
2)   Venna Haikonen                   LempKiYU                  8,21              
3)   Olivia Leinonen                  LempKiYU                  8,59              
4)   Minea Eskola                     LempKiYU                  8,74              
5)   Noora Eloranta                   LempKiYU                  9,07              
6)   Taika Tuulimo                    LempKiYU                  9,39              
7)   Lumi Lahtinen                    LempKiYU                  9,54              
8)   Selma Eleinen                    LempKiYU                  9,58              


P7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Leo Pirhonen                     LempKiYU                  16,75             
     15,76  16,75  

2)   Kristian Järnström               LempKiYU                  15,23             
     15,23  14,77  

3)   Julius Lehto                     LempKiYU                  10,58             
     9,72   10,58  



T7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Tytti Pohjola                    LempKiYU                  13,93             
     13,93  13,06  

2)   Olivia Leinonen                  LempKiYU                  11,42             
     11,42  10,98  

3)   Venna Haikonen                   LempKiYU                  10,09             
     9,79   10,09  

4)   Lumi Lahtinen                    LempKiYU                  7,64              
     6,22   7,64   

5)   Linda Litmanen                   LempKiYU                  6,97              
     6,97   6,47   

6)   Taika Tuulimo                    LempKiYU                  6,96              
     6,73   6,96   

7)   Selma Eleinen                    LempKiYU                  5,94              
     5,94   5,46   

8)   Noora Eloranta                   LempKiYU                  5,36              
     5,14   5,36   

9)   Minea Eskola                     LempKiYU                  5,25              
     5,25   5,03   



P9 40m
1)   Antti Isotalo                    LempKiYU                  7,08              
2)   Oskari Koivu                     LempKiYU                  7,21              
3)   Olli Riikonen                    LempKiYU                  7,24              
4)   Aaretti Hakala                   LempKiYU                  7,57              
5)   Vilppu Eleinen                   LempKiYU                  7,58              
6)   Hannes Outinen                   LempKiYU                  7,63              
7)   Lauri Tarhonen                   LempKiYU                  7,68              
8)   Akseli Ikola                     LempKiYU                  7,78              
9)   Leo Lipponen                     LempKiYU                  7,79              
10)  Niklas Karislahti                LempKiYU                  7,80              
11)  Väinö Simonen                    LempKiYU                  7,80              
12)  Niklas Järnström                 LempKiYU                  7,82              
13)  Paavo Palo-Oja                   LempKiYU                  8,36              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,3
1)   Antti Isotalo                    LempKiYU                  7,08              
2)   Oskari Koivu                     LempKiYU                  7,21              
3)   Hannes Outinen                   LempKiYU                  7,63              
4)   Leo Lipponen                     LempKiYU                  7,79              
5)   Niklas Karislahti                LempKiYU                  7,80              
6)   Niklas Järnström                 LempKiYU                  7,82              
7)   Paavo Palo-Oja                   LempKiYU                  8,36              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,5
1)   Olli Riikonen                    LempKiYU                  7,24              
2)   Aaretti Hakala                   LempKiYU                  7,57              
3)   Vilppu Eleinen                   LempKiYU                  7,58              
4)   Lauri Tarhonen                   LempKiYU                  7,68              
5)   Akseli Ikola                     LempKiYU                  7,78              
6)   Väinö Simonen                    LempKiYU                  7,80              


