LeKi Yleisurheilun mestaruuskilpailujen tulokset 3.8.2017

Vielä on kesää jäljellä! Jo toisen kerran peräkkäin Lempäälän kisoissa paistoi aurinko ja oli kohtalaisen lämmintä! Tällä kertaa kisattiin seuran mestaruuskilpailuissa ja urheilemassa oli 125 kilpailijaa. Mielenkiintoinen lajiohjelma keräsi myös urheilijoita lähes 20 muusta seurasta Hakkariin!

Tällä kertaa jaettiin palkintoja ja mestaruusplaketeista pääsivät nauttimaan järjestävän seuran urheilijat. Valitettavasti muiden seurojen edustajat eivät päässeet palkintopallille nousemaan. Mahdollistahan se on esim. ensi vuonna, sillä voittehan toki liittyä seuraamme!

LeKi Yleisurheilu on vielä mukan järjestämässä Hakkarissa yhdet kisat tämän kesän aikana. Keskiviikkona 16.8. ovat vuorossa Lempäälän Yleisurheilumestaruuskilpailut. Tervetuloa mukaan kaikki paikalliset yleisurheilukyvyt! Myös vieraat ovat tervetulleita, sillä kilpailut ovat avoimet. Palkinnot jaetaan tuossa kisassa sitten vain Lempäälässä asuville, mutta ehtiihän vielä kuntaan muuttamaan!

Seuraavissa linkeissä kisojen lajitulokset:

Sarjat 9v, 11v, 13v, 15v ja yleinen: http://live.tuloslista.com/1840

Sarjat 5v, 6v ja 7v: http://live.tuloslista.com/1841

 

LeKi:n yleisurheilumestaruuskilpailut
Lempäälän Kisa Yleisurheilu
03.08.2017

M 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,4
1)   Aleksi Kuusinen                  TampPy                    11,39             
2)   Aku Kallio                       LempKiYU                  12,02             
3)   Aleksi Kivelä                    LempKiYU                  12,55             
4)   Atte Mustalahti                  LahdA                     12,81             
5)   Hannu Puttonen                   KangU                     13,89             


N 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,7
1)   Johanna Nieminen                 VammsVoi                  14,33             
2)   Daniela Eklund                   HIFK                      14,71             
     Iiris Aho                        LempKiYU                  DNS               


M 400m
Loppukilpailu
1)   Aleksi Kivelä                    LempKiYU                  53,45             
2)   Aku Kallio                       LempKiYU                  58,87             


N 400m
Loppukilpailu
1)   Jonna Kangasniemi                NoormNo                   1.02,17           
2)   Essi Syrjälä                     TampPy                    1.02,87           
3)   Janina Heino                     TampPy                    1.04,76           
4)   Katri Djerf                      RunClub                   1.05,54           
5)   Johanna Nieminen                 VammsVoi                  1.05,56           
6)   Daniela Eklund                   HIFK                      1.09,11           


M Kuula
Loppukilpailu
1)   Atte Mustalahti                  LahdA                     12,68             
     12,68  



N Kuula
Loppukilpailu
1)   Melanie Soukko                   IkaalU                    9,28              
     9,28   



P9 40m
Loppukilpailu
1)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  7,00              
2)   Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  7,16              
3)   Nikolas Lindén                   LoimLei                   7,41              
4)   Valtteri Väätäinen               LempKiYU                  8,28              


T9 40m
1)   Neea Keso                        TampPy                    6,97              
2)   Piitu Tourunen                   KärkKV                    7,11              
3)   Aino Aalto                       LempKiYU                  7,33              
4)   Aada Viskari                     LempKiYU                  7,38              
5)   Nanna Salovaara                  LempKiYU                  7,56              
6)   Elli Särkinen                    LempKiYU                  7,74              
7)   Iiris Aho                        LempKiYU                  7,91              
8)   Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  7,98              
9)   Saana Ahti                       LempKiYU                  8,06              
10)  Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  8,65              

Loppukilpailu erä 1
1)   Piitu Tourunen                   KärkKV                    7,11              
2)   Nanna Salovaara                  LempKiYU                  7,56              
3)   Elli Särkinen                    LempKiYU                  7,74              
4)   Iiris Aho                        LempKiYU                  7,91              
5)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  8,65              

