Hippokisojen tulokset 6.8.2020

Kiitos kaikille kisailijoille ja huoltajille!
 
Ihan nuorimmille ei ollut ajanottoa, vaan heidän kohdallaan ajatellaan liikunnan riemun olevan se paras palkinto (mitalin ja pillimehun lisäksi) osallistumisesta. Kaikkiaan kisaamassa oli 290 lasta ja nuorta. Kiva, kun olitte mukana!
 
P3 40m
Alex Berger
Linus Blom
Joel Eskola
Ulf Hellgren
Kaius Hämäläinen
Konsta Jylhä
Fabian Järnström
Elias Kemppainen
Aksu Koskinen
Väinö Koskinen
Eino Kupiainen
Matias Lahti
Santeri Lizana
Toni Lyytikäinen
Touko Mäkelä
Pyry Natri
Leo Pekkanen
Elias Pollari
Emil Pärmäkoski
Sulo Saarela
Justus Saari
Frans Saarinen
Viljami Sepponen
Eljas Sulkko
Oliver Sävilahti
Niilo Tarkiainen
Konsta Toivola
Jaakko Uusinoka
Niilo Vainionpää
Onni Vuoksi
Roni Väisänen
Veijo Väkeväinen
Tomas Klemola
 
T3 40m
Anni Ahti
Minja Autere
Isla Bergström
Venilla Björkholm
Ronja Blom
Lila Eljaala
Ilona Himanen
Anni Hyvärinen
Minea Härkönen
Minttu Kautto
Aliisa Koiranen
Sella Kujanpää
Elsi Kulju
Lilja Käpylä
Kiia Lakanen
Lotta Lehtonen
Maisa Lepola
Sohvi Malinen
Miisa Mäenpää
Aini Nukari
Miisa Pulkkinen
Elsi Rantanen
Miisa Ratinen
Ilona Saarinen
Iisa Sahlstedt
Saimi Sahlstedt
Krista Suutari
Tilda Syrjälä
Aurora Sävilahti
Viola Tuominen
Hilja Vanhatalo
Isla Bergström
 
Osuuspankin HIPPO-kisat
Lempäälän Kisa Yleisurheilu
06.08.2020

P5 40m
1)   Iivo Annala                                                9,00              
2)   Matias Toivola                   LempKiYU                  9,11              
3)   Elmeri Salovaara                                           9,27              
4)   Klaus Salmus                     LempKiYU                  9,39              
5)   Peetu Pietikäinen                                          9,69              
6)   Teemu Pentti                     LempKiYU                  9,78              
7)   Vilho Sydänheimo                 LempKiYU                  9,91              
8)   Kaarlo Saviahde                  VesilVi                   9,96              
9)   Leo Tuomola                      LempKiYU                  9,98              
10)  Urho Helavirta                                             9,99              
11)  Väinö Heinonen                                             10,37             
12)  Erik Lähde                       LempKiYU                  10,39             
13)  Harri Knuuti                     LempKiYU                  10,44             
14)  Viljami Hakala                                             10,63             
15)  Aatos Virtanen                                             10,70             
16)  Kimi Harkki                                                11,08             
17)  Eeli Penttilä                    VesilVi                   11,15             
18)  Frans Sivu                       LempKiYU                  11,16             
19)  Joel Pärmäkoski                  LempKiYU                  11,31             
20)  Elias Saren                                                11,40             
21)  Elia Mikkola                     SSU                       11,48             
22)  Anton Penttilä                   VesilVi                   11,61             
23)  Niilo Hiljanen                                             11,89             
24)  Samuel Karislahti                                          11,99             
25)  Atte Rautakorpi                                            12,32             
26)  Topias Rintala                                             12,56             
27)  Luka Salminen                    LempKiYU                  12,61             
28)  Lukas Herttua                                              12,69             
29)  Kasperi Suutari                                            12,69             
30)  Antti Soininen                                             13,50             
31)  Benjamin Sipiläinen                                        13,53             
32)  Aukusti Aaltonen                                           14,04             
33)  Kristian Mast                                              14,18             
34)  Hugo Eklöf                                                 14,34             
35)  Lassi Väkeväinen                                           15,86             
     Max Berger                                                 DNS               
     Tuukka Haapaniemi                                          DNS               
     Antton Laatu                                               DNS               
     Leevi Tammiranta                                           DNS               
     Tiitus Jutila                    LempKiYU                  DNS               
     Jesse Hietaranta                                           DNS               
     Noel Kärnä                       LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,3
1)   Elmeri Salovaara                                           9,27              
2)   Leo Tuomola                      LempKiYU                  9,98              
3)   Aatos Virtanen                                             10,70             
4)   Eeli Penttilä                    VesilVi                   11,15             
5)   Niilo Hiljanen                                             11,89             
     Max Berger                                                 DNS               
     Tuukka Haapaniemi                                          DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,8
1)   Iivo Annala                                                9,00              
2)   Erik Lähde                       LempKiYU                  10,39             
3)   Harri Knuuti                     LempKiYU                  10,44             
4)   Viljami Hakala                                             10,63             
5)   Frans Sivu                       LempKiYU                  11,16             
6)   Anton Penttilä                   VesilVi                   11,61             
7)   Topias Rintala                                             12,56             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,3
1)   Matias Toivola                   LempKiYU                  9,11              
2)   Urho Helavirta                                             9,99              
3)   Lukas Herttua                                              12,69             
4)   Antti Soininen                                             13,50             
5)   Lassi Väkeväinen                                           15,86             
     Antton Laatu                                               DNS               
     Leevi Tammiranta                                           DNS               

