Juoksucupin kolmannen osakilpailun tulokset

Tämän kevään juoksucupin viimeiseen osakilpailuun osallistui 49 juoksijaa, ja lajina oli jälleen maastojuoksu. 

Juoksucup 3. osakilpailu 31.5.2007
Lempäälän Kisa
Tulokset
T7 maastojuoksu 0,4 km
1. 418 RANTA Venla 2:19.9
2. 118 RANTA Johanna 2:42.5 +22.6
3. 194 VIHAVAINEN Heidi 3:16.2 +56.3
P7 maastojuoksu 0,4 km
1. 346 HELIN Mikael 2:18.2
2. 116 SAARI Oskari 2:22.2 +4.0
3. 144 LEPPÄNEN Lauri 2:29.7 +11.5
4. 477 JANATUINEN Joose 2:36.0 +17.8
T9 maastojuoksu 1,2 km
1. 122 OJALA Emilia 6:00.6
2. 181 METTALO Henna 6:07.1 +6.5
3. 280 LEPPIMAA Noora 6:15.8 +15.2
4. 27 HELIN Lotta 6:28.6 +28.0
5. 15 JOUTILA Ilona 6:34.1 +33.5
6. 32 KOIVU Sonja 8:12.4 +2:11.8
P9 maastojuoksu 1,2 km
1. 164 TAKALA Joel 5:36.3
2. 400 NÄRVÄNEN Henrik 5:47.1 +10.8
3. 54 MÄENPÄÄ Valtteri 6:00.1 +23.8
4. 38 RUOKONEN Antero 6:24.1 +47.8
5. 28 AAVAJOKI Alex 6:28.1 +51.8
6. 199 PETÄJÄSUO Juuso 6:36.3 +1:00.0
7. 47 KYTÖKARI Joona 7:04.4 +1:28.1
8. 429 VIHAVAINEN Lassi 8:31.8 +2:55.5
T11 maastojuoksu 1,2 km
1. 50 JANATUINEN Oona 5:40.2
2. 138 KAARINEVA Stiina 5:54.1 +13.9
3. 455 VIRTANEN Oona 6:24.0 +43.8
4. 291 LAMMINSIVU Linda 6:34.4 +54.2
5. 281 KARJALAINEN Tia-Maria 6:43.6 +1:03.4
6. 427 KOIVULUOMA Sanni 7:13.3 +1:33.1
7. 276 VESAMÄKI Vilma 7:30.5 +1:50.3
8. 261 PIIPPO Oona 7:33.6 +1:53.4
P11 maastojuoksu 1,2 km
1. 39 MUSTONEN Matias 5:10.9
2. 416 METTALO Arttu 5:20.3 +9.4
3. 449 NISKANEN Valtteri 5:24.1 +13.2
4. 159 JÄNICHEN Joel 5:45.3 +34.4
5. 285 PIIPPO Into 5:54.7 +43.8
6. 279 ARMINEN Valtteri 5:56.9 +46.0
7. 282 NIEMINEN Arttu 6:01.3 +50.4
8. 93 KALLIO Olli 6:21.4 +1:10.5
9. 94 SIKKINEN Atte 6:21.8 +1:10.9
10. 44 RANTANEN Kalle 6:28.4 +1:17.5
T13 maastojuoksu 1,2 km
1. 286 TURPEINEN Rita 5:24.2
2. 92 SUOMELA Janina 5:30.4 +6.2
3. 90 ANTTILA Matilda 6:18.4 +54.2
4. 61 PETÄJÄSUO Jenna 6:30.1 +1:05.9
5. 220 HAAVISTO Julia 6:34.8 +1:10.6
P13 maastojuoksu 1,2 km
1. 119 JÄRVI Martti 5:03.7
2. 141 KYRÖLÄ Markus 5:17.7 +14.0
3. 471 NÄRVÄNEN Markus 5:39.8 +36.1
4. 3 KAARINEVA Konsta 6:19.4 +1:15.7
T15 maastojuoksu 1,2 km
1. 399 NAGY Rebekka 5:53.8