HämSY:n pm-sisulisämaastot Hakkarissa 10.5.2018 - tulokset

Kiitos kaikille tänään Hakkarissa piirin sisulisämaastojuoksukilpailuihin osallistuneille, niin kilpailijoille, kisavieraille kuin järjestäjillekin! Erinomaiset kisat saatiin käydä upeassa auringonpaisteessa noin 350 8-15 -vuotiaan osanottajan kesken. 

Kisan tulokset ovat nähtävissä Tuloslista-palvelussa http://live.tuloslista.com/2446 sekä ohessa.

Joukkuekilpailun tulokset

 

HämSY:n pm-sisulisämaastot
Lempäälän Kisa Yleisurheilu
10.05.2018

P9 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Eelis Selin                      NokU                      3.48,51           
2)   Anssi Hoffrén                    LeKi                      3.51,14           
3)   Väinö Viljanen                   OriP                      3.55,12           
4)   Joona Kivistö                    LeKi                      4.01,27           
5)   Jyri Mäkelä                      NokU                      4.01,64           
6)   Eetu Kinnunen                    NokU                      4.07,96           
7)   Eino Korpela                     TamR                      4.22,26           
8)   Isak Syrjä                       TP                        4.24,97           
9)   Jere Kinnunen                    TampPy                    4.27,40           
10)  Linus Kärkkäinen                 IkaU                      4.28,77           
11)  Joonas Nieminen                  TamR                      4.29,80           
12)  Veikko Virtanen                  ViialVa                   4.30,87           
13)  Elias Iltanen                    IkaalU                    4.40,46           
14)  Akseli Kuusjärvi                 LeKi                      4.42,46           
15)  Jonne Salminen                   TammRy                    4.43,50           
16)  Aatu Smolander                   IkaalU                    4.49,12           
17)  Matias Viitanen                  ViVa                      4.49,67           
18)  Olli Sivonen                     ViVa                      4.50,18           
19)  Onni Mäkinen                     UrjU                      4.57,02           
20)  Daniel Salja                     KangU                     5.03,56           
21)  Oiva Lepo                        ViialVa                   5.07,14           
22)  Eelis Hartikainen                TampPy                    5.07,56           
23)  Paulus Lahtinen                  TP                        5.08,05           
24)  Lauri Rautanen                   IkaU                      5.13,10           
25)  Atte Immonen                     TampPy                    5.49,71           


T9 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Venla Mennala                    HämeenlTa                 3.56,70           
2)   Fanni Paija                      UrjU                      4.05,44           
3)   Nelli Karevaara                  HämeenlTa                 4.05,88           
4)   Julia Suolaniemi                 ToVa                      4.06,42           
5)   Vendi Lehtimäki                  ForssSa                   4.06,93           
6)   Olivia Krestyannikova            TampPy                    4.10,10           
7)   Vanessa Vesala                   ForssSa                   4.12,39           
8)   Nia Kytäjä                       LeKi                      4.18,32           
9)   Reea Hiitelä                     NokU                      4.24,50           
10)  Iiris Aho                        LeKi                      4.25,45           
11)  Tiia Koskinen                    NokU                      4.26,38           
12)  Nanna Salovaara                  LeKi                      4.26,93           
13)  Aada Ylilehto                    LeKi                      4.27,94           
14)  Emmi Kallio                      TampPy                    4.28,57           
15)  Veera Linna                      TampPy                    4.29,01           
16)  Kerttu Kurra                     VehmU                     4.35,12           
17)  Sara Majamäki                    ViialVa                   4.37,83           
18)  Eevi Antila                      NokU                      4.40,18           
19)  Laine Jaanisoo                   TP                        4.41,34           
20)  Oona Savolainen                  IkaU                      4.41,73           
21)  Alma Peltotalo                   HlTa                      4.42,23           
22)  Pihla Juutilainen                TP                        4.44,19           
23)  Moona Puolimatka                 VehU                      4.48,34           
24)  Aino-Olivia Leino                UrjU                      4.50,34           
25)  Iiris Helenius                   ViialVa                   4.50,87           
26)  Iida Harju                       TP                        4.57,04           
27)  Helmi Rajamäki                   LeKi                      4.59,16           
28)  Viia Ojala                       UrjU                      5.01,36           
29)  Sara Isique                      TampPy                    5.06,85           
30)  Hertta Ikonen                    VehU                      5.08,18           
31)  Lilia Järvinen                   TP                        5.17,98           
32)  Natalia Osowska                  ToijVau                   5.18,35           
33)  Milja Välläri                    ToijVau                   5.18,72           
34)  Noora Moisio                     TampPy                    5.22,66           
35)  Sofia Feodoroff                  TP                        5.24,62           
36)  Minttu Saarilahti                TampPy                    5.26,42           
37)  Liina Lahtinen                   TampPy                    5.38,96           
38)  Siiri Lius                       TP                        5.39,36           
39)  Rafaela Paez                     TampPy                    5.46,76           
40)  Heli Kivikangas                  TampPy                    6.02,92           
41)  Elli Rautanen                    IkaalU                    7.45,36           
42)  Tuulia Kellander                 IkaU                      7.47,36           
     Milla Sannamo                    ToijVau                   DNS               
     Taika Kuusela                    TamR                      DNS               


