LeKi Yleisurheilun viikkokisojen tulokset 17.6.2017

Kesän toiset viikkoksiat käytiin tavallisuudesta poiketen viikonloppuna. Leppoisan viikonlopputunnelman kruunasi upea auringonpaiste. Nyt on kesä!

Seuraavassa kisojen tulokset.

LeKi Yleisurheilun viikkokisat 17.6.2017
Lempäälä, hakkari
17.6.2017

TULOKSET

P5 40 m

  1. Oskari Koivu                            LempKiYU             9,12
  2. Urho Aho                                LempKiYU             9,66
  3. Mikael Yli Mannila                      LempKiYU             9,81
  4. Vilppu Eleinen                          LempKiYU             9,88
  5. Severi Suoniemi                         LempKiYU            11,27
  6. Einari Niemi                            LempKiYU            11,33
  7. Urho Rajala                             LempKiYU            12,39
  8. Niklas Järnström                        LempKiYU            12,44
  9. Kristian Järnström                                          15,54

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Oskari Koivu                            LempKiYU             9,12
  2. Mikael Yli Mannila                      LempKiYU             9,81
  3. Vilppu Eleinen                          LempKiYU             9,88
  4. Urho Rajala                             LempKiYU            12,39

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Urho Aho                                LempKiYU             9,66
  2. Severi Suoniemi                         LempKiYU            11,27
  3. Einari Niemi                            LempKiYU            11,33
  4. Niklas Järnström                        LempKiYU            12,44
  5. Kristian Järnström                                          15,54

P5 Pituus

  1. Vilppu Eleinen                          LempKiYU             1,76                
  2. Einari Niemi                            LempKiYU             1,57                
  3. Oskari Koivu                            LempKiYU             1,49                
  4. Severi Suoniemi                                              1,36                
  5. Urho Rajala                             LempKiYU             1,35                
  6. Urho Aho                                LempKiYU             1,28                
  7. Mikael Yli Mannila                      LempKiYU             1,26                
  8. Niklas Järnström                        LempKiYU             1,25                

P6 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Santeri Pirttisalo                      LempKiYU             8,69
  2. Lukas Lehtinen                          LempKiYU             8,92
  3. Lauri Hakala                            LempKiYU             9,01
     Aamos Paavola                           LempKiYU              DNS

P6 Pituus

  1. Lukas Lehtinen                          LempKiYU             2,32                
  2. Lauri Hakala                            LempKiYU             2,22                
  3. Santeri Pirttisalo                      LempKiYU             1,84                
     Aamos Paavola                           LempKiYU              DNS                

P7 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Toivo Eleinen                           LempKiYU             7,80
  2. Akseli Kuusjärvi                        LempKiYU             8,51
  3. Miska Mänty                             LempKiYU             8,56
  4. Joona Salo                              LempKiYU             8,59

P7 Pituus

  1. Toivo Eleinen                           LempKiYU             2,64                
  2. Joona Salo                              LempKiYU             2,38                
  3. Akseli Kuusjärvi                        LempKiYU             2,27                
  4. Miska Mänty                             LempKiYU             2,07                

P9 1000 m


  1. Eerik Ruuti                             LempKiYU          3.47,25
  2. Viljami Kuusjärvi                       LempKiYU          3.59,78
  3. Anssi Hoffren                           LempKiYU          4.05,63

P9 Korkeus

  1. Eerik Ruuti                             LempKiYU              106
  2. Viljami Kuusjärvi                       LempKiYU              100

P9 Kuula

  1. Viljami Kuusjärvi                       LempKiYU             5,97
  2. Eerik Ruuti                             LempKiYU             5,19

P11 1000 m


  1. Eero Ranta                              LempKiYU          3.37,31
  2. Eelis Kuusjärvi                         LempKiYU          3.43,20
  3. Herman Häkkinen                         PorinTa           3.43,80
  4. Petteri Haapaniemi                      LempKiYU          3.50,67
  5. Alvar Olander                           LempKiYU          3.59,65
  6. Joakim Tuomola                          KestjNS           4.00,51

P11 Pituus

  1. Eelis Kuusjärvi                         LempKiYU             4,04                
  2. Konsta Kanto                            TampPy               4,00                
  3. Leo Lämsä                               LempKiYU             3,68                
  4. Eero Ranta                              LempKiYU             3,62                
  5. Oliver Kaikkonen                        LempKiYU             3,50                
  6. Alvar Olander                           LempKiYU             3,41                
  7. Eemeli Ruuti                            LempKiYU             3,39                
  8. Herman Häkkinen                         PorinTa              3,39                
     Jesse Mäenpää                           LempKiYU              DNS                

