LeKi Yleisurheilun viikkokisa IV tulokset

Ohessa kisojen tulokset. Tällä kertaa kisailtiin koleassa säässä. Yhteensä 131 (43 + 88) kilpailijaa oli uskaltautunut paikalle.

 

LeKi YU:n viikkokisa IV
Lempäälän Kisa Yleisurheilu
23.07.2020

M 200m

N 200m
1)   Aliisa Luukkainen                SavonlRie                 26,47             
2)   Nadija Vasylenko                 TampU                     26,93             
3)   Nea Laine                        TuUL                      27,53             
4)   Jenna Saarilahti                 TampPy                    27,92             
5)   Pinja Lehtinen                   LempKiYU                  27,97             
6)   Vilma Patrikainen                NokU                      29,24             
7)   Lotta Mäkelä                     TampPy                    29,60             
8)   Anni Tiensuu                     LempKiYU                  30,07             
     Eerika Reunanen                  LempKiYU                  DNS               
     Pihla Aro                        TampPy                    DNS               
     Jenni Peräinen                   TampPy                    DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,8
1)   Vilma Patrikainen                NokU                      29,24             
2)   Lotta Mäkelä                     TampPy                    29,60             
3)   Anni Tiensuu                     LempKiYU                  30,07             
     Eerika Reunanen                  LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,1
1)   Aliisa Luukkainen                SavonlRie                 26,47             
2)   Nadija Vasylenko                 TampU                     26,93             
3)   Nea Laine                        TuUL                      27,53             
4)   Jenna Saarilahti                 TampPy                    27,92             
5)   Pinja Lehtinen                   LempKiYU                  27,97             
     Jenni Peräinen                   TampPy                    DNS               
     Pihla Aro                        TampPy                    DNS               


N 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,9
1)   Aliisa Luukkainen                SavonlRie                 14,71             
2)   Pinja Lehtinen                   LempKiYU                  15,08             
3)   Pinja Heinonen                   TampPy                    15,36             


M Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Anselmi Jaatinen                 UrjU                      11,02 +0,0          
     11,02  11,00  10,85  10,76  -      -      
     +0,0   +0,0   -0,6   -0,5                 



N Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Jenna Saarilahti                 TampPy                    10,71 +0,0          
     10,71  x      10,55  x      10,53  10,68  
     +0,0   +0,0   -0,3   -0,2   -0,4   -0,4   

2)   Jutta Latvala                    KuortKu                   10,69 +0,2          
     x      10,69  10,60  10,63  x      x      
     +0,0   +0,2   +0,0   -0,5   +0,2   +0,9   

3)   Lotta Mäkelä                     TampPy                    9,82 -0,1          
     x      x      x      9,52   9,82   x      
     +0,0   -0,1   -0,2   -1,2   -0,1   +0,0   

4)   Anni Tiensuu                     LempKiYU                  9,59 +0,0          
     9,59   x      9,52   x      9,34   -      
     +0,0   +0,0   +0,0   -0,1   +0,0          

5)   Tiiu Niemelä                     LempKiYU                  8,35 +0,0          
     7,99   8,14   8,21   8,15   8,07   8,35   
     -0,3   +0,0   -0,2   +0,2   +0,0   +0,0   

     Maryana Ishanova                 HämeenlTa                 DNS               


P5 Pituus
Loppukilpailu
1)   Matias Toivola                   LempKiYU                  1,96              
     1,96   1,71   1,89   
                          

2)   Kaarlo Saviahde                  VesilVi                   1,69              
     x      1,69   x      
                          

3)   Tiitus Jutila                    LempKiYU                  1,66              
     1,57   1,66   1,39   
                          

4)   Leo Tuomola                      LempKiYU                  1,58              
     1,57   1,58   x      
                          

5)   Niklas Eskola                    LempKiYU                  1,50              
     1,49   1,45   1,50   
                          

6)   Samuel Karislahti                                          1,39              
     1,32   1,29   1,39   
                          

