Osuuspankin Hippo-kisojen tulokset 12.6.2016

Osuuspankin Hippo-kisat houkuttelivat kesän ennätysmäärnä urheilijoita Hakkarin kentälle tänä vuonna. Vesisateesta huolimatta yli 250 lasta kilpaili 3-11 -vuotiaiden sarjoissa. Kaikki osanottajat palkittiin Hippo-mitalilla.

Seuraavassa kisojen tulokset.

Osuuspankin Hippo-kisat 12.6.2017
Lempäälä, Hakkari
12.6.2017

TULOKSET

P5 40 m

  1. Oskari Koivu                            Lempäälän Kisa                      9,30
  2. Aleksi Feodoroff                                                            9,39
  3. Topias Mäki                                                                10,13
  4. Vilppu Eleinen                          Lempäälän Kisa Yleisurheilu        10,21
  5. Vilho Pyykkö                                                               10,33
  6. Nuutti Heinonen                         Leki Yu                            10,36
  7. Kasper Heinelo                                                             10,45
  8. Urho Aho                                Lempäälän Kisa Yleisurheilu        10,58
  9. Rasmus Takaniemi                        Haka                               10,59
 10. Mikael Yli-Mannila                      Lempäälän kisa yleisurheilu        10,63
 11. Misca Mäntyharju                                                           11,04
 12. Niklas Virtanen                         Leki                               11,37
 13. Luka Talla                                                                 11,62
 14. Aleksi Tapia                                                               11,69
 15. Viljo Nevaranta                                                            11,71
 16. Veikko Kylmäniemi                                                          11,82
 17. Niilo Reko                                                                 11,96
 18. Eliel Imppu                             Lempäälän Kisa                     12,02
 19. Elias Riihelä                                                              12,12
 20. Kasper Aho                                                                 12,24
 21. Severi Suoniemi                                                            12,58
 22. Matias Mäntyharju                                                          12,62
 23. Jimi Kalevo                             -                                  12,73
 24. Niklas Järnström                        Lempäälän Kisa Yleisurheilu        12,88
 25. Akseli Salmijärvi                                                          12,99
 26. Urho Rajala                             Lempäälän Kisa yleisurheilu        13,06
 27. Aaron Nikander                                                             13,21
 28. Leo Siimekselä                                                             13,25
 29. Noa Ahola                                                                  13,26
 30. Jaakko Heinonen                         Leki Yu                            13,31
 31. Lenni Tuokkola                                                             13,38
 32. Tatu Kovanen                                                               14,13
 33. Jarkko Mamia                                                               14,86
 34. Rasmus Viskari                                                             15,21
 35. Elmeri Väätäinen                        Lempäälän Kisa Yu                  15,28
 36. Daniel Aro                                                                 15,48
 37. Niklas Karislahti                       LeKi                               15,88
 38. Eetu Pekki                              Lempäälän Kisa                     16,19
 39. Jooatan Tainio                                                             20,19
 40. Teuvo Lakka                                                                45,68
     Miko Ilola                                                                   DNS
     Antto Haliseva                                                               DNS
     Mikael Virolainen                                                            DNS
     Samuel Hannu                            Leki                                 DNS
     Oiva Länsirinne                         Sääksjärven Loiske                   DNS

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Rasmus Takaniemi                        Haka                               10,59
  2. Matias Mäntyharju                                                          12,62
  3. Niklas Järnström                        Lempäälän Kisa Yleisurheilu        12,88
  4. Aaron Nikander                                                             13,21
  5. Jarkko Mamia                                                               14,86
  6. Elmeri Väätäinen                        Lempäälän Kisa Yu                  15,28
     Mikael Virolainen                                                            DNS

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Nuutti Heinonen                         Leki Yu                            10,36
  2. Kasper Heinelo                                                             10,45
  3. Eliel Imppu                             Lempäälän Kisa                     12,02
  4. Severi Suoniemi                                                            12,58
  5. Leo Siimekselä                                                             13,25
     Antto Haliseva                                                               DNS

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Topias Mäki                                                                10,13
  2. Mikael Yli-Mannila                      Lempäälän kisa yleisurheilu        10,63
  3. Misca Mäntyharju                                                           11,04
  4. Viljo Nevaranta                                                            11,71
  5. Jimi Kalevo                             -                                  12,73
  6. Urho Rajala                             Lempäälän Kisa yleisurheilu        13,06
  7. Rasmus Viskari                                                             15,21

Erä 4                Tuuli: NWND

  1. Niklas Virtanen                         Leki                               11,37
  2. Luka Talla                                                                 11,62
  3. Elias Riihelä                                                              12,12
  4. Tatu Kovanen                                                               14,13
  5. Daniel Aro                                                                 15,48
  6. Eetu Pekki                              Lempäälän Kisa                     16,19

