Juoksucupin toisen osakilpailun tulokset

Juoksucupin toisen kilpailun lajeina olivat 20m nopeustesti lentävällä lähdöllä sekä ratajuoksu 300/600/800m. Mukana oli tällä kertaa 60 osanottajaa.

Juoksucup 2.osakilpailu 24.5.2007
Lempäälän Kisa
Tulokset nopeustesti 20m
Numero  Nimi                            Aika [s]
    463 Aavajoki        Alex         P9     3,73
    449 Anttila         Matilda     T13     2,82
      2 Arminen         Valtteri    P11     3,26
     60 Auraneva        Eetu         P7     4,63
     27 Haavisto        Julia       T13     3,18
    114 Heikkilä        Matias       P9     3,33
    166 Heinonen        Vilma        T9     3,73
     24 Helin           Toni        P11     3,35
    117 Helin           Lotta        T9     3,45
    514 Helin           Mikael       P7     3,77
    417 Iivanainen      Valtteri    P11     3,20
    420 Iivanainen      Senja        T9     3,73
      5 Janatuinen      Oona        T11     2,82
     50 Janatuinen      Joose        P7     4,04
     89 Joutila         Ilona        T9     3,68
     47 Järvi           Martti      P13     2,83
    346 Kaarineva       Konsta      P13     3,04
    142 Kaarineva       Stiina      T11     3,14
    399 Kallio          Olli        P11     2,95
    422 Karhu           Oona         T9     3,59
    429 Karjalainen     Tia-Mari    T11     3,15
    185 Katajamäki      Ossi         P9     3,50
    168 Katajamäki      Anna         T9     3,53
    400 Kivinen         Johanna     T15     2,44
    413 Koivu           Sonja        T9     3,19
     44 Koppanen        Pyry        P11     3,43
    138 Korpilaakso     Markus      P11     3,52
     28 Kujanpää        Olivia      T11     3,58
    428 Kytökari        Joona        P9     3,99
     39 Lamminsivu      Linda       T11     3,33
    188 Leppimaa        Noora        T9     3,51
      8 Leppänen        Lauri        P7     4,10
      3 Mustonen        Matias      P11     3,01
    183 Mäenpää         Valtteri     P9     3,66
    159 Nieminen        Saija         N     2,77
    157 Nieminen        Arttu       P11     3,79
     71 Niskanen        Valtteri    P11     3,18
    147 Niskanen        Iida         T9     3,59
    477 Närvänen        Markus      P13     2,95
     76 Närvänen        Henrik       P9     3,26
    409 Ojala           Emilia       T9     3,36
     94 Petäjäsuo       Jenna       T13     3,20
     30 Petäjäsuo       Juuso        P9     3,29
    113 Piippo          Into        P11     3,17
    194 Pirhonen        Venla       T11     3,85
     55 Poikselkä       Samuli      P11     3,53
    163 Ranta           Venla        T7     3,88
    160 Ranta           Johanna      T7     4,10
    193 Reunanen        Eerika       T9     3,05