Loppukilpailu erä 2
1)   Neea Keso                        TampPy                    6,97              
2)   Aino Aalto                       LempKiYU                  7,33              
3)   Aada Viskari                     LempKiYU                  7,38              
4)   Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  7,98              
5)   Saana Ahti                       LempKiYU                  8,06              


P9 400m
Loppukilpailu
1)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  1.19,89           
2)   Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  1.19,89           
3)   Nikolas Lindén                   LoimLei                   1.21,82           


T9 400m
1)   Piitu Tourunen                   KärkKV                    1.22,12           
2)   Neea Keso                        TampPy                    1.24,71           
3)   Aino Aalto                       LempKiYU                  1.25,22           
4)   Elli Särkinen                    LempKiYU                  1.27,04           
5)   Saana Ahti                       LempKiYU                  1.27,88           
6)   Iiris Aho                        LempKiYU                  1.33,17           
7)   Nanna Salovaara                  LempKiYU                  1.34,69           
8)   Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  1.34,93           
9)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  1.36,48           

Loppukilpailu erä 1
1)   Piitu Tourunen                   KärkKV                    1.22,12           
2)   Aino Aalto                       LempKiYU                  1.25,22           
3)   Elli Särkinen                    LempKiYU                  1.27,04           
4)   Saana Ahti                       LempKiYU                  1.27,88           

Loppukilpailu erä 2
1)   Neea Keso                        TampPy                    1.24,71           
2)   Iiris Aho                        LempKiYU                  1.33,17           
3)   Nanna Salovaara                  LempKiYU                  1.34,69           
4)   Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  1.34,93           
5)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  1.36,48           


P9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  123               
     95     100    103    106    109    113    117    120    123    125    
     o      o      o      o      o      o      o      xo     xo     xxx    

2)   Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  106               
     85     90     95     100    103    106    109    
     o      o      xo     o      xo     xxo    xxx    

3)   Nikolas Lindén                   LoimLei                   100               
     80     85     90     95     100    103    
     o      o      o      o      o      xxx    

4)   Valtteri Väätäinen               LempKiYU                  75                
     70     75     80     
     xo     o      xxx    



T9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Neea Keso                        TampPy                    103               
     80     85     90     95     100    103    106    
     o      o      o      o      xxo    o      xxx    

2)   Elli Särkinen                    LempKiYU                  100               
     80     85     90     95     100    103    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

3)   Aada Viskari                     LempKiYU                  95                
     80     85     90     95     100    
     o      o      o      xo     xxx    

3)   Piitu Tourunen                   KärkKV                    95                
     85     90     95     100    
     o      o      xo     xxx    

5)   Aino Aalto                       LempKiYU                  95                
     80     85     90     95     100    
     o      o      o      xxo    xxx    

6)   Saana Ahti                       LempKiYU                  85                
     75     80     85     90     
     o      xo     o      xxx    

7)   Nanna Salovaara                  LempKiYU                  80                
     70     75     80     85     
     o      o      o      xxx    

7)   Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  80                
     70     75     80     85     
     o      o      o      xxx    

9)   Iiris Aho                        LempKiYU                  80                
     70     75     80     85     
     o      o      xxo    xxx    

10)  Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  80                
     70     75     80     85     
     o      xo     xxo    xxx    



P11 60m
Loppukilpailu
1)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  9,50              
2)   Otso Luodeslampi                 LempKiYU                  9,64              
3)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  9,73              
4)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  10,01             
5)   Aapo Närhi                       LempKiYU                  10,04             
6)   Oliver Kaikkonen                 LempKiYU                  10,24             
7)   Eero Ranta                       LempKiYU                  10,28             


T11 60m
1)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  9,52              
2)   Pinja Kukko                      LempKiYU                  9,58              
3)   Inka Peltola                     VehmU                     9,79              
4)   Nella Mäkynen                    LempKiYU                  9,90              
5)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  9,95              
6)   Nelli-Lotta Karppelin            LimNM                     9,95              
7)   Tiia Alanen                      LempKiYU                  10,10             
8)   Ronja Ahti                       LempKiYU                  10,44             
9)   Veera Rantala                    LempKiYU                  10,60             