Erä 5                Tuuli: NWND

  1. Urho Aho                                Lempäälän Kisa Yleisurheilu        10,58
  2. Aleksi Tapia                                                               11,69
  3. Veikko Kylmäniemi                                                          11,82
  4. Niilo Reko                                                                 11,96
  5. Kasper Aho                                                                 12,24
  6. Niklas Karislahti                       LeKi                               15,88

Erä 6                Tuuli: NWND

  1. Vilppu Eleinen                          Lempäälän Kisa Yleisurheilu        10,21
  2. Vilho Pyykkö                                                               10,33
  3. Noa Ahola                                                                  13,26
  4. Lenni Tuokkola                                                             13,38
  5. Teuvo Lakka                                                                45,68
     Samuel Hannu                            Leki                                 DNS
     Oiva Länsirinne                         Sääksjärven Loiske                   DNS

Erä 7                Tuuli: NWND

  1. Oskari Koivu                            Lempäälän Kisa                      9,30
  2. Aleksi Feodoroff                                                            9,39
  3. Akseli Salmijärvi                                                          12,99
  4. Jaakko Heinonen                         Leki Yu                            13,31
  5. Jooatan Tainio                                                             20,19
     Miko Ilola                                                                   DNS

P7 40 m

  1. Toivo Eleinen                           Lempäälän Kisa Yleisurheilu         7,88
  2. Joel Lipponen                           Leki yleisurheilu                   8,72
  3. Akseli Kuusjärvi                        Lempäälän Kisa Yleisurheilu         8,74
  4. Veikko Jutila                           LeKi yleisurheilu                   8,83
  5. Ilmari Salmijärvi                       Leki futis                          8,85
  6. Eemeli Hakala                                                               8,91
  7. Joona Salo                              Lempäälän Kisa Yleisurheilu         8,92
  8. Miska Mänty                             Lempäälän Kisa Yleisurheilu         9,10
  9. Osmo Niemi                              LeKi                                9,15
 10. Tarmo Roininen                          Lempäälän Kisa Yleisurheilu         9,25
 11. Santeri Pirttisalo                      LeKi                                9,30
 12. Lenni Heinonen                          Leki Yu                             9,53
 13. Lukas Lehtinen                          LeKi                                9,56
 14. Kasper Leinonen                                                             9,57
 15. Lauri Hakala                            Lempäälän Kisa Yleisurheilu         9,58
 16. Niilo Määttä                                                                9,78
 17. Kosti Kalliomäki                                                            9,85
 18. Elias Saloranta                                                            10,05
 19. Eetu Salo                               LeKi-futis                         10,10
 20. Eevertti Pellikka                                                          10,25
 21. Oliver Saloranta                                                           10,70
 22. Eemil Ahola                                                                10,86
 23. Jimi Salo                                                                  12,05
 24. Ilmari Päiväsaari                                                          12,34
 25. Juho Heikkilä                                                              12,38
 26. Aamos Paavola                           Lempäälän Kisa Yleisurheilu        12,38
 27. Paavo Lakka                                                                14,53
     Niklas Svensberg                                                             DNS
     Topias Hannu                            Leki                                 DNS
     Benjamin Hietakangas                    Leki jalkapallo                      DNS

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Veikko Jutila                           LeKi yleisurheilu                   8,83
  2. Eemeli Hakala                                                               8,91
  3. Santeri Pirttisalo                      LeKi                                9,30
  4. Lauri Hakala                            Lempäälän Kisa Yleisurheilu         9,58
  5. Eevertti Pellikka                                                          10,25
  6. Oliver Saloranta                                                           10,70
  7. Aamos Paavola                           Lempäälän Kisa Yleisurheilu        12,38

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Joona Salo                              Lempäälän Kisa Yleisurheilu         8,92
  2. Miska Mänty                             Lempäälän Kisa Yleisurheilu         9,10
  3. Lenni Heinonen                          Leki Yu                             9,53
  4. Lukas Lehtinen                          LeKi                                9,56
  5. Kasper Leinonen                                                             9,57
  6. Eemil Ahola                                                                10,86
  7. Paavo Lakka                                                                14,53
     Topias Hannu                            Leki                                 DNS

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Joel Lipponen                           Leki yleisurheilu                   8,72
  2. Akseli Kuusjärvi                        Lempäälän Kisa Yleisurheilu         8,74
  3. Osmo Niemi                              LeKi                                9,15
  4. Niilo Määttä                                                                9,78
  5. Eetu Salo                               LeKi-futis                         10,10
  6. Juho Heikkilä                                                              12,38
     Niklas Svensberg                                                             DNS

Erä 4                Tuuli: NWND

  1. Toivo Eleinen                           Lempäälän Kisa Yleisurheilu         7,88
  2. Ilmari Salmijärvi                       Leki futis                          8,85
  3. Tarmo Roininen                          Lempäälän Kisa Yleisurheilu         9,25
  4. Kosti Kalliomäki                                                            9,85
  5. Elias Saloranta                                                            10,05
  6. Jimi Salo                                                                  12,05
  7. Ilmari Päiväsaari                                                          12,34
     Benjamin Hietakangas                    Leki jalkapallo                      DNS