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: +0,0
1)   Peetu Pietikäinen                                          9,69              
2)   Teemu Pentti                     LempKiYU                  9,78              
3)   Väinö Heinonen                                             10,37             
4)   Luka Salminen                    LempKiYU                  12,61             
5)   Kasperi Suutari                                            12,69             
     Jesse Hietaranta                                           DNS               
     Tiitus Jutila                    LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 5, Tuuli: +1,1
1)   Klaus Salmus                     LempKiYU                  9,39              
2)   Joel Pärmäkoski                  LempKiYU                  11,31             
3)   Elia Mikkola                     SSU                       11,48             
4)   Atte Rautakorpi                                            12,32             
5)   Aukusti Aaltonen                                           14,04             
6)   Kristian Mast                                              14,18             
7)   Hugo Eklöf                                                 14,34             

Loppukilpailu erä 6, Tuuli: +0,5
1)   Vilho Sydänheimo                 LempKiYU                  9,91              
2)   Kaarlo Saviahde                  VesilVi                   9,96              
3)   Kimi Harkki                                                11,08             
4)   Elias Saren                                                11,40             
5)   Samuel Karislahti                                          11,99             
6)   Benjamin Sipiläinen                                        13,53             
     Noel Kärnä                       LempKiYU                  DNS               


T5 40m
1)   Aura Kivistö                                               9,20              
2)   Valma Kemppi                                               9,23              
3)   Liina Tytykoski                                            9,53              
4)   Ronja Kylmäniemi                                           9,83              
5)   Elsa Homberg                                               9,85              
6)   Hertta Mäkelä                    LempKiYU                  9,98              
7)   Nella Niittyaro                  LempKiYU                  10,06             
8)   Elli Ravantti                                              10,34             
9)   Venla Skogberg                   LempKiYU                  10,44             
10)  Elsa Reinola                     LempKiYU                  10,46             
11)  Alisa Tuurinkoski                                          10,70             
12)  Rita Liukkala                                              10,86             
13)  Venla Salmi                                                11,01             
14)  Alina Leinonen                   LempKiYU                  11,06             
15)  Suri Lizana                                                11,27             
16)  Oona Viskari                                               11,30             
17)  Saana Uusinoka                                             11,45             
18)  Marla Jylhä                                                11,47             
19)  Kerttu Hakala                                              11,51             
20)  Fiona Järnström                  LempKiYU                  11,61             
21)  Inari Teinilä                                              11,67             
22)  Mette Lehtola                                              11,79             
23)  Pihla Majamäki                   ViialVa                   12,02             
24)  Alina Mäkeläinen                                           12,05             
25)  Jade Suhonen                                               12,06             
26)  Lotta Peltola                    LempKiYU                  12,15             
27)  Linda Porali                                               12,33             
28)  Eila Pitkänen                    LempKiYU                  12,35             
29)  Emilia Lehtinen                                            12,36             
30)  Mette Blom                                                 12,65             
31)  Hertta Hakamäki                                            13,04             
32)  Nelli Levonoja                                             13,49             
33)  Nella Käpylä                                               13,50             
34)  Sara Peurala                                               13,70             
35)  Saana Karp                                                 14,15             
36)  Hilma Sinisammal                 LempKiYU                  15,73             
37)  Elmi Kulmala                                               16,73             
     Freija Nikkanen                  LempKiYU                  DNS               
     Hilla Natri                                                DNS               
     Aino Kela                        LempKiYU                  DNS               
     Isla Bergström                                             DNS               
     Anni Kauko                                                 DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,1
1)   Valma Kemppi                                               9,23              
2)   Liina Tytykoski                                            9,53              
3)   Nella Niittyaro                  LempKiYU                  10,06             
4)   Elsa Reinola                     LempKiYU                  10,46             
5)   Rita Liukkala                                              10,86             
6)   Venla Salmi                                                11,01             
7)   Marla Jylhä                                                11,47             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,1
1)   Aura Kivistö                                               9,20              
2)   Elsa Homberg                                               9,85              
3)   Elli Ravantti                                              10,34             
4)   Saana Uusinoka                                             11,45             
5)   Nelli Levonoja                                             13,49             
6)   Elmi Kulmala                                               16,73             
     Freija Nikkanen                  LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -0,3
1)   Mette Lehtola                                              11,79             
2)   Eila Pitkänen                    LempKiYU                  12,35             
3)   Emilia Lehtinen                                            12,36             
4)   Mette Blom                                                 12,65             
5)   Hertta Hakamäki                                            13,04             
6)   Sara Peurala                                               13,70             
     Hilla Natri                                                DNS               

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: -0,9
1)   Ronja Kylmäniemi                                           9,83              
2)   Alina Leinonen                   LempKiYU                  11,06             
3)   Oona Viskari                                               11,30             
4)   Kerttu Hakala                                              11,51             
5)   Lotta Peltola                    LempKiYU                  12,15             
6)   Linda Porali                                               12,33             
7)   Nella Käpylä                                               13,50             

Loppukilpailu erä 5, Tuuli: +0,2
1)   Alisa Tuurinkoski                                          10,70             
2)   Suri Lizana                                                11,27             
3)   Fiona Järnström                  LempKiYU                  11,61             
4)   Alina Mäkeläinen                                           12,05             
5)   Jade Suhonen                                               12,06             
6)   Hilma Sinisammal                 LempKiYU                  15,73             
     Aino Kela                        LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 6, Tuuli: +0,4
1)   Hertta Mäkelä                    LempKiYU                  9,98              
2)   Venla Skogberg                   LempKiYU                  10,44             
3)   Inari Teinilä                                              11,67             
4)   Pihla Majamäki                   ViialVa                   12,02             
5)   Saana Karp                                                 14,15             
     Anni Kauko                                                 DNS               
     Isla Bergström                                             DNS               