T9 40m
1)   Erin Kouvolainen                 LempKiYU                  7,11              
2)   Kerttu Rantanen                  LempKiYU                  7,38              
3)   Nella Jokinen                    LempKiYU                  7,41              
4)   Aino Ahti                        LempKiYU                  7,49              
5)   Alisa Pirhonen                   LempKiYU                  7,50              
6)   Hilla Knuuti                     LempKiYU                  7,51              
7)   Hilda Haapavaara                 LempKiYU                  7,85              
8)   Enni Harmaala                    LempKiYU                  7,87              
9)   Aino Siivonen                    NokU                      7,90              
10)  Emma Hautakoski                  LempKiYU                  8,33              
11)  Emilia Kuisma                    LempKiYU                  8,84              
12)  Anni Seppälä                     LempKiYU                  9,04              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,6
1)   Nella Jokinen                    LempKiYU                  7,41              
2)   Aino Ahti                        LempKiYU                  7,49              
3)   Hilla Knuuti                     LempKiYU                  7,51              
4)   Hilda Haapavaara                 LempKiYU                  7,85              
5)   Enni Harmaala                    LempKiYU                  7,87              
6)   Aino Siivonen                    NokU                      7,90              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,1
1)   Erin Kouvolainen                 LempKiYU                  7,11              
2)   Kerttu Rantanen                  LempKiYU                  7,38              
3)   Alisa Pirhonen                   LempKiYU                  7,50              
4)   Emma Hautakoski                  LempKiYU                  8,33              
5)   Emilia Kuisma                    LempKiYU                  8,84              
6)   Anni Seppälä                     LempKiYU                  9,04              


P9 400m
1)   Antti Isotalo                    LempKiYU                  1.21,92           
2)   Hannes Outinen                   LempKiYU                  1.25,31           
3)   Leo Lipponen                     LempKiYU                  1.25,53           
4)   Lauri Tarhonen                   LempKiYU                  1.26,74           
5)   Vilppu Eleinen                   LempKiYU                  1.27,40           
6)   Olli Riikonen                    LempKiYU                  1.29,89           
7)   Niklas Karislahti                LempKiYU                  1.30,39           
8)   Oskari Koivu                     LempKiYU                  1.30,92           
9)   Leo Pirhonen                     LempKiYU                  1.31,06           
10)  Väinö Simonen                    LempKiYU                  1.39,11           

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,4
1)   Antti Isotalo                    LempKiYU                  1.21,92           
2)   Hannes Outinen                   LempKiYU                  1.25,31           
3)   Lauri Tarhonen                   LempKiYU                  1.26,74           
4)   Vilppu Eleinen                   LempKiYU                  1.27,40           
5)   Niklas Karislahti                LempKiYU                  1.30,39           

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,0
1)   Leo Lipponen                     LempKiYU                  1.25,53           
2)   Olli Riikonen                    LempKiYU                  1.29,89           
3)   Oskari Koivu                     LempKiYU                  1.30,92           
4)   Leo Pirhonen                     LempKiYU                  1.31,06           
5)   Väinö Simonen                    LempKiYU                  1.39,11           


T9 400m
1)   Aino Siivonen                    NokU                      1.28,87           
2)   Hilla Knuuti                     LempKiYU                  1.31,13           
3)   Aino Ahti                        LempKiYU                  1.31,63           
4)   Erin Kouvolainen                 LempKiYU                  1.33,16           
5)   Nella Jokinen                    LempKiYU                  1.33,69           
6)   Kerttu Rantanen                  LempKiYU                  1.36,62           
7)   Hilda Haapavaara                 LempKiYU                  1.38,48           
8)   Alisa Pirhonen                   LempKiYU                  1.38,55           
9)   Enni Harmaala                    LempKiYU                  1.42,98           
10)  Anni Seppälä                     LempKiYU                  1.51,00           
11)  Aava Tuurinkoski                 LempKiYU                  1.57,53           

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,6
1)   Aino Siivonen                    NokU                      1.28,87           
2)   Hilla Knuuti                     LempKiYU                  1.31,13           
3)   Nella Jokinen                    LempKiYU                  1.33,69           
4)   Kerttu Rantanen                  LempKiYU                  1.36,62           
5)   Hilda Haapavaara                 LempKiYU                  1.38,48           
6)   Enni Harmaala                    LempKiYU                  1.42,98           

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,5
1)   Aino Ahti                        LempKiYU                  1.31,63           
2)   Erin Kouvolainen                 LempKiYU                  1.33,16           
3)   Alisa Pirhonen                   LempKiYU                  1.38,55           
4)   Anni Seppälä                     LempKiYU                  1.51,00           
5)   Aava Tuurinkoski                 LempKiYU                  1.57,53           