P10 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Eerik Ruuti                      LeKi                      3.35,70           
2)   Roope Vasala                     NokU                      3.44,69           
3)   Oskari Savolainen                IkaalU                    3.50,05           
4)   Noel Nikulainen                  LeKi                      3.54,73           
5)   Viljami Kuusjärvi                LeKi                      3.56,38           
6)   Titus Uutela                     TammRy                    3.59,86           
7)   Kaapo Lievonen                   LeKi                      4.03,84           
8)   Eliel Kärkkäinen                 IkaalU                    4.08,07           
9)   Aapeli Karislahti                LeKi                      4.10,86           
10)  Toivo Kalli                      IkaU                      4.13,17           
11)  Nuutti Nisukangas                IkaalU                    4.19,28           
12)  Tuomas Mäkelä                    IkaalU                    4.20,75           
13)  Sami Rekola                      TamR                      4.31,03           
     Aatos Forss                      TP                        DNS               
     Axel Järvinen                    LempKiYU                  DNS               
     Rasmus Salminen                  ForS                      DNS               


T10 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Teea Rajala                      TampPy                    3.48,15           
2)   Viivi Manninen                   KJNS                      3.54,35           
3)   Kamilla Hillman                  IkaalU                    3.59,84           
4)   Onerva Tauriainen                TampPy                    4.05,56           
5)   Vilma Luontila                   TP                        4.10,19           
6)   Janette Vähäoja                  TampPy                    4.10,68           
7)   Aino Aalto                       LempKiYU                  4.11,14           
8)   Seela Turunen                    ToijVau                   4.11,92           
9)   Sini Alku                        VehmU                     4.16,53           
10)  Kiira Kilpinen                   LeKi                      4.19,52           
11)  Elli Riihimäki                   TammRy                    4.21,90           
12)  Alisa Rinne                      TammRy                    4.27,70           
13)  Elli Kurkikangas                 TammRy                    4.29,63           
14)  Iina Turunen                     ToijVau                   4.29,99           
15)  Aura Kulmala                     TampPy                    4.36,41           
16)  Aino Heikkilä                    TampPy                    4.36,74           
17)  Nea Kokko                        TampPy                    4.37,24           
18)  Neea Alitalo                     IkaalU                    4.37,61           
19)  Eevi Karhe                       TampPy                    4.39,54           
20)  Venla Smolander                  IkaalU                    4.40,57           
21)  Lotta Arvela                     NokU                      4.48,13           
22)  Roosa Aulamo                     TampPy                    4.49,12           
23)  Vilma Koivula                    NokU                      4.49,50           
24)  Veera Paavola                    TP                        4.50,05           
25)  Silja Kariniemi                  HämeenlTa                 4.52,63           
26)  Vilja Välimäki                   TamR                      4.54,41           
27)  Milla Kulmala                    IkaalU                    4.55,96           
28)  Mira Lautala                     TU38                      5.06,84           
29)  Milja Loukonen                   TamPy                     5.25,67           
30)  Sini Seppänen                    TampPy                    5.27,21           