Loppukilpailu erä 1
1)   Pinja Kukko                      LempKiYU                  9,58              
2)   Nella Mäkynen                    LempKiYU                  9,90              
3)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  9,95              
4)   Tiia Alanen                      LempKiYU                  10,10             
5)   Veera Rantala                    LempKiYU                  10,60             

Loppukilpailu erä 2
1)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  9,52              
2)   Inka Peltola                     VehmU                     9,79              
3)   Nelli-Lotta Karppelin            LimNM                     9,95              
4)   Ronja Ahti                       LempKiYU                  10,44             


P11 400m
1)   Eero Ranta                       LempKiYU                  1.13,14           
2)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  1.15,17           
3)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  1.15,69           
4)   Petteri Haapaniemi               LempKiYU                  1.19,37           
5)   Aapo Närhi                       LempKiYU                  1.20,23           
6)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  1.23,02           
7)   Oliver Kaikkonen                 LempKiYU                  1.25,25           

Loppukilpailu erä 1
1)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  1.15,17           
2)   Petteri Haapaniemi               LempKiYU                  1.19,37           
3)   Aapo Närhi                       LempKiYU                  1.20,23           

Loppukilpailu erä 2
1)   Eero Ranta                       LempKiYU                  1.13,14           
2)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  1.15,69           
3)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  1.23,02           
4)   Oliver Kaikkonen                 LempKiYU                  1.25,25           


T11 400m
1)   Inka Peltola                     VehmU                     1.08,06           
2)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  1.13,81           
3)   Nella Mäkynen                    LempKiYU                  1.16,34           
4)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  1.18,22           
5)   Nelli-Lotta Karppelin            LimNM                     1.22,01           
6)   Ronja Ahti                       LempKiYU                  1.27,32           
7)   Veera Rantala                    LempKiYU                  1.30,31           

Loppukilpailu erä 1
1)   Nelli-Lotta Karppelin            LimNM                     1.22,01           
2)   Ronja Ahti                       LempKiYU                  1.27,32           
3)   Veera Rantala                    LempKiYU                  1.30,31           

Loppukilpailu erä 2
1)   Inka Peltola                     VehmU                     1.08,06           
2)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  1.13,81           
3)   Nella Mäkynen                    LempKiYU                  1.16,34           
4)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  1.18,22           


P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Aapo Närhi                       LempKiYU                  29,67             
     29,67  

2)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  24,47             
     24,47  

3)   Petteri Haapaniemi               LempKiYU                  23,78             
     23,78  

4)   Otso Luodeslampi                 LempKiYU                  23,16             
     23,16  

5)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  22,98             
     22,98  

6)   Eero Ranta                       LempKiYU                  13,56             
     13,56  



T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Veera Rantala                    LempKiYU                  19,64             
     19,64  

2)   Tiia Alanen                      LempKiYU                  19,21             
     19,21  

3)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  18,50             
     18,50  

4)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  16,80             
     16,80  

5)   Pinja Kukko                      LempKiYU                  12,25             
     12,25  

6)   Nella Mäkynen                    LempKiYU                  12,20             
     12,20  



P13 60m
Loppukilpailu
1)   Saku Lehtonen                    LempKiYU                  8,61              
2)   Topias Savitaipale               LempKiYU                  8,97              
3)   Miika Niemelä                    LempKiYU                  9,50              
     Tuomas Närhi                     LempKiYU                  DNS               


T13 60m
Loppukilpailu
1)   Veera Alanen                     LempKiYU                  9,22              
2)   Minea Lindén                     LoimLei                   9,30              
3)   Elli Kalela                      LempKiYU                  9,44              
4)   Ellanoora Haapalehto             LempKiYU                  9,57              
5)   Sofia Mikkonen                   LempKiYU                  9,72              


P13 400m
Loppukilpailu
1)   Topias Savitaipale               LempKiYU                  1.13,69           
2)   Miika Niemelä                    LempKiYU                  1.23,29           
     Tuomas Närhi                     LempKiYU                  DNS               


T13 400m
Loppukilpailu
1)   Ellanoora Haapalehto             LempKiYU                  1.08,20           
2)   Minea Lindén                     LoimLei                   1.08,63           
3)   Sofia Mikkonen                   LempKiYU                  1.14,34           
4)   Elli Kalela                      LempKiYU                  1.20,18           


