HämSY:n pm-sisulisämaastojuoksut 11.5.2019 tulokset

Tässä Hakkarissa juostujen sisulisämaastojen tulokset. Joukkuetulokset liitteenä.

HämSY:n pm-sisulisämaastojuoksut
Lempäälän Kisa Yleisurheilu
11.05.2019

P9 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Linus Kärkkäinen                 IkaalU                    3.54,60           
2)   Eliel Bass                       LempKiYU                  3.59,60           
3)   Tomas Vasylenko                  TampU                     4.01,00           
4)   Otto Guttorm                     LempKiYU                  4.02,20           
5)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  4.05,40           
6)   Eero Sarkkinen                   LempKiYU                  4.10,10           
7)   Aatu Smolander                   IkaalU                    4.12,60           
8)   Samra Dardas                     IkaalU                    4.17,00           
9)   Miska Mänty                      LempKiYU                  4.17,70           
10)  Onni Mäkinen                     UrjU                      4.20,10           
11)  Joel Lipponen                    LempKiYU                  4.26,60           
12)  Juho Seppälä                     HämeenlTa                 4.27,60           
13)  Samu Tulasalo                    TampPy                    4.30,40           
14)  Milo Giraut                      VehmU                     4.31,10           
15)  Atte Leino                       KangU                     4.34,00           
16)  Elias Iltanen                    IkaalU                    4.34,50           
17)  Niilo Vehmas                     UrjU                      4.37,90           
18)  Veikka Paavola                   ToijVau                   4.39,40           
19)  Daniel Salja                     KangU                     4.40,80           
20)  Eelis Riskilä                    TampPy                    4.42,80           
21)  Eemil Koivumäki                  TampPy                    4.46,90           
22)  Matias Viitanen                  ViialVa                   4.48,40           
23)  Julius Saario                    KangU                     4.49,60           
24)  Lukas Lehtinen                   LempKiYU                  4.50,50           
25)  Aatto Blistanov                  UrjU                      4.57,30           
26)  Aapo Jaatinen                    UrjU                      5.07,30           
27)  Eino Rantala                     LempKiYU                  5.27,00           
28)  Asla Oksanen                     TampPy                    5.49,00           
29)  Jooa Kaivola                     TampPy                    5.50,50           
30)  Joel Keinänen                    TampPy                    6.23,90           
     Ryan Röör                        TampPy                    DNS               


T9 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   3.50,60           
2)   Vendi Lehtimäki                  ForssSa                   4.00,70           
3)   Ella Rajala                      LempKiYU                  4.05,30           
4)   Erin Rajala                      TampPy                    4.13,80           
5)   Oona Savolainen                  IkaalU                    4.14,50           
6)   Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  4.21,00           
7)   Sara Isique                      TampPy                    4.25,20           
8)   Fanni Alhainen                   UrjU                      4.26,30           
9)   Viia Ojala                       UrjU                      4.29,90           
10)  Aino Väätäinen                   LempKiYU                  4.30,40           
11)  Iiris Helenius                   ViialVa                   4.34,20           
12)  Olivia Ala-Nikkola               LempKiYU                  4.35,20           
13)  Sara Majamäki                    ViialVa                   4.35,90           
14)  Emmi Vankka                      UrjU                      4.37,10           
15)  Jessi Saloniemi                  TampPy                    4.37,90           
16)  Maija Häkli                      TeiskU                    4.39,40           
17)  Alexandra Saario                 KangU                     4.47,40           
18)  Lilia Järvinen                   TampPy                    4.47,90           
19)  Sohvi Mero                       ForssSa                   5.04,60           
20)  Peppi Raunio                     TampPy                    5.07,30           
21)  Noora Nieminen                   LempKiYU                  5.12,70           
22)  Hertta Rajamäki                  LempKiYU                  5.18,50           
23)  Alissa Hirvonen                  ForssSa                   5.18,90           
24)  Hertta Saari                     TampPy                    5.19,90           
     Kerttuli Valtanen                                          DNS               
     Stella Hillman                   IkaalU                    DNS               


P10 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Jimmy Tormilainen                TampPy                    3.43,10           
2)   Väinö Viljanen                   OrivPo                    3.44,70           
3)   Topias Hämäläinen                VehmU                     3.46,30           
4)   Anssi Hoffren                    LempKiYU                  3.48,80           
5)   Joona Kivistö                    LempKiYU                  3.52,80           
6)   Tomas Timonen                    KangU                     3.55,20           
7)   Samu Pentinniemi                 ViialVa                   3.57,10           
8)   Akseli Koivula                   LempKiYU                  4.03,20           
9)   Eemeli Riikonen                  LempKiYU                  4.11,00           
10)  Eerik Aholainen                  TampPy                    4.17,10           
11)  Jere Kinnunen                    TampPy                    4.27,60           
12)  Eemeli Raunio                    TampPy                    4.31,70           
13)  Eelis Hartikainen                TampPy                    4.38,20           
14)  Jonne Salminen                   TammRy                    4.38,60           
15)  Rasmus Ijäs                      KangKi                    4.46,50           
16)  Paulus Lahtinen                  TampPy                    4.53,90           