P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Veikka Nordberg                  NakkVire                  25,53             
     25,53  x      22,72  x      

2)   Oskari Koivu                     LempKiYU                  22,28             
     19,96  19,56  17,75  22,28  

3)   Hannes Outinen                   LempKiYU                  15,62             
     10,25  13,06  13,89  15,62  

4)   Akseli Ikola                     LempKiYU                  14,17             
     14,17  11,06  8,55   10,98  

5)   Paavo Palo-Oja                   LempKiYU                  12,43             
     x      12,25  11,26  12,43  

6)   Olli Riikonen                    LempKiYU                  11,76             
     10,90  11,76  7,79   5,61   

7)   Niklas Järnström                 LempKiYU                  11,11             
     11,11  10,90  9,92   11,10  

8)   Vilppu Eleinen                   LempKiYU                  10,95             
     10,66  10,49  9,45   10,95  

9)   Lauri Tarhonen                   LempKiYU                  10,24             
     10,24  9,10   9,55   9,81   

10)  Väinö Simonen                    LempKiYU                  8,86              
     8,18   8,68   x      8,86   

     Leo Lipponen                     LempKiYU                  NM                
     x      x      x      x      



T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Aino Ahti                        LempKiYU                  12,34             
     12,34  11,26  11,93  11,63  

2)   Nella Jokinen                    LempKiYU                  9,91              
     6,78   9,91   6,64   6,87   

3)   Emma Hautakoski                  LempKiYU                  9,10              
     9,10   9,07   9,01   8,51   

4)   Erin Kouvolainen                 LempKiYU                  8,58              
     8,58   6,95   5,64   6,53   

5)   Enni Harmaala                    LempKiYU                  8,55              
     x      8,55   x      8,39   

6)   Anni Seppälä                     LempKiYU                  7,01              
     4,19   5,73   4,76   7,01   

7)   Aava Tuurinkoski                 LempKiYU                  6,96              
     4,10   5,03   6,96   5,25   

8)   Emilia Kuisma                    LempKiYU                  6,20              
     5,54   5,99   6,20   5,05   

9)   Aino Siivonen                    NokU                      5,85              
     4,17   5,85   5,04   4,85   



P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,0
1)   Onni Haukijärvi                  TampPy                    9,25              
2)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  9,32              
3)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  10,21             
4)   Elias Ikola                      LempKiYU                  10,57             
5)   Lukas Lehtinen                   LempKiYU                  10,57             


T11 60m
1)   Minja Kautto                     LempKiYU                  9,57              
2)   Ethel Råtts                      LempKiYU                  9,78              
3)   Elisa Eilola                     LempKiYU                  9,84              
4)   Ella Rajala                      LempKiYU                  10,29             
5)   Kerttuli Valtanen                LempKiYU                  10,70             
6)   Lilli Pohjola                    LempKiYU                  10,75             
6)   Senni Rantala                    LempKiYU                  10,75             
8)   Noora Nieminen                   LempKiYU                  10,77             
9)   Minea Järnström                  LempKiYU                  11,03             
10)  Olivia Salonen                   LempKiYU                  11,04             
11)  Säde Rasinmäki                   LempKiYU                  11,08             
12)  Inka Litmanen                    LempKiYU                  12,40             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,3
1)   Minja Kautto                     LempKiYU                  9,57              
2)   Elisa Eilola                     LempKiYU                  9,84              
3)   Kerttuli Valtanen                LempKiYU                  10,70             
4)   Lilli Pohjola                    LempKiYU                  10,75             
5)   Minea Järnström                  LempKiYU                  11,03             
6)   Säde Rasinmäki                   LempKiYU                  11,08             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,3
1)   Ethel Råtts                      LempKiYU                  9,78              
2)   Ella Rajala                      LempKiYU                  10,29             
3)   Senni Rantala                    LempKiYU                  10,75             
4)   Noora Nieminen                   LempKiYU                  10,77             
5)   Olivia Salonen                   LempKiYU                  11,04             
6)   Inka Litmanen                    LempKiYU                  12,40             