P11 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Marius Riihimäki                 TP                        3.35,78           
2)   Samuel Ruohonen                  TampU                     3.44,06           
3)   Joris Malte-Colliard             VehU                      3.49,55           
4)   Jeremi Virtanen                  ForS                      3.51,61           
5)   Antti Ranta                      ForS                      3.53,36           
6)   Eeli Ala-Lahti                   KangU                     3.53,81           
7)   Arttu Viljanen                   ToijVau                   3.54,29           
8)   Otto Sipilä                      TamR                      3.55,60           
9)   Arto Mäkelä                      NokU                      3.56,20           
10)  Jarre Sipilä                     TamR                      3.59,08           
11)  Aarne Kalela                     LeKi                      4.01,12           
12)  Niilo Laukkanen                  TammRy                    4.01,74           
13)  Ilmari Leino                     UrjU                      4.02,35           
14)  Tuomas Lampinen                  TampPy                    4.03,67           
15)  Leevi Ortju                      TampPy                    4.04,13           
16)  Daniel Sillanpää                 IkaalU                    4.18,27           
17)  Oula Vuori                       TampPy                    4.18,65           
18)  Rasmus Vankka                    UrjU                      4.28,56           
19)  Veli Lepo                        ViialVa                   4.30,49           
20)  Elias Eskola                     UrjU                      4.30,96           
     Aapo Närhi                       LeKi                      DNS               
     Aaro Hartikainen                 TampPy                    DNS               
     Joakim Tuomola                   KJNS                      DNS               
     Oliver Kaikkonen                 LeKi                      DNS               
     Reko Laine                       HämeenlTa                 DNS               


T11 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Inka Peltola                     VehU                      3.28,66           
2)   Miranda Lehtimäki                ForssSa                   3.36,96           
3)   Iina Niemelä                     LeKi                      3.39,90           
4)   Inka Kuusela                     TamR                      3.42,02           
5)   Iiris Ijäs                       KangKi                    3.46,34           
6)   Aino Aarnio                      VehmU                     3.47,33           
7)   Nella Mäkynen                    LeKi                      3.50,29           
8)   Niia Niemelä                     LeKi                      3.56,55           
9)   Enna Vehmas                      TammRy                    4.00,18           
10)  Saara Kuha                       ViialVa                   4.01,19           
11)  Emilia Aho                       TampPy                    4.01,84           
12)  Juuli Markkula                   TampPy                    4.03,79           
13)  Viivi Komu                       LeKi                      4.05,63           
14)  Noora Koskinen                   NokU                      4.06,88           
15)  Elli Sivonen                     ViialVa                   4.08,58           
16)  Miina Paija                      UrjU                      4.09,80           
17)  Lotta Savilahti                  TampPy                    4.10,20           
18)  Ada Kärkelä                      YlöjU                     4.13,65           
19)  Ella Mikkola                     TampPy                    4.14,71           
20)  Martta Nieminen                  TampPy                    4.15,13           
21)  Vilmiina Virtanen                ViialVa                   4.19,82           
22)  Riina Närhi                      TampPy                    4.26,28           
23)  Helmi Koskela                    IkaalU                    4.30,42           
24)  Meeri Niemenmaa                  IkaalU                    4.34,74           
25)  Melinda Oloo                     TampPy                    4.39,64           
26)  Emma Korpi                       KangU                     4.40,80           
27)  Ranim Hamdi                      TampPy                    4.43,70           
28)  Eerica Koskela                   IkaU                      4.44,46           
29)  Lotta Sannamo                    ToijVau                   4.51,91           
30)  Sini Rantala                     TampPy                    5.02,42           
31)  Minea Kähönen                    TP                        5.04,10           
     Alisa Syrjälä                    TammRy                    DNS               
     Eeva Kivistö                     TampPy                    DNS               
     Erika Juselius                   HämeenlTa                 DNS               