P7 40m
1)   Vilho Pyykkö                                               7,84              
2)   Lauri Tarhonen                   LempKiYU                  8,00              
3)   Jooa Penttilä                    VesilVi                   8,29              
4)   Justus Parkkinen                 LempKiYU                  8,30              
5)   Jasper Ratinen                                             8,33              
6)   Leo Lipponen                     LempKiYU                  8,36              
7)   Redgie Pöllänen                                            8,43              
8)   Oskari Lagström                  LempKiYU                  8,45              
9)   Niklas Karislahti                LempKiYU                  8,48              
10)  Eino Vanhatalo                                             8,52              
11)  Aksu Kivistö                                               8,56              
12)  Simo Pietikäinen                                           8,68              
13)  Oskari Tani                                                8,72              
14)  Viljo Nevaranta                                            8,75              
15)  Leevi Malinen                                              8,76              
16)  Toivo Karppi                                               8,91              
17)  Kristian Järnström               LempKiYU                  8,93              
18)  Sisu Pyykkö                                                8,97              
19)  Toivo Hakamäki                                             8,97              
20)  Veikko Väisänen                                            9,14              
21)  Lauri Lagström                   LempKiYU                  9,18              
22)  Eetu Suominen                                              9,42              
23)  Luka Kleimola                                              9,72              
24)  Jaakko Mäkeläinen                                          9,92              
25)  Miro Raivio                                                9,99              
26)  Otto Koskinen                                              10,02             
27)  Kalle Hakala                     LempKiYU                  10,03             
28)  Elias Toiva                      LempKiYU                  10,12             
29)  Miko Laurila                     LempKiYU                  10,25             
30)  Eliel Hellgren                   LempKiYU                  10,50             
31)  Oiva Mononen                                               10,60             
32)  Leo Pirhonen                     LempKiYU                  11,02             
33)  Lenni Björkholm                                            12,82             
     Juuso Haapaniemi                 LempKiYU                  DNS               
     Miska Järvinen                   TampU                     DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,0
1)   Justus Parkkinen                 LempKiYU                  8,30              
2)   Jasper Ratinen                                             8,33              
3)   Eino Vanhatalo                                             8,52              
4)   Aksu Kivistö                                               8,56              
5)   Kalle Hakala                     LempKiYU                  10,03             
6)   Miko Laurila                     LempKiYU                  10,25             
7)   Leo Pirhonen                     LempKiYU                  11,02             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,4
1)   Leo Lipponen                     LempKiYU                  8,36              
2)   Viljo Nevaranta                                            8,75              
3)   Toivo Karppi                                               8,91              
4)   Kristian Järnström               LempKiYU                  8,93              
5)   Eetu Suominen                                              9,42              
6)   Jaakko Mäkeläinen                                          9,92              
7)   Elias Toiva                      LempKiYU                  10,12             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,8
1)   Vilho Pyykkö                                               7,84              
2)   Redgie Pöllänen                                            8,43              
3)   Sisu Pyykkö                                                8,97              
4)   Toivo Hakamäki                                             8,97              
5)   Lauri Lagström                   LempKiYU                  9,18              
6)   Otto Koskinen                                              10,02             
7)   Lenni Björkholm                                            12,82             

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: +0,0
1)   Jooa Penttilä                    VesilVi                   8,29              
2)   Oskari Lagström                  LempKiYU                  8,45              
3)   Simo Pietikäinen                                           8,68              
4)   Veikko Väisänen                                            9,14              
5)   Luka Kleimola                                              9,72              
6)   Miro Raivio                                                9,99              
     Juuso Haapaniemi                 LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 5, Tuuli: +0,2
1)   Lauri Tarhonen                   LempKiYU                  8,00              
2)   Niklas Karislahti                LempKiYU                  8,48              
3)   Oskari Tani                                                8,72              
4)   Leevi Malinen                                              8,76              
5)   Eliel Hellgren                   LempKiYU                  10,50             
6)   Oiva Mononen                                               10,60             
     Miska Järvinen                   TampU                     DNS               