P13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Jesse Tuki                       TammRy                    9,31 +0,0          
     9,31   
     +0,0   

2)   Miika Niemelä                    LempKiYU                  8,33 -0,6          
     8,33   
     -0,6   

3)   Tuomas Närhi                     LempKiYU                  7,69 +1,3          
     7,69   
     +1,3   

     Topias Savitaipale               LempKiYU                  DNS               


T13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Ellanoora Haapalehto             LempKiYU                  9,29 +0,8          
     9,29   
     +0,8   

2)   Veera Alanen                     LempKiYU                  9,10 +0,2          
     9,10   
     +0,2   

3)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  8,78 -0,4          
     8,78   
     -0,4   

4)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  8,59 +0,0          
     8,59   
     +0,0   

5)   Sofia Mikkonen                   LempKiYU                  8,53 -1,9          
     8,53   
     -1,9   

6)   Elli Kalela                      LempKiYU                  8,41 +0,1          
     8,41   
     +0,1   

7)   Minea Lindén                     LoimLei                   8,05 +0,4          
     8,05   
     +0,4   



P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,2
1)   Manu Mäenpää                     LempKiYU                  12,82             
2)   Leevi Kivelä                     LempKiYU                  13,33             
3)   Leevi Lampén                     LempKiYU                  13,42             
4)   Leevi Lipponen                   LempKiYU                  13,83             
5)   Pyry Iltanen                     TampPy                    13,93             
6)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  16,06             


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,3
1)   Anni Tiensuu                     LempKiYU                  14,20             
2)   Ella Ala-Lahti                   LempKiYU                  14,75             
3)   Emma Ranta                       LempKiYU                  17,52             


P15 400m
Loppukilpailu
1)   Leevi Kivelä                     LempKiYU                  1.02,06           
2)   Pyry Iltanen                     TampPy                    1.03,53           
3)   Leevi Lampén                     LempKiYU                  1.04,62           
4)   Atte Urvanta                     LempKiYU                  1.05,81           


T15 400m
Loppukilpailu
1)   Ella Ala-Lahti                   LempKiYU                  1.11,87           
2)   Anni Tiensuu                     LempKiYU                  1.12,78           
3)   Emma Ranta                       LempKiYU                  1.15,38           


P15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Leevi Lipponen                   LempKiYU                  38,21             
     38,21  

2)   Leevi Lampén                     LempKiYU                  32,62             
     32,62  

3)   Juha Närhi                       LempKiYU                  30,07             
     30,07  

4)   Manu Mäenpää                     LempKiYU                  23,92             
     23,92  



T15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Venla Väliharju                  TampPy                    43,62             
     43,62  

2)   Mette Karppanen                  UrjU                      30,64             
     30,64  

3)   Ella Ala-Lahti                   LempKiYU                  30,06             
     30,06  

4)   Minttu Törnblom                  TampPy                    27,00             
     27,00  

5)   Kristiina Laitinen               LempKiYU                  26,95             
     26,95  

6)   Fini Becker                      TampPy                    21,64             
     21,64  

7)   Emma Ranta                       LempKiYU                  13,99             
     13,99  



 

Seurakisat
Lempäälän Kisa Yleisurheilu
03.08.2017

P5 40m
1)   Oskari Koivu                     LempKiYU                  8,54              
2)   Urho Aho                         LempKiYU                  9,22              
3)   Mikael Yli-Mannila               LempKiYU                  9,92              
4)   Vilppu Eleinen                   LempKiYU                  9,94              
5)   Nuutti Heinonen                  LempKiYU                  10,05             
6)   Severi Suoniemi                  LempKiYU                  10,21             
7)   Jori Jauhiainen                  LempKiYU                  10,55             
8)   Lauri Tarhonen                   LempKiYU                  10,81             
9)   Einari Niemi                     LempKiYU                  11,43             
10)  Niklas Järnström                 LempKiYU                  11,44             
11)  Jooa Hovi                        LempKiYU                  11,45             
12)  Jaakko Heinonen                  LempKiYU                  11,56             
13)  Niila Riihimäki                  Lempäälä Sport            11,57             
13)  Valtteri Liimatta                LempKiYU                  11,57             
15)  Urho Rajala                      LempKiYU                  11,61             
16)  Eetu Pekki                       LempKiYU                  12,61             
17)  Elmeri Väätäinen                 LempKiYU                  13,16             
18)  Kristian Järnström               LempKiYU                  13,94             