7)   Teemu Pentti                     LempKiYU                  1,33              
     1,17   1,33   x      
                          

8)   Manu Pyykkö                      VesilVi                   1,12              
     1,12   x      1,02   
                          

9)   Frans Sivu                       LempKiYU                  0,95              
     x      0,95   x      
                          

10)  Fabian Järnström                                           0,67              
     0,56   x      0,67   
                          

     Elias Lehikoinen                 LempKiYU                  NM                
     -      -      -      
                          



T5 Pituus
Loppukilpailu
1)   Elsa Reinola                     LempKiYU                  1,78              
     1,65   1,65   1,78   
                          

2)   Aino Kela                        LempKiYU                  1,63              
     1,63   1,36   x      
                          

3)   Nella Niittyaro                  LempKiYU                  1,58              
     1,34   1,44   1,58   
                          

4)   Fiona Järnström                  LempKiYU                  1,56              
     1,26   1,38   1,56   
                          

5)   Alina Leinonen                   LempKiYU                  1,45              
     1,37   1,28   1,45   
                          

6)   Eila Pitkänen                    LempKiYU                  1,45              
     1,45   x      x      
                          

7)   Sohvi Kuusjärvi                  VesilVi                   1,03              
     x      0,56   1,03   
                          



P6 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,2
1)   Oskari Lagström                  LempKiYU                  8,64              
2)   Lauri Lagström                   LempKiYU                  9,44              
3)   Kristian Järnström               LempKiYU                  9,67              


T6 40m
1)   Venna Haikonen                   LempKiYU                  8,57              
2)   Sylvi Palmroth                   LempKiYU                  9,09              
3)   Olivia Leinonen                  LempKiYU                  9,20              
4)   Saimi Palmroth                   LempKiYU                  9,22              
5)   Lumi Laurila                     LempKiYU                  9,38              
6)   Minea Eskola                     LempKiYU                  9,86              
7)   Elsa Reinola                     LempKiYU                  10,10             
8)   Selma Eleinen                    LempKiYU                  10,19             
9)   Nella Niittyaro                  LempKiYU                  10,21             
10)  Alisa Tuurinkoski                                          10,64             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,3
1)   Venna Haikonen                   LempKiYU                  8,57              
2)   Sylvi Palmroth                   LempKiYU                  9,09              
3)   Lumi Laurila                     LempKiYU                  9,38              
4)   Selma Eleinen                    LempKiYU                  10,19             
5)   Nella Niittyaro                  LempKiYU                  10,21             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,0
1)   Olivia Leinonen                  LempKiYU                  9,20              
2)   Saimi Palmroth                   LempKiYU                  9,22              
3)   Minea Eskola                     LempKiYU                  9,86              
4)   Elsa Reinola                     LempKiYU                  10,10             
5)   Alisa Tuurinkoski                                          10,64             


P6 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Oskari Lagström                  LempKiYU                  17,32             
     17,32  16,18  

2)   Kristian Järnström               LempKiYU                  16,38             
     16,38  11,17  

3)   Lauri Lagström                   LempKiYU                  8,19              
     7,60   8,19   

4)   Niklas Eskola                    LempKiYU                  6,92              
     6,92   6,92   



T6 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Olivia Leinonen                  LempKiYU                  8,96              
     8,96   8,77   

2)   Sylvi Palmroth                   LempKiYU                  8,62              
     6,94   8,62   

3)   Lumi Laurila                     LempKiYU                  8,53              
     8,53   4,74   

4)   Venna Haikonen                   LempKiYU                  8,28              
     7,50   8,28   

5)   Saimi Palmroth                   LempKiYU                  8,11              
     7,20   8,11   

6)   Minea Eskola                     LempKiYU                  6,97              
     6,97   5,75   

7)   Selma Eleinen                    LempKiYU                  5,21              
     5,21   4,15   

8)   Alisa Tuurinkoski                                          4,97              
     4,97   3,98   