P7 Pallonheitto

  1. Veikko Jutila                           LeKi yleisurheilu                  18,45
  2. Santeri Pirttisalo                      LeKi                               18,34
  3. Ilmari Salmijärvi                       Leki futis                         16,82
  4. Eemil Ahola                                                                12,70
  5. Toivo Eleinen                           Lempäälän Kisa Yleisurheilu        12,54
  6. Miska Mänty                             Lempäälän Kisa Yleisurheilu        12,27
  7. Tarmo Roininen                          Lempäälän Kisa Yleisurheilu        12,15
  8. Lenni Heinonen                          Leki Yu                            11,96
  9. Samuli Joukainen                                                           11,48
 10. Niilo Määttä                                                               11,40
 11. Osmo Niemi                              LeKi                               11,28
 12. Lauri Hakala                            Lempäälän Kisa Yleisurheilu        10,85
 13. Eevertti Pellikka                                                          10,54
 14. Kosti Kalliomäki                                                            9,69
 15. Eemeli Hakala                                                               8,43
 16. Joel Lipponen                           Leki yleisurheilu                   7,98
 17. Lukas Lehtinen                          LeKi                                7,85
 18. Akseli Kuusjärvi                        Lempäälän Kisa Yleisurheilu         7,60
 19. Eetu Salo                               LeKi-futis                          6,15
 20. Aamos Paavola                           Lempäälän Kisa Yleisurheilu         4,65
 21. Paavo Lakka                                                                 4,53
     Jimi Salo                                                                    DNS
     Juho Heikkilä                                                                DNS
     Elias Saloranta                                                              DNS
     Niklas Svensberg                                                             DNS
     Kasper Leinonen                                                              DNS
     Oliver Saloranta                                                             DNS
     Topias Hannu                            Leki                                 DNS
     Benjamin Hietakangas                    Leki jalkapallo                      DNS
     Joona Salo                              Lempäälän Kisa Yleisurheilu          DNS

P9 40 m

  1. Noel Nikulainen                         LempKi                              7,04
  2. Viljami Kuusjärvi                       Lempäälän Kisa Yleisurheilu         7,22
  3. Anssi Hoffren                           LeKi                                7,80
  4. tatu saarijärvi                                                             8,40
  5. Ossi Salo                               Leki- futis                         8,42
  6. Manu Leppänen                                                               8,42
  7. Valtteri Väätäinen                      Lempäälän Kisa Yu                   8,56
  8. Miko Hakala                                                                 8,93
  9. Niilo Takaniemi                         Haka                                9,16
 10. Allan Leppänen                                                              9,30
 11. Viljami Mäki                                                                9,45
     Oliver Imppu                            Lempäälän Kisa                       DNS
     Eetu Taipale                            Pälkäneen Luja-Lukko                 DNS

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Noel Nikulainen                         LempKi                              7,04
  2. tatu saarijärvi                                                             8,40
  3. Ossi Salo                               Leki- futis                         8,42
  4. Valtteri Väätäinen                      Lempäälän Kisa Yu                   8,56
  5. Miko Hakala                                                                 8,93
  6. Viljami Mäki                                                                9,45
     Eetu Taipale                            Pälkäneen Luja-Lukko                 DNS

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Viljami Kuusjärvi                       Lempäälän Kisa Yleisurheilu         7,22
  2. Anssi Hoffren                           LeKi                                7,80
  3. Manu Leppänen                                                               8,42
  4. Niilo Takaniemi                         Haka                                9,16
  5. Allan Leppänen                                                              9,30
     Oliver Imppu                            Lempäälän Kisa                       DNS

P9 Pituus

  1. Noel Nikulainen                         LempKi                              3,54                
  2. Viljami Kuusjärvi                       Lempäälän Kisa Yleisurheilu         3,39                
  3. Anssi Hoffren                           LeKi                                2,64                
  4. Miko Hakala                                                                 2,62                
  5. Valtteri Väätäinen                      Lempäälän Kisa Yu                   2,45                
  6. Manu Leppänen                                                               2,42                
  7. tatu saarijärvi                                                             2,31                
  8. Oliver Imppu                            Lempäälän Kisa                      2,27                
  9. Niilo Takaniemi                         Haka                                2,07                
 10. Ossi Salo                               Leki- futis                         1,99                
 11. Allan Leppänen                                                              1,99                
 12. Viljami Mäki                                                                1,97                
     Eetu Taipale                            Pälkäneen Luja-Lukko                 DNS                