P12 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Konsta Manninen                  KJNS                      6.57,99           
2)   Jesse Riissanen                  TampPy                    7.04,04           
3)   Santtu Vasala                    NokU                      7.06,06           
4)   Paavo Mäntyvaara                 TeiskU                    7.11,54           
5)   Aleksi Jokela                    TammRy                    7.14,03           
6)   Eelis Kuusjärvi                  LeKi                      7.16,56           
7)   Johannes Alarotu                 TeiskU                    7.22,34           
8)   Jari Krestyannikov               TampPy                    7.30,73           
9)   Eero Ranta                       LeKi                      7.33,95           
10)  Reko Salo                        UrjU                      7.38,49           
11)  Vikke-Valtteri Anttila           TeiU                      7.44,22           
12)  Tobias Syrjä                     TampPy                    7.47,14           
13)  Joona Koskinen                   ViialVa                   7.50,00           
14)  Eeti Hänninen                    HämeenlTa                 7.52,86           
15)  Ville Rekola                     TammRy                    8.15,11           
16)  Konsta Kanto                     TampPy                    8.19,87           
17)  Joona Salminen                   TammRy                    8.29,54           
18)  Mikki Mansikkamäki               NokU                      8.37,21           
19)  Tuomas Rättö                     HämeenlTa                 8.44,48           
20)  Vili Lahtinen                    TampPy                    8.51,14           
21)  Viljo Sykkö                      VehmU                     9.00,25           
22)  Petteri Haapaniemi               LeKi                      9.20,63           
23)  Emil Törmälä                     TampPy                    9.44,17           
     Sisu Hakkarainen                 HämeenlTa                 DNS               