P11 Kiekko

  1. Jesse Mäenpää                           LempKiYU            18,23
  2. Eero Ranta                              LempKiYU            17,17
  3. Eelis Kuusjärvi                         LempKiYU            16,79
  4. Eemeli Ruuti                            LempKiYU            16,17
  5. Joakim Tuomola                          KestjNS             15,70
  6. Alvar Olander                           LempKiYU            11,45

P13 1000 m


  1. Niilo Virta                             LempKiYU          4.07,61
  2. Miika Niemelä                           LempKiYU          4.13,79

P13 200 m aj

  1. Antti Sainio                            TampPy              33,08
  2. Konsta Kankainen                        TampPy              34,39
  3. Patrik Järvinen                         TampPy              36,48
  4. Verneri Vesala                          ForssSa             37,00
  5. Saku Lehtonen                           LempKiYU            37,56
  6. Valtteri Kalanti                        HämeenlTa           37,99
  7. Miika Niemelä                           LempKiYU            40,91

Erä 1                Tuuli: -0,4

  1. Konsta Kankainen                        TampPy              34,39
  2. Patrik Järvinen                         TampPy              36,48
  3. Saku Lehtonen                           LempKiYU            37,56
  4. Valtteri Kalanti                        HämeenlTa           37,99

Erä 2                Tuuli: -0,8

  1. Antti Sainio                            TampPy              33,08
  2. Verneri Vesala                          ForssSa             37,00
  3. Miika Niemelä                           LempKiYU            40,91

P13 Keihäs

  1. Konsta Kankainen                        TampPy              33,23
  2. Valtteri Kalanti                        HämeenlTa           33,19
  3. Verneri Vesala                          ForssSa             31,72
  4. Niilo Virta                             LempKiYU            29,60
  5. Antti Sainio                            TampPy              28,95
  6. Saku Lehtonen                           LempKiYU            28,64
  7. Martti Lahtinen                         IkurinVi            28,07
  8. Patrik Järvinen                         TampPy              27,57
  9. Miika Niemelä                           LempKiYU            21,05

P15 2000 m


  1. Santtu Heikkinen                        LempKiYU          6.20,64
  2. Patrik Järvinen                         TampPy            7.03,48
  3. Arvi Väre                               HämeenlTa         7.04,97
  4. Atte Urvanta                            LempKiYU          7.30,34
  5. Jaakko Matara                           TampPy            7.33,86

P15 300 m aj


  1. Manu Mäenpää                            LempKiYU            46,33

P15 Kuula

  1. Saku Laine                              TampPy              15,47
  2. Manu Mäenpää                            LempKiYU            10,69

N 2000 m


  1. Anniina Mahkonen                        LempKiYU          7.32,02
     Venla Ranta                             LempKiYU              DNS

T5 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Hilma Heino                             LempKiYU             9,71
  2. Erin Kouvolainen                        LempKiYU             9,74
  3. Aino Ahti                               LempKiYU            10,28
  4. Salla Ahti                              LempKiYU            10,52
  5. Katri Hakamo                            LempKiYU            11,23
  6. Taika Syrjälä                           LempKiYU            12,58

T5 Pituus

  1. Hilma Heino                             LempKiYU             2,04                
  2. Aino Ahti                               LempKiYU             1,77                
  3. Salla Ahti                              LempKiYU             1,63                
  4. Katri Hakamo                            LempKiYU             1,56                
  5. Taika Syrjälä                           LempKiYU             1,20                
  6. Erin Kouvolainen                        LempKiYU             0,92                

T6 40 m

  1. Lilli Pohjola                           LempKiYU             8,31
  2. Lyydia Antinaho                         LempKiYU             8,39
  3. Varpu Kankaala                          LempKiYU             8,90
  4. Noora Nieminen                          LempKiYU             8,99
  5. Minea Järnström                         LempKiYU             9,28
  6. Hertta Rajamäki                         LempKiYU             9,95
  7. Petra Reponen                           LempKiYU            10,47
     Hertta Rantanen                         LempKiYU              DNS

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Lilli Pohjola                           LempKiYU             8,31
  2. Lyydia Antinaho                         LempKiYU             8,39
  3. Noora Nieminen                          LempKiYU             8,99
     Hertta Rantanen                         LempKiYU              DNS

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Varpu Kankaala                          LempKiYU             8,90
  2. Minea Järnström                         LempKiYU             9,28
  3. Hertta Rajamäki                         LempKiYU             9,95
  4. Petra Reponen                           LempKiYU            10,47