P7 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,6
1)   Severi Sainio                    NokU                      11,66             
2)   Lauri Tarhonen                   LempKiYU                  11,92             
3)   Tuomas Kaleva                    TeuvRi                    12,04             
4)   Niklas Karislahti                LempKiYU                  12,26             
5)   Juuso Haapaniemi                 LempKiYU                  12,77             
     Jooa Penttilä                    VesilVi                   DNS               


T7 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,5
1)   Nella Jokinen                    LempKiYU                  11,20             
2)   Aina-Fiona Nikulainen            LempKiYU                  11,33             
3)   Susanna Lehtinen                 LempKiYU                  13,40             
4)   Lyydia Sivu                      LempKiYU                  13,60             
5)   Iida Kaikkonen                   LempKiYU                  13,66             
6)   Aava Tuurinkoski                                           13,96             
7)   Emilia Kuisma                    LempKiYU                  14,06             


P7 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Tuomas Kaleva                    TeuvRi                    12,79             
     9,52   10,21  9,19   12,79  

2)   Lauri Tarhonen                   LempKiYU                  9,82              
     9,82   9,13   8,87   8,47   

3)   Juuso Haapaniemi                 LempKiYU                  7,31              
     6,64   7,31   6,82   6,20   

4)   Niklas Karislahti                LempKiYU                  3,63              
     x      x      2,92   3,63   



T7 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Aina-Fiona Nikulainen            LempKiYU                  10,39             
     x      10,39  9,14   10,07  

2)   Nella Jokinen                    LempKiYU                  9,40              
     5,66   9,40   7,35   6,76   

3)   Emilia Kuisma                    LempKiYU                  6,17              
     4,13   4,70   5,16   6,17   

4)   Aava Tuurinkoski                                           5,64              
     4,90   5,64   5,24   x      

5)   Iida Kaikkonen                   LempKiYU                  5,61              
     5,61   5,11   x      5,44   

6)   Lyydia Sivu                      LempKiYU                  3,25              
     3,25   x      1,65   3,07   



P9 150m
1)   Ossi Alanaatu                    KU-58                     25,35             
2)   Oskari Koivu                     LempKiYU                  27,32             
3)   Olli Riikonen                    LempKiYU                  27,39             
4)   Hannes Outinen                   LempKiYU                  28,04             
5)   Elias Ikola                      LempKiYU                  28,14             
6)   Lukas Lehtinen                   LempKiYU                  28,55             
7)   Vilppu Eleinen                   LempKiYU                  29,03             
8)   Paavo Palo-Oja                   LempKiYU                  30,49             
9)   Urho Rajala                      LempKiYU                  41,57             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,2
1)   Oskari Koivu                     LempKiYU                  27,32             
2)   Olli Riikonen                    LempKiYU                  27,39             
3)   Lukas Lehtinen                   LempKiYU                  28,55             
4)   Vilppu Eleinen                   LempKiYU                  29,03             
5)   Paavo Palo-Oja                   LempKiYU                  30,49             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,0
1)   Ossi Alanaatu                    KU-58                     25,35             
2)   Hannes Outinen                   LempKiYU                  28,04             
3)   Elias Ikola                      LempKiYU                  28,14             
4)   Urho Rajala                      LempKiYU                  41,57             


T9 150m
1)   Ethel Råtts                      LempKiYU                  26,13             
2)   Amalia Hämäläinen                TampPy                    27,15             
3)   Erin Kouvolainen                 LempKiYU                  28,58             
4)   Noora Nieminen                   LempKiYU                  29,57             
5)   Nanna Niittyaro                  LempKiYU                  30,10             
6)   Minea Järnström                  LempKiYU                  30,35             
7)   Aino Ahti                        LempKiYU                  30,62             
8)   Salla Ahti                       LempKiYU                  30,98             
9)   Hertta Rajamäki                  LempKiYU                  31,78             
10)  Minea Luimula                    LempKiYU                  32,54             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,4
1)   Amalia Hämäläinen                TampPy                    27,15             
2)   Noora Nieminen                   LempKiYU                  29,57             
3)   Nanna Niittyaro                  LempKiYU                  30,10             
4)   Minea Järnström                  LempKiYU                  30,35             
5)   Aino Ahti                        LempKiYU                  30,62             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,8
1)   Ethel Råtts                      LempKiYU                  26,13             
2)   Erin Kouvolainen                 LempKiYU                  28,58             
3)   Salla Ahti                       LempKiYU                  30,98             
4)   Hertta Rajamäki                  LempKiYU                  31,78             
5)   Minea Luimula                    LempKiYU                  32,54             


