HämSY:n sisulisäviestit 23.8.2020 Lempäälä / tulokset

Ohessa sisulisäviestien tulokset. Kisapäivä Hakkarissa oli juoksun juhlaa, kun kaikkiaan 169 joukkuetta oli kisaamassa!

 

HämSY:n pm-sisulisäviestit
Lempäälän Kisa Yleisurheilu
23.08.2020

P9 4x400m viesti
Loppukilpailu
1)   Viialan Valtti 1                 ViialVa                   5.38,07           
   1) Oiva Lepo, 2) Lukas Rantala, 
   3) Lauri-Ilari Laukkanen, 4) Rasmus Haanpää
2)   Hämeenlinnan Tarmo 1             HämeenlTa                 5.38,08           
   1) Juho Seppälä, 2) Vilho Mennala, 
   3) Jere Vänttinen, 4) Leo Mikkola
3)   Vehmaisten Urheilijat 1          VehmU                     5.41,61           
   1) Johannes Hämäläinen, 2) Milo Giraut, 
   3) Atte Hukkanen, 4) Samuel Kulmala
4)   Kangasalan Urheilijat -68 1      KangU                     5.48,63           
   1) Leo Lounaja, 2) Touko Välimaa, 
   3) Roni Puntala, 4) Hermanni Joenniemi
5)   Tampereen Pyrintö 1              TampPy                    5.55,90           
   1) Arvi Palmu, 2) Asla Oksanen, 
   3) Viljami Viita, 4) Veeti Hyvärinen
6)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1    LempKiYU                  5.59,21           
   1) Elias Ikola, 2) Hannes Outinen, 
   3) Akseli Ikola, 4) Joel Lipponen
7)   Ikaalisten Urheilijat 1          IkaalU                    6.04,70           
   1) Aarni Kärkkäinen, 2) Julius Keränen, 
   3) Heikki Mikkola, 4) Konsta Halmela
8)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2    LempKiYU                  6.13,25           
   1) Lauri Hakala, 2) Vilppu Eleinen, 
   3) Oskari Koivu, 4) Olli Riikonen
9)   Urjalan Urheilijat 1             UrjU                      6.20,54           
   1) Aapo Jaatinen, 2) Aatto Blistanov, 
   3) Kalle Leinamo, 4) Oiva Ojala


T9 4x400m viesti
Loppukilpailu
1)   Tampereen Pyrintö 1              TampPy                    5.27,70           
   1) Pinja Luontila, 2) Amalia Hämäläinen, 
   3) Minja Palonen, 4) Jessi Saloniemi
2)   Hämeenlinnan Tarmo 1             HämeenlTa                 5.37,17           
   1) Minttu Tunturi, 2) Viola Mäkinen, 
   3) Sonja Pääkkönen, 4) Isla Juselius
3)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1    LempKiYU                  5.47,98           
   1) Nanna Niittyaro, 2) Noora Nieminen, 
   3) Aino Väätäinen, 4) Ethel Råtts
4)   Urjalan Urheilijat 1             UrjU                      5.52,37           
   1) Sissi Vesakoski, 2) Kaisa Nikkilä, 
   3) Maisa Drude, 4) Emmi Vankka
5)   Viialan Valtti 1                 ViialVa                   6.16,65           
   1) Salka Koivula, 2) Ruut Lisko, 
   3) Veera Haanpää, 4) Fanni Alila
6)   Toijalan Vauhti 1                ToijVau                   6.17,28           
   1) Enni Sundström, 2) Hilma Heino, 
   3) Vilma Yli-Koivisto, 4) Ilona Rahkonen
7)   Tampereen Pyrintö 2              TampPy                    6.20,05           
   1) Peppi Raunio, 2) Moona Pärssinen, 
   3) Vilja Uusi-Rauva, 4) Sofie Vallinoja
8)   Ikaalisten Urheilijat 1          IkaalU                    6.28,46           
   1) Emma Anttila, 2) Kreetta Kauppila, 
   3) Adalia Rautavaara, 4) Stiina Kauppila
9)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2    LempKiYU                  6.30,01           
   1) Salla Ahti, 2) Aino Ahti, 
   3) Minea Järnström, 4) Lilli Pohjola
10)  Tampereen Pyrintö 3              TampPy                    6.57,16           
   1) Sohvi Mäkinen, 2) Sofia Lehto, 
   3) Lorin Esmaili, 4) Milla Rantanen


P11 4x50m viesti
1)   Tampereen Pyrintö 1              TampPy                    30,66             
   1) Jere Kinnunen, 2) Onni Haukijärvi, 
   3) Justus Jokihaara, 4) Santeri Koskinen
2)   Viialan Valtti 1                 ViialVa                   31,33             
   1) Valtteri Haanpää, 2) Matias Viitanen, 
   3) Samu Pentinniemi, 4) Antti Oksa
3)   Tampereen Pyrintö 2              TampPy                    31,52             
   1) Samu Tulasalo, 2) Lauri Haverinen, 
   3) Eelis Hartikainen, 4) Eemeli Raunio
4)   Hämeenlinnan Tarmo 1             HämeenlTa                 31,54             
   1) Iivo Lumme, 2) Juhani Honkajuuri, 
   3) Severi Kokkala, 4) Arvi Väre
5)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1    LempKiYU                  32,21             
   1) Toivo Eleinen, 2) Akseli Kuusjärvi, 
   3) Eemeli Riikonen, 4) Miska Mänty
6)   Nokian Urheilijat 1              NokU                      32,42             
   1) Leevi Björkholm, 2) Jaakko Jartti, 
   3) Jyri Mäkelä, 4) Elmo Härkönen
7)   Vehmaisten Urheilijat 1          VehmU                     32,77             
   1) Miro Silvola, 2) Topias Hämäläinen, 
   3) Joona Seppälä, 4) Matias Laine
8)   Urjalan Urheilijat 1             UrjU                      33,99             
   1) Onni Mäkinen, 2) Elmo Vesakoski, 
   3) Niilo Vehmas, 4) Aatu Koivula
9)   Ikaalisten Urheilijat 1          IkaalU                    34,39             
   1) Aatu Smolander, 2) Aatu Rahikka, 
   3) Elias Iltanen, 4) Linus Kärkkäinen