P11 60 m

  1. Oula Vuori                              Tampereen Pyrintö                   9,74
  2. Eelis Kuusjärvi                         Lempäälän Kisa Yleisurheilu         9,75
  3. Leo Lämsä                               Lempäälän Kisa yleisurheilu         9,77
  4. Aarne Kalela                            Lempäälän Kisa Yleisurheilu        10,08
  5. Jesse Salo                              Tampereen Pyrintö                  10,14
  6. Alvar Olander                           Leki yu                            10,14
  7. Antti Aaltojärvi                                                           10,19
  8. Eero Ranta                              Lempäälän Kisa yleisurheilu        10,44
  9. Eemeli Ruuti                            Lempäälän Kisa Yleisurheilu        10,47
 10. Jaakko Mikkola                                                             10,82
 11. Miro Mänty                              Lempäälän Kisa Yleisurheilu        11,24
 12. Jasper Jokisalo                                                            11,31
 13. Julius Jokisalo                                                            12,41
     Luka Niemikorpi                                                              DNS
     Olli Syrjälä                                                                 DNS
     Pietu Penttilä                          LeKi                                 DNS
     Joona Taipale                           Pälkäneen Luja-Lukko                 DNS

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Antti Aaltojärvi                                                           10,19
  2. Eero Ranta                              Lempäälän Kisa yleisurheilu        10,44
  3. Miro Mänty                              Lempäälän Kisa Yleisurheilu        11,24
     Olli Syrjälä                                                                 DNS
     Pietu Penttilä                          LeKi                                 DNS

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Oula Vuori                              Tampereen Pyrintö                   9,74
  2. Leo Lämsä                               Lempäälän Kisa yleisurheilu         9,77
  3. Aarne Kalela                            Lempäälän Kisa Yleisurheilu        10,08
  4. Eemeli Ruuti                            Lempäälän Kisa Yleisurheilu        10,47
  5. Jaakko Mikkola                                                             10,82
     Luka Niemikorpi                                                              DNS

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Eelis Kuusjärvi                         Lempäälän Kisa Yleisurheilu         9,75
  2. Jesse Salo                              Tampereen Pyrintö                  10,14
  3. Alvar Olander                           Leki yu                            10,14
  4. Jasper Jokisalo                                                            11,31
  5. Julius Jokisalo                                                            12,41
     Joona Taipale                           Pälkäneen Luja-Lukko                 DNS

P11 Pituus

  1. Eelis Kuusjärvi                         Lempäälän Kisa Yleisurheilu         3,85                
  2. Leo Lämsä                               Lempäälän Kisa yleisurheilu         3,83                
  3. Aarne Kalela                            Lempäälän Kisa Yleisurheilu         3,83                
  4. Eero Ranta                              Lempäälän Kisa yleisurheilu         3,58                
  5. Alvar Olander                           Leki yu                             3,53                
  6. Oula Vuori                              Tampereen Pyrintö                   3,48                
  6. Jesse Salo                              Tampereen Pyrintö                   3,48                
  8. Eemeli Ruuti                            Lempäälän Kisa Yleisurheilu         3,15                
  9. Pietu Penttilä                          LeKi                                3,12                
 10. Julius Jokisalo                                                             2,84                
 11. Miro Mänty                              Lempäälän Kisa Yleisurheilu         2,75                
 12. Jasper Jokisalo                                                             2,46                
     Luka Niemikorpi                                                              DNS                
     Olli Syrjälä                                                                 DNS                
     Joona Taipale                           Pälkäneen Luja-Lukko                 DNS                

T5 40 m

  1. Senni Palmroth                          Vehmaisten Urheilijat              10,40
  2. Hilma Heino                                                                10,58
  3. Aino Ahti                               Lempäälän Kisa Yleisurheilu        10,72
  4. Janni Kankainen                         Lempäälän Kisa Yleisurheilu        10,73
  5. Nella Jokinen                           LeKi                               11,14
  6. Jenna Helin                                                                11,37
  7. Katri Hakamo                                                               11,44
  8. Minea Pihlaja                                                              11,56
  9. Kerttu Jutila                           LeKi yleisurheilu                  11,57
 10. Nelli Laukkanen                         Lempäälän kisa                     11,69
 11. Hilla Knuuti                            Lempäälän Kisa                     11,81
 12. Vilma Joukainen                                                            11,81
 13. Lucy Häkkinen                                                              11,83
 14. Netta Saastamoinen                                                         11,88
 15. Vilma Kemppainen                        Lempäälän Kisa                     11,91
 16. Tilda Roininen                                                             12,06
 17. Alma Aaltojärvi                                                            12,13
 18. Olivia Pamppunen                                                           12,19
 19. Liina Joukainen                                                            12,24
 20. Nella Koskinen                                                             12,39
 21. Aina-Fiona Nikulainen                                                      12,39
 22. Siiri-Maria Ylönen                                                         12,76
 23. Maisa Hakala                                                               13,36
 24. Elsa Hietanen                                                              13,57
 25. Venla Juhola                            LeKi                               13,67
 26. Senja Niemi                             LeKi                               13,72
 27. Minja Vaahtikari                                                           13,76
 28. Veera Asunen                                                               14,24
 29. Maisa Mäntysalo                         LeKi                               14,34
 30. Seela Kokkinen                                                             14,65
 31. Hilda Haapavaara                                                           14,70
 32. Aino Penttilä                                                              14,90
 33. Emilia Kuisma                           Lempäälän Kisa                     15,48
 34. Eevi Asikainen                                                             15,62
 35. Muusa Pellikka                                                             22,47
 36. Kerttu Koistinen                        Kangasalan urheilijat              23,71
 37. Eerika Muurinen                                                            31,15
     Oona Kaakkolammi                                                             DNS
     Pinja Kärkkäinen                                                             DNS
     Ronja Leinonen                                                               DNS
     Salla Ahti                                                                   DNS
     Leona Leppänen                                                               DNS
     Kaarina Rantala                                                              DNS
     Eveliina Häkli                                                               DNS
     Eveliina Kulomäki                                                            DNS
     Anna Hietakangas                        Leki jalkapallo                      DNS