P11 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Samu Tulasalo                    TampPy                    235               
     205    220    235    250    
     o      o      xo     xxx    

2)   Elias Eskola                     TampPy                    175               
     160    175    190    
     xo     o      xxx    

3)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  130               
     100    115    130    145    
     o      o      o      xxx    



T11 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Sointu Tulasalo                  TampPy                    130               
     100    115    130    145    
     o      o      o      xxx    

2)   Senni Rantala                    LempKiYU                  100               
     100    115    
     xo     xxx    

     Ethel Råtts                      LempKiYU                                    
     100    
     DNS    

     Kerttuli Valtanen                LempKiYU                  NH                
     100    
     xxx    

     Lilli Pohjola                    LempKiYU                                    
     100    
     DNS    



P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  7,20              
     7,20   6,44   7,19   6,94   

2)   Veikka Nordberg                  NakkVire                  7,16              
     6,60   6,79   6,84   7,16   

3)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  5,57              
     4,81   4,79   5,32   5,57   

4)   Lukas Lehtinen                   LempKiYU                  5,37              
     4,61   5,28   5,37   x      



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Lilli Pohjola                    LempKiYU                  7,33              
     7,28   7,33   6,71   6,43   

2)   Ella Rajala                      LempKiYU                  6,94              
     6,94   6,00   6,22   6,40   

3)   Elisa Eilola                     LempKiYU                  6,59              
     6,59   6,24   6,46   6,14   

4)   Olivia Salonen                   LempKiYU                  6,19              
     6,19   5,84   5,53   5,57   

5)   Ethel Råtts                      LempKiYU                  5,78              
     5,33   5,64   4,88   5,78   

6)   Senni Rantala                    LempKiYU                  5,77              
     5,77   5,68   5,19   5,51   

7)   Minea Järnström                  LempKiYU                  5,73              
     5,73   5,45   5,63   4,19   

8)   Minja Kautto                     LempKiYU                  5,67              
     5,38   5,67   5,62   4,83   

9)   Kerttuli Valtanen                LempKiYU                  5,35              
     5,35   x      4,93   4,24   

10)  Säde Rasinmäki                   LempKiYU                  4,24              
     4,24   4,08   3,98   3,85   

11)  Venla Hyvämäki                   LempKiYU                  4,18              
     3,90   4,18   4,00   3,98   

12)  Inka Litmanen                    LempKiYU                  3,60              
     3,46   3,43   2,94   3,60   



P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,7
1)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  8,23              
2)   Riku Uusi-Erkkilä                TampPy                    8,62              
3)   Joonas Kolehmainen               LempKiYU                  9,16              
4)   Eemeli Riikonen                  LempKiYU                  9,17              
5)   Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  9,22              
     Jonatan Heikkilä                 ÅIFK                      DNS               


T13 60m
1)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  8,54              
2)   Erin Lönnqvist                   LempKiYU                  8,68              
3)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   8,83              
4)   Aada Viskari                     LempKiYU                  9,26              
5)   Elli Särkinen                    LempKiYU                  9,41              
6)   Nanna Harkki                     LempKiYU                  9,48              
7)   Minea Laukkanen                  LempKiYU                  9,76              
8)   Aino Aalto                       LempKiYU                  9,86              
9)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  10,06             
10)  Elena Ikola                      LempKiYU                  10,19             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,7
1)   Aada Viskari                     LempKiYU                  9,26              
2)   Elli Särkinen                    LempKiYU                  9,41              
3)   Minea Laukkanen                  LempKiYU                  9,76              
4)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  10,06             
5)   Elena Ikola                      LempKiYU                  10,19             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,7
1)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  8,54              
2)   Erin Lönnqvist                   LempKiYU                  8,68              
3)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   8,83              
4)   Nanna Harkki                     LempKiYU                  9,48              
5)   Aino Aalto                       LempKiYU                  9,86              