T10 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Venla Mennala                    HämeenlTa                 3.45,10           
2)   Fanni Paija                      UrjU                      3.54,40           
3)   Vanessa Vesala                   ForssSa                   3.57,20           
4)   Iiris Aho                        LempKiYU                  4.00,50           
5)   Nia Kytäjä                       ForssSa                   4.03,40           
6)   Saana Ahti                       LempKiYU                  4.07,90           
7)   Maija Honkonen                   NokU                      4.09,30           
8)   Taika Kuusela                    TammRy                    4.09,90           
9)   Veera Linna                      TampPy                    4.10,40           
10)  Elma Ritala                      NokU                      4.14,20           
11)  Reea Hiitelä                     NokU                      4.14,70           
12)  Emmi Kallio                      TampPy                    4.16,30           
13)  Aada Ylilehto                    LempKiYU                  4.19,00           
14)  Hilja Issakainen                 TampPy                    4.23,70           
15)  Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  4.26,20           
16)  Mandi Lehtimäki                  ForssSa                   4.26,60           
17)  Laine Jaanisoo                   TampPy                    4.26,90           
18)  Fiona Giraut                     VehmU                     4.27,40           
19)  Maisa Lammintausta               TampPy                    4.28,70           
20)  Hilla Saari                      TampPy                    4.29,60           
21)  Moona Puolimatka                 VehmU                     4.30,30           
22)  Elsa Lindroos                    TampPy                    4.30,80           
23)  Milja Välläri                    ToijVau                   4.39,10           
24)  Noora Moisio                     TampPy                    4.39,90           
25)  Nanna Salovaara                  LempKiYU                  4.42,10           
26)  Sara Paavola                     ToijVau                   4.44,20           
27)  Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  4.51,80           
28)  Minttu Saarilahti                TampPy                    4.59,20           
29)  Sofia Feodoroff                  TampPy                    5.02,60           
30)  Ada Tenkula                      TampPy                    5.11,60           
31)  Milla Sannamo                    ToijVau                   5.23,80           
32)  Liina Lahtinen                   TampPy                    5.27,10           
33)  Iisa Luoto                       TampPy                    5.33,40           
     Natalia Osowska                  ToijVau                   DNS               


P11 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Eerik Ruuti                      LempKiYU                  3.28,80           
2)   Jalmari Koskinen                 TampPy                    3.34,40           
3)   Oskari Savolainen                IkaalU                    3.36,20           
4)   Olli Seppälä                     HämeenlTa                 3.38,80           
5)   Eero Korvenoja                   TammRy                    3.39,50           
6)   Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  3.40,00           
7)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  3.44,10           
8)   Titus Uutela                     TammRy                    3.47,20           
9)   Eliel Kärkkäinen                 IkaalU                    3.48,70           
10)  Nooa Hyvärinen                   TampPy                    3.55,10           
11)  Toivo Kalli                      IkaalU                    3.55,70           
12)  Eelis Numminen                   ToijVau                   4.00,90           
13)  Olli Uusitalo                    KangU                     4.01,40           
14)  Aapeli Karislahti                TampPy                    4.01,90           
15)  Eino Sykkö                       VehmU                     4.08,30           
16)  Olli Ahvenjärvi                  VehmU                     4.09,90           
17)  Rasmus Salminen                  ForssSa                   4.11,30           
18)  Aku Koskinen                     HämeenlTa                 4.12,00           
19)  Sami Rekola                      TammRy                    4.17,50           
     Tuomas Mäkelä                    IkaalU                    DNS               


T11 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Teea Rajala                      TampPy                    3.53,10           
2)   Janette Vähäoja                  TampPy                    3.55,50           
3)   Vilma Luontila                   TampPy                    3.57,80           
4)   Onerva Tauriainen                TampPy                    3.58,30           
5)   Unna Törmänen                    HämeenlTa                 3.59,10           
6)   Jenna Järvenmäki                 NokU                      4.00,70           
7)   Kiira Kilpinen                   LempKiYU                  4.08,20           
8)   Cecilia Hirvelä                  KangU                     4.09,90           
9)   Josefina Lehtinen                TampPy                    4.17,50           
10)  Aino Heikkilä                    TampPy                    4.22,90           
11)  Aura Kulmala                     TampPy                    4.25,40           
12)  Wenica Ijäs                      ToijVau                   4.26,30           
13)  Venla Smolander                  IkaalU                    4.27,10           
14)  Mimmi Mäkinen                    TampPy                    4.28,00           
15)  Milla Kulmala                    IkaalU                    4.29,60           
16)  Margareth Toomet                 TampPy                    4.30,10           
17)  Roosa Aulamo                     TampPy                    4.32,30           
18)  Nea Kokko                        TampPy                    4.33,90           
19)  Anni Weitz                       LempKiYU                  4.34,70           
20)  Eeva Ukkonen                     KangU                     4.35,70           
21)  Veera Paavola                    TampPy                    4.36,40           
22)  Milja Loukonen                   TampPy                    4.51,50           
23)  Sini Seppänen                    TampPy                    5.00,40           
     Aino Aalto                       LempKiYU                  DNS               
     Jemina Nieminen                  TampPy                    DNS               
     Kamilla Hillman                  IkaalU                    DNS               