T7 40m
1)   Nella Jokinen                    LempKiYU                  7,73              
2)   Aina-Fiona Nikulainen            LempKiYU                  7,80              
3)   Minea Kaukojärvi                 ViialVa                   7,89              
4)   Saana Annala                                               8,12              
5)   Peppi Ristimäki                  ViialVa                   8,28              
6)   Juulia Jokilampi                                           8,36              
7)   Jasmine Jokilampi                                          8,37              
8)   Tytti Pohjola                    LempKiYU                  8,53              
9)   Viivi Pakkanen                   ViialVa                   8,58              
10)  Anni Vainio                                                8,62              
11)  Annika Tani                      LempKiYU                  8,68              
12)  Olivia Pamppunen                                           8,72              
13)  Venna Haikonen                   LempKiYU                  8,73              
14)  Lyydia Sivu                      LempKiYU                  8,78              
15)  Sandra Liukkala                                            8,94              
16)  Venla Käpylä                                               9,02              
17)  Susanna Lehtinen                 LempKiYU                  9,07              
18)  Saimi Palmroth                   LempKiYU                  9,11              
19)  Sylvi Palmroth                   LempKiYU                  9,20              
20)  Lumi Laurila                     LempKiYU                  9,23              
21)  Elvi Alila                       ViialVa                   9,28              
22)  Elsa Salomäki                    LempKiYU                  9,32              
23)  Iina Saarinen                                              9,37              
24)  Linnea Virtanen                                            9,43              
25)  Aava Tuurinkoski                                           9,49              
26)  Iida Kaikkonen                   LempKiYU                  9,50              
27)  Enni Luimula                                               9,62              
28)  Enni Paussu                                                9,66              
29)  Alina Lähde                      LempKiYU                  9,72              
30)  Olivia Holmberg                                            9,77              
31)  Emilia Kuisma                    LempKiYU                  9,83              
32)  Anna Koski                                                 9,85              
33)  Kamilla Niemikorpi               LempKiYU                  9,86              
34)  Ninni Lehtinen                                             9,96              
35)  Selma Eleinen                    LempKiYU                  10,09             
36)  Aino Raatikainen                                           10,10             
37)  Mila Heinonen                                              10,20             
38)  Nelli Paussu                                               10,38             
39)  Jenny Kylmäniemi                                           10,70             
40)  Noora Eloranta                   LempKiYU                  10,87             
41)  Enni Haataja                                               10,95             
42)  Alli Viikari                                               11,25             
43)  Neea Lakanen                                               11,69             
44)  Fanny Koskinen                   UrjU                      11,91             
45)  Alina Tarkiainen                                           12,01             
46)  Anni Henttonen                                             16,73             
     Elsa Hietanen                                              DNS               
     Vella Kärnä                      LempKiYU                  DNS               
     Hanna Hiltunen                   LempKiYU                  DNS               
     Melina Aitkoski                  LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,7
1)   Sylvi Palmroth                   LempKiYU                  9,20              
2)   Aava Tuurinkoski                                           9,49              
3)   Enni Luimula                                               9,62              
4)   Anna Koski                                                 9,85              
5)   Aino Raatikainen                                           10,10             
6)   Neea Lakanen                                               11,69             
     Elsa Hietanen                                              DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,9
1)   Jasmine Jokilampi                                          8,37              
2)   Tytti Pohjola                    LempKiYU                  8,53              
3)   Elsa Salomäki                    LempKiYU                  9,32              
4)   Ninni Lehtinen                                             9,96              
5)   Selma Eleinen                    LempKiYU                  10,09             
6)   Jenny Kylmäniemi                                           10,70             
7)   Alina Tarkiainen                                           12,01             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,3
1)   Viivi Pakkanen                   ViialVa                   8,58              
2)   Venna Haikonen                   LempKiYU                  8,73              
3)   Lyydia Sivu                      LempKiYU                  8,78              
4)   Venla Käpylä                                               9,02              
5)   Susanna Lehtinen                 LempKiYU                  9,07              
6)   Emilia Kuisma                    LempKiYU                  9,83              
7)   Nelli Paussu                                               10,38             

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: +0,8
1)   Peppi Ristimäki                  ViialVa                   8,28              
2)   Juulia Jokilampi                                           8,36              
3)   Lumi Laurila                     LempKiYU                  9,23              
4)   Elvi Alila                       ViialVa                   9,28              
5)   Iina Saarinen                                              9,37              
6)   Enni Haataja                                               10,95             
     Vella Kärnä                      LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 5, Tuuli: +0,9
1)   Annika Tani                      LempKiYU                  8,68              
2)   Olivia Pamppunen                                           8,72              
3)   Sandra Liukkala                                            8,94              
4)   Enni Paussu                                                9,66              
5)   Mila Heinonen                                              10,20             
6)   Fanny Koskinen                   UrjU                      11,91             
7)   Anni Henttonen                                             16,73             

Loppukilpailu erä 6, Tuuli: +0,1
1)   Minea Kaukojärvi                 ViialVa                   7,89              
2)   Anni Vainio                                                8,62              
3)   Saimi Palmroth                   LempKiYU                  9,11              
4)   Linnea Virtanen                                            9,43              
5)   Alina Lähde                      LempKiYU                  9,72              
     Hanna Hiltunen                   LempKiYU                  DNS               
     Melina Aitkoski                  LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 7, Tuuli: +0,7
1)   Nella Jokinen                    LempKiYU                  7,73              
2)   Aina-Fiona Nikulainen            LempKiYU                  7,80              
3)   Saana Annala                                               8,12              
4)   Iida Kaikkonen                   LempKiYU                  9,50              
5)   Olivia Holmberg                                            9,77              
6)   Kamilla Niemikorpi               LempKiYU                  9,86              
7)   Noora Eloranta                   LempKiYU                  10,87             
8)   Alli Viikari                                               11,25             


P7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Simo Pietikäinen                                           19,60             
     19,60  

2)   Lauri Tarhonen                   LempKiYU                  17,75             
     17,75  

3)   Jasper Ratinen                                             16,09             
     16,09  

4)   Kristian Järnström               LempKiYU                  15,60             
     15,60  

5)   Redgie Pöllänen                                            15,43             
     15,43  

6)   Toivo Hakamäki                                             15,35             
     15,35  

7)   Leo Pirhonen                     LempKiYU                  15,08             
     15,08  

8)   Oskari Lagström                  LempKiYU                  14,44             
     14,44  

9)   Eino Vanhatalo                                             13,01             
     13,01  

10)  Aksu Kivistö                                               12,35             
     12,35  

11)  Veikko Väisänen                                            12,19             
     12,19  

12)  Toivo Karppi                                               11,95             
     11,95  

13)  Leo Lipponen                     LempKiYU                  11,55             
     11,55  

