Team Jamppa

Kausi 2019-2020

Vko 28-29

ke 8.7. Kuntopalloilu + nopeus, Hakkari klo 17-19

pe 10.7. Aidat ym. Hakkari klo 17-19

su 12.7. Määrikset ym. Hakkari klo 19-21

Kisakausi alkaa

ti 14.7. Tilastopaja-cup, Turku

pe 17.7. Määrikset ym. Hakkari klo 17-19

su 19.7. Varsta-kisat, Urjala

Vko 26-27

ma 22.6. Aidat, Hakkari klo 19-21

ke 24.6. Puntti + vedot, liikuntahalli klo 18.30-20.30

pe 26.6. Nopeus + kuntopalloilu, Hakkari klo 17-19

su 28.6. Nopeuskestävyys, Hakkari klo 17-19

ke 1.7. Nopeus + kuntopalloilu, Hakkari klo 17-19

pe 3.7. Aidat, Hakkari klo 17-19

su 5.7. Nopeuskestävyys, Hakkari klo 19-21

Vko 24-25

ma 8.6. Aidat ym. Hakkari klo 19-21

ke 10.6. Puntti+vedot, Hakkarin liikuntahalli klo 18.30-20.30

pe 12.6. Nopeus, Hakkari klo 17-19

su 14.6. Nopeuskestävyys, Hakkkari klo 17-19

ma 15.6. Aidat ym. Hakkari klo 17-19

ke 17.6. Puntti+vedot, Hakkarin liikuntahalli klo 18.30-20.30

su 21.6. Nopeuskestävyys, Hakkari klo 17-19

Vko 22-23

ti 26.5. Hakkari klo 17-19

to 28.5. Hakkari klo 17-19

la 30.5. Hakkari klo 15-17

ma 1.6. Hakkari klo 17-19

ke 3.6. Hakkari klo 17-19

su 7.6. Hakkari klo 17-19

Vko 20-21

ti 12.5. Aitatekniikka + nopeus, Hakkari klo 17-18.30

to 14.5. Räjähtävä voima + kestävyys, Hakkari klo 17-18.30

la 16.5. Nopeus / nopeuskestävyys, Hakkari klo 15-17

ti 19.5. Aitatekniikka + nopeus, Hakkari klo 17-18.30

to 21.5. Räjähtävä voima + kestävyys, Hakkari klo 17-18.30

la 23.5. Nopeus / nopeuskestävyys, Hakkari klo 15-17

Vko 18-19

ti 28.4. Nopeus+tekniikka, Hakkari klo 17-18.30

to 30.4. Voima+kestävyys, Hakkari klo 17-18.30

la 2.5. Nopeus/nopeuskestävyys+tekniikka, Hakkari klo 15-17

ti 5.5. Nopeus+tekniikka, Hakkari klo 17-18.30

to 7.5. Voima+kestävyys, Hakkari klo 17-18.30

la 9.5. Nopeus/nopeuskestävyys+tekniikka, Hakkari klo 15-17

Vko 16-17

ke 15.4. Nopeus+tekniikka, Hakkarin kenttä klo 17-18.30

to 16.4. Voima+kestävyys, Hakkarin kenttä klo 17-18.30

la 18.4. Nopeus+tekniikka, Hakkarin kenttä klo 15-16.30

ke 22.4. Nopeus+tekniikka, Hakkarin kenttä klo 17-18.30

to 23.4. Voima+kestävyys, Hakkarin kenttä klo 17-18.30

su 26.4. Nopeus+tekniikka, Hakkarin kenttä klo 15-17

Vko 14-15

ma 30.3. Kestävyys+liikkuvuus: Lenkki 45min, kevyt, vaihtelevat vauhdit tai sauvakävely 60min + Davenportin jumppa (Omatoimi)

ti 31.3. Puntti tai kuntopiiri (Omatoimi)

ke 1.4. Nopeus+voima: Verr+ven, mäkiloikat 4x30m vuorohyppely, vuoroloikka, varsahyppely, tasatassu, hokiloikka + sarjan päälle veto /kävely/3' (Hakkarin kenttä klo 17-18.30)

pe 3.4. Nopeuskestävyys+liikkuvuus: Verr+ven, aitakoordit, määrikset 3x300m, 4x200m, 5x100m /kävely 100m/4' (Hakkarin kenttä klo 17-18.30)

la 4.4. Puntti tai kuntopiiri (Omatoimi)

su 5.4. Nopeuskestävyys: Verr+ven, 3x2x20-30'' + sarjan päälle nopea teputus 10'' /5'/10' (Hervannan portaat klo 15-16.30)