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Senni Palmroth                          Vehmaisten Urheilijat              10,40
  2. Liina Joukainen                                                            12,24
  3. Nella Koskinen                                                             12,39
  4. Siiri-Maria Ylönen                                                         12,76
  5. Emilia Kuisma                           Lempäälän Kisa                     15,48
     Kaarina Rantala                                                              DNS
     Eveliina Häkli                                                               DNS

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Aino Ahti                               Lempäälän Kisa Yleisurheilu        10,72
  2. Nelli Laukkanen                         Lempäälän kisa                     11,69
  3. Netta Saastamoinen                                                         11,88
  4. Tilda Roininen                                                             12,06
  5. Minja Vaahtikari                                                           13,76
  6. Seela Kokkinen                                                             14,65
     Oona Kaakkolammi                                                             DNS

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Hilma Heino                                                                10,58
  2. Janni Kankainen                         Lempäälän Kisa Yleisurheilu        10,73
  3. Lucy Häkkinen                                                              11,83
  4. Venla Juhola                            LeKi                               13,67
  5. Muusa Pellikka                                                             22,47
     Ronja Leinonen                                                               DNS

Erä 4                Tuuli: NWND

  1. Aina-Fiona Nikulainen                                                      12,39
  2. Senja Niemi                             LeKi                               13,72
  3. Veera Asunen                                                               14,24
  4. Eevi Asikainen                                                             15,62
  5. Eerika Muurinen                                                            31,15
     Anna Hietakangas                        Leki jalkapallo                      DNS

Erä 5                Tuuli: NWND

  1. Minea Pihlaja                                                              11,56
  2. Hilla Knuuti                            Lempäälän Kisa                     11,81
  3. Vilma Joukainen                                                            11,81
  4. Elsa Hietanen                                                              13,57
  5. Kerttu Koistinen                        Kangasalan urheilijat              23,71
     Eveliina Kulomäki                                                            DNS

Erä 6                Tuuli: NWND

  1. Katri Hakamo                                                               11,44
  2. Kerttu Jutila                           LeKi yleisurheilu                  11,57
  3. Olivia Pamppunen                                                           12,19
  4. Maisa Mäntysalo                         LeKi                               14,34
     Salla Ahti                                                                   DNS
     Leona Leppänen                                                               DNS

Erä 7                Tuuli: NWND

  1. Nella Jokinen                           LeKi                               11,14
  2. Jenna Helin                                                                11,37
  3. Vilma Kemppainen                        Lempäälän Kisa                     11,91
  4. Alma Aaltojärvi                                                            12,13
  5. Maisa Hakala                                                               13,36
  6. Hilda Haapavaara                                                           14,70
  7. Aino Penttilä                                                              14,90
     Pinja Kärkkäinen                                                             DNS