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      xxo    xxx    

2)   Eemeli Riikonen                  LempKiYU                  110               
     105    110    115    
     o      o      xxx    

     Noel Nikulainen                  LempKiYU                                    
     100    
     DNS    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  140               
     115    120    125    130    135    140    143    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Erin Lönnqvist                   LempKiYU                  135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      o      xo     xxx    

3)   Elli Särkinen                    LempKiYU                  125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      xxx    

4)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  115               
     95     100    105    110    115    120    
     o      o      xo     o      xxo    xxx    

5)   Aino Aalto                       LempKiYU                  100               
     100    105    
     o      xxx    

5)   Elena Ikola                      LempKiYU                  100               
     100    105    
     o      xxx    



P13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Olli Ahvenjärvi                  VehmU                     250               
     205    220    235    250    260    
     o      xo     o      xo     xxx    

2)   Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  205               
     175    190    205    220    
     xo     xo     xo     xxx    

3)   Eemeli Riikonen                  LempKiYU                  145               
     100    115    130    145    160    
     o      o      o      xo     xxx    



T13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Elena Ikola                      LempKiYU                  160               
     100    115    130    145    160    175    
     o      xo     o      o      xo     xxx    



P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  10,61             
     10,38  10,61  x      10,40  

2)   Eemeli Riikonen                  LempKiYU                  7,07              
     x      7,07   5,31   6,66   

     Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  DNS               


T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  9,42              
     9,42   9,22   8,46   8,08   

2)   Nanna Harkki                     LempKiYU                  8,29              
     8,13   8,17   8,29   8,25   

3)   Erin Lönnqvist                   LempKiYU                  7,74              
     6,88   7,74   7,59   7,11   

4)   Elena Ikola                      LempKiYU                  7,43              
     6,95   7,43   7,33   x      

5)   Aino Aalto                       LempKiYU                  7,29              
     6,49   6,98   7,29   7,10   

6)   Aada Viskari                     LempKiYU                  7,22              
     7,22   7,10   7,02   6,49   

7)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  6,40              
     6,21   6,01   6,02   6,40   



P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,3
1)   Otso Luodeslampi                 LempKiYU                  12,67             
2)   Jesse Mäenpää                    LempKiYU                  13,07             
3)   Niklas Piirainen                 LempKiYU                  13,17             
4)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  13,21             
5)   Paavo Lahti                      TampPy                    13,79             
6)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  13,92             
7)   Samuel Ruohonen                  TampU                     14,01             
8)   Leevi Ortju                      TampPy                    14,03             


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,6
1)   Ainu Verho                       LempKiYU                  13,26             
2)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    13,78             
3)   Pinja Kukko                      LempKiYU                  14,04             
4)   Emilia Aho                       TampPy                    14,71             
5)   Leena Hakala                     UrjU                      14,77             
6)   Veera Rantala                    LempKiYU                  15,31             


P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Niklas Piirainen                 LempKiYU                  5,28 +1,4          
     5,05   5,28   4,88   x      x      4,97   
     +0,0   +1,4   -0,5                 -0,1   

2)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  5,18 +0,4          
     x      5,10   x      5,18   4,91   5,03   
            -0,8          +0,4   -1,2   -0,1   

3)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  4,82 +0,0          
     4,56   4,66   x      4,82   4,63   -      
     +0,0   +0,0          +0,0   +0,1          

4)   Samuel Ruohonen                  TampU                     4,82 -0,2          
     4,26   4,36   x      4,82   4,48   x      
     -0,1   -0,4          -0,2   +0,0          

5)   Paavo Lahti                      TampPy                    4,34 -0,9          
     4,23   4,34   4,12   4,15   -      -      
     +0,1   -0,9   -0,4   -0,5                 

6)   Leevi Ortju                      TampPy                    4,11 -0,6          
     4,00   3,93   4,09   4,11   -      -      
     -0,9   -0,2   -0,1   -0,6                 