Loppukilpailu erä 1
1)   Oskari Koivu                     LempKiYU                  8,54              
2)   Urho Aho                         LempKiYU                  9,22              
3)   Nuutti Heinonen                  LempKiYU                  10,05             
4)   Niila Riihimäki                  Lempäälä Sport            11,57             
5)   Urho Rajala                      LempKiYU                  11,61             
6)   Kristian Järnström               LempKiYU                  13,94             

Loppukilpailu erä 2
1)   Severi Suoniemi                  LempKiYU                  10,21             
2)   Einari Niemi                     LempKiYU                  11,43             
3)   Niklas Järnström                 LempKiYU                  11,44             
4)   Jooa Hovi                        LempKiYU                  11,45             
5)   Valtteri Liimatta                LempKiYU                  11,57             
6)   Elmeri Väätäinen                 LempKiYU                  13,16             

Loppukilpailu erä 3
1)   Mikael Yli-Mannila               LempKiYU                  9,92              
2)   Vilppu Eleinen                   LempKiYU                  9,94              
3)   Jori Jauhiainen                  LempKiYU                  10,55             
4)   Lauri Tarhonen                   LempKiYU                  10,81             
5)   Jaakko Heinonen                  LempKiYU                  11,56             
6)   Eetu Pekki                       LempKiYU                  12,61             


T5 40m
1)   Erin Kouvolainen                 LempKiYU                  9,20              
2)   Hilma Heino                      LempKiYU                  9,26              
3)   Aina-Fiona Nikulainen            LeKi-futis                9,80              
4)   Enni Ridanpää                    LempKiYU                  9,99              
5)   Aino Ahti                        LempKiYU                  10,02             
6)   Katri Hakamo                     LempKiYU                  10,12             
7)   Salla Ahti                       LempKiYU                  10,46             
8)   Nella Jokinen                    Leki Yu                   10,98             
9)   Iida Kaikkonen                   LempKiYU                  11,25             
10)  Vilma Kemppainen                 LempKiYU                  11,53             
11)  Maisa Mäntysalo                  LempKiYU                  11,53             
12)  Venla Juhola                     LempKiYU                  11,81             
13)  Emilia Kuisma                    LempKiYU                  14,51             
     Lucy Häkkinen                    LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Erin Kouvolainen                 LempKiYU                  9,20              
2)   Hilma Heino                      LempKiYU                  9,26              
3)   Nella Jokinen                    Leki Yu                   10,98             
4)   Iida Kaikkonen                   LempKiYU                  11,25             
5)   Vilma Kemppainen                 LempKiYU                  11,53             
6)   Maisa Mäntysalo                  LempKiYU                  11,53             
7)   Venla Juhola                     LempKiYU                  11,81             

Loppukilpailu erä 2
1)   Aina-Fiona Nikulainen            LeKi-futis                9,80              
2)   Enni Ridanpää                    LempKiYU                  9,99              
3)   Aino Ahti                        LempKiYU                  10,02             
4)   Katri Hakamo                     LempKiYU                  10,12             
5)   Salla Ahti                       LempKiYU                  10,46             
6)   Emilia Kuisma                    LempKiYU                  14,51             
     Lucy Häkkinen                    LempKiYU                  DNS               


P5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Oskari Koivu                     LempKiYU                  15,10             
     15,10  

2)   Nuutti Heinonen                  LempKiYU                  12,40             
     12,40  

3)   Mikael Yli-Mannila               LempKiYU                  10,32             
     10,32  

4)   Einari Niemi                     LempKiYU                  10,15             
     10,15  

5)   Urho Aho                         LempKiYU                  9,60              
     9,60   

6)   Sisu Tanner                      ValkHa                    8,97              
     8,97   

7)   Niklas Järnström                 LempKiYU                  8,75              
     8,75   

8)   Vilppu Eleinen                   LempKiYU                  6,12              
     6,12   

9)   Lauri Tarhonen                   LempKiYU                  6,00              
     6,00   

10)  Urho Rajala                      LempKiYU                  5,86              
     5,86   