14)  Eliel Hellgren                   LempKiYU                  11,49             
     11,49  

15)  Oskari Tani                                                11,39             
     11,39  

16)  Niklas Karislahti                LempKiYU                  11,36             
     11,36  

17)  Miro Raivio                                                11,18             
     11,18  

18)  Lenni Björkholm                                            11,13             
     11,13  

19)  Vilho Pyykkö                                               10,74             
     10,74  

20)  Jooa Penttilä                    VesilVi                   10,03             
     10,03  

21)  Kalle Hakala                     LempKiYU                  9,51              
     9,51   

22)  Luka Kleimola                                              9,47              
     9,47   

23)  Sisu Pyykkö                                                9,37              
     9,37   

24)  Oiva Mononen                                               9,29              
     9,29   

25)  Jaakko Mäkeläinen                                          8,96              
     8,96   

26)  Eetu Suominen                                              8,88              
     8,88   

27)  Lauri Lagström                   LempKiYU                  8,44              
     8,44   

28)  Viljo Nevaranta                                            8,30              
     8,30   

29)  Otto Koskinen                                              7,40              
     7,40   

30)  Elias Toiva                      LempKiYU                  6,08              
     6,08   

31)  Justus Parkkinen                 LempKiYU                  6,06              
     6,06   

     Juuso Haapaniemi                 LempKiYU                  DNS               
     Leevi Malinen                                              DNS               
     Miko Laurila                     LempKiYU                  NM                
     x      

     Miska Järvinen                   TampU                     DNS               


T7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Minea Kaukojärvi                 ViialVa                   17,98             
     17,98  

2)   Aina-Fiona Nikulainen            LempKiYU                  15,48             
     15,48  

3)   Peppi Ristimäki                  ViialVa                   15,00             
     15,00  

4)   Jasmine Jokilampi                                          14,41             
     14,41  

5)   Juulia Jokilampi                                           13,60             
     13,60  

6)   Anni Vainio                                                12,76             
     12,76  

7)   Nella Jokinen                    LempKiYU                  11,60             
     11,60  

8)   Viivi Pakkanen                   ViialVa                   10,77             
     10,77  

9)   Aava Tuurinkoski                                           10,72             
     10,72  

10)  Tytti Pohjola                    LempKiYU                  10,56             
     10,56  

11)  Sylvi Palmroth                   LempKiYU                  10,41             
     10,41  

12)  Jenny Kylmäniemi                                           9,89              
     9,89   

13)  Saimi Palmroth                   LempKiYU                  9,78              
     9,78   

14)  Iida Kaikkonen                   LempKiYU                  9,77              
     9,77   

15)  Elsa Salomäki                    LempKiYU                  9,72              
     9,72   

16)  Anna Koski                                                 9,14              
     9,14   

17)  Enni Paussu                                                9,05              
     9,05   

18)  Lumi Laurila                     LempKiYU                  8,96              
     8,96   

19)  Sandra Liukkala                                            8,91              
     8,91   

20)  Saana Annala                                               8,40              
     8,40   

21)  Emilia Kuisma                    LempKiYU                  8,27              
     8,27   

22)  Annika Tani                      LempKiYU                  8,01              
     8,01   

23)  Venna Haikonen                   LempKiYU                  7,77              
     7,77   

24)  Alina Lähde                      LempKiYU                  7,22              
     7,22   

25)  Lyydia Sivu                      LempKiYU                  7,02              
     7,02   

26)  Melina Aitkoski                  LempKiYU                  6,73              
     6,73   

27)  Enni Luimula                                               6,59              
     6,59   

28)  Iina Saarinen                                              6,49              
     6,49   

29)  Aino Raatikainen                                           6,41              
     6,41   

30)  Elvi Alila                       ViialVa                   6,35              
     6,35   

31)  Neea Lakanen                                               6,15              
     6,15   

32)  Ninni Lehtinen                                             6,13              
     6,13   

33)  Kamilla Niemikorpi               LempKiYU                  6,06              
     6,06   

34)  Selma Eleinen                    LempKiYU                  5,99              
     5,99   

35)  Olivia Holmberg                                            5,65              
     5,65   

36)  Anni Henttonen                                             5,63              
     5,63   

37)  Fanny Koskinen                   UrjU                      5,59              
     5,59   

38)  Mila Heinonen                                              5,50              
     5,50   

39)  Venla Käpylä                                               5,15              
     5,15   

40)  Susanna Lehtinen                 LempKiYU                  5,02              
     5,02   

41)  Noora Eloranta                   LempKiYU                  4,64              
     4,64   

42)  Nelli Paussu                                               4,19              
     4,19   

43)  Enni Haataja                                               3,84              
     3,84   

44)  Alina Tarkiainen                                           3,56              
     3,56   

45)  Alli Viikari                                               2,85              
     2,85   

     Elsa Hietanen                                              DNS               
     Hanna Hiltunen                   LempKiYU                  DNS               
     Linnea Virtanen                                            DNS               
     Olivia Pamppunen                                           DNS               
     Vella Kärnä                      LempKiYU                  DNS               


P9 40m
1)   Joel Lipponen                    LempKiYU                  7,15              
2)   Oskari Koivu                     LempKiYU                  7,38              
3)   Luka Laurila                                               7,48              
4)   Olli Riikonen                    LempKiYU                  7,50              
5)   Lauri Hakala                     LempKiYU                  7,61              
6)   Aapo Vanhatalo                                             7,62              
7)   Elias Ikola                      LempKiYU                  7,77              
8)   Lukas Lehtinen                   LempKiYU                  7,78              
9)   Luukas Mäkelä                                              7,79              
10)  Joel Aaltonen                                              7,79              
11)  Sisu Brice                                                 7,82              
12)  Lassi Ratinen                                              7,83              
13)  Antto Kautto                                               7,84              
14)  Frans Salmus                                               7,85              
15)  Vilppu Eleinen                   LempKiYU                  7,90              
16)  Hannes Outinen                   LempKiYU                  8,04              
17)  Aaretti Hakala                                             8,16              
18)  Niklas Järnström                 LempKiYU                  8,26              
19)  Niilo Reko                                                 8,41              
20)  Jonni Parkkinen                                            8,45              
21)  Aku Hietanen                                               8,63              
22)  Paavo Palo-Oja                   LempKiYU                  8,85              
23)  Niilo Hakamäki                                             8,92              
     Aleksi Kela                                                DNS               
     Frans Eriksson                                             DNS               
     Eetu Soininen                                              DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,3
1)   Oskari Koivu                     LempKiYU                  7,38              
2)   Joel Aaltonen                                              7,79              
3)   Sisu Brice                                                 7,82              
4)   Lassi Ratinen                                              7,83              
5)   Jonni Parkkinen                                            8,45              
     Aleksi Kela                                                DNS               
     Frans Eriksson                                             DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,4
1)   Joel Lipponen                    LempKiYU                  7,15              
2)   Aapo Vanhatalo                                             7,62              
3)   Luukas Mäkelä                                              7,79              
4)   Antto Kautto                                               7,84              
5)   Aaretti Hakala                                             8,16              
6)   Aku Hietanen                                               8,63              

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,1
1)   Olli Riikonen                    LempKiYU                  7,50              
2)   Lauri Hakala                     LempKiYU                  7,61              
3)   Elias Ikola                      LempKiYU                  7,77              
4)   Lukas Lehtinen                   LempKiYU                  7,78              
5)   Hannes Outinen                   LempKiYU                  8,04              
6)   Niilo Hakamäki                                             8,92              

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: -0,2
1)   Luka Laurila                                               7,48              
2)   Frans Salmus                                               7,85              
3)   Vilppu Eleinen                   LempKiYU                  7,90              
4)   Niklas Järnström                 LempKiYU                  8,26              
5)   Niilo Reko                                                 8,41              
6)   Paavo Palo-Oja                   LempKiYU                  8,85              
     Eetu Soininen                                              DNS               


T9 40m
1)   Amalia Hämäläinen                TampPy                    7,35              
2)   Lilli Pohjola                    LempKiYU                  7,46              
3)   Erin Kouvolainen                 LempKiYU                  7,54              
4)   Fanni Alila                      ViialVa                   7,56              
5)   Minea Järnström                  LempKiYU                  7,57              
6)   Emma Toiva                                                 7,59              
7)   Saara Korhonen                                             7,73              
8)   Kerttu Rantanen                                            7,74              
9)   Sonja Pääkkönen                  HämeenlTa                 7,80              
10)  Vieno Väisänen                                             7,88              
11)  Hilla Knuuti                                               8,05              
12)  Alisa Pirhonen                                             8,07              
13)  Noora Nieminen                   LempKiYU                  8,13              
14)  Iida Riikonen                                              8,15              
15)  Nanna Niittyaro                  LempKiYU                  8,21              
16)  Hertta Rajamäki                  LempKiYU                  8,23              
17)  Siiri Hyry                       LempKiYU                  8,25              
18)  Aino Ahti                        LempKiYU                  8,27              
19)  Jenny Heikkilä                                             8,46              
20)  Meimi Virtanen                                             8,48              
21)  Emmi Huhtaluoma                                            8,53              
22)  Minea Luimula                    LempKiYU                  8,57              
23)  Siiri Blom                                                 8,85              
24)  Nella Koskinen                   UrjU                      9,05              
25)  Emma Hyvärinen                                             9,10              
26)  Pinja Porali                                               10,65             
     Aava Lehtola                                               DNS               
     Janette Hylkilä                  VesilVi                   DNS               
     Senni Palmroth                                             DNS               
     Cecilia Vähä                                               DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,9
1)   Erin Kouvolainen                 LempKiYU                  7,54              
2)   Fanni Alila                      ViialVa                   7,56              
3)   Minea Järnström                  LempKiYU                  7,57              
4)   Sonja Pääkkönen                  HämeenlTa                 7,80              
5)   Siiri Hyry                       LempKiYU                  8,25              
6)   Emmi Huhtaluoma                                            8,53              
7)   Pinja Porali                                               10,65             
     Aava Lehtola                                               DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,5
1)   Amalia Hämäläinen                TampPy                    7,35              
2)   Lilli Pohjola                    LempKiYU                  7,46              
3)   Saara Korhonen                                             7,73              
4)   Kerttu Rantanen                                            7,74              
5)   Noora Nieminen                   LempKiYU                  8,13              
6)   Meimi Virtanen                                             8,48              
     Janette Hylkilä                  VesilVi                   DNS               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,5
1)   Vieno Väisänen                                             7,88              
2)   Hilla Knuuti                                               8,05              
3)   Alisa Pirhonen                                             8,07              
4)   Iida Riikonen                                              8,15              
5)   Nanna Niittyaro                  LempKiYU                  8,21              
6)   Siiri Blom                                                 8,85              
     Senni Palmroth                                             DNS               

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: +0,4
1)   Emma Toiva                                                 7,59              
2)   Hertta Rajamäki                  LempKiYU                  8,23              
3)   Aino Ahti                        LempKiYU                  8,27              
4)   Jenny Heikkilä                                             8,46              
5)   Minea Luimula                    LempKiYU                  8,57              
6)   Nella Koskinen                   UrjU                      9,05              
7)   Emma Hyvärinen                                             9,10              
     Cecilia Vähä                                               DNS               


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Lauri Hakala                     LempKiYU                  3,49              
     3,43   3,49   3,36   
                          

2)   Joel Lipponen                    LempKiYU                  3,33              
     3,33   3,23   3,27   
                          

3)   Elias Ikola                      LempKiYU                  3,20              
     3,20   3,16   2,80   
                          

4)   Joel Aaltonen                                              3,18              
     3,15   3,18   3,02   
                          

5)   Luka Laurila                                               3,13              
     3,10   3,13   2,99   
                          

6)   Oskari Koivu                     LempKiYU                  3,00              
     3,00   2,89   2,87   
                          

7)   Lukas Lehtinen                   LempKiYU                  2,96              
     2,76   2,59   2,96   
                          

8)   Hannes Outinen                   LempKiYU                  2,90              
     2,80   2,82   2,90   
                          

9)   Olli Riikonen                    LempKiYU                  2,86              
     2,86   2,69   x      
                          

10)  Vilppu Eleinen                   LempKiYU                  2,85              
     2,77   2,85   2,82   
                          

11)  Niklas Järnström                 LempKiYU                  2,82              
     2,57   2,56   2,82   
                          

12)  Sisu Brice                                                 2,82              
     2,82   x      1,92   
                          

13)  Aapo Vanhatalo                                             2,80              
     2,80   2,20   2,00   
                          

14)  Jonni Parkkinen                                            2,79              
     2,79   2,79   2,68   
                          

15)  Aku Hietanen                                               2,69              
     2,58   1,96   2,69   
                          

16)  Aaretti Hakala                                             2,63              
     2,42   2,63   2,55   
                          

17)  Paavo Palo-Oja                   LempKiYU                  2,57              
     2,57   2,27   2,37   
                          

18)  Luukas Mäkelä                                              2,40              
     2,40   2,38   2,39   
                          

19)  Niilo Reko                                                 2,34              
     2,34   2,13   2,31   
                          

20)  Niilo Hakamäki                                             2,16              
     2,16   2,12   2,12   
                          

     Aleksi Kela                                                DNS               
     Antto Kautto                                               DNS               
     Eetu Soininen                                              DNS               
     Frans Eriksson                                             DNS               
     Lassi Ratinen                                              DNS               


T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Amalia Hämäläinen                TampPy                    3,45              
     3,45   3,43   3,39   
                          

2)   Minea Järnström                  LempKiYU                  3,33              
     3,33   3,12   3,22   
                          

3)   Lilli Pohjola                    LempKiYU                  3,20              
     3,20   3,04   3,00   
                          

4)   Fanni Alila                      ViialVa                   3,15              
     3,15   3,15   x      
                          

5)   Saara Korhonen                                             3,08              
     2,97   2,98   3,08   
                          

6)   Sonja Pääkkönen                  HämeenlTa                 3,00              
     2,69   3,00   3,00   
                          

7)   Nanna Niittyaro                  LempKiYU                  3,00              
     3,00   2,88   2,75   
                          

8)   Iida Riikonen                                              3,00              
     3,00   2,60   2,85   
                          

9)   Janette Hylkilä                  VesilVi                   3,00              
     x      x      3,00   
                          

10)  Emma Toiva                                                 2,92              
     2,41   2,92   2,69   
                          

11)  Noora Nieminen                   LempKiYU                  2,86              
     2,78   2,86   2,76   
                          

12)  Hertta Rajamäki                  LempKiYU                  2,74              
     2,28   2,74   2,66   
                          

13)  Erin Kouvolainen                 LempKiYU                  2,74              
     2,60   2,56   2,74   
                          

14)  Vieno Väisänen                                             2,74              
     2,60   2,74   2,41   
                          

15)  Aino Ahti                        LempKiYU                  2,71              
     2,68   2,66   2,71   
                          

16)  Emmi Huhtaluoma                                            2,71              
     2,71   2,45   2,41   
                          

17)  Hilla Knuuti                                               2,67              
     2,67   2,65   2,63   
                          

18)  Kerttu Rantanen                                            2,63              
     x      2,63   2,56   
                          

19)  Alisa Pirhonen                                             2,53              
     2,48   2,53   2,45   
                          

20)  Siiri Hyry                       LempKiYU                  2,49              
     2,49   2,23   2,40   
                          

21)  Minea Luimula                    LempKiYU                  2,41              
     2,41   2,41   2,27   
                          

22)  Jenny Heikkilä                                             2,35              
     1,97   2,35   2,35   
                          

23)  Nella Koskinen                   UrjU                      2,27              
     2,27   1,63   1,84   
                          

24)  Siiri Blom                                                 2,23              
     2,23   2,12   1,91   
                          

25)  Meimi Virtanen                                             2,21              
     1,62   1,95   2,21   
                          

26)  Pinja Porali                                               2,17              
     1,88   2,17   1,76   
                          

27)  Emma Hyvärinen                                             2,11              
     1,97   1,98   2,11   
                          

     Aava Lehtola                                               DNS               
     Cecilia Vähä                                               DNS               
     Senni Palmroth                                             DNS               


P11 60m
1)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  9,43              
2)   Eemeli Riikonen                  LempKiYU                  9,53              
3)   Lauri Laine                                                10,49             
4)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  10,72             
5)   Paavo Annala                                               11,25             
6)   Miska Mänty                      LempKiYU                  11,48             
7)   Väinö Hakamäki                                             11,49             
8)   Veeti Paussu                                               11,82             
9)   Viljami Koivisto                                           12,87             
     Onni Haukijärvi                  TampPy                    DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,8
1)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  9,43              
2)   Lauri Laine                                                10,49             
3)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  10,72             
4)   Miska Mänty                      LempKiYU                  11,48             
5)   Väinö Hakamäki                                             11,49             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,0
1)   Eemeli Riikonen                  LempKiYU                  9,53              
2)   Paavo Annala                                               11,25             
3)   Veeti Paussu                                               11,82             
4)   Viljami Koivisto                                           12,87             
     Onni Haukijärvi                  TampPy                    DNS               


T11 60m
1)   Jeni Suhonen                     LempKiYU                  9,54              
2)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  9,91              
3)   Aada Mäkitalo                    LempKiYU                  10,06             
4)   Siru Rasinmäki                                             10,21             
5)   Nanna Salovaara                  LempKiYU                  10,23             
6)   Minja Kautto                     LempKiYU                  10,36             
7)   Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  10,49             
8)   Tilda Somervuori                                           10,64             
9)   Sara Majamäki                    ViialVa                   10,66             
10)  Senni Rantala                    LempKiYU                  11,08             
11)  Pihla Heikkilä                                             11,08             
12)  Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  11,11             
13)  Minttu Suominen                                            11,25             
14)  Fanni Jokinen                                              11,31             
15)  Kerttuli Valtanen                LempKiYU                  11,34             
16)  Säde Rasinmäki                   LempKiYU                  11,40             
17)  Aada Laurila                                               11,74             
18)  Kerttu Virolainen                                          12,07             
     Adele Vähä                                                 DNS               
     Sandra Eriksson                                            DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,2
1)   Jeni Suhonen                     LempKiYU                  9,54              
2)   Aada Mäkitalo                    LempKiYU                  10,06             
3)   Siru Rasinmäki                                             10,21             
4)   Nanna Salovaara                  LempKiYU                  10,23             
5)   Fanni Jokinen                                              11,31             
6)   Kerttuli Valtanen                LempKiYU                  11,34             
7)   Säde Rasinmäki                   LempKiYU                  11,40             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,4
1)   Minja Kautto                     LempKiYU                  10,36             
2)   Sara Majamäki                    ViialVa                   10,66             
3)   Senni Rantala                    LempKiYU                  11,08             
4)   Pihla Heikkilä                                             11,08             
5)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  11,11             
6)   Minttu Suominen                                            11,25             
7)   Aada Laurila                                               11,74             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -0,5
1)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  9,91              
2)   Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  10,49             
3)   Tilda Somervuori                                           10,64             
4)   Kerttu Virolainen                                          12,07             
     Adele Vähä                                                 DNS               
     Sandra Eriksson                                            DNS               


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eemeli Riikonen                  LempKiYU                  4,21              
     4,21   4,03   3,84   
                          

2)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  3,67              
     3,67   3,67   3,63   
                          

3)   Paavo Annala                                               3,25              
     3,25   3,14   3,07   
                          

4)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  3,15              
     3,12   3,01   3,15   
                          

5)   Lauri Laine                                                3,14              
     3,14   2,98   2,58   
                          

6)   Miska Mänty                      LempKiYU                  3,01              
     3,01   2,98   2,88   
                          

7)   Viljami Koivisto                                           2,84              
     2,52   1,94   2,84   
                          

8)   Väinö Hakamäki                                             2,80              
     2,43   2,80   2,75   
                          

9)   Veeti Paussu                                               2,35              
     2,35   1,95   2,19   
                          

     Onni Haukijärvi                  TampPy                    DNS               


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  4,25              
     3,96   3,35   4,25   
                          

2)   Jeni Suhonen                     LempKiYU                  3,93              
     3,93   3,68   3,82   
                          

3)   Siru Rasinmäki                                             3,53              
     3,53   3,53   3,53   
                          

4)   Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  3,41              
     3,34   3,41   3,41   
                          

5)   Minja Kautto                     LempKiYU                  3,38              
     3,32   3,38   3,17   
                          

6)   Nanna Salovaara                  LempKiYU                  3,36              
     2,81   3,01   3,36   
                          

7)   Senni Rantala                    LempKiYU                  3,28              
     3,28   3,13   3,22   
                          

8)   Tilda Somervuori                                           3,18              
     3,18   3,07   3,09   
                          

9)   Sara Majamäki                    ViialVa                   3,09              
     3,09   3,02   2,93   
                          

10)  Aada Mäkitalo                    LempKiYU                  2,93              
     2,93   2,80   2,82   
                          

11)  Kerttuli Valtanen                LempKiYU                  2,83              
     2,78   2,83   2,70   
                          

12)  Minttu Suominen                                            2,82              
     2,82   2,65   2,50   
                          

13)  Fanni Jokinen                                              2,69              
     2,69   2,55   2,59   
                          

14)  Säde Rasinmäki                   LempKiYU                  2,59              
     2,59   2,53   2,59   
                          

15)  Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  2,57              
     2,37   2,57   2,33   
                          

16)  Aada Laurila                                               2,55              
     2,55   2,43   2,30   
                          

17)  Kerttu Virolainen                                          2,26              
     2,26   2,23   2,12   
                          

     Adele Vähä                                                 DNS               
     Pihla Heikkilä                                             DNS               
     Sandra Eriksson                                            DNS