ma 6.4. Kestävyys+liikkuvuus: Lenkki 45min, kevyt, vaihtelevat vauhdit tai sauvakävely 60min + Davenportin jumppa (Omatoimi)

ti 7.4. Puntti tai kuntopiiri (Omatoimi)

ke 8.4. Nopeus+voima: Verr+ven, mäkiloikat 4x30m vuorohyppely, vuoroloikka, varsahyppely, tasatassu, hokiloikka + sarjan päälle veto /kävely/3' (Hakkarin kenttä klo 17-18.30)

pe 10.4. Nopeuskestävyys+liikkuvuus: Verr+ven, aitakoordit, määrikset 3x300m, 4x200m, 5x100m /kävely 100m/4' (Hakkarin kenttä klo 17-18.30)

la 11.4. Puntti tai kuntopiiri (Omatoimi)

su 12.4. Nopeuskestävyys: Verr+ven, 3x2x20-30'' + sarjan päälle nopea teputus 10'' /5'/10' (Hervannan portaat klo 15-16.30)

Vko 12-13

ma 16.3. Nopeus + tekniikka, Hakkarin kenttä klo 17-18.30

to 19.3. Nopeus + voima, Hakkarin kenttä klo 17-18.30

su 22.3. Nopeuskestävyys, Hervannan hyppyrimäen portaat klo 15-16.30

ma 23.3. Nopeus + tekniikka, Hakkarin kenttä klo 17-18.30

to 26.3. Nopeus + voima, Hakkarin kenttä klo 17-18.30

su 29.3. Nopeuskestävyys, Hervannan hyppyrimäen portaat klo 15-16.30

Vko 10-11

ma 2.3. Nopeus + tekniikka, Pirkkahalli klo 19-20.30

ti 3.3. Voima, Pirkkahalli klo 19-20.30

to 5.3. Nopeuskestävyys, Pirkkahalli klo 19-20.30

su 8.3. Nopeuskestävyys, Hervannan hyppyrimäen portaat klo 15-16.30

ma 9.3. Nopeus + tekniikka, Pirkkahalli klo 19-20.30

ti 10.3. Voima, Pirkkahalli klo 19-20.30

to 12.3. Nopeus, Pirkkahalli klo 19-20.30

su 15.3. Nopeuskestävyys, Hervannan hyppyrimäen portaat klo 15-16.30

Vko 7-9

ti 11.2. Tekniikka, Pirkkahalli klo 19-20.30

ke 12.2. Kestävyys+voima, Pirkkahalli klo 19-20.30

to 13.2. Nopeus+voima, Pirkkahalli klo 19-20.30

su 16.2. Nopeuskestävyys, Pirkkahalli klo 17-18.30

ti 18.2. Voima+nopeus, Pirkkahalli klo 19-20.30

ke 19.2. Nopeus+tekniikka, Pirkkahalli klo 19-20.30

Ylimenokausi vko 9

 

Vko 5-6

ma 27.1. Määrikset + voima, Pirkkahalli B klo 19-20.30

ke 29.1. Nopeus, Pirkkahalli B klo 19-20.30

ti 4.2. Määrikset + voima, Pirkkahalli B klo 19-20.30

ke 5.2. Nopeus + tekniikka, Pirkkahalli B klo 19-20.30

la 8.2. Pirkanmaan avoimet nuorten hallikisat, Pirkkahalli

su 9.2. Kansalliset, Pirkkahalli

Vko 2-4

ma 6.1. Voima, Pirkkahalli klo 19-20.30

ke 8.1. Nopeus, Pirkkahalli klo 19-20.30

la 11.1. Nopeuskestävyys + tekniikka, Pirkkahalli klo 16-17.30

ti 14.1. Nopeuskestävyys, Pirkkahalli klo 19-20.30

ke 15.1. Voima, Pirkkahalli klo 19-20.30

la 18.1. Nopeuskestävyys + tekniikka, Pirkkahalli klo 10-11.30 / Hippohallit klo 12 alk.

ti 21.1. Nopeus, Pirkkahalli klo 19-20.30

pe 24.1. Nopeuskestävyys + tekniikka, Pirkkahalli klo 19-20.30

su 26.1. Pirkkahallijuoksut klo 10 alk.