    119 Ruonavaara      Henna       T15     2,66
    170 Räisänen        Minni        T9     3,79
    173 Saari           Oskari       P7     4,48
    141 Sihvonen        Aki         P13     2,91
    427 Sikkinen        Atte        P11     3,23
    416 Suomela         Janina      T13     2,98
     87 Suomela         Petra        T9     3,63
    471 Turpeinen       Rita        T13     2,55
     93 Vihavainen      Lassi        P9     3,49
    167 Virtanen        Oona        T11     3,06
    181 Vuori           Julia       T13     2,99
Juoksucup 2. osakilpailu 24.5.2007
Lempäälän Kisa
Tulokset maastojuoksu
T7 300m
1. 163 RANTA Venla 1:13.1
2. 160 RANTA Johanna 1:14.0 +0.9
P7 300m
1. 514 HELIN Mikael 1:12.0
2. 173 SAARI Oskari 1:14.7 +2.7
3. 8 LEPPÄNEN Lauri 1:16.8 +4.8
4. 50 JANATUINEN Joose 1:17.2 +5.2
5. 60 AURANEVA Eetu 1:46.8 +34.8
T9 600m
1. 188 LEPPIMAA Noora 2:28.5
2. 193 REUNANEN Eerika 2:28.8 +0.3
3. 147 NISKANEN Iida 2:32.1 +3.6
4. 409 OJALA Emilia 2:32.5 +4.0
5. 422 KARHU Oona 2:37.8 +9.3
6. 89 JOUTILA Ilona 2:43.9 +15.4
7. 117 HELIN Lotta 2:47.3 +18.8
8. 168 KATAJAMÄKI Anna 2:47.8 +19.3
9. 413 KOIVU Sonja 2:58.2 +29.7
10. 420 IIVANAINEN Senja 3:07.6 +39.1
11. 166 HEINONEN Vilma 3:12.7 +44.2
12. 170 RÄISÄNEN Minni 3:23.1 +54.6
13. 87 SUOMELA Petra 3:45.4 +1:16.9
P9 600m
1. 76 NÄRVÄNEN Henrik 2:22.6
2. 185 KATAJAMÄKI Ossi 2:29.0 +6.4
3. 30 PETÄJÄSUO Juuso 2:31.9 +9.3
4. 183 MÄENPÄÄ Valtteri 2:45.4 +22.8
5. 463 AAVAJOKI Alex 2:55.4 +32.8
6. 93 VIHAVAINEN Lassi 5:11.3 +2:48.7
428 KYTÖKARI Joona DNF
114 HEIKKILÄ Matias DNS
T11 600m
1. 5 JANATUINEN Oona 2:13.1
2. 429 KARJALAINEN Tia-Maria 2:27.3 +14.2
3. 142 KAARINEVA Stiina 2:32.7 +19.6
4. 167 VIRTANEN Oona 2:35.2 +22.1
5. 39 LAMMINSIVU Linda 2:48.1 +35.0
6. 28 KUJANPÄÄ Olivia 2:57.2 +44.1
7. 194 PIRHONEN Venla 3:01.4 +48.3
P11 600m
1. 3 MUSTONEN Matias 2:09.3
2. 113 PIIPPO Into 2:13.7 +4.4
3. 71 NISKANEN Valtteri 2:15.0 +5.7
4. 417 IIVANAINEN Valtteri 2:22.5 +13.2
5. 2 ARMINEN Valtteri 2:23.0 +13.7
6. 157 NIEMINEN Arttu 2:25.4 +16.1
7. 44 KOPPANEN Pyry 2:29.1 +19.8
8. 55 POIKSELKÄ Samuli 2:33.3 +24.0
9. 427 SIKKINEN Atte 2:36.4 +27.1
10. 399 KALLIO Olli 2:37.9 +28.6
11. 24 HELIN Toni 2:41.7 +32.4
12. 138 KORPILAAKSO Markus 2:46.5 +37.2
T13 800m
1. 471 TURPEINEN Rita 3:14.1
2. 416 SUOMELA Janina 3:19.1 +5.0
3. 181 VUORI Julia 3:19.7 +5.6
4. 449 ANTTILA Matilda 3:25.5 +11.4
5. 27 HAAVISTO Julia 3:33.9 +19.8
94 PETÄJÄSUO Jenna DNS
P13 800m
1. 47 JÄRVI Martti 3:05.9
2. 141 SIHVONEN Aki 3:17.3 +11.4
3. 477 NÄRVÄNEN Markus 3:18.5 +12.6
4. 346 KAARINEVA Konsta 3:24.7 +18.8
T15 800m
1. 400 KIVINEN Johanna 3:05.6
2. 119 RUONAVAARA Henna 3:15.6 +10.0
N
1. 159 NIEMINEN Saija 3:06.1