P9 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Oskari Koivu                     LempKiYU                  14,22             
     x      8,19   14,22  x      

2)   Aapo Jaatinen                    UrjU                      13,65             
     13,65  x      x      11,93  

3)   Paavo Palo-Oja                   LempKiYU                  13,40             
     13,40  13,11  13,25  11,57  

4)   Elias Ikola                      LempKiYU                  12,80             
     11,09  12,80  11,08  10,91  

5)   Niklas Järnström                 LempKiYU                  11,50             
     9,23   x      11,50  10,55  

6)   Olli Riikonen                    LempKiYU                  11,25             
     10,34  11,25  x      10,63  

7)   Lukas Lehtinen                   LempKiYU                  11,11             
     10,30  11,02  8,75   11,11  

8)   Vilppu Eleinen                   LempKiYU                  10,25             
     8,57   10,25  9,35   x      

9)   Urho Rajala                      LempKiYU                  4,88              
     x      4,88   2,77   x      



T9 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Amalia Hämäläinen                TampPy                    11,77             
     10,88  11,63  11,35  11,77  

2)   Minea Järnström                  LempKiYU                  10,29             
     10,29  x      9,42   x      

3)   Noora Nieminen                   LempKiYU                  9,19              
     x      7,79   9,19   8,05   

4)   Hertta Rajamäki                  LempKiYU                  8,85              
     8,47   8,85   6,67   x      

5)   Emma Hautakoski                  LempKiYU                  8,20              
     6,39   8,20   6,74   x      

6)   Aino Ahti                        LempKiYU                  7,86              
     7,70   7,66   7,70   7,86   

7)   Nanna Niittyaro                  LempKiYU                  6,99              
     5,81   6,99   x      6,79   

8)   Ethel Råtts                      LempKiYU                  6,59              
     5,93   x      6,59   x      

9)   Erin Kouvolainen                 LempKiYU                  6,08              
     x      x      6,08   5,53   



P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Oskari Koivu                     LempKiYU                  16,47             
     11,86  15,67  13,32  16,47  

2)   Paavo Palo-Oja                   LempKiYU                  12,32             
     12,32  11,42  10,44  9,26   

3)   Hannes Outinen                   LempKiYU                  10,83             
     7,44   6,01   10,66  10,83  

4)   Elias Ikola                      LempKiYU                  10,15             
     7,21   9,82   10,15  7,79   

5)   Vilppu Eleinen                   LempKiYU                  10,00             
     10,00  8,62   8,11   8,27   

6)   Niklas Järnström                 LempKiYU                  9,34              
     8,03   8,00   8,48   9,34   

7)   Lukas Lehtinen                   LempKiYU                  8,43              
     8,43   6,87   6,27   6,41   

8)   Olli Riikonen                    LempKiYU                  7,30              
     7,30   6,55   x      4,20   



T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Aino Ahti                        LempKiYU                  10,08             
     7,76   7,14   10,08  7,72   

2)   Minea Järnström                  LempKiYU                  9,16              
     8,03   7,04   9,16   9,05   

3)   Amalia Hämäläinen                TampPy                    9,12              
     9,12   7,26   8,74   x      

4)   Noora Nieminen                   LempKiYU                  8,39              
     8,39   7,44   6,02   8,24   

5)   Nanna Niittyaro                  LempKiYU                  7,87              
     6,14   6,63   7,87   5,42   