T7 40 m

  1. Minja Penttilä                          Lempäälän Kisa                      7,55
  2. Minja Kautto                            Lempäälän Kisa Yleisurheilu         7,96
  3. Emmi Kallioinen                         Lempäälän Kisa Yleisurheilu         8,32
  4. Senni Rantala                           Lempäälän Kisa Yleisurheilu         8,39
  5. Lilli Pohjola                           Lempäälän Kisa Yleisurheilu         8,48
  6. Aada Mäkitalo                           LeKi                                8,54
  7. Ella Rajala                             Lempäälän Kisa yleisurheilu         8,64
  8. Lyydia Antinaho                         Lempäälän Kisa Yleisurheilu         8,71
  9. Jenna Mäkynen                           Lempäälän Kisa Yleisurheilu         8,74
 10. Olivia Ala-Nikkola                                                          8,94
 11. Silja Takaniemi                         Haka                                8,95
 12. Hertta Rantanen                         Lempäälän Kisa Yleisurheilu         9,02
 13. Riina Taipale                           Pälkäneen Luja-Lukko                9,02
 14. Noora Nieminen                          Lempäälän Kisa Yleisurheilu         9,19
 15. Olivia Aro                                                                  9,26
 16. Säde Rasinmäki                          Leki                                9,53
 17. Minea Järnström                         Lempäälän Kisa Yleisurheilu         9,66
 18. Veera Hakamo                                                                9,99
 19. Heta Paavola                            Lempäälän Kisa Yleisurheilu        10,11
 20. Elisa Häkli                                                                10,19
 21. Aava Mäntysalo                          LeKi                               10,21
 22. Eerika Kuisma                           Lempäälän Kisa                     10,33
 23. Ilona Lagström                                                             10,35
 24. Aila Rautkivi                           Leki                               10,45
 25. Aava Lehtola                                                               10,53
 26. Elisa Eilola                            Leki                               10,53
 27. Milana Leppänen                                                            10,53
 28. Alisa Imppu                             Lempäälän Kisa                     10,56
 29. Etsiina Mamia                                                              10,75
 30. Hertta Rajamäki                         Lempäälän Kisa Yleisurheilu        10,80
 31. Sanni dos Anjos                         Leki                               10,98
 32. Inka Litmanen                           Lempäälän Kisa Yleisurheilu        11,28
 33. Enni Kuivainen                                                             11,69
 34. Milja Pekki                             Lempäälän Kisa                     11,72
 35. Helmi Hämäläinen                                                           13,13
 36. Aamu Tuominen                                                              13,21
     Aada Viili                                                                   DNS
     Iiris Syrjälä                                                                DNS
     Milena Nieminen                                                              DNS
     Emmi Lydia Keski-Kapee                                                       DNS
     Petra Reponen                           LeKi                                 DNS
     Ida Kovero                              Leki-Futis                           DNS
     Aino Kovero                             Leki-Futis                           DNS
     Venla Päivänurmi                        Lempäälän Kisa                       DNS

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Emmi Kallioinen                         Lempäälän Kisa Yleisurheilu         8,32
  2. Minea Järnström                         Lempäälän Kisa Yleisurheilu         9,66
  3. Ilona Lagström                                                             10,35
  4. Aila Rautkivi                           Leki                               10,45
  5. Enni Kuivainen                                                             11,69
     Petra Reponen                           LeKi                                 DNS

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Aada Mäkitalo                           LeKi                                8,54
  2. Noora Nieminen                          Lempäälän Kisa Yleisurheilu         9,19
  3. Elisa Häkli                                                                10,19
     Milena Nieminen                                                              DNS
     Aino Kovero                             Leki-Futis                           DNS
     Venla Päivänurmi                        Lempäälän Kisa                       DNS

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Minja Kautto                            Lempäälän Kisa Yleisurheilu         7,96
  2. Lyydia Antinaho                         Lempäälän Kisa Yleisurheilu         8,71
  3. Jenna Mäkynen                           Lempäälän Kisa Yleisurheilu         8,74
  4. Säde Rasinmäki                          Leki                                9,53
  5. Aava Lehtola                                                               10,53
     Emmi Lydia Keski-Kapee                                                       DNS

Erä 4                Tuuli: NWND

  1. Silja Takaniemi                         Haka                                8,95
  2. Hertta Rantanen                         Lempäälän Kisa Yleisurheilu         9,02
  3. Riina Taipale                           Pälkäneen Luja-Lukko                9,02
  4. Eerika Kuisma                           Lempäälän Kisa                     10,33
  5. Alisa Imppu                             Lempäälän Kisa                     10,56
     Aada Viili                                                                   DNS

Erä 5                Tuuli: NWND

  1. Senni Rantala                           Lempäälän Kisa Yleisurheilu         8,39
  2. Olivia Aro                                                                  9,26
  3. Hertta Rajamäki                         Lempäälän Kisa Yleisurheilu        10,80
  4. Sanni dos Anjos                         Leki                               10,98
  5. Milja Pekki                             Lempäälän Kisa                     11,72
  6. Aamu Tuominen                                                              13,21

Erä 6                Tuuli: NWND

  1. Lilli Pohjola                           Lempäälän Kisa Yleisurheilu         8,48
  2. Heta Paavola                            Lempäälän Kisa Yleisurheilu        10,11
  3. Aava Mäntysalo                          LeKi                               10,21
  4. Etsiina Mamia                                                              10,75
  5. Inka Litmanen                           Lempäälän Kisa Yleisurheilu        11,28
  6. Helmi Hämäläinen                                                           13,13

Erä 7                Tuuli: NWND

  1. Minja Penttilä                          Lempäälän Kisa                      7,55
  2. Ella Rajala                             Lempäälän Kisa yleisurheilu         8,64
  3. Olivia Ala-Nikkola                                                          8,94
  4. Veera Hakamo                                                                9,99
  5. Elisa Eilola                            Leki                               10,53
  6. Milana Leppänen                                                            10,53
     Iiris Syrjälä                                                                DNS
     Ida Kovero                              Leki-Futis                           DNS