11)  Jooa Hovi                        Leki Yu                   5,76              
     5,76   

12)  Valtteri Liimatta                LempKiYU                  5,16              
     5,16   

13)  Jori Jauhiainen                  LempKiYU                  4,68              
     4,68   

14)  Jaakko Heinonen                  LempKiYU                  4,58              
     4,58   

15)  Niila Riihimäki                  Lempäälä Sport            4,45              
     4,45   

16)  Severi Suoniemi                  LempKiYU                  4,08              
     4,08   

17)  Elmeri Väätäinen                 LempKiYU                  3,97              
     3,97   

18)  Kristian Järnström               LempKiYU                  3,71              
     3,71   

19)  Eetu Pekki                       LempKiYU                  2,40              
     2,40   



T5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Aina-Fiona Nikulainen            LeKi-futis                8,80              
     8,80   

2)   Aino Ahti                        LempKiYU                  7,48              
     7,48   

3)   Hilma Heino                      LempKiYU                  6,87              
     6,87   

4)   Erin Kouvolainen                 LempKiYU                  5,57              
     5,57   

5)   Katri Hakamo                     LempKiYU                  4,97              
     4,97   

6)   Enni Ridanpää                    LempKiYU                  4,92              
     4,92   

7)   Nella Jokinen                    Leki Yu                   4,72              
     4,72   

8)   Emilia Kuisma                    LempKiYU                  3,96              
     3,96   

9)   Maisa Mäntysalo                  LempKiYU                  3,55              
     3,55   

10)  Jasmin Ryödi                     LempKiYU                  3,51              
     3,51   

11)  Iida Kaikkonen                   LempKiYU                  3,49              
     3,49   

12)  Salla Ahti                       LempKiYU                  3,21              
     3,21   

13)  Vilma Kemppainen                 LempKiYU                  2,74              
     2,74   

     Lucy Häkkinen                    LempKiYU                  DNS               


P6 40m
Loppukilpailu
1)   Niklas Muinonen                  LeKi-futis                8,56              
2)   Santeri Pirttisalo               LempKiYU                  8,68              
3)   Lauri Hakala                     LempKiYU                  8,78              
4)   Lukas Lehtinen                   LempKiYU                  8,93              
5)   Olli Tuovinen                    LempKiYU                  9,23              


T6 40m
1)   Lilli Pohjola                    LempKiYU                  8,05              
2)   Lyydia Antinaho                  LempKiYU                  8,12              
3)   Aino Väätäinen                   LempKiYU                  8,20              
4)   Linnea Liimatta                  LempKiYU                  8,44              
5)   Noora Nieminen                   LempKiYU                  8,49              
6)   Veera Hakamo                     LempKiYU                  8,85              
7)   Minea Järnström                  LempKiYU                  8,86              
8)   Hertta Rajamäki                  LempKiYU                  9,07              
9)   Anni Marttila                    LempKiYU                  9,25              
10)  Milja Pekki                      LempKiYU                  10,01             
11)  Jasmin Ryödi                     LempKiYU                  10,82             
     Petra Reponen                    LempKiYU                  DNS               
     Hertta Rantanen                  LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Lilli Pohjola                    LempKiYU                  8,05              
2)   Lyydia Antinaho                  LempKiYU                  8,12              
3)   Noora Nieminen                   LempKiYU                  8,49              
4)   Minea Järnström                  LempKiYU                  8,86              
     Hertta Rantanen                  LempKiYU                  DNS               
     Petra Reponen                    LempKiYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Aino Väätäinen                   LempKiYU                  8,20              
2)   Linnea Liimatta                  LempKiYU                  8,44              
3)   Veera Hakamo                     LempKiYU                  8,85              
4)   Hertta Rajamäki                  LempKiYU                  9,07              
5)   Anni Marttila                    LempKiYU                  9,25              
6)   Milja Pekki                      LempKiYU                  10,01             
7)   Jasmin Ryödi                     LempKiYU                  10,82             


P6 Pituus
Loppukilpailu
1)   Lukas Lehtinen                   LempKiYU                  2,32              
     2,32   
            

2)   Lauri Hakala                     LempKiYU                  2,20              
     2,20   
            

3)   Santeri Pirttisalo               LempKiYU                  2,09              
     2,09   
            