6)   Erin Kouvolainen                 LempKiYU                  7,68              
     7,37   x      7,68   6,29   

7)   Emma Hautakoski                  LempKiYU                  7,04              
     6,99   7,04   7,04   6,55   

8)   Hertta Rajamäki                  LempKiYU                  6,86              
     4,22   6,28   x      6,86   

9)   Ethel Råtts                      LempKiYU                  6,77              
     6,73   6,00   6,36   6,77   



P11 150m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,8
1)   Elmo Härkönen                    NokU                      23,53             
2)   Eemeli Riikonen                  LempKiYU                  23,88             
3)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  24,05             
4)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  27,74             
5)   Miska Mänty                      LempKiYU                  29,90             


T11 150m
1)   Jeni Suhonen                     LempKiYU                  23,74             
2)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  24,43             
3)   Saana Ahti                       LempKiYU                  24,66             
4)   Minttu Saarilahti                TampPy                    25,64             
5)   Ella Rajala                      LempKiYU                  26,01             
6)   Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  26,34             
7)   Senni Rantala                    LempKiYU                  27,74             
8)   Edith Råtts                                                28,09             
9)   Enni Kuusjärvi                   VesilVi                   29,05             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,1
1)   Saana Ahti                       LempKiYU                  24,66             
2)   Minttu Saarilahti                TampPy                    25,64             
3)   Ella Rajala                      LempKiYU                  26,01             
4)   Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  26,34             
5)   Edith Råtts                                                28,09             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,5
1)   Jeni Suhonen                     LempKiYU                  23,74             
2)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  24,43             
3)   Senni Rantala                    LempKiYU                  27,74             
4)   Enni Kuusjärvi                   VesilVi                   29,05             


P11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,5
1)   Tomas Timonen                    KangU                     12,06             
2)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  12,46             
3)   Eemeli Riikonen                  LempKiYU                  13,86             
4)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  15,08             
5)   Aapo Jaatinen                    UrjU                      15,26             


T11 60m aidat
1)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  11,66             
2)   Minttu Saarilahti                TampPy                    11,74             
3)   Jeni Suhonen                     LempKiYU                  11,85             
4)   Senni Rantala                    LempKiYU                  13,67             
5)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  13,75             
6)   Edith Råtts                                                15,04             
     Ella Rajala                      LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,2
1)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  11,66             
2)   Minttu Saarilahti                TampPy                    11,74             
     Ella Rajala                      LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,0
1)   Jeni Suhonen                     LempKiYU                  11,85             
2)   Senni Rantala                    LempKiYU                  13,67             
3)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  13,75             
4)   Edith Råtts                                                15,04             


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Tomas Timonen                    KangU                     120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      xxo    xo     xxx    

2)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  115               
     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      xo     o      xxx    

3)   Eemeli Riikonen                  LempKiYU                  105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      xxx    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  134               
     115    120    125    131    134    136    
     xo     xo     o      xo     o      xxx    

2)   Jeni Suhonen                     LempKiYU                  120               
     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      xo     xx-    

3)   Ella Rajala                      LempKiYU                  115               
     90     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

4)   Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xox    xx     

5)   Senni Rantala                    LempKiYU                  105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      xxx    

6)   Enni Kuusjärvi                   VesilVi                   100               
     85     90     95     100    105    
     o      o      o      xo     xxx    

6)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  100               
     85     90     95     100    105    
     o      o      o      xo     xxx    

     Edith Råtts                                                                  
     85     
     DNS    



P13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -2,0
1)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  29,85             
2)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  29,85             
3)   Oliver Kaikkonen                 LeKi YU                   32,27             
4)   Leevi Ortju                      TampPy                    32,29             
5)   Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  33,34             