T7 Pallonheitto

  1. Ella Rajala                             Lempäälän Kisa yleisurheilu        14,20
  2. Aada Mäkitalo                           LeKi                               11,64
  3. Minja Penttilä                          Lempäälän Kisa                     11,35
  4. Noora Nieminen                          Lempäälän Kisa Yleisurheilu         9,92
  5. Minea Järnström                         Lempäälän Kisa Yleisurheilu         9,91
  6. Silja Takaniemi                         Haka                                9,84
  7. Lyydia Antinaho                         Lempäälän Kisa Yleisurheilu         9,58
  8. Heta Paavola                            Lempäälän Kisa Yleisurheilu         8,83
  9. Emmi Kallioinen                         Lempäälän Kisa Yleisurheilu         8,73
 10. Säde Rasinmäki                          Leki                                8,27
 11. Senni Rantala                           Lempäälän Kisa Yleisurheilu         7,62
 12. Minja Kautto                            Lempäälän Kisa Yleisurheilu         7,60
 12. Jenna Mäkynen                           Lempäälän Kisa Yleisurheilu         7,60
 14. Ilona Lagström                                                              7,49
 15. Olivia Aro                                                                  7,35
 16. Eerika Kuisma                           Lempäälän Kisa                      6,83
 17. Milena Nieminen                                                             6,80
 17. Alisa Imppu                             Lempäälän Kisa                      6,80
 19. Lilli Pohjola                           Lempäälän Kisa Yleisurheilu         6,74
 20. Veera Hakamo                                                                6,51
 21. Venla Päivänurmi                        Lempäälän Kisa                      5,92
 22. Hertta Rantanen                         Lempäälän Kisa Yleisurheilu         5,72
 23. Sanni dos Anjos                         Leki                                5,34
 24. Etsiina Mamia                                                               5,24
 25. Aava Mäntysalo                          LeKi                                5,22
 26. Aava Lehtola                                                                5,20
 27. Elisa Häkli                                                                 5,18
 28. Aila Rautkivi                           Leki                                5,14
 29. Hertta Rajamäki                         Lempäälän Kisa Yleisurheilu         4,59
 30. Enni Kuivainen                                                              4,21
 31. Aamu Tuominen                                                               3,32
     Aada Viili                                                                   DNS
     Iiris Syrjälä                                                                DNS
     Helmi Hämäläinen                                                             DNS
     Olivia Ala-Nikkola                                                           DNS
     Emmi Lydia Keski-Kapee                                                       DNS
     Petra Reponen                           LeKi                                 DNS
     Elisa Eilola                            Leki                                 DNS
     Ida Kovero                              Leki-Futis                           DNS
     Aino Kovero                             Leki-Futis                           DNS
     Milja Pekki                             Lempäälän Kisa                       DNS
     Riina Taipale                           Pälkäneen Luja-Lukko                 DNS
     Inka Litmanen                           Lempäälän Kisa Yleisurheilu          DNS

T9 40 m

  1. Venla Vaittinen                         Lempäälän Kisa yleisurheilu         7,08
  2. Neea Keso                               Tampereen Pyrintö                   7,29
  3. Aino Aalto                              Lempäälän Kisa Yleisurheilu         7,51
  4. Aada Viskari                            Lempäälän Kisa                      7,64
  5. Nanna Salovaara                         Lempäälän Kisa Yleisurheilu         7,86
  6. Sofia Feodoroff                                                             8,09
  7. Iiris Aho                               Lempäälän Kisa Yleisurheilu         8,33
  8. Liinu Paavola                                                               8,44
  9. Fanni Jokinen                           Lempäälän Kisa Yleisurheilu         8,49
 10. Siru Rasinmäki                          Leki                                8,54
 11. Helmi Rajamäki                          Lempäälän Kisa Yleisurheilu         9,17
 12. Iina-Martta Kärki                                                           9,46
 13. Ella Kuivainen                                                              9,86
     Aino Heikkilä                                                                DNS
     Saana Ahti                                                                   DNS
     Noona Matintupa                                                              DNS
     Milana Leppänen                                                              DNS
     Kerttu Rantala                                                               DNS
     Aleksandra Ala-Nikkola                                                       DNS
     Meea Mäkinen                            Lempäälä                             DNS
     Mila Päivänurmi                         Lempäälän Kisa                       DNS

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Aino Aalto                              Lempäälän Kisa Yleisurheilu         7,51
  2. Siru Rasinmäki                          Leki                                8,54
  3. Helmi Rajamäki                          Lempäälän Kisa Yleisurheilu         9,17
  4. Ella Kuivainen                                                              9,86
     Aino Heikkilä                                                                DNS
     Saana Ahti                                                                   DNS
     Milana Leppänen                                                              DNS
     Mila Päivänurmi                         Lempäälän Kisa                       DNS

