Alueellisen keihäs- ja seiväskoulun päätöskisat 26.9.2020 / tulokset

Kauden viimeiset kisat järjestettiin Hakkarissa 26.9. Alueellisen keihäs- ja seiväskisan osallistujat sekä vieraat kauempaakin saivat kisailla mitä parhaimmissa olosuhteissa.

Alueellisen keihäs- ja seiväskoulun päätöskisat
Lempäälän Kisa Yleisurheilu
26.09.2020

M Keihäs
Loppukilpailu
1)   Joonas Oksanen                   TampPy                    60,87             
     56,06  60,87  60,28  56,24  -      -      

P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Veikka Nordberg                  NakkVire                  25,46             
     20,97  20,36  23,47  22,91  20,16  25,46  

T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Aino Ahti                        LempKiYU                  13,55             
     12,77  12,18  12,53  11,63  11,15  13,55  

2)   Matilda Puolimatka               VehmU                     11,86             
     11,32  9,97   11,53  11,02  11,86  11,75  

3)   Sointu Tulasalo                  TampPy                    8,93              
     8,38   5,34   8,18   8,25   8,42   8,93   

T11 Seiväs
Loppukilpailu
     Sointu Tulasalo                  TampPy                    NH                
     100    
     xx-    

P11 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Samu Tulasalo                    TampPy                    200               
     200    220    
     xxo    xxx    

2)   Elias Eskola                     TampPy                    160               
     120    140    160    170    
     o      o      xo     xxx    

T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Vilmiina Mattila                 NakkVire                  18,72             
     18,46  17,65  17,36  18,72  17,83  16,82  

2)   Moona Puolimatka                 VehmU                     16,48             
     14,60  14,23  14,29  16,48  15,63  14,73  

P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Samu Tulasalo                    TampPy                    26,73             
     19,09  25,88  x      25,76  24,74  26,73  

2)   Atte Leino                       KangU                     23,55             
     21,64  20,62  19,79  23,55  x      19,48  

3)   Elias Eskola                     TampPy                    13,99             
     12,92  11,93  x      13,99  x      13,71  

P13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Aapo Närhi                       LempKiYU                  280               
     230    240    250    260    270    280    290    
     o      o      xo     o      xo     xo     xxx    

T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Eevi Vatka                       ToijVau                   31,03             
     31,03  30,50  x      -      -      -      

P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Roope Mäkipelto                  LehtimJy                  48,37             
     46,07  x      45,04  48,03  x      48,37  

2)   Jussi Koskela                    KangKi                    42,80             
     40,88  39,04  38,75  42,09  40,00  42,80  

3)   Aapo Närhi                       LempKiYU                  41,17             
     x      35,10  x      41,17  x      x      

4)   Paavo Lahti                      TampPy                    39,32             
     32,57  32,99  39,32  37,51  36,36  33,07  

5)   Niilo Laukkanen                  TammRy                    34,97             
     29,57  32,07  x      30,55  33,98  34,97  

6)   Elias Eskola                     UrjU                      33,46             
     28,83  28,62  28,00  33,46  x      26,43  

P15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Luukas Lipponen                  LempKiYU                  310               
     280    290    300    310    321    
     xo     o      xxo    xo     xxx    

T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Veera Sauna-Aho                  KuortKu                   48,41             
     46,59  48,41  45,07  44,60  43,34  x      

2)   Fanny Taira                      KurikRy                   41,91             
     40,51  41,91  x      x      x      39,99  

3)   Miriam Puolimatka                VehmU                     22,60             
     x      21,55  22,15  22,60  20,26  20,71  

P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Matti Murto                      YlöjU                     32,15             
     32,15  31,86  28,61  31,29  32,00  30,63  

     Luukas Lipponen                  LempKiYU                  DNS               

N17 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Saga Vanninen                    TampPy                    270               
     200    220    240    250    260    270    280    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

     Laura Lepistö                    PorinYU                   280               
     230    240    250    260    270    280    290    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

M17 Seiväs
Loppukilpailu
     Daniel Kosonen                   TampPy                    290               
     250    270    290    310    
     o      xo     xxo    xxx    

N17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Veera Sauna-Aho                  KuortKu                   43,81             
     43,08  43,81  -      -      -      -      

2)   Fanny Taira                      KurikRy                   37,11             
     x      35,57  36,55  34,01  37,11  35,88  

M17 Keihäs
Loppukilpailu
     Tuomas Närhi                     LempKiYU                  NM                
     x      x      x      x      x      -