Vko 1

ma 30.12. Nopeuskestävyys + tekniikka, Pirkkahalli klo 19-20.30

to 2.1. Nopeus + tekniikka, Pirkkahalli klo 19-20.30

su 5.1. Nopeuskestävyys + tekniikka, Pirkkahalli klo 16-17.30

Vko 51-52

ma 16.12. Nopeus + tekniikka, Pirkkahalli B klo 19-20.30

ke 18.12. Nopeus + tekniikka, Pirkkahalli B klo 19-20.30

to 19.12. Voima, Pirkkahalli B klo 19-21

la 21.12. Nopeuskestävyys, Pirkkahalli A klo 16-18

ma 23.12. Nopeus + tekniikka, Pirkkahalli B klo 11-12.30

LEVOLLISTA JOULUA!

la 28.12. Nopeus + voima, Pirkkahalli B klo 16-18

Vko 49-50

ma 2.12. Räjähtävä voima, Lempoinen klo 19.30-21

ke 4.12. Voima, Hakkari klo 19-21

to 5.12. Nopeus+tekniikka, Pirkkahalli B klo 19-20.30

la 7.12. Nopeus+tekniikka, Pirkkahalli A klo 16-17.30

ma 9.12. Nopeuskestävyys, Pirkkahalli A klo 19-20.30

ke 11.12. Nopeus+tekniikka, Pirkkahalli B klo 19-20.30

to 12.12. Voima, Pirkkahalli B klo 19-21

la 14.12. Nopeus+räjähtävä voima, Pirkkahalli A klo 16-18

Vko 44-48

ma 28.10 Ulkoverkka + räjähtävä voima, Lempoinen klo 19.30-21

ke 30.10. Verkka + puntti, Hakkari klo 19-21

to 1.11. Nopeus + tekniikka, Pirkkahalli B klo 19-20.30

su 3.11. Nopeuskestävyys, Hakkari klo 18-19.30

ma 4.11. Ulkoverkka + räjähtävä voima, Lempoinen klo 19.30-21

ke 6.11. Verkka + puntti, Hakkari klo 19-21

to 7.11. Nopeus + tekniikka, Pirkkahalli B klo 19-20.30

su 10.11. Nopeuskestävyys, Hakkari klo 18-19.30

ma 11.11. Ulkoverkka + räjähtävä voima, Lempoinen klo 19.30-21

ke 13.11. Verkka + puntti, Hakkari klo 19-21

to 14.11. Nopeus + tekniikka, Pirkkahalli B klo 19-20.30

su 17.11. Nopeuskestävyys, Hakkari klo 18-19.30

ma 18.11. Ulkoverkka + räjähtävä voima, Lempoinen klo 19.30-21

ke 20.11. Verkka + puntti, Hakkari klo 19-21

to 21.11. Nopeuskestävyys, Pirkkahalli A klo 19-20.30

su 24.11. Nopeus + tekniikka, Pirkkahalli B klo 19-20.30

ma 25.11. Ulkoverkka + räjähtävä voima, Lempoinen klo 19.30-21

ke 27.11. Verkka + puntti, Hakkari klo 19-21

to 28.11. Nopeus + tekniikka, Pirkkahalli B klo 19-20.30

su 1.12. Nopeuskestävyys, Pirkkahalli A klo 19-20.30

 

Vko 42-43

ma 14.10. Lihashuoltoa ja voimaa, Lempoisten juoksusuora klo 18-19.30

ti 15.10. Mäkivedot, Hakkari klo 18-19.30

ke 16.10. Ulkoverkka + puntti, Hakkari klo 19-21

su 20.10. Mäkiloikat, Hakkari klo 11-12.30

ma 21.10. Ulkoverkka + räjähtävä voima, Lempoisten juoksusuora klo 19.30-21

ke 23.10.  Ulkoverkka + puntti, Hakkari klo 19-21

to 24.10. Aitakoordit + määrikset, Hakkarin kenttä klo 18-19.30

su 27.10. Mäkiloikat, Hakkari klo 11-12.30

Vko 40-41

ti 1.10. Lenkki + liikkuvuus, Hakkarin liikuntahalli klo 18-19

ke 2.10. Ulkoverkka + puntti, Hakkarin liikuntahalli klo 19-21

to 3.10. Aitakoordit + määrikset, Hakkarin kenttä klo 18-19.30

su 6.10. Mäkiloikat, Hakkarin liikuntahalli klo 11-12.30

ti 8.10. Mäkivedot, Hakkarin liikuntahalli klo 18-19.30

ke 9.10. Ulkoverkka + puntti, Hakkarin liikuntahalli klo 19-21

to 10.10. Aitakoordit + määrikset, Hakkarin kenttä klo 18-19.30

su 13.10. Mäkiloikat, Hakkarin liikuntahalli klo 11-12.30

Julkaise syötteitä