T6 Pituus

  1. Lyydia Antinaho                         LempKiYU             2,46                
  2. Lilli Pohjola                           LempKiYU             2,22                
  3. Varpu Kankaala                          LempKiYU             2,17                
  4. Noora Nieminen                          LempKiYU             2,16                
  5. Minea Järnström                         LempKiYU             2,02                
  6. Petra Reponen                           LempKiYU             1,68                
  7. Hertta Rajamäki                         LempKiYU             1,57                
     Hertta Rantanen                         LempKiYU              DNS                

T7 40 m

  1. Minja Penttilä                          LempKiYU             7,44
  2. Minja Kautto                            LempKiYU             7,83
  3. Aada Mäkitalo                           LempKiYU             8,01
  4. Emmi Kallioinen                         LempKiYU             8,32
  5. Ella Rajala                             LempKiYU             8,34
  6. Jenna Mäkynen                           LempKiYU             8,88
  7. Säde Rasinmäki                          LempKiYU             9,01
  8. Veera Hakamo                            LempKiYU             9,40
  9. Heta Paavola                            LempKiYU            10,24

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Minja Kautto                            LempKiYU             7,83
  2. Aada Mäkitalo                           LempKiYU             8,01
  3. Säde Rasinmäki                          LempKiYU             9,01
  4. Veera Hakamo                            LempKiYU             9,40

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Minja Penttilä                          LempKiYU             7,44
  2. Emmi Kallioinen                         LempKiYU             8,32
  3. Ella Rajala                             LempKiYU             8,34
  4. Jenna Mäkynen                           LempKiYU             8,88
  5. Heta Paavola                            LempKiYU            10,24

T7 Pituus

  1. Minja Penttilä                          LempKiYU             2,98                
  2. Minja Kautto                            LempKiYU             2,88                
  3. Ella Rajala                             LempKiYU             2,58                
  4. Emmi Kallioinen                         LempKiYU             2,46                
  5. Jenna Mäkynen                           LempKiYU             2,39                
  6. Aada Mäkitalo                           LempKiYU             2,15                
  7. Säde Rasinmäki                          LempKiYU             1,91                
  8. Veera Hakamo                            LempKiYU             1,86                
  9. Heta Paavola                            LempKiYU             1,53                

T9 1000 m


  1. Aino Aalto                              LempKiYU          4.14,03
  2. Saana Ahti                              LempKiYU          4.31,40
  3. Iiris Aho                               LempKiYU          4.36,02
  4. Siru Rasinmäki                          LempKiYU          4.47,52
  5. Aada Ylilehto                           LempKiYU          4.48,62
  6. Nanna Salovaara                         LempKiYU          4.55,90
  7. Helmi Rajamäki                          LempKiYU          4.56,77
     Venla Vaittinen                         LempKiYU              DNS

T9 Korkeus

  1. Venla Vaittinen                         LempKiYU              108
  2. Aino Aalto                              LempKiYU              100
  3. Nanna Salovaara                         LempKiYU              090
  4. Vanessa Vesala                          ForssSa               090
  5. Saana Ahti                              LempKiYU              085
  5. Iiris Aho                               LempKiYU              085
  5. Aada Ylilehto                           LempKiYU              085
  8. Ahlfors Olivia                          NokU                  085
  9. Siru Rasinmäki                          LempKiYU              080
 10. Aada Viskari                            LempKiYU              080
 11. Helmi Rajamäki                          LempKiYU              080

T9 Kuula

  1. Aino Aalto                              LempKiYU             5,10
  2. Venla Vaittinen                         LempKiYU             5,03
  3. Iiris Aho                               LempKiYU             4,60
  4. Siru Rasinmäki                          LempKiYU             3,95
  5. Ahlfors Olivia                          NokU                 3,79
  6. Helmi Rajamäki                          LempKiYU             3,47
  7. Aada Viskari                            LempKiYU             3,45
  8. Nanna Salovaara                         LempKiYU             3,44
  9. Aada Ylilehto                           LempKiYU             3,40
 10. Saana Ahti                              LempKiYU             3,10

T11 1000 m


  1. Iina Niemelä                            LempKiYU          3.40,36
  2. Linnea Salo                             NokU              3.43,25
  3. Nella Mäkynen                           LempKiYU          3.49,07
  4. Helmi Haavisto                          NokU              3.51,00
  5. Niia Niemelä                            LempKiYU          3.51,99
  6. Kiira Ojala                             NokU              3.59,06
  7. Anni Viljanen                           ToijVau           4.06,41
  8. Anni Forss                              TampPy            4.11,32
  9. Venla Patrikainen                       NokU              4.23,63
 10. Emilia Ylilehto                         LempKiYU          4.23,98
 11. Veera Rantala                           LempKiYU          4.24,98
 12. Milla Nuutinen                          TampPy            4.29,01
     Pinja Kukko                             LempKiYU              DNF