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Neea Keso                               Tampereen Pyrintö                   7,29
  2. Aada Viskari                            Lempäälän Kisa                      7,64
  3. Sofia Feodoroff                                                             8,09
  4. Iiris Aho                               Lempäälän Kisa Yleisurheilu         8,33
     Noona Matintupa                                                              DNS
     Kerttu Rantala                                                               DNS
     Aleksandra Ala-Nikkola                                                       DNS

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Venla Vaittinen                         Lempäälän Kisa yleisurheilu         7,08
  2. Nanna Salovaara                         Lempäälän Kisa Yleisurheilu         7,86
  3. Liinu Paavola                                                               8,44
  4. Fanni Jokinen                           Lempäälän Kisa Yleisurheilu         8,49
  5. Iina-Martta Kärki                                                           9,46
     Meea Mäkinen                            Lempäälä                             DNS

T9 Pituus

  1. Neea Keso                               Tampereen Pyrintö                   3,39                
  2. Venla Vaittinen                         Lempäälän Kisa yleisurheilu         3,26                
  3. Nanna Salovaara                         Lempäälän Kisa Yleisurheilu         2,86                
  4. Aino Aalto                              Lempäälän Kisa Yleisurheilu         2,83                
  5. Sofia Feodoroff                                                             2,61                
  5. Aleksandra Ala-Nikkola                                                      2,61                
  7. Aada Viskari                            Lempäälän Kisa                      2,57                
  8. Siru Rasinmäki                          Leki                                2,37                
  9. Liinu Paavola                                                               2,35                
 10. Iiris Aho                               Lempäälän Kisa Yleisurheilu         2,31                
 11. Mila Päivänurmi                         Lempäälän Kisa                      2,07                
 12. Kerttu Rantala                                                              2,05                
 13. Milana Leppänen                                                             1,83                
 14. Helmi Rajamäki                          Lempäälän Kisa Yleisurheilu         1,81                
 15. Aino Heikkilä                                                               1,76                
 16. Iina-Martta Kärki                                                           1,68                
 17. Noona Matintupa                                                             1,65                
     Ella Kuivainen                                                                NM                
     Saana Ahti                                                                   DNS                
     Meea Mäkinen                            Lempäälä                             DNS                
     Fanni Jokinen                           Lempäälän Kisa Yleisurheilu          DNS                

T11 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Pinja Kukko                             Lempäälän Kisa Yleisurheilu         9,84
  2. Niia Niemelä                            Lempäälän kisa yleisurheilu        10,00
  3. Iina Niemelä                            Lempäälän Kisa Yleisurheilu        10,06
  4. Nella Mäkynen                           Lempäälän Kisa Yleisurheilu        10,12
  5. Selma Kuoppala                          Tarpian Suunta                     11,49
  6. Vilma Pursiainen                                                           11,53

T11 Pituus

  1. Niia Niemelä                            Lempäälän kisa yleisurheilu         3,81                
  2. Pinja Kukko                             Lempäälän Kisa Yleisurheilu         3,64                
  3. Iina Niemelä                            Lempäälän Kisa Yleisurheilu         3,61                
  4. Nella Mäkynen                           Lempäälän Kisa Yleisurheilu         3,49                
  5. Selma Kuoppala                          Tarpian Suunta                      2,61                
  6. Vilma Pursiainen                                                            2,10                


P3 40 m

Joona Vänskä			
Ronny Vilén			
Matias Toivola			
Oliver Tapia			
Teppo Takaniemi			
Santeri Silander			
Leo Salo			
Sisu Pyykkö			
Oliver Pulli			
Julius Pelliniemi			
Niklas Parvinen			
Topi Palm			
Juska Ollila			
Jooa Mäkinen			
Manu Lehtonen			
Eero Lakka			
Oskari Laitinen			
Oskari Lagström			
Lauri Lagström			
Juho Laakso			
Jaakko Kalevo			
Kristian Järnström			
Iivari Jokela			
Aapeli Jokela			
Oiva Heino			
Jaakko Heikkilä			
Kalle Hakala			
Aleksis Haaga			
Rene Brandt			
Eero Asunen			
Toivo Kokkinen

T3 40 m

Lotta Hovi			
Sylvi-Emilia Ylönen			
Vuokko Tuominen			
Fanni Tuokkola			
Mea Siimekselä			
Tuulia Saastamoinen			
Iiris Riihelä			
Tytti Pohjola			
Sylvi Palmroth			
Saimi Palmroth			
Nanna Matintupa			
Linda Litmanen			
Olivia Leinonen			
Mette Lehtola			
Ninni Lehtinen			
Neea Lakanen			
Julia Laakso			
Stella Kovanen			
Iines Kostamo			
Fanny Koskinen			
Ella Jääskeläinen			
Fiona Järnström			
Vilja Jokiniitty			
Venna Haikonen			
Minea Eskola			
Selma Eleinen