     Noel Nikulainen                  LempKiYU                  DNS               


T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Ainu Verho                       LempKiYU                  4,60 +0,0          
     x      4,35   x      4,60   4,41   x      
            -1,5          +0,0   -1,2          

2)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    4,45 -0,3          
     4,42   4,35   4,45   x      x      4,42   
     -0,5   +0,1   -0,3                 -0,1   

3)   Leena Hakala                     UrjU                      4,36 -0,1          
     4,11   3,93   x      4,36   -      -      
     -0,6   -0,8          -0,1                 

4)   Emilia Aho                       TampPy                    4,25 +0,0          
     4,25   4,04   4,23   4,11   x      4,01   
     +0,0   -0,5   +0,0   +0,1          -0,2   

     Veera Rantala                    LempKiYU                  DNS               


P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  39,06             
     x      39,06  36,73  37,83  x      x      

2)   Paavo Lahti                      TampPy                    38,53             
     38,53  35,59  x      x      34,89  38,37  

3)   Jesse Mäenpää                    LempKiYU                  36,33             
     34,41  35,22  34,89  35,97  x      36,33  

4)   Aapo Närhi                       LempKiYU                  34,44             
     x      x      34,44  34,00  x      x      

5)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  29,15             
     26,97  29,15  26,85  26,35  27,69  26,99  

6)   Leevi Ortju                      TampPy                    21,78             
     18,56  20,45  21,78  19,96  19,66  18,75  



T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Veera Rantala                    LempKiYU                  27,26             
     18,84  24,85  27,26  x      23,81  x      

2)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    27,08             
     25,84  24,39  26,76  27,08  25,38  26,19  

3)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  24,03             
     23,98  23,89  21,77  24,02  22,92  24,03  

     Ainu Verho                       LempKiYU                  DNS               
     Iina Niemelä                     LempKiYU                  DNS               
     Pinja Kukko                      LempKiYU                  DNS               


M17 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Luukas Lipponen                  LempKiYU                  320               
     250    260    270    280    290    300    310    320    330    
     o      -      xo     o      o      xo     xo     o      xxx    

2)   Eero Sallinen                    KangKi                    290               
     270    280    290    300    
     o      o      xxo    xxx    

3)   Aapo Närhi                       LempKiYU                  280               
     235    250    260    270    280    290    
     xo     o      xo     o      o      xxx    

4)   Leo Riippa                       TampPy                    235               
     205    220    235    250    
     o      o      xxo    xxx    

     Ronaldo Pitra                                              NH                
     340    
     xxx    



N17 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Ellanoora Haapalehto             LempKiYU                  320               
     250    260    270    280    290    300    310    320    330    
     o      -      xo     xo     o      o      o      o      xxx    

2)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  270               
     205    220    235    250    260    270    280    
     xo     o      xxo    xo     xxo    xo     xxx    

3)   Juuli Markkula                   TampPy                    270               
     220    235    250    260    270    280    
     o      xo     xo     xxo    xxo    xxx    

4)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  235               
     205    220    235    250    260    270    280    
     o      -      o      -      -      -      -      

5)   Milla Lautala                    TampPy                    205               
     160    175    190    205    220    
     o      o      o      xxo    xxx    

6)   Angeliina Ruotsalainen           TampPy                    190               
     145    160    175    190    205    
     o      o      o      xo     xxx    

7)   Milja Lehtinen                   TampPy                    175               
     160    175    190    
     o      o      xxx    

     Aino Suorsa                      OrivPo                    310               
     280    290    300    310    320    
     xo     o      xo     o      xxx    

     Maisa-Iida Koskela               Ei lisenssiä              270               
     235    250    260    270    280    290    300    
     o      o      xo     xxo    xx-    -      -      

     Tiiu Niemelä                     LempKiYU                  205               
     160    175    190    205    220    
     xo     xo     o      xxo    xxx    



M17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Tuomas Närhi                     LempKiYU                  52,82             
     x      46,81  52,82  50,19  50,72  x      



N17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Neea Suhonen                     ViialVa                   36,56             
     36,56  32,15  30,88  31,19  33,11  33,39