T11 Pituus

  1. Anni Forss                              TampPy               4,01                
  2. Niia Niemelä                            LempKiYU             3,97                
  3. Linnea Salo                             NokU                 3,79                
  4. Iina Niemelä                            LempKiYU             3,72                
  5. Pinja Kukko                             LempKiYU             3,66                
  6. Nella Mäkynen                           LempKiYU             3,57                
  7. Kiira Ojala                             NokU                 3,52                
  7. Venla Vaittinen                                              3,52                
  9. Iida Riihelä                            NokU                 3,44                
 10. Milla Nuutinen                          TampPy               3,44                
 11. Veera Rantala                           LempKiYU             3,34                
 12. Emilia Ylilehto                         LempKiYU             3,06                
 13. Ronja Ahti                              LempKiYU             2,97                
 14. Venla Patrikainen                       NokU                 2,96                
 15. Iiris Ojala                             NokU                 2,46                

T11 Kiekko

  1. Martta Laine                            ValkHa              30,64
  2. Anni Viljanen                           ToijVau             22,86
  3. Pinja Kukko                             LempKiYU            16,14
  4. Veera Rantala                           LempKiYU            15,22
  5. Venla Patrikainen                       NokU                13,80
  6. Niia Niemelä                            LempKiYU            13,66
  7. Anni Forss                              TampPy              13,41
  8. Kiira Ojala                             NokU                13,23
  9. Milla Nuutinen                          TampPy              12,32
 10. Iina Niemelä                            LempKiYU            11,92
 11. Emmiina Eho                             TampU               11,68
 12. Linnea Salo                             NokU                10,84
 13. Emilia Ylilehto                         LempKiYU            10,10

T13 1000 m


  1. Ellanoora Haapalehto                    LempKiYU          3.29,10
  2. Helmi Lipsanen                          JanJa             3.38,24
  3. Birgit Tuomola                          KestjNS           3.42,11
  4. Riia Hiitelä                            NokU              3.44,12
  5. Lotta Jalonen                           JanJa             3.51,58
  6. Sofia Mikkonen                          LempKiYU          3.58,60

T13 200 m aj

  1. Iida Kujanpää                           TampPy              32,96
  2. Ellanoora Haapalehto                    LempKiYU            38,32
  3. Lotta Jalonen                           JanJa               38,33
  4. Helmi Lipsanen                          JanJa               38,72
  5. Kristiina Laitinen                      LempKiYU            39,30
  6. Enna Eho                                TampU               40,40
  7. Sofia Mikkonen                          LempKiYU            44,26

Erä 1                Tuuli: 0,0

  1. Ellanoora Haapalehto                    LempKiYU            38,32
  2. Helmi Lipsanen                          JanJa               38,72
  3. Kristiina Laitinen                      LempKiYU            39,30

Erä 2                Tuuli: -0,5

  1. Iida Kujanpää                           TampPy              32,96
  2. Lotta Jalonen                           JanJa               38,33
  3. Enna Eho                                TampU               40,40
  4. Sofia Mikkonen                          LempKiYU            44,26

T13 Keihäs

  1. Kristiina Laitinen                      LempKiYU            29,24
  2. Iida Kujanpää                           TampPy              27,92
  3. Ellanoora Haapalehto                    LempKiYU            24,80
  4. Lotta Jalonen                           JanJa               23,58
  5. Anni Viljanen                           ToijVau             22,30
  6. Veera Rantala                           LempKiYU            18,09
  7. Helmi Lipsanen                          JanJa               17,49
  8. Kaebwe Clarice                                              17,34
  9. Sofia Mikkonen                          LempKiYU            16,62
 10. Salla Huhtasalo                         LempKiYU            14,12

T15 2000 m


  1. Aino Vuorinen                           ValkHa            7.25,80
  2. Helmi Karjainen                         LempKiYU          7.29,92
  3. Ronja Haavisto                          NokU              7.31,46
  4. Viola Pennanen                          LempKiYU          7.56,67
  5. Emma Ranta                              LempKiYU          8.06,90

T15 300 m aj


  1. Vilma Patrikainen                       NokU                53,14

T15 Kuula

     Emma Ranta                              LempKiYU             5,53
     Viola Pennanen                          LempKiYU              DNS