T13 200m
1)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  29,99             
2)   Erin Lönnqvist                   LempKiYU                  30,62             
3)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  30,91             
4)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  31,20             
5)   Viivi Komu                       LempKiYU                  32,04             
6)   Ronja Ahti                       LempKiYU                  32,50             
7)   Elli Särkinen                    LempKiYU                  32,94             
8)   Emilia Ylilehto                  LempKiYU                  33,36             
9)   Nella Korhonen                   LempKiYU                  35,63             
10)  Jemima Kabengano                 LempKiYU                  36,53             
     Aino Aalto                       LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,2
1)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  29,99             
2)   Erin Lönnqvist                   LempKiYU                  30,62             
3)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  30,91             
4)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  31,20             
5)   Nella Korhonen                   LempKiYU                  35,63             
6)   Jemima Kabengano                 LempKiYU                  36,53             
     Aino Aalto                       LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,3
1)   Viivi Komu                       LempKiYU                  32,04             
2)   Ronja Ahti                       LempKiYU                  32,50             
3)   Elli Särkinen                    LempKiYU                  32,94             
4)   Emilia Ylilehto                  LempKiYU                  33,36             


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,2
1)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  10,41             
2)   Samuel Ruohonen                  TampU                     10,59             
3)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  10,97             
4)   Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  12,24             
5)   Leevi Ortju                      TampPy                    12,74             


T13 60m aidat
1)   Ainu Verho                       LempKiYU                  9,95              
2)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  10,32             
3)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  10,54             
4)   Erin Lönnqvist                   LempKiYU                  11,11             
5)   Viivi Komu                       LempKiYU                  12,09             
6)   Jemima Kabengano                 LempKiYU                  13,29             
7)   Nella Korhonen                   LempKiYU                  14,18             
8)   Feza Mbonabingi                  LempKiYU                  14,99             
     Venla Vaittinen                  LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,2
1)   Ainu Verho                       LempKiYU                  9,95              
2)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  10,54             
3)   Viivi Komu                       LempKiYU                  12,09             
4)   Jemima Kabengano                 LempKiYU                  13,29             
     Venla Vaittinen                  LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,0
1)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  10,32             
2)   Erin Lönnqvist                   LempKiYU                  11,11             
3)   Nella Korhonen                   LempKiYU                  14,18             
4)   Feza Mbonabingi                  LempKiYU                  14,99             


P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  4,67 +0,0          
     -      -      -      4,67   
                          +0,0   

2)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  4,64 +0,0          
     4,43   4,64   4,53   4,35   
     +0,2   +0,0   +0,0   +0,7   

3)   Samuel Ruohonen                  TampU                     4,60 +1,1          
     -      -      4,60   4,29   
                   +1,1   +0,0   

4)   Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  4,01 +0,0          
     3,85   -      4,01   -      
     +0,0          +0,0          

5)   Leevi Ortju                      TampPy                    3,84 +0,0          
     3,81   3,64   3,84   3,79   
     +0,1   +0,0   +0,0   +0,1   

6)   Oliver Kaikkonen                 LeKi YU                   3,73 -0,7          
     3,73   2,33   3,65   3,64   
     -0,7   -0,1   +0,0   +0,5   



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Ainu Verho                       LempKiYU                  5,11 +0,0          
     4,95   4,77   4,93   5,11   
     +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   

2)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  4,40 +0,6          
     4,19   4,20   4,27   4,40   
     +0,2   -4,0   +0,0   +0,6   

3)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  4,03 +0,0          
     3,79   3,97   4,00   4,03   
     +0,0   -0,8   +0,0   +0,0   

4)   Erin Lönnqvist                   LempKiYU                  4,00 -0,1          
     4,00   3,66   3,77   -      
     -0,1   +0,0   +0,0          

5)   Nella Korhonen                   LempKiYU                  3,63 +0,0          
     3,00   -      3,63   3,43   
     -0,5          +0,0   +0,4   

6)   Viivi Komu                       LempKiYU                  3,60 +0,0          
     3,50   3,58   3,60   -      
     +0,1   +0,4   +0,0          