P12 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Oliver Kaikkonen                 LempKiYU                  7.52,70           
2)   Kasper Vesanen                   LempKiYU                  7.55,80           
3)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  8.00,50           
4)   Aapo Raunio                      TampU                     8.17,10           
5)   Samuel Ruohonen                  TampU                     8.21,30           
6)   Veli Lepo                        ViialVa                   8.25,60           
7)   Joel Routamaa                    TampPy                    8.25,90           
8)   Rasmus Vankka                    UrjU                      8.33,20           
9)   Vilho Vehmas                     UrjU                      9.07,10           
10)  Leevi Ortju                      TampPy                    10.05,10          
11)  Elias Eskola                     UrjU                      10.11,20          
12)  Aaro Hartikainen                 TampPy                    10.29,00          
13)  Oula Vuori                       TampPy                    10.38,60          
     Aapo Närhi                       LempKiYU                  DNS               
     Arttu Viljanen                   ToijVau                   DNS               
     Daniel Sillanpää                 IkaalU                    DNS               
     Eeli Ala-Lahti                   KangU                     DNS               
     Tuomas Lampinen                  TampPy                    DNS               


T12 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Nella Mäkynen                    LempKiYU                  7.36,50           
2)   Iida Kastarinen                  TampPy                    7.39,60           
3)   Miranda Lehtimäki                ForssSa                   7.54,90           
4)   Iiris Ijäs                       KangKi                    8.03,00           
5)   Juuli Saloniemi                  TampPy                    8.10,80           
6)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  8.11,50           
7)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  8.14,90           
8)   Juuli Markkula                   TampPy                    8.31,10           
9)   Emilia Aho                       TampPy                    8.37,50           
10)  Miina Paija                      UrjU                      8.38,20           
11)  Helmi Koskela                    IkaalU                    8.47,50           
12)  Lotta Savilahti                  TampPy                    8.59,10           
13)  Martha Laikola                   IkaalU                    9.01,30           
14)  Eleonora Jokinen                 TampPy                    9.09,60           
15)  Ella Mikkola                     TampPy                    9.15,10           
16)  Angeliina Ruotsalainen           TampPy                    9.16,50           
17)  Lotta Siukonen                   TampPy                    9.36,50           
18)  Riina Närhi                      TampPy                    9.47,90           
19)  Alina Saari                      VehmU                     9.53,40           
20)  Aino Härkki                      TampPy                    10.07,80          
21)  Lotta Sannamo                    ToijVau                   10.30,70          
22)  Ranim Hamdi                      TampPy                    10.55,90          
     Eerica Koskela                   IkaalU                    DNS               
     Elli Sivonen                     ViialVa                   DNS               
     Inka Peltola                     VehmU                     DNS               
     Martta Nieminen                  TampPy                    DNS               


P13 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  7.09,40           
2)   Eero Ranta                       LempKiYU                  7.12,10           
3)   Joel Seppälä                     HämeenlTa                 7.17,10           
4)   Reko Salo                        UrjU                      7.19,40           
5)   Joona Koskinen                   ViialVa                   7.20,90           
6)   Aleksi Jokela                    TammRy                    7.32,90           
7)   Jesse Riissanen                  TampPy                    7.46,90           
8)   Kritte Koskenniemi               TampU                     8.04,20           
9)   Tuomas Rättö                     HämeenlTa                 8.24,50           
10)  Jami Pesonen                     TampPy                    8.24,80           
11)  Petteri Haapaniemi               LempKiYU                  8.30,00           
12)  Otso Luodeslampi                 LempKiYU                  8.32,00           
13)  Viljo Sykkö                      VehmU                     9.16,90           
14)  Vili Lahtinen                    TampPy                    10.06,90          
15)  Erik Ahola                       TampPy                    10.16,10          
16)  Emil Törmälä                     TampPy                    10.27,20          
     Paavo Mäntyvaara                 TeiskU                    DNS               