T12 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    7.40,76           
2)   Malla Tuomola                    ForssSa                   7.42,79           
3)   Linnea Salo                      NokU                      7.47,09           
4)   Erika Pyykkö                     ForssSa                   7.48,47           
5)   Emmi Savenius                    VehU                      7.57,39           
6)   Miisa Tuomola                    ForssSa                   7.59,42           
7)   Maija Oksa                       ViialVa                   8.04,49           
8)   Anna Selin                       TampPy                    8.05,54           
9)   Viivi Välimäki                   TamR                      8.09,58           
10)  Matilda Saltbacka                VehU                      8.11,37           
11)  Miina Mäki-Korte                 IkaU                      8.12,43           
12)  Erica Syrjälä                    TammRy                    8.13,29           
13)  Amanda Saltbacka                 VehU                      8.14,06           
14)  Aino Aalto                       HämeenlTa                 8.14,79           
15)  Pinja Kykkänen                   VehmU                     8.16,37           
16)  Helmi Haavisto                   NokU                      8.18,89           
17)  Jenna Pentinniemi                ViialVa                   8.20,78           
18)  Miriam Puolimatka                VehU                      8.23,02           
19)  Peppi Seppänen                   NokU                      8.39,93           
20)  Lumia Reunanen                   TamR                      8.44,72           
21)  Bella Halme                      TP                        8.47,18           
22)  Krista Lehti                     TampPy                    9.00,49           
23)  Sirkku Tuominen                  TU38                      9.00,88           
24)  Venla Patrikainen                NokU                      9.03,30           
25)  Unni Leinonen                    TampPy                    9.04,13           
26)  Oona Moisio                      TampPy                    9.05,64           
27)  Zlata Vasylenko                  TampU                     9.06,24           
28)  Tessa Peltoniemi                 TampPy                    9.07,57           
29)  Milla Nuutinen                   TampPy                    9.09,63           
30)  Emilia Rättö                     HämeenlTa                 9.10,19           
31)  Anni Viljanen                    ToijVau                   9.12,47           
32)  Essi Ilomäki                     TampPy                    9.21,93           
33)  Jenniina Taivio                  IkaalU                    9.25,57           
34)  Helmi Salmela                    TampPy                    9.27,46           
35)  Siiri Kalli                      IkaalU                    9.30,84           
36)  Iitu Rantalainen                 TampPy                    9.32,93           
37)  Pihla Lahtinen                   TP                        9.34,71           
38)  Seela Paavilainen                TP                        9.38,59           
39)  Pihla Kurki                      TampPy                    9.39,66           
40)  Jenna Riipinen                   TampPy                    9.43,47           
41)  Miisa Turunen                    ToijVau                   9.44,65           
42)  Milja Lehtinen                   TampPy                    9.47,66           
43)  Oona Kokko                       TampPy                    9.53,02           
44)  Tilda Tavi                       TampPy                    10.06,68          
45)  Pinja Kurki                      TampPy                    10.20,39          
46)  Tinsae Gröhn                     TampPy                    10.22,38          
47)  Elsa Lenihan                     TP                        10.32,80          
48)  Milla Lautala                    TampPy                    10.38,69          
49)  Hertta Lehto                     TampPy                    11.08,31          
50)  Emilia Nieminen                  TampPy                    11.16,45          
     Aada-Maria Koivisto              PäLL                      DNS               
     Anni Forss                       TampPy                    DNS               
     Anni Minkkinen                   TampPy                    DNS               
     Juuli Laakso                     TampPy                    DNS               
     Lumi Seikkula                    NokU                      DNS               


P13 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Juho Talvitie                    TampPy                    7.07,62           
2)   Akseli Pitkänen                  TeiskU                    7.15,21           
3)   Konsta Tynkkynen                 TampPy                    7.29,54           
4)   Atte Kuusela                     TamR                      7.43,95           
5)   Eetu Koskinen                    ViialVa                   7.45,09           
6)   Santeri Haapamäki                TP                        7.53,03           
7)   Joona Wahlman                    NokU                      7.56,46           
8)   Joona Lehtinen                   ViialVa                   8.08,83           
9)   Eetu Komu                        LeKi                      8.15,24           
10)  Miika Niemelä                    LeKi                      8.16,93           
11)  Eelis Harjunmaa                  TampPy                    8.17,25           
12)  Luukas Lipponen                  LeKi                      8.38,33           
13)  Petu Kiviniemi                   TampPy                    8.41,35           
14)  Aaron Halme                      TampPy                    8.50,68           
15)  Tami Pohjonen                    IkaalU                    8.53,70           
16)  Ville Väyrynen                   TampPy                    9.23,91           
17)  Mikael Lahdensuo                 TampPy                    9.42,81           
18)  Tarmo Takala                     TampPy                    9.46,28           
     Teemu Koskela                    IkaalU                    DNF               


T13 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Maisa-Kaisla Tuomola             ForssSa                   7.12,48           
2)   Ellanoora Haapalehto             LeKi                      7.19,32           
3)   Birgit Tuomola                   KJNS                      7.25,25           
4)   Ada Aarnio                       VehmU                     7.37,70           
5)   Carita Kivimäki                  IkaalU                    7.54,27           
6)   Sanni Niskanen                   ViialVa                   7.55,93           
7)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 7.57,81           
8)   Elice Helenius                   ViVa                      8.03,99           
9)   Roosa Myllymäki                  TampPy                    8.06,60           
10)  Viivi Närvä                      ValkHa                    8.31,58           
11)  Sofia Lehtinen                   TampPy                    8.34,04           
12)  Reetta Vuorenmaa                 TampPy                    8.48,58           
13)  Oona Lento                       TampPy                    8.51,00           
14)  Aava Häyrynen                    TampPy                    8.53,47           
15)  Fanny Hormisto                   TampPy                    9.13,72           
16)  Elena Okkonen                    TampPy                    9.22,39           
17)  Anni Kantola                     TP                        9.59,83           