7)   Emilia Ylilehto                  LempKiYU                  3,56 +0,0          
     3,56   -      -      -      
     +0,0                        

8)   Jemima Kabengano                 LempKiYU                  3,22 +0,0          
     3,11   3,13   3,22   3,16   
     -0,6   +0,0   +0,0   +0,0   

9)   Feza Mbonabingi                  LempKiYU                  3,03 +0,1          
     2,75   -      3,03   3,02   
     +0,0          +0,1   -0,3   

     Aino Aalto                       LempKiYU                  DNS               


T15 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Ellanoora Haapalehto             LempKiYU                  45,40             
2)   Meri Väistökoski                 TampPy                    46,37             
3)   Helmi Haavisto                   NokU                      46,51             
4)   Kiia Alenius                     TampU                     47,66             
5)   Venla Patrikainen                NokU                      49,18             


P15 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Santtu Kalliomäki                NokU                      40,64             
2)   Mikael Viitanen                  LempKiYU                  42,57             
3)   Eero Ranta                       LempKiYU                  44,07             
     Miika Niemelä                    LempKiYU                  DNS               


T15 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,1
1)   Silja Saarinen                   VehmU                     12,70             
2)   Iida Kastarinen                  TampPy                    13,01             
3)   Krista Lehti                     TampPy                    13,66             
4)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    14,02             


P15 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,5
1)   Miika Niemelä                    LempKiYU                  15,12             
2)   Joona Lehtinen                   LempKiYU                  15,33             
3)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  18,26             


P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Santeri Haapamäki                TampPy                    12,49 -0,7          
     12,49  12,38  12,41  11,70  -      -      
     -0,7   +0,0   -0,1   -0,1                 

2)   Santtu Kalliomäki                NokU                      11,36 +0,0          
     x      10,50  11,05  11,20  x      11,36  
     +0,0   +0,0   -0,1   +0,0   +0,0   +0,0   

3)   Mikael Viitanen                  LempKiYU                  10,73 +0,1          
     10,65  10,36  10,45  10,35  10,73  10,40  
     +0,0   -0,6   +0,0   -0,1   +0,1   +0,0   

4)   Joona Lehtinen                   LempKiYU                  10,34 +0,0          
     10,08  10,28  10,34  -      -      -      
     -0,5   +0,0   +0,0                        

5)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  10,27 +0,0          
     10,20  9,98   10,27  10,13  10,07  x      
     +0,0   -0,2   +0,0   -0,9   +0,4   +0,0   

6)   Miika Niemelä                    LempKiYU                  10,07 +0,0          
     10,07  10,05  10,04  9,90   -      -      
     +0,0   +0,0   +0,1   -1,1                 



T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Silja Saarinen                   VehmU                     10,55 +0,0          
     10,33  10,50  10,55  10,46  10,38  10,28  
     +0,0   -0,3   +0,0   +0,1   -1,6   +0,0   

2)   Peppi Seppänen                   NokU                      9,65 -0,1          
     9,65   9,50   9,45   9,18   9,08   9,28   
     -0,1   -0,4   -0,3   -0,4   +0,0   +0,0   

3)   Unni Leinonen                    TampPy                    9,63 -0,4          
     x      x      9,63   x      9,62   x      
     +0,0   -0,2   -0,4   +0,0   -0,1   +0,1   

4)   Oona Moisio                      TampPy                    9,63 -0,3          
     9,50   9,39   9,45   9,45   9,52   9,63   
     +0,0   -0,7   -0,1   -0,1   +0,0   -0,3   

5)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  9,42 -0,1          
     9,42   9,21   8,83   -      -      -      
     -0,1   +0,0   +0,0                        

6)   Essi Halenius                    VantSa                    9,13 +0,0          
     9,13   8,95   8,99   9,08   8,90   9,13   
     -0,5   -0,4   -0,1   +0,0   -0,1   +0,0   



N17 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,1
1)   Anni Tiensuu                     LempKiYU                  17,95             
     Anni Nurminen                    TampPy                    DNS