4)   Niklas Muinonen                  LeKi-futis                2,06              
     2,06   
            

5)   Olli Tuovinen                    LempKiYU                  1,82              
     1,82   
            



T6 Pituus
Loppukilpailu
1)   Lyydia Antinaho                  LempKiYU                  2,79              
     2,79   
            

2)   Aino Väätäinen                   LempKiYU                  2,60              
     2,60   
            

3)   Linnea Liimatta                  LempKiYU                  2,33              
     2,33   
            

4)   Lilli Pohjola                    LempKiYU                  2,29              
     2,29   
            

5)   Minea Järnström                  LempKiYU                  2,22              
     2,22   
            

6)   Noora Nieminen                   LempKiYU                  2,14              
     2,14   
            

7)   Anni Marttila                    LempKiYU                  1,90              
     1,90   
            

8)   Hertta Rajamäki                  LempKiYU                  1,79              
     1,79   
            

     Hertta Rantanen                  LempKiYU                  DNS               
     Milja Pekki                      LempKiYU                  NM                
     x      -      -      
                          

     Petra Reponen                    LempKiYU                  DNS               


P7 40m
Loppukilpailu
1)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  7,63              
2)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  7,99              
3)   Lenni Heinonen                   LempKiYU                  8,26              
4)   Joona Salo                       LempKiYU                  8,40              
5)   Miska Mänty                      LempKiYU                  8,63              


T7 40m
1)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  7,38              
2)   Minja Kautto                     LempKiYU                  7,72              
3)   Emmi Kallioinen                  LempKiYU                  8,02              
4)   Senni Rantala                    LempKiYU                  8,02              
5)   Ella Rajala                      LempKiYU                  8,08              
6)   Aada Mäkitalo                    LempKiYU                  8,11              
7)   Siri Ridanpää                    LempKiYU                  8,34              
8)   Veera Hakamo                     LempKiYU                  8,85              
9)   Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  8,96              
10)  Säde Rasinmäki                   LempKiYU                  9,29              
11)  Eerika Kuisma                    LempKiYU                  9,50              
12)  Aava Mäntysalo                   LempKiYU                  9,98              

Loppukilpailu erä 1
1)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  7,38              
2)   Emmi Kallioinen                  LempKiYU                  8,02              
3)   Aada Mäkitalo                    LempKiYU                  8,11              
4)   Veera Hakamo                     LempKiYU                  8,85              
5)   Eerika Kuisma                    LempKiYU                  9,50              
6)   Aava Mäntysalo                   LempKiYU                  9,98              

Loppukilpailu erä 2
1)   Minja Kautto                     LempKiYU                  7,72              
2)   Senni Rantala                    LempKiYU                  8,02              
3)   Ella Rajala                      LempKiYU                  8,08              
4)   Siri Ridanpää                    LempKiYU                  8,34              
5)   Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  8,96              
6)   Säde Rasinmäki                   LempKiYU                  9,29              


P7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  2,82              
     2,82   
            

2)   Lenni Heinonen                   LempKiYU                  2,44              
     2,44   
            

3)   Joona Salo                       LempKiYU                  2,39              
     2,39   
            

4)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  2,37              
     2,37   
            

5)   Miska Mänty                      LempKiYU                  2,36              
     2,36   
            



T7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  2,73              
     2,73   
            

2)   Ella Rajala                      LempKiYU                  2,71              
     2,71   
            

3)   Minja Kautto                     LempKiYU                  2,62              
     2,62   
            

4)   Siri Ridanpää                    LempKiYU                  2,45              
     2,45   
            

5)   Senni Rantala                    LempKiYU                  2,44              
     2,44   
            

6)   Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  2,43              
     2,43   
            

7)   Emmi Kallioinen                  LempKiYU                  2,25              
     2,25   
            

8)   Veera Hakamo                     LempKiYU                  2,19              
     2,19   
            

9)   Säde Rasinmäki                   LempKiYU                  1,80              
     1,80   
            

10)  Aada Mäkitalo                    LempKiYU                  1,79              
     1,79   
            

11)  Aava Mäntysalo                   LempKiYU                  1,74              
     1,74   
            

12)  Eerika Kuisma                    LempKiYU                  1,62              
     1,62