T13 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    7.49,60           
2)   Maija Oksa                       ViialVa                   7.55,00           
3)   Aino Aalto                       HämeenlTa                 8.00,30           
4)   Erika Pyykkö                     ForssSa                   8.05,70           
5)   Malla Tuomola                    ForssSa                   8.08,50           
6)   Linnea Salo                      NokU                      8.10,50           
7)   Pinja Kykkänen                   VehmU                     8.12,50           
8)   Emmi Savenius                    VehmU                     8.13,10           
9)   Miisa Tuomola                    ForssSa                   8.15,50           
10)  Anna Selin                       TampPy                    8.20,20           
11)  Helmi Haavisto                   NokU                      8.32,40           
12)  Miriam Puolimatka                VehmU                     8.35,90           
13)  Krista Lehti                     TampPy                    8.37,60           
14)  Peppi Seppänen                   NokU                      8.43,40           
15)  Venla Patrikainen                NokU                      8.51,50           
16)  Anni Forss                       TampPy                    9.07,60           
17)  Sirkku Tuominen                  TampU                     9.16,80           
18)  Jenny Laatikainen                TampPy                    9.17,20           
19)  Jenna Pentinniemi                ViialVa                   9.23,70           
20)  Unni Leinonen                    TampPy                    9.35,30           
21)  Oona Moisio                      TampPy                    9.37,20           
22)  Pihla Lahtinen                   TampPy                    9.39,00           
23)  Oona Kokko                       TampPy                    9.39,70           
24)  Iitu Rantalainen                 TampPy                    9.43,00           
25)  Tessa Peltoniemi                 TampPy                    9.47,20           
26)  Milla Nuutinen                   TampPy                    9.48,50           
27)  Nilla Oksanen                    TampPy                    9.55,10           
28)  Aura Kurkimaa                    ToijVau                   10.20,70          
29)  Milja Lehtinen                   TampPy                    10.26,10          
30)  Essi Ilomäki                     TampPy                    10.51,80          
31)  Anni Minkkinen                   TampPy                    11.09,40          
32)  Milla Lautala                    TampPy                    11.13,00          
     Anni Viljanen                    ToijVau                   DNS               
     Emilia Rättö                     HämeenlTa                 DNS               
     Kiira Ojala                      NokU                      DNS               


P14 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Konsta Uuttera                   TampPy                    10.49,40          
2)   Konsta Tynkkynen                 TampPy                    12.00,40          
3)   Topias Timonen                   KangU                     12.22,30          
4)   Santeri Haapamäki                TampPy                    12.43,20          
5)   Eetu Koskinen                    ViialVa                   12.50,90          
6)   Eelis Harjunmaa                  TampPy                    13.00,10          
7)   Mikael Lahdensuo                 TampPy                    13.02,60          
8)   Miika Niemelä                    LempKiYU                  13.03,00          
9)   Ville Väyrynen                   TampPy                    14.51,90          
     Atte Kuusela                     TammRy                    DNS               


T14 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Maisa-Kaisla Tuomola             ForssSa                   7.33,50           
2)   Ellanoora Haapalehto             LempKiYU                  7.47,30           
3)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 8.16,60           
4)   Sanni Niskanen                   ViialVa                   8.27,30           
5)   Elice Helenius                   ViialVa                   8.29,70           
6)   Roosa Myllymäki                  TampPy                    8.49,70           
7)   Reetta Vuorenmaa                 TampPy                    8.59,70           
8)   Sofia Lehtinen                   TampPy                    9.06,40           
9)   Ella Kokko                       ToijVau                   9.22,90           
10)  Jenni Laine                      ToijVau                   9.23,50           
11)  Jonna Uolamo                     ToijVau                   9.37,80           
     Carita Kivimäki                  IkaalU                    DNF               


P15 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Veeti Saarinen                   TammRy                    10.40,80          
2)   Eino Perämaa                     TampPy                    11.15,20          
3)   Veikko Mäkilä                    TammRy                    11.28,40          
4)   Veeti Vainionpää                 IkaalU                    11.50,20          
5)   Akseli Hollo                     TampPy                    11.55,40          
6)   Oskar Toomet                     TampPy                    14.16,80          
7)   Daniel Saaristo                  IkaalU                    15.35,50          


T15 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Petriina Niininen                NokU                      7.30,50           
2)   Riia Hiitelä                     NokU                      8.01,30           
3)   Viveka Kuivalahti                VehmU                     8.03,70           
4)   Jenna Saarilahti                 TampPy                    8.04,10           
5)   Lotta Mäkelä                     TampPy                    8.19,10           
6)   Tytti Tuukkanen                  NokU                      9.02,40           
7)   Adele Vainio                     IkaalU                    9.22,20           
8)   Laura Koskinen                   TampPy                    10.05,10          

 

LiiteKoko
Sisulisämaastot 2019 joukkuekilpailu_tulokset.pdf50.96 Kt