Sisulisäviestit Hakkarissa 23.8.2020 / LeKi-joukkueet

Hämeen piirin sisulisäviestit juostaan tällä kertaa kotikentällä Hakkarissa sunnuntaina 23.8.2020 klo 12 alkaen.

Sarjat ja viestit:

P15: 4 x 100m, 4 x 800m, 4 x 80m aj
T15: 4 x 100m, 4 x 800m, 4 x 80m aj
P13: 4 x 100m, 4 x 600m, 4 x 60m aj
T13: 4 x 100m, 4 x 600m, 4 x 60m aj
P11: 4 x 50m, 4 x 600m
T11: 4 x 50m, 4 x 600m
P9: 4 x 400m
T9: 4 x 400m
P+T9: 8x60m sukkulaviesti (min. kaksi tyttöä/poikaa joukkueessa)

Aikatauluhttps://www.kilpailukalenteri.fi/?cs=17&nid=25912

 

Kilpailuohjeet:

Lempäälän Kisa Yleisurheilulla on yli 25 joukkuetta eri sarjoissa!

Kaikkien joukkueen juoksijoiden toivotaan olevan paikanpäällä viimeistään 1h ennen oman kilpailun/lajin alkua.

Katsomoon pystytetään LeKi-leiri, joka toimii seuran urheilijoiden kokoontumispaikkana. Tarjolla on pientä purtavaa, kisapaikalla on puffetti, mutta mukaan kannattaa ottaa riitävästi myös omaa evästä.

Vanhempien toivotaan tiedottavan LeKi-yhteyshenkilölle mahdollisimman pikaisesti mikäli jotain muutoksia/sairastumisia tms. tulee, koska muutokset vaikuttavat koko joukkueeseen. 

Toivomme apua kisajärjestelyissä lasten huoltajilta, joten kilpailun toimitsijoiksi tai puffettimyyjiksi voi ilmoittautua osoitteessa http://www.lekiyu.net/home/node/3304

Kaikki normaalit säänmukaiset kisavarusteet sekä piikkarit, LeKi YU:n seura-asut, LeKi YU paidat jne. mukaan!

Matkaan kannattaa pakata myös iloinen ja reipas mieli!

LeKi-yhteyshenkilö:

Timo Reunanen, p. 044-4166535 / timo.reunanen@lekiyu.net


LeKi-joukkueet:

T9 4x400m
1. joukkue: Nanna Niittyaro, Noora Nieminen, Aino Väätäinen, Ethel Råtts
2. joukkue: Salla Ahti, Aino Ahti, Minea Järnström, Lilli Pohjola
Varalla Erin Kouvolainen, Hertta Rajamäki
 
P9 4x400m
1. joukkue: Elias Ikola, Hannes Outinen, Akseli Ikola, Joel Lipponen
2. joukkue: Lukas Lehtinen, Lauri Hakala, Vilppu Eleinen, Oskari Koivu
Varalla Olli Riikonen
 
Sukkulaviesti
1. joukkue: Noora Nieminen, Olli Riikonen, Lilli Pohjola, Lauri Hakala, Aino Väätäinen, Oskari Koivu, Ethel Råtts, Joel Lipponen
2. joukkue: Minea Järnström, Hannes Outinen, Aino Ahti, Vilppu Eleinen, Salla Ahti, Elias Ikola, Nanna Niittyaro, Akseli Ikola varalla Erin Kouvolainen, Lukas Lehtinen, Hertta Rajamäki
 
 

T11 4x50m
1. joukkue: Meea Mäkinen, Minja Penttilä, Aada Viskari, Aada Ylilehto
2. joukkue: Saana Ahti, Nanna Salovaara, Helmi Rajamäki, Kerttuli Valtanen
3. joukkue: Minja Kautto, Ella Rajala, Jenna Mäkynen, Senni Rantala

T11 4x600m
1. joukkue: Aada Ylilehto, Minja Kautto, Ella Rajala, Saana Ahti
2. joukkue: Aada Viskari, Kerttuli Valtanen, Senni Rantala, Jenna Mäkynen
Varalla Nanna Salovaara, Helmi Rajamäki 


P11 4x50m
1. joukkue: Toivo Eleinen, Akseli Kuusjärvi, Eemeli Riikonen, Miska Mänty

P11 4x600m
1. joukkue: Akseli Kuusjärvi, Eemeli Riikonen, Miska Mänty, Anssi Hoffren


T13 4x60m aj

1. joukkue: Ainu Verho, Iina Niemelä, Erin Lönnqvist, Niia Niemelä
2. joukkue: Venla Vaittinen, Feza Mbonabingi, Jemima Kabengano, Nella Mäkynen

T13 4x100m
1. joukkue: Iina Niemelä, Ainu Verho, Erin Lönnqvist, Venla Vaittinen
2. joukkue: Jemima Kabengano, Nanna Harkki, Aino Aalto, Olivia Oksjoki

T13 4x600m
1. joukkue: Ainu Verho, Iina Niemelä, Niia Niemelä, Nella Mäkynen
2. joukkue: Erin Lönnqvist, Feza Mbonabingi, Venla Vaittinen, Aino Aalto


P13 4x60m aj
1. joukkue: Aarne Kalela, Viljami Kuusjärvi, Aapo Närhi, Noel Nikulainen

P13 4x100m
1. joukkue: Noel Nikulainen, Aarne Kalela, Viljami Kuusjärvi, Aapo Närhi, varalla Oliver Kaikkonen

P13 4x600m
1. joukkue: Aarne Kalela, Noel Nikulainen, Oliver Kaikkonen, Pietari Koivula, varalla Viljami Kuusjärvi


T15 4x100m
1. joukkue: Pinja Kukko, Veera Rantala, Niia Niemelä, Nella Mäkynen, varalla Ella Noora Haapalehto

T15 4x800m
1. joukkue: Veera Rantala, Pinja Kukko, Jemima Kabengano, Ella Noora Haapalehto


P15 4x80m aj
1. joukkue: Joona Lehtinen, Eelis Kuusjärvi, Miika Niemelä, Eero Ranta

P15 4x100m
1. joukkue: Eelis Kuusjärvi, Saku Lehtonen, Miika Niemelä, Joona Lehtinen, varalla Mikael Viitanen

P15 4x800m
1. joukkue: Jesse Salo, Mikael Viitanen, Eelis Kuusjärvi, Eero Ranta, varalla Miika Niemelä


Viestijoukkueet ovat pääasiassa juoksujärjestyksessä, mahdolliset muutokset varmistetaan kisapaikalla kisapäivänä.