Loppukilpailu erä 1
1)   Viialan Valtti 1                 ViialVa                   31,33             
   1) Valtteri Haanpää, 2) Matias Viitanen, 
   3) Samu Pentinniemi, 4) Antti Oksa
2)   Tampereen Pyrintö 2              TampPy                    31,52             
   1) Samu Tulasalo, 2) Lauri Haverinen, 
   3) Eelis Hartikainen, 4) Eemeli Raunio
3)   Hämeenlinnan Tarmo 1             HämeenlTa                 31,54             
   1) Iivo Lumme, 2) Juhani Honkajuuri, 
   3) Severi Kokkala, 4) Arvi Väre
4)   Ikaalisten Urheilijat 1          IkaalU                    34,39             
   1) Aatu Smolander, 2) Aatu Rahikka, 
   3) Elias Iltanen, 4) Linus Kärkkäinen

Loppukilpailu erä 2
1)   Tampereen Pyrintö 1              TampPy                    30,66             
   1) Jere Kinnunen, 2) Onni Haukijärvi, 
   3) Justus Jokihaara, 4) Santeri Koskinen
2)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1    LempKiYU                  32,21             
   1) Toivo Eleinen, 2) Akseli Kuusjärvi, 
   3) Eemeli Riikonen, 4) Miska Mänty
3)   Nokian Urheilijat 1              NokU                      32,42             
   1) Leevi Björkholm, 2) Jaakko Jartti, 
   3) Jyri Mäkelä, 4) Elmo Härkönen
4)   Vehmaisten Urheilijat 1          VehmU                     32,77             
   1) Miro Silvola, 2) Topias Hämäläinen, 
   3) Joona Seppälä, 4) Matias Laine
5)   Urjalan Urheilijat 1             UrjU                      33,99             
   1) Onni Mäkinen, 2) Elmo Vesakoski, 
   3) Niilo Vehmas, 4) Aatu Koivula


T11 4x50m viesti
1)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1    LempKiYU                  30,01             
   1) Meea Mäkinen, 2) Minja Penttilä, 
   3) Aada Viskari, 4) Aada Ylilehto
2)   Hämeenlinnan Tarmo 1             HämeenlTa                 30,52             
   1) Bianca Mikkola, 2) Nelli Karevaara, 
   3) Siiri Niskanen, 4) Venla Mennala
3)   Toijalan Vauhti 1                ToijVau                   30,94             
   1) Natalia Osowska, 2) Jade Hukka, 
   3) Julia Suolaniemi, 4) Milja Välläri
4)   Pälkäneen Luja-Lukko 1           PälkLL                    31,13             
   1) Martta Mattila, 2) Emilia Piiparinen, 
   3) Ninni Tikka, 4) Jenna Minkkinen
5)   Tampereen Pyrintö 1              TampPy                    31,51             
   1) Emmi Kallio, 2) Noora Moisio, 
   3) Tiia Rothovius, 4) Laine Jaanisoo
6)   Vehmaisten Urheilijat 1          VehmU                     31,70             
   1) Maija Koski, 2) Vilma Tiili, 
   3) Moona Puolimatka, 4) Erika Salonen
7)   Tampereen Pyrintö 2              TampPy                    32,38             
   1) Moonika Riihimäki, 2) Lumi Pennanen, 
   3) Minttu Saarilahti, 4) Viola Dunder
8)   Ikaalisten Urheilijat 1          IkaalU                    32,82             
   1) Oona Savolainen, 2) Nita Kuusisto, 
   3) Aida Koskensalo, 4) Sonja Ekman
9)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2    LempKiYU                  33,25             
   1) Saana Ahti, 2) Nanna Salovaara, 
   3) Helmi Rajamäki, 4) Kerttuli Valtanen
10)  Forssan Salama 1                 ForssSa                   33,47             
   1) Vera Sarin, 2) Mandi Lehtimäki, 
   3) Vendi Lehtimäki, 4) Iida Mäki
11)  Viialan Valtti 1                 ViialVa                   33,56             
   1) Sohvi Rantanen, 2) Aino Oksa, 
   3) Hilma Niemi, 4) Sara Majamäki
12)  Lempäälän Kisa Yleisurheilu 3    LempKiYU                  33,59             
   1) Minja Kautto, 2) Ella Rajala, 
   3) Jenna Mäkynen, 4) Senni Rantala
13)  Urjalan Urheilijat 1             UrjU                      34,13             
   1) Fanni Paija, 2) Anni Kaleva, 
   3) Enia Taipale, 4) Viia Ojala
14)  Tampereen Pyrintö 3              TampPy                    35,31             
   1) Liina Lahtinen, 2) Lilia Järvinen, 
   3) Paola Pelamo, 4) Veera Linna

Loppukilpailu erä 1
1)   Pälkäneen Luja-Lukko 1           PälkLL                    31,13             
   1) Martta Mattila, 2) Emilia Piiparinen, 
   3) Ninni Tikka, 4) Jenna Minkkinen
2)   Tampereen Pyrintö 2              TampPy                    32,38             
   1) Moonika Riihimäki, 2) Lumi Pennanen, 
   3) Minttu Saarilahti, 4) Viola Dunder
3)   Ikaalisten Urheilijat 1          IkaalU                    32,82             
   1) Oona Savolainen, 2) Nita Kuusisto, 
   3) Aida Koskensalo, 4) Sonja Ekman
4)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2    LempKiYU                  33,25             
   1) Saana Ahti, 2) Nanna Salovaara, 
   3) Helmi Rajamäki, 4) Kerttuli Valtanen
5)   Viialan Valtti 1                 ViialVa                   33,56             
   1) Sohvi Rantanen, 2) Aino Oksa, 
   3) Hilma Niemi, 4) Sara Majamäki
6)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 3    LempKiYU                  33,59             
   1) Minja Kautto, 2) Ella Rajala, 
   3) Jenna Mäkynen, 4) Senni Rantala
7)   Tampereen Pyrintö 3              TampPy                    35,31             
   1) Liina Lahtinen, 2) Lilia Järvinen, 
   3) Paola Pelamo, 4) Veera Linna

Loppukilpailu erä 2
1)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1    LempKiYU                  30,01             
   1) Meea Mäkinen, 2) Minja Penttilä, 
   3) Aada Viskari, 4) Aada Ylilehto
2)   Hämeenlinnan Tarmo 1             HämeenlTa                 30,52             
   1) Bianca Mikkola, 2) Nelli Karevaara, 
   3) Siiri Niskanen, 4) Venla Mennala
3)   Toijalan Vauhti 1                ToijVau                   30,94             
   1) Natalia Osowska, 2) Jade Hukka, 
   3) Julia Suolaniemi, 4) Milja Välläri
4)   Tampereen Pyrintö 1              TampPy                    31,51             
   1) Emmi Kallio, 2) Noora Moisio, 
   3) Tiia Rothovius, 4) Laine Jaanisoo
5)   Vehmaisten Urheilijat 1          VehmU                     31,70             
   1) Maija Koski, 2) Vilma Tiili, 
   3) Moona Puolimatka, 4) Erika Salonen
6)   Forssan Salama 1                 ForssSa                   33,47             
   1) Vera Sarin, 2) Mandi Lehtimäki, 
   3) Vendi Lehtimäki, 4) Iida Mäki
7)   Urjalan Urheilijat 1             UrjU                      34,13             
   1) Fanni Paija, 2) Anni Kaleva, 
   3) Enia Taipale, 4) Viia Ojala


P11 4x600m viesti
Loppukilpailu
1)   Nokian Urheilijat 1              NokU                      8.32,87           
   1) Leevi Björkholm, 2) Jaakko Jartti, 
   3) Jyri Mäkelä, 4) Elmo Härkönen
2)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1    LempKiYU                  8.40,01           
   1) Akseli Kuusjärvi, 2) Eemeli Riikonen, 
   3) Miska Mänty, 4) Anssi Hoffren
3)   Tampereen Pyrintö 1              TampPy                    8.43,05           
   1) Samu Tulasalo, 2) Lauri Haverinen, 
   3) Santeri Koskinen, 4) Justus Jokihaara
4)   Hämeenlinnan Tarmo 1             HämeenlTa                 9.26,43           
   1) Severi Kokkala, 2) Juhani Honkajuuri, 
   3) Arvi Väre, 4) Iivo Lumme
5)   Viialan Valtti 1                 ViialVa                   9.31,28           
   1) Antti Oksa, 2) Valtteri Haanpää, 
   3) Matias Viitanen, 4) Samu Pentinniemi
6)   Urjalan Urheilijat 1             UrjU                      9.36,83           
   1) Elmo Vesakoski, 2) Onni Mäkinen, 
   3) Aatu Koivula, 4) Niilo Vehmas
7)   Tampereen Pyrintö 2              TampPy                    9.41,23           
   1) Jere Kinnunen, 2) Elias Eskola, 
   3) Eelis Hartikainen, 4) Onni Haukijärvi


T11 4x600m viesti
Loppukilpailu
1)   Hämeenlinnan Tarmo 1             HämeenlTa                 8.23,29           
   1) Nelli Karevaara, 2) Bianca Mikkola, 
   3) Siiri Niskanen, 4) Venla Mennala
2)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1    LempKiYU                  8.27,67           
   1) Aada Ylilehto, 2) Minja Kautto, 
   3) Ella Rajala, 4) Saana Ahti
3)   Tampereen Pyrintö 1              TampPy                    8.37,72           
   1) Veera Linna, 2) Tiia Rothovius, 
   3) Laine Jaanisoo, 4) Moonika Riihimäki
4)   Pälkäneen Luja-Lukko 1           PälkLL                    8.52,37           
   1) Emilia Piiparinen, 2) Jenna Minkkinen, 
   3) Ninni Tikka, 4) Martta Mattila
5)   Forssan Salama 1                 ForssSa                   8.54,41           
   1) Vera Sarin, 2) Mandi Lehtimäki, 
   3) Vendi Lehtimäki, 4) Iida Mäki
6)   Vehmaisten Urheilijat 1          VehmU                     9.03,01           
   1) Maija Koski, 2) Vilma Tiili, 
   3) Moona Puolimatka, 4) Hertta Ikonen
7)   Tampereen Pyrintö 2              TampPy                    9.20,81           
   1) Emmi Kallio, 2) Lumi Pennanen, 
   3) Noora Moisio, 4) Minttu Saarilahti
8)   Urjalan Urheilijat 1             UrjU                      9.26,82           
   1) Fanni Paija, 2) Anni Kaleva, 
   3) Enia Taipale, 4) Viia Ojala
9)   Viialan Valtti 1                 ViialVa                   9.47,66           
   1) Sohvi Rantanen, 2) Emmi Lönnqvist, 
   3) Hilma Niemi, 4) Aino Oksa
10)  Tampereen Pyrintö 3              TampPy                    10.02,46          
   1) Viola Dunder, 2) Lilia Järvinen, 
   3) Paola Pelamo, 4) Iina Nuuttinen
11)  Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2    LempKiYU                  10.12,20          
   1) Senni Rantala, 2) Kerttuli Valtanen, 
   3) Jenna Mäkynen, 4) Nanna Salovaara


P13 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Tampereen Pyrintö 1              TampPy                    56,28             
   1) Marius Riihimäki, 2) Nooa Hyvärinen, 
   3) Markus Mahlamäki, 4) Aarni Elomaa
2)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1    LempKiYU                  56,88             
   1) Noel Nikulainen, 2) Aarne Kalela, 
   3) Viljami Kuusjärvi, 4) Aapo Närhi
3)   Ikaalisten Urheilijat 1          IkaalU                    57,74             
   1) Eliel Kärkkäinen, 2) Nuutti Nisukangas, 
   3) Oskari Savolainen, 4) Tuomas Mäkelä
4)   Tampereen Pyrintö 2              TampPy                    59,36             
   1) Oula Vuori, 2) Noel Piirainen, 
   3) Aapeli Karislahti, 4) Aatos Forss
5)   Tampereen Pyrintö 3              TampPy                    1.00,91           
   1) Veikko Marttila, 2) Luukas Kokkonen, 
   3) Aaro Hartikainen, 4) Leo Riippa
6)   Kangasalan Urheilijat -68 1      KangU                     1.01,57           
   1) Elias Niemi, 2) Olli Uusitalo, 
   3) Eeli Ala-Lahti, 4) Tomas Timonen


T13 4x100m viesti
1)   Tampereen Pyrintö 1              TampPy                    51,98             
   1) Iida Kastarinen, 2) Sini Rantala, 
   3) Juuli Markkula, 4) Kristiina Tamski
2)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1    LempKiYU                  53,41             
   1) Iina Niemelä, 2) Ainu Verho, 
   3) Erin Lönnqvist, 4) Venla Vaittinen
3)   Hämeenlinnan Tarmo 1             HämeenlTa                 53,86             
   1) Erika Juselius, 2) Maria Djusko, 
   3) Camilla Uschanov, 4) Liisa Marttila
4)   Tampereen Pyrintö 2              TampPy                    54,85             
   1) Juuli Saloniemi, 2) Angeliina Ruotsalainen, 
   3) Neea Keso, 4) Aino Heikkilä
5)   Ikaalisten Urheilijat 1          IkaalU                    55,95             
   1) Eerica Koskela, 2) Helmi Koskela, 
   3) Kamilla Hillman, 4) Ella Kurula
6)   Urjalan Urheilijat 1             UrjU                      56,67             
   1) Aliina Koivula, 2) Miina Paija, 
   3) Peppi Vehmaa, 4) Leena Hakala
7)   Vehmaisten Urheilijat 1          VehmU                     56,72             
   1) Sani Saarinen, 2) Oona Mongkol, 
   3) Veera Saarela, 4) Beata Wirola
8)   Viialan Valtti 1                 ViialVa                   58,08             
   1) Roosa Haanpää, 2) Vilja Hujanen, 
   3) Julia Viitanen, 4) Elli Sivonen
9)   Tampereen Pyrintö 3              TampPy                    58,29             
   1) Lumi Rekonius, 2) Ella Mikkola, 
   3) Saima Laakkonen, 4) Mimmi Mäkinen
10)  Hämeenlinnan Tarmo 2             HämeenlTa                 58,54             
   1) Vivian Satama, 2) Rebekka Petro, 
   3) Eliza Kusnierz, 4) Unna Törmänen
11)  Toijalan Vauhti 1                ToijVau                   58,88             
   1) Laura Ratilainen, 2) Lotta Sannamo, 
   3) Sara Sipilä, 4) Venla Mattila
12)  Tampereen Pyrintö 4              TampPy                    59,98             
   1) Onerva Tauriainen, 2) Eevi Karhe, 
   3) Mila Mäentakanen, 4) Hertta Hakala
13)  Tampereen Pyrintö 5              TampPy                    1.02,69           
   1) Milja Loukonen, 2) Aura Kulmala, 
   3) Sini Seppänen, 4) Ranim Hamdi
14)  Tampereen Pyrintö 6              TampPy                    1.03,16           
   1) Nea Kokko, 2) Roosa Aulamo, 
   3) Josefina Lehtinen, 4) Salla Nurminen
     Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2    LempKiYU                  DQ                
   1) Jemima Kabengano, 2) Olivia Oksjoki, 
   3) Nanna Harkki, 4) Aino Aalto

Loppukilpailu erä 1
1)   Tampereen Pyrintö 2              TampPy                    54,85             
   1) Juuli Saloniemi, 2) Angeliina Ruotsalainen, 
   3) Neea Keso, 4) Aino Heikkilä
2)   Tampereen Pyrintö 3              TampPy                    58,29             
   1) Lumi Rekonius, 2) Ella Mikkola, 
   3) Saima Laakkonen, 4) Mimmi Mäkinen
3)   Hämeenlinnan Tarmo 2             HämeenlTa                 58,54             
   1) Vivian Satama, 2) Rebekka Petro, 
   3) Eliza Kusnierz, 4) Unna Törmänen
4)   Tampereen Pyrintö 4              TampPy                    59,98             
   1) Onerva Tauriainen, 2) Eevi Karhe, 
   3) Mila Mäentakanen, 4) Hertta Hakala
5)   Tampereen Pyrintö 5              TampPy                    1.02,69           
   1) Milja Loukonen, 2) Aura Kulmala, 
   3) Sini Seppänen, 4) Ranim Hamdi
6)   Tampereen Pyrintö 6              TampPy                    1.03,16           
   1) Nea Kokko, 2) Roosa Aulamo, 
   3) Josefina Lehtinen, 4) Salla Nurminen
     Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2    LempKiYU                  DQ                
   1) Jemima Kabengano, 2) Olivia Oksjoki, 
   3) Nanna Harkki, 4) Aino Aalto

Loppukilpailu erä 2
1)   Tampereen Pyrintö 1              TampPy                    51,98             
   1) Iida Kastarinen, 2) Sini Rantala, 
   3) Juuli Markkula, 4) Kristiina Tamski
2)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1    LempKiYU                  53,41             
   1) Iina Niemelä, 2) Ainu Verho, 
   3) Erin Lönnqvist, 4) Venla Vaittinen
3)   Hämeenlinnan Tarmo 1             HämeenlTa                 53,86             
   1) Erika Juselius, 2) Maria Djusko, 
   3) Camilla Uschanov, 4) Liisa Marttila
4)   Ikaalisten Urheilijat 1          IkaalU                    55,95             
   1) Eerica Koskela, 2) Helmi Koskela, 
   3) Kamilla Hillman, 4) Ella Kurula
5)   Urjalan Urheilijat 1             UrjU                      56,67             
   1) Aliina Koivula, 2) Miina Paija, 
   3) Peppi Vehmaa, 4) Leena Hakala
6)   Vehmaisten Urheilijat 1          VehmU                     56,72             
   1) Sani Saarinen, 2) Oona Mongkol, 
   3) Veera Saarela, 4) Beata Wirola
7)   Viialan Valtti 1                 ViialVa                   58,08             
   1) Roosa Haanpää, 2) Vilja Hujanen, 
   3) Julia Viitanen, 4) Elli Sivonen
8)   Toijalan Vauhti 1                ToijVau                   58,88             
   1) Laura Ratilainen, 2) Lotta Sannamo, 
   3) Sara Sipilä, 4) Venla Mattila


P13 4x600m viesti
Loppukilpailu
1)   Tampereen Pyrintö 1              TampPy                    7.32,40           
   1) Jalmari Koskinen, 2) Nooa Hyvärinen, 
   3) Markus Mahlamäki, 4) Marius Riihimäki
2)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1    LempKiYU                  7.41,93           
   1) Aarne Kalela, 2) Noel Nikulainen, 
   3) Oliver Kaikkonen, 4) Viljami Kuusjärvi
3)   Tampereen Pyrintö 2              TampPy                    8.03,11           
   1) Aapeli Karislahti, 2) Aarni Elomaa, 
   3) Aatos Forss, 4) Noel Piirainen
4)   Kangasalan Urheilijat -68 1      KangU                     8.03,58           
   1) Tomas Timonen, 2) Olli Uusitalo, 
   3) Jussi Uusitalo, 4) Eeli Ala-Lahti
5)   Tampereen Pyrintö 3              TampPy                    9.16,65           
   1) Oula Vuori, 2) Veikko Marttila, 
   3) Aaro Hartikainen, 4) Leo Riippa


T13 4x600m viesti
Loppukilpailu
1)   Tampereen Pyrintö 1              TampPy                    7.21,65           
   1) Ella Mikkola, 2) Juuli Markkula, 
   3) Juuli Saloniemi, 4) Iida Kastarinen
2)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1    LempKiYU                  7.26,10           
   1) Ainu Verho, 2) Niia Niemelä, 
   3) Iina Niemelä, 4) Nella Mäkynen
3)   Hämeenlinnan Tarmo 1             HämeenlTa                 7.54,50           
   1) Vivian Satama, 2) Maria Djusko, 
   3) Liisa Marttila, 4) Camilla Uschanov
4)   Urjalan Urheilijat 1             UrjU                      8.17,86           
   1) Miina Paija, 2) Leena Hakala, 
   3) Aliina Koivula, 4) Peppi Vehmaa
5)   Toijalan Vauhti 1                ToijVau                   8.25,73           
   1) Venla Mattila, 2) Lotta Sannamo, 
   3) Sara Sipilä, 4) Julia Suolaniemi
6)   Tampereen Pyrintö 2              TampPy                    8.26,14           
   1) Angeliina Ruotsalainen, 2) Aino Heikkilä, 
   3) Mimmi Mäkinen, 4) Saima Laakkonen
7)   Vehmaisten Urheilijat 1          VehmU                     8.46,36           
   1) Veera Saarela, 2) Oona Mongkol, 
   3) Sade-Kaisla Ojanperä, 4) Beata Wirola
8)   Viialan Valtti 1                 ViialVa                   8.47,52           
   1) Vilja Hujanen, 2) Julia Viitanen, 
   3) Isla Molin, 4) Elli Sivonen
9)   Ikaalisten Urheilijat 1          IkaalU                    8.51,33           
   1) Milla Kulmala, 2) Ella Kurula, 
   3) Helmi Koskela, 4) Kamilla Hillman
10)  Tampereen Pyrintö 4              TampPy                    8.58,90           
   1) Onerva Tauriainen, 2) Josefina Lehtinen, 
   3) Aura Kulmala, 4) Mila Mäentakanen
11)  Tampereen Pyrintö 3              TampPy                    9.07,85           
   1) Lumi Rekonius, 2) Neea Keso, 
   3) Nea Kokko, 4) Salla Nurminen
12)  Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2    LempKiYU                  9.18,50           
   1) Erin Lönnqvist, 2) Feza Mbonabingi, 
   3) Nanna Harkki, 4) Aino Aalto


P13 4x60m aitaviesti
1)   Tampereen Pyrintö 1              TampPy                    43,17             
   1) Marius Riihimäki, 2) Jalmari Koskinen, 
   3) Aapeli Karislahti, 4) Markus Mahlamäki
2)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1    LempKiYU                  44,90             
   1) Aarne Kalela, 2) Viljami Kuusjärvi, 
   3) Aapo Närhi, 4) Noel Nikulainen
3)   Tampereen Pyrintö 2              TampPy                    46,24             
   1) Aarni Elomaa, 2) Noel Piirainen, 
   3) Nooa Hyvärinen, 4) Aaro Hartikainen
4)   Ikaalisten Urheilijat 1          IkaalU                    46,98             
   1) Tuomas Mäkelä, 2) Oskari Savolainen, 
   3) Eliel Kärkkäinen, 4) Nuutti Nisukangas
5)   Kangasalan Urheilijat -68 1      KangU                     50,73             
   1) Olli Uusitalo, 2) Eeli Ala-Lahti, 
   3) Elias Niemi, 4) Tomas Timonen
6)   Tampereen Pyrintö 3              TampPy                    55,90             
   1) Leevi Ortju, 2) Aatos Forss, 
   3) Luukas Kokkonen, 4) Oula Vuori

Loppukilpailu erä 1
1)   Tampereen Pyrintö 2              TampPy                    46,24             
   1) Aarni Elomaa, 2) Noel Piirainen, 
   3) Nooa Hyvärinen, 4) Aaro Hartikainen
2)   Tampereen Pyrintö 3              TampPy                    55,90             
   1) Leevi Ortju, 2) Aatos Forss, 
   3) Luukas Kokkonen, 4) Oula Vuori

Loppukilpailu erä 2
1)   Tampereen Pyrintö 1              TampPy                    43,17             
   1) Marius Riihimäki, 2) Jalmari Koskinen, 
   3) Aapeli Karislahti, 4) Markus Mahlamäki
2)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1    LempKiYU                  44,90             
   1) Aarne Kalela, 2) Viljami Kuusjärvi, 
   3) Aapo Närhi, 4) Noel Nikulainen
3)   Ikaalisten Urheilijat 1          IkaalU                    46,98             
   1) Tuomas Mäkelä, 2) Oskari Savolainen, 
   3) Eliel Kärkkäinen, 4) Nuutti Nisukangas
4)   Kangasalan Urheilijat -68 1      KangU                     50,73             
   1) Olli Uusitalo, 2) Eeli Ala-Lahti, 
   3) Elias Niemi, 4) Tomas Timonen


T13 4x60m aitaviesti
1)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1    LempKiYU                  40,53             
   1) Ainu Verho, 2) Iina Niemelä, 
   3) Erin Lönnqvist, 4) Niia Niemelä
2)   Tampereen Pyrintö 1              TampPy                    40,83             
   1) Juuli Markkula, 2) Ella Mikkola, 
   3) Juuli Saloniemi, 4) Kristiina Tamski
3)   Tampereen Pyrintö 2              TampPy                    42,81             
   1) Saima Laakkonen, 2) Aino Heikkilä, 
   3) Angeliina Ruotsalainen, 4) Neea Keso
4)   Hämeenlinnan Tarmo 1             HämeenlTa                 45,65             
   1) Erika Juselius, 2) Maria Djusko, 
   3) Liisa Marttila, 4) Camilla Uschanov
5)   Tampereen Pyrintö 3              TampPy                    46,67             
   1) Aura Kulmala, 2) Roosa Aulamo, 
   3) Mimmi Mäkinen, 4) Lumi Rekonius
6)   Urjalan Urheilijat 1             UrjU                      46,99             
   1) Miina Paija, 2) Leena Hakala, 
   3) Peppi Vehmaa, 4) Aliina Koivula
7)   Ikaalisten Urheilijat 1          IkaalU                    48,39             
   1) Kamilla Hillman, 2) Ella Kurula, 
   3) Venla Smolander, 4) Milla Kulmala
8)   Tampereen Pyrintö 4              TampPy                    50,67             
   1) Hertta Hakala, 2) Salla Nurminen, 
   3) Ranim Hamdi, 4) Sini Rantala
9)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2    LempKiYU                  51,65             
   1) Nella Mäkynen, 2) Helmi Rajamäki, 
   3) Feza Mbonabingi, 4) Jemima Kabengano
10)  Tampereen Pyrintö 5              TampPy                    55,68             
   1) Nea Kokko, 2) Milja Loukonen, 
   3) Josefina Lehtinen, 4) Mila Mäentakanen

Loppukilpailu erä 1
1)   Tampereen Pyrintö 4              TampPy                    50,67             
   1) Hertta Hakala, 2) Salla Nurminen, 
   3) Ranim Hamdi, 4) Sini Rantala
2)   Tampereen Pyrintö 5              TampPy                    55,68             
   1) Nea Kokko, 2) Milja Loukonen, 
   3) Josefina Lehtinen, 4) Mila Mäentakanen

Loppukilpailu erä 2
1)   Tampereen Pyrintö 2              TampPy                    42,81             
   1) Saima Laakkonen, 2) Aino Heikkilä, 
   3) Angeliina Ruotsalainen, 4) Neea Keso
2)   Tampereen Pyrintö 3              TampPy                    46,67             
   1) Aura Kulmala, 2) Roosa Aulamo, 
   3) Mimmi Mäkinen, 4) Lumi Rekonius
3)   Ikaalisten Urheilijat 1          IkaalU                    48,39             
   1) Kamilla Hillman, 2) Ella Kurula, 
   3) Venla Smolander, 4) Milla Kulmala
4)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2    LempKiYU                  51,65             
   1) Nella Mäkynen, 2) Helmi Rajamäki, 
   3) Feza Mbonabingi, 4) Jemima Kabengano

Loppukilpailu erä 3
1)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1    LempKiYU                  40,53             
   1) Ainu Verho, 2) Iina Niemelä, 
   3) Erin Lönnqvist, 4) Niia Niemelä
2)   Tampereen Pyrintö 1              TampPy                    40,83             
   1) Juuli Markkula, 2) Ella Mikkola, 
   3) Juuli Saloniemi, 4) Kristiina Tamski
3)   Hämeenlinnan Tarmo 1             HämeenlTa                 45,65             
   1) Erika Juselius, 2) Maria Djusko, 
   3) Liisa Marttila, 4) Camilla Uschanov
4)   Urjalan Urheilijat 1             UrjU                      46,99             
   1) Miina Paija, 2) Leena Hakala, 
   3) Peppi Vehmaa, 4) Aliina Koivula


P15 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Tampereen Pyrintö 1              TampPy                    45,74             
   1) Konsta Tynkkynen, 2) Santeri Haapamäki, 
   3) Konsta Uuttera, 4) Antti Sainio
2)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1    LempKiYU                  49,14             
   1) Eelis Kuusjärvi, 2) Saku Lehtonen, 
   3) Miika Niemelä, 4) Joona Lehtinen
3)   Ylöjärven Urheilijat 1           YlöjU                     49,84             
   1) Elias Sireni, 2) Miro Mäkinen, 
   3) Roni Mäkinen, 4) Matti Murto
4)   Tammelan Ryske 1                 TammRy                    50,62             
   1) Atte Kuusela, 2) Aleksi Jokela, 
   3) Niilo Laukkanen, 4) Joona Salminen
5)   Tampereen Pyrintö 2              TampPy                    50,90             
   1) Aaron Halme, 2) Eelis Harjunmaa, 
   3) Tarmo Takala, 4) Ville Väyrynen
6)   Urjalan Urheilijat 1             UrjU                      53,80             
   1) Rasmus Vankka, 2) Ossi Ojanen, 
   3) Vilho Vehmas, 4) Niilo Hakala
7)   Hämeenlinnan Tarmo 1             HämeenlTa                 56,78             
   1) Vilho Peltotalo, 2) Joel Seppälä, 
   3) Olli Seppälä, 4) Onni Englund


T15 4x100m viesti
1)   Tampereen Pyrintö 1              TampPy                    51,35             
   1) Unni Leinonen, 2) Krista Lehti, 
   3) Monamaria Pyhältö, 4) Roosa Myllymäki
2)   Forssan Salama 1                 ForssSa                   52,00             
   1) Amanda Lehtimäki, 2) Erika Pyykkö, 
   3) Miranda Lehtimäki, 4) Vanessa Salminen
3)   Hämeenlinnan Tarmo 1             HämeenlTa                 52,66             
   1) Iiris Veijola, 2) Aino Ojaniemi, 
   3) Vilma Kerälä, 4) Emilia Rättö
4)   Tampereen Pyrintö 2              TampPy                    53,57             
   1) Oona Lento, 2) Anni Kantola, 
   3) Vilma Pietilä, 4) Anna Selin
5)   Viialan Valtti 1                 ViialVa                   55,00             
   1) Sanni Niskanen, 2) Jenna Pentinniemi, 
   3) Maija Oksa, 4) Anna Oksa
6)   Kangasalan Urheilijat -68 1      KangU                     55,29             
   1) Aada Mantere, 2) Melissa Myllymäki, 
   3) Anni Pullinen, 4) Eeva Ukkonen
7)   Nokian Urheilijat 1              NokU                      55,47             
   1) Tuuli Murtoniemi, 2) Peppi Seppänen, 
   3) Helmi Haavisto, 4) Linnea Salo
8)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1    LempKiYU                  55,63             
   1) Pinja Kukko, 2) Veera Rantala, 
   3) Niia Niemelä, 4) Nella Mäkynen
9)   Tampereen Pyrintö 3              TampPy                    56,14             
   1) Nilla Oksanen, 2) Pihla Lahtinen, 
   3) Jenny Laatikainen, 4) Sonia Pulkkinen
10)  Tampereen Pyrintö 4              TampPy                    58,01             
   1) Oona Moisio, 2) Oona Kokko, 
   3) Bella Halme, 4) Milla Lautala
     Tampereen Pyrintö 5              TampPy                    DNS               
   1) Iitu Rantalainen, 2) Essi Ilomäki, 
   3) Ida Huhtala, 4) Aada Borg
     Vehmaisten Urheilijat 1          VehmU                     DQ                
   1) Miriam Puolimatka, 2) Silja Saarinen, 
   3) Mathilda Wirola, 4) Emmi Savenius

Loppukilpailu erä 1
1)   Tampereen Pyrintö 2              TampPy                    53,57             
   1) Oona Lento, 2) Anni Kantola, 
   3) Vilma Pietilä, 4) Anna Selin
2)   Kangasalan Urheilijat -68 1      KangU                     55,29             
   1) Aada Mantere, 2) Melissa Myllymäki, 
   3) Anni Pullinen, 4) Eeva Ukkonen
3)   Tampereen Pyrintö 3              TampPy                    56,14             
   1) Nilla Oksanen, 2) Pihla Lahtinen, 
   3) Jenny Laatikainen, 4) Sonia Pulkkinen
4)   Tampereen Pyrintö 4              TampPy                    58,01             
   1) Oona Moisio, 2) Oona Kokko, 
   3) Bella Halme, 4) Milla Lautala
     Tampereen Pyrintö 5              TampPy                    DNS               
   1) Iitu Rantalainen, 2) Essi Ilomäki, 
   3) Ida Huhtala, 4) Aada Borg

Loppukilpailu erä 2
1)   Tampereen Pyrintö 1              TampPy                    51,35             
   1) Unni Leinonen, 2) Krista Lehti, 
   3) Monamaria Pyhältö, 4) Roosa Myllymäki
2)   Forssan Salama 1                 ForssSa                   52,00             
   1) Amanda Lehtimäki, 2) Erika Pyykkö, 
   3) Miranda Lehtimäki, 4) Vanessa Salminen
3)   Hämeenlinnan Tarmo 1             HämeenlTa                 52,66             
   1) Iiris Veijola, 2) Aino Ojaniemi, 
   3) Vilma Kerälä, 4) Emilia Rättö
4)   Viialan Valtti 1                 ViialVa                   55,00             
   1) Sanni Niskanen, 2) Jenna Pentinniemi, 
   3) Maija Oksa, 4) Anna Oksa
5)   Nokian Urheilijat 1              NokU                      55,47             
   1) Tuuli Murtoniemi, 2) Peppi Seppänen, 
   3) Helmi Haavisto, 4) Linnea Salo
6)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1    LempKiYU                  55,63             
   1) Pinja Kukko, 2) Veera Rantala, 
   3) Niia Niemelä, 4) Nella Mäkynen
     Vehmaisten Urheilijat 1          VehmU                     DQ                
   1) Miriam Puolimatka, 2) Silja Saarinen, 
   3) Mathilda Wirola, 4) Emmi Savenius


P15 4x800m viesti
Loppukilpailu
1)   Tampereen Pyrintö 1              TampPy                    8.49,74           
   1) Eelis Harjunmaa, 2) Antti Sainio, 
   3) Konsta Tynkkynen, 4) Konsta Uuttera
2)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1    LempKiYU                  9.34,46           
   1) Jesse Salo, 2) Mikael Viitanen, 
   3) Eelis Kuusjärvi, 4) Eero Ranta
3)   Tampereen Pyrintö 2              TampPy                    10.08,87          
   1) Santeri Haapamäki, 2) Aaron Halme, 
   3) Tarmo Takala, 4) Jami Pesonen
4)   Tammelan Ryske 1                 TammRy                    10.17,38          
   1) Atte Kuusela, 2) Niilo Laukkanen, 
   3) Joona Salminen, 4) Aleksi Jokela
5)   Hämeenlinnan Tarmo 1             HämeenlTa                 10.32,82          
   1) Olli Seppälä, 2) Vilho Peltotalo, 
   3) Onni Englund, 4) Joel Seppälä
6)   Urjalan Urheilijat 1             UrjU                      10.47,34          
   1) Ossi Ojanen, 2) Reko Salo, 
   3) Rasmus Vankka, 4) Aaro Salo


T15 4x800m viesti
Loppukilpailu
1)   Vehmaisten Urheilijat 1          VehmU                     10.49,01          
   1) Miriam Puolimatka, 2) Pinja Kykkänen, 
   3) Emmi Savenius, 4) Silja Saarinen
2)   Nokian Urheilijat 1              NokU                      10.52,95          
   1) Linnea Salo, 2) Jenna Järvenmäki, 
   3) Tuuli Murtoniemi, 4) Helmi Haavisto
3)   Tampereen Pyrintö 1              TampPy                    11.00,93          
   1) Monamaria Pyhältö, 2) Krista Lehti, 
   3) Unni Leinonen, 4) Anna Selin
4)   Viialan Valtti 1                 ViialVa                   11.17,89          
   1) Sanni Niskanen, 2) Anna Oksa, 
   3) Jenna Pentinniemi, 4) Maija Oksa
5)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1    LempKiYU                  11.54,59          
   1) Veera Rantala, 2) Pinja Kukko, 
   3) Jemima Kabengano, 4) Ellanoora Haapalehto
6)   Tampereen Pyrintö 2              TampPy                    12.00,46          
   1) Pihla Lahtinen, 2) Oona Moisio, 
   3) Jenny Laatikainen, 4) Nilla Oksanen
7)   Kangasalan Urheilijat -68 1      KangU                     12.00,56          
   1) Cecilia Hirvelä, 2) Anni Pullinen, 
   3) Eeva Ukkonen, 4) Melissa Myllymäki
8)   Tampereen Pyrintö 3              TampPy                    12.57,10          
   1) Oona Kokko, 2) Iitu Rantalainen, 
   3) Milla Lautala, 4) Ida Huhtala


P15 4x80m aitaviesti
Loppukilpailu
1)   Tampereen Pyrintö 1              TampPy                    46,47             
   1) Konsta Uuttera, 2) Konsta Tynkkynen, 
   3) Santeri Haapamäki, 4) Eelis Harjunmaa
2)   Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1    LempKiYU                  49,93             
   1) Eelis Kuusjärvi, 2) Joona Lehtinen, 
   3) Eero Ranta, 4) Miika Niemelä
3)   Tampereen Pyrintö 2              TampPy                    50,32             
   1) Niklas Piirainen, 2) Aaron Halme, 
   3) Tarmo Takala, 4) Ville Väyrynen
4)   Tammelan Ryske 1                 TammRy                    51,66             
   1) Atte Kuusela, 2) Aleksi Jokela, 
   3) Niilo Laukkanen, 4) Joona Salminen


T15 4x80m aitaviesti
1)   Tampereen Pyrintö 1              TampPy                    50,41             
   1) Iida Kastarinen, 2) Anni Kantola, 
   3) Oona Lento, 4) Pihla Lahtinen
2)   Hämeenlinnan Tarmo 1             HämeenlTa                 51,04             
   1) Aino Ojaniemi, 2) Vilma Kerälä, 
   3) Emilia Rättö, 4) Aino Aalto
3)   Tampereen Pyrintö 3              TampPy                    54,23             
   1) Oona Moisio, 2) Vilma Pietilä, 
   3) Milla Lautala, 4) Sonia Pulkkinen
4)   Nokian Urheilijat 1              NokU                      55,86             
   1) Tuuli Murtoniemi, 2) Peppi Seppänen, 
   3) Helmi Haavisto, 4) Linnea Salo
5)   Tampereen Pyrintö 2              TampPy                    56,52             
   1) Roosa Myllymäki, 2) Monamaria Pyhältö, 
   3) Jenny Laatikainen, 4) Nilla Oksanen
6)   Viialan Valtti 1                 ViialVa                   56,96             
   1) Maija Oksa, 2) Jenna Pentinniemi, 
   3) Sanni Niskanen, 4) Anna Oksa
7)   Forssan Salama 1                 ForssSa                   57,59             
   1) Julia Vuori, 2) Vanessa Salminen, 
   3) Miranda Lehtimäki, 4) Erika Pyykkö
8)   Tampereen Pyrintö 4              TampPy                    1.04,91           
   1) Oona Kokko, 2) Bella Halme, 
   3) Anna Selin, 4) Ida Huhtala

Loppukilpailu erä 1
1)   Tampereen Pyrintö 3              TampPy                    54,23             
   1) Oona Moisio, 2) Vilma Pietilä, 
   3) Milla Lautala, 4) Sonia Pulkkinen
2)   Tampereen Pyrintö 2              TampPy                    56,52             
   1) Roosa Myllymäki, 2) Monamaria Pyhältö, 
   3) Jenny Laatikainen, 4) Nilla Oksanen
3)   Viialan Valtti 1                 ViialVa                   56,96             
   1) Maija Oksa, 2) Jenna Pentinniemi, 
   3) Sanni Niskanen, 4) Anna Oksa
4)   Tampereen Pyrintö 4              TampPy                    1.04,91           
   1) Oona Kokko, 2) Bella Halme, 
   3) Anna Selin, 4) Ida Huhtala

Loppukilpailu erä 2
1)   Tampereen Pyrintö 1              TampPy                    50,41             
   1) Iida Kastarinen, 2) Anni Kantola, 
   3) Oona Lento, 4) Pihla Lahtinen
2)   Hämeenlinnan Tarmo 1             HämeenlTa                 51,04             
   1) Aino Ojaniemi, 2) Vilma Kerälä, 
   3) Emilia Rättö, 4) Aino Aalto
3)   Nokian Urheilijat 1              NokU                      55,86             
   1) Tuuli Murtoniemi, 2) Peppi Seppänen, 
   3) Helmi Haavisto, 4) Linnea Salo
4)   Forssan Salama 1                 ForssSa                   57,59             
   1) Julia Vuori, 2) Vanessa Salminen, 
   3) Miranda Lehtimäki, 4) Erika Pyykkö
T/P9 sukkulaviesti 8x60m
 
1) Tampereen Pyrintö 1 1.22,5
Amalia Hämäläinen
Jessi Saloniemi
Minja Palonen
Moona Pärssinen
Peppi Raunio
Pinja Luontila
Arvi Palmu
Asla Oksanen
 
2) Hämeenlinnan Tarmo 1 1.23,6
Isla Juselius
Vilho Mennala
Viola Mäkinen
Roope Riippi
Sonja Pääkkönen
Jere Vänttinen
Minttu Tunturi
Leo Mikkola
 
3) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1 1.24,8
Noora Nieminen
Olli Riikonen
Lilli Pohjola
Lauri Hakala
Aino Väätäinen
Oskari Koivu
Ethel Råtts
Joel Lipponen
 
4) Vehmaisten Urheilijat 1 1.24,9
Matilda Puolimatka
Johannes Hämäläinen
Hilkka Ikonen
Milo Giraut
Miro Lepistö
Samuel Kulmala
Väinö Yli-Rämi
Atte Hukkanen
 
5) Viialan Valtti 1 1.25,9
Fanni Alila
Oiva Lepo
Minea Kaukojärvi
Rasmus Haanpää
Sofia Viitanen
Ruut Lisko
Salka Koivula
Lukas Rantala
 
6) Kangasalan Urheilijat -68 1 1.26,7
Hermanni Joenniemi
Luka Lounaja
Vilhelmiina Joenniemi
Touko Välimaa
Alisa Junnola
Roni Puntala
Pontus Pyykkö
Leo Lounaja
 
7) Urjalan Urheilijat 1 1.28,9
Maisa Drude
Sissi Vesakoski
Kaisa Nikkilä
Oiva Ojala
Aatto Blistanov
Aapo Jaatinen
Arttu Kaleva
Emmi Vankka
 
8)  Toijalan Vauhti 1 1.30,4
Niklas Hukka
Hilma Heino
Kerttu Kovero
Vilma Yli-Koivisto
Eelis Huovilainen
Enni Sundström
Sini Kirkkomäki
Ilona Rahkonen
 
9) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2 1.30,9
Minea Järnström
Hannes Outinen
Aino Ahti
Vilppu Eleinen
Salla Ahti
Elias Ikola
Nanna Niittyaro
Akseli Ikola
 
10) Tampereen Pyrintö 2 1.31,0
Sohvi Mäkinen
Sofia Lehto
Sofie Vallinoja
Lorin Esmaili
Vilja Uusi-Rauva
Milla Rantanen
Veeti Hyvärinen
Viljami Viita
 
11) Ikaalisten Urheilijat 1 1.33,3
Emma Anttila
Kreetta Kauppila
Adalia Rautavaara
Stiina Kauppila
Aarni Kärkkäinen
Julius Keränen
Heikki Mikkola
Konsta Halmela