P14 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Kasperi Ahonen                   VehmU                     10.24,96          
2)   Veeti Saarinen                   TammRy                    10.35,97          
3)   Otto Ahonen                      TampPy                    10.46,01          
4)   Veikko Mäkilä                    TamR                      11.14,78          
5)   Valtteri Kalanti                 HämeenlTa                 11.20,84          
6)   Veeti Vainionpää                 IkaU                      11.50,31          
7)   Ville Väliharju                  TampPy                    11.58,11          
8)   Akseli Leino                     UrjU                      12.03,90          
9)   Konsta Kankainen                 TampPy                    12.37,69          
10)  Oskar Toomet                     TampPy                    13.02,12          
11)  Onni Lehto                       TampPy                    13.33,75          
12)  Vili Välimäki                    TamR                      13.36,27          
13)  Samu Kauppi                      TammRy                    14.01,85          
14)  Valtteri Yrjölä                  TamR                      15.22,79          
15)  Jani Laakso                      TammRy                    15.38,41          
16)  Daniel Saaristo                  IkaalU                    15.39,66          
     Jussi Marttila                   TampU                     DNS               


T14 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Nora Kytäjä                      LeKi                      7.16,57           
2)   Krista Manninen                  KJNS                      7.32,93           
3)   Adele Vainio                     IkaalU                    7.36,22           
4)   Ida-Sofia Simola                 HämeenlTa                 7.55,66           
5)   Viveka Kuivalahti                VehU                      8.02,06           
6)   Riia Hiitelä                     NokU                      8.24,32           
7)   Lotta Mäkelä                     TampPy                    8.25,73           
8)   Jenna Saarilahti                 TampPy                    8.26,08           
9)   Sanni Lento                      TampPy                    8.39,72           
10)  Laura Koskinen                   TamPy                     9.20,23           
11)  Emmi Leinonen                    TP                        9.54,88           


P15 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Tuukka Kupiainen                 TP                        11.09,06          
2)   Atte Urvanta                     LeKi                      11.20,89          
3)   Otto Härkönen                    ValkHa                    11.24,89          
4)   Manu Mäenpää                     LeKi                      11.30,35          
5)   Leevi Lampén                     LeKi                      11.49,02          
6)   Roope Juntunen                   KangKi                    12.03,61          
     Arvi Väre                        HämeenlTa                 DNS               


T15 Maantiejuoksu
Loppukilpailu
1)   Aliisa Keskinen                  TP                        7.21,96           
2)   Pinja Kämi                       TamR                      7.24,38           
3)   Emma Ranta                       LeKi                      7.34,03           
4)   Hertta Vihreälehto               TampPy                    7.40,95           
5)   Ronja Haavisto                   NokU                      7.47,34           
6)   Ida Kontkanen                    TampPy                    8.14,15           
7)   Silja Lamminmäki                 KangU                     8.30,78           
8)   Tytti Nyrönen                    TammRy                    8.45,98           
9)   Anna-Sofia Koivisto              PäLL                      8.58,16           
10)  Siina Kanerva                    PäLL                      9.05,79           
11)  Siiri Mäkilä                     TammRy                    9.53,44           
12)  Emmi Nieminen                    TammRy                    10.00,99          
13)  Henna Salminen                   TammRy                    11.19,12          
14)  Siiri Laukkanen                  TammRy                    11.22,96          

 

LiiteKoko
Sisulisämaastot 2018 joukkuekilpailu_tulokset